Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
slash 2023. 08. 31. 07:24
Előzmény: #203838  Placi82
#203840
Én bőven éltem a szocializmusban és gyerekként ismertem szoci górékat. Pestieket. Öregekkel is dumáltam sokat hogy lehetett lakést kapni akkor.  Nem volt akkor lakáshalmozás. Előrevettek a sorban, kaptál egy jó panelt a Rómain,max fent laktál a hegyen , meg egy telek a Balatonon és a Merkurhoz ment a telefon egy sos autóért. Semmiféle emiatt válás meg nyugati szinvonal.. a 3 gyerekesek azonnal kaptak nagy bérlakást apám haverja azonnal kapott a Keletinél a harmadikra.  
Múlt héten beszéltem egy csinos idős hölgy vezetővel a melóban aki mesélte hogy anno 1986ban bement a lakásosztályra egy elbüvölő mosoly az  ottani fickó vezetőnek és egy hónap múlva költözés egy vatta új panelbe. Hát így ment ez.. 
mpagnes 2023. 08. 31. 01:23
Előzmény: #203838  Placi82
#203839
Én sem szabolcsi vezetőkről beszélek. Hidd el, hogy a valódi kommunista nem akart 2-5 db saját ingatlant. Te azokról beszélsz, akik tönkre vágták a szocializmust. Ezek a 2. vonalban futottak és ott ártottak, ahol tudtak. Egyébként ma is ezek futnak, illetve ez a gondolkodás utalkodik.
Placi82 2023. 08. 30. 23:23
Előzmény: #203837  mpagnes
#203838
Ági én nem egy Szabolcsi falusi TSZ igazgatoktol, és kisiparosokrol beszéltem.....😉De lényegtelen, nem érdemes a múltat felfejteni, semmi értelme. A lényeg, hogy több lakás is lehetett az internacionalet állva éneklő part kadereknek, ha már túl sok volt akkor elvalltak. Meg iratatták mindenkit akire lehetett.  A kommunizmusban is volt elit, Akik   nyugati elit színvonalon éltek, és utána is. De hagyjuk,, tényleg lényegtelen. Jó éjszakát. 
mpagnes 2023. 08. 30. 23:10
Előzmény: #203836  Placi82
#203837
Én ismertem abból az időből TSZ-elnoköt, igazgatót, kisiparost.
Mindenki tanácsi bérlakásban lakott, mert az volt a menő.
Placi82 2023. 08. 30. 23:03
Előzmény: #203835  berlini
#203836
Ja, mert valakit érdekelne egy lakás fórumon Rákosi, Gerő Ernő, Farkas, Révai. Az ÁVH felepitese. Vagy Kádár rendszerből Kádár, Aczel Gy. Történelmi olvasmanyaim vagy a történelmi, és osszefuggesek analizalasa. Téged se érdekel a történelem. A Google, Wikizgetes az kevés! . A osszefuggesek észrevétele a fontos. Már 9 évesen Moldova könyveket olvastam. Nem vicc. Áginak meg persze,  hogy zanzasitva, írtam hogy tényleg nem csak  egy ingatlan lehetett a kommuniusban és itt most nem 2 tanya orokesere gondolok hanem másra... . Kicsit megvilagitva, azt amit  magam körül látok a mostani ismerettsegemben Például azok komunistaznak most a legjobban akik haszonélvezoi voltak  csaladilag nem kicsit anno. Például egy ukrán háborús vitába, ismerősom, akinek a szülei voltak valakik, nem kicsit. a 80 as evekben, tőlem pár évvel idősebb gyerekként pedig volt lehetősége Olaszországban, Nizzaban, etc.. nyaralni a 80 as években, később pedig privatizatorkodtak. En apám meg egyszer tudott össze grundolni egy Csopaki SZOT üdülést 6 éves koromban, mert még partagsagot se vett fel. És nekem kommunistaznak??? Na, az mar sok!!.... Ez személyes tapasztalat. Azért vannak nagy metamorfozisok bizonyos embereknél, ebben az országban...Szerintem érted mire celozgatok... Továbbá nem részlegesen ismerem a történelmet, csak felesleges lenne itt  belemenni a száraz tények részletes megvilágítasaba. És hogy megnyugodj következő választáson, grillezni fogok,. Nem szavazok egyikre se mielott le fidesznyikezel. Arra akartam picit ravilagitani, hogy azért vannak részeges amneziak sok embernél, ami mosolyogni való. Azoknál meg főleg, akik nem 7 évesek voltak rendszerváltás idején mint én. Na de mindegy, hagyjuk....
berlini
berlini 2023. 08. 30. 21:55
Előzmény: #203834  Placi82
#203835
sokszor érzem úgy hogy a tények részleges ismerete sokszor károsabb mint a teljes tájékozatlanság.
Placi82 2023. 08. 30. 21:21
Előzmény: #203832  mpagnes
#203834
Valakiknek a kiválasztottaknak bizony lehetett több lakás  is már a 70 és években is. IKV tol a "mi kutyánk kolykei" azok kaphattak többet is. Egymást segítve összetartottak mint a koszos malacok, zárt körben. Volt akinek el kellett válni papíron a Kádár rendszerben, mert annyi lakás, és Balatoni nyaraló volt már a nevén.  Aztán a akkoriba mint igazi kommunista fókadereknek, általában vigyázni kellett a "hirnevukre" meg az Öreg től azaz Kadartol is tartottak. Ő nem szivlelelete nagyon a Rákosi alatt ÁVH s típusú kádereket. Volt is egy  rettegés, ha meghalt, akkor ezek mit csinálnak. Majd az országgal. Erről Moldova is írt. Aztán mikor jött a rendszervaltas,  egy része nagyon  "madaras"liberális lett. A másik része a kemény vonalasok megmaradtak az utodpartban.  A liberálisok viszont aktívan zártkörűen resztvettek a kommunista  állam és kozvagyon lebontasaba, azaz a rablo privatizációjaban. Természetesen aztán a volt tanácsi lakások tucatjait szereztek meg gombokert., a régi jó kapcsolataik miatt.  Vagy gyárakat, állami gazdasagokat. Hát igen, valahogy mindig a felszín tetején maradtak.:)
Placi82 2023. 08. 30. 21:05
Előzmény: #203817  lacikonyha
#203833
Mi van lacibá. Nem megy a nagykoruti  uzlet kiadás? Minden másodiknal le van húzzva a rolló. Hát így nehéz. És még a hiteleket is fizetni kell  a borsos  tarsashaz kozoskoltsege mellett. 😀. Hát ez van. De biztos jó áron sikerülne eladni, ha szorítana nálad a kapca. Oh wait...... 😀
mpagnes 2023. 08. 30. 19:53
Előzmény: #203800  lacikonyha
#203832
Nem lehetett 2 ingatlana senkinek. Akkor hogyan? 
lacikonyha 2023. 08. 30. 17:05
Előzmény: #203829  tihamer
#203831

mit szólsz, mekkora agyhalottak lehetnek a törzsszavazóik, nem ismersz egyet véletlenül?
ha igen, megkérdezhetnéd tőle miért tette
fogadjunk hogy olyan választ fog adni amire ezek az ártányok idomították be
megírhatnád a kísérlet eredményét
..
amúgy hogy tetszik, hogy az ingatlan is papírvagyon?
FR73 2023. 08. 30. 16:02
Előzmény: #203829  tihamer
#203830
Ismerős eset. Két angol tanár tanította az osztályt, egy lett, maradhat?
tihamer
tihamer 2023. 08. 30. 15:54
Előzmény: #203828  tihamer
#203829
Rejtett infláció
2023. augusztus 27. - 20:20
A populizmus gazdaságpolitikája természetéből adódóan előbb vagy utóbb devizaleértékelődésben, inflációban és gazdasági összeomlásban csúcsosodik ki, erről már többször írtam*, elsősorban Dornbusch és Edwards kiváló latin-amerikai tipizálása alapján. Magyarország sajnos hasonló pályát jár be évek óta, mint amit a fenti szerzők leírtak, semmi meglepő nincs az események alakulásában. Azonban az infláció nem csak a klasszikus módon, a fogyasztói árindexben tud megnyilvánulni, hanem egyéb rejtett vagy kevésbé rejtett módokon is.A populista gazdaságpolitika alapvetése, hogy bármi áron fenn kell tartani a gazdasági növekedést, különben veszélybe kerül a politikai hatalom. Amikor a korábbi növekedési szakasz (pozitív sokk) természetes forrásai (pl. jó termés, új aranybánya, cserearányok váratlan javulása, kedvező külső finanszírozási környezet, kilábalás hosszú recesszióból, EU-pénzek, stb.) kimerülnek, a populista....."......


http://www.zsiday.hu/blog/rejtett-infl%C3%A1ci%C3%B3
tihamer
tihamer 2023. 08. 30. 15:39
Előzmény: #203823  mcbull
#203828
Elemzés.
Mi várható a következő években?
https://kiszamolo.hu/mi-lesz-a-papirvagyonokkal/
Second Wave 2023. 08. 30. 13:58
Előzmény: #203826  Törölt felhasználó
#203827
Ebbe bizony bele. Mibe is sodródtunk bele?
mcbull 2023. 08. 30. 13:45
Előzmény: #203824  FR73
#203825
Szia, csak én dolgozom kint az asszony itthon. Egyébként Sopronban lakom. Innen ingázok, ezért nem keverném a kinti dolgokkal.Megszületett a döntés,a fele megy lekötésre állampapírba,a többi lesz biztonsági tartalék.Az is több hónapi rezsi számlát fedez. De csak parkoljon a pénz azért kár.
FR73 2023. 08. 30. 13:18
Előzmény: #203823  mcbull
#203824
Eleve kezdjük ott, hogy te hol adózol? Magyar vagy osztrák adórezidens vagy? Ha magyar, akkor a pénzed egy részéből vehetsz állampapírt (majd jön a következő kérdésed, hogy na de melyik állampapírt?). Hol tartod az EUR-t? Ha osztrák bankban, akkor ők nem tudnak valamilyen helyi tartományi vagy helyi államkötvényt, ami kamatot is fizet? Máris kamatozna egy picit az az EUR is.
Részvény is olyan, hogy ekkora mértékben nem érdemes egyedi részvénnyel vacakolni, veszel valami ETF-et (MSCI, SP500, EuroStox), aztán bízol benne, hogy bejön. Megint kérdés, hogy hol vegyed, ha magyar adórezidens vagy, akkor magyar tbsz számlára adómentesen, ha osztrák, akkor osztrák is szóba jöhet, megint fontos az adózás, mert ott pl elég magas a kamatadó, osztalék forrásadó, árfolyamnyereség). És ha ETF, akkor nem mindegy, hogy accumulating vagy distributing típus, adózási szempontból sem.
Van itt egy-két kérdés, amire válasz kell ahhoz, hogy a történet ne legyen bukta.
mcbull 2023. 08. 30. 12:50
Előzmény: #203822  Second Wave
#203823
Köszönöm szépen!  A fizetés euróban jön,a lekötés évi szinten 800 000 ft lenne az csak talált pénz. Mert az euró sem akar dolgozni... Valamennyi lesz a tőzsdére is mert egyre többet gondolkodom azon.
Second Wave 2023. 08. 30. 12:32
Előzmény: #203818  mcbull
#203822
Erre habitustól függően fogsz választ kapni: Ft-ban tartani vagy EUR-ban.
Jómagam azt tartom, hogy ilyenkor elosztani (HUF-EUR, vagy HUF-EUR-bármi), mindegyik rész be valami nyugis termékbe, és lehet koncentrálni a melóra. Bár nekem a szabad pénz csak egy kisebb része van még EUR-ban, de időnként váltok, mert a 10 éves PMÁP-tól ódzkodom, a friss pénzek + a kamat így már csak a dkj 9%-ba tud menni. Ehhez jön az eur EMÁP 3%-a. A végére szerintem mindegy lesz, de így nem kell rajta agyalni. Persze a nagyobb rész ingatlanban van :-)
Vagy trédelgetsz, de én azt személyes okok miatt nem végzem (nekem már az összeg kiutalása egy brókerhez is vállalhatatlan kockázat :-)), játékpénzzel meg minek szórakozzak.
Placi82 2023. 08. 30. 12:30
Előzmény: #203820  Pistike12
#203821
Kamaton kívül,  en sokkal nagyobb problemanak latom  a stimulaciok  es a helikopterpenz, likviditasbovites hianyat  ami az elmult evekben nagyon jelen volt. Most meg nincs es nem lesz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek