Topiknyitó: kuliominer 2024. 04. 30. 09:07

Kulio's F.I.R.E. portfolio (Financial Independence Retire Early)  

A portfólió összetevői hamarosan feltöltésre kerülnek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kuliominer
kuliominer péntek, 20:21
#244
Revolut számlán jelenleg csak két részvényben van az összes tőke, azonos súlyban:
---
CLSK
MARA
szieszta csütörtök, 12:49
Előzmény: #242  N0MAD
#243

Ez csak egy lehetőség, ha nincs más.
Legtöbbnek még ez sincs. Ha nagyon kell, el is lehet adni.
N0MAD csütörtök, 12:41
Előzmény: #241  szieszta
#242
én óvatosan kötném a gyerekeket (meg magadat) a kisvárosi idillhez, lehet rossz világ is amikor jobb a mobilitás.
de ez csak egy ötlet, nem kell ezen vitatkozni.
szieszta csütörtök, 11:04
Előzmény: #237  N0MAD
#241

Van kiadva ingatlanom, tudom miről beszélsz és teljesen igazad van. Igaz, én nem hitelre vettem, diverzifikálni akartam és megragadni egy jó lehetőséget. 
Én egy kis fürdővárosban élek, ráadásul a ház elég közel volt a helyi középiskolához, így még diáklakásnak is megfelelt volna. Megvétel után átalakítottuk 3 apartmanos turistaházzá, külön bejárattal és szoc. helyiséggel, plusz a melléképületet egy 14 férőhelyes  közös résszé, ahol egy fullosan felszerelt konyha várta az éhezőket. Hátránya a fürdő több, mint 1 km-re van.
Most a középsuli leépítve, még a saját koleszukat sem tudják megtölteni, A fürdő körül meg számtalan újépítésű szálló vadássza  a vendégeket. Így megmaradt a hosszú távú bérbeadás, kevés gonddal, kicsi bevétellel.
Nemrég érdeklődtek a telek iránt, mivel ez egy sarki ház, de nem adtam, annak ellenére, hogy a telek feléért most kétszer annyit ígértek, mint amennyiért vettem az egészet, házastul.
Gyerkőceim a nagybetűs élet kapujában, egy ilyen ingatlannal meg sok mindent lehet kezdeni. Annak ellenére, hogy egyetemre járnak, lehet éppen hamburgeres, vagy szépségszalon, de iroda, üzlet, vagy akármiként is szolgálhat. Csak elhatározás kérdése, de egy jó kiindulópont.
Már olyanra is gondoltam, hogy akár lovardát is lehetne csinálni, elég nagy a telek arra. Ahova  a lányom jár lovagolni (állítólag olcsón), 3 ló van, fél óra lovaglás 6000 forint és még sohasem kaptunk számlát. :-)
kuliominer
kuliominer szerda, 21:25
#240
USA részvény portfólió update:
---
BABA eladva (12db.)   eladás: $76,5721   (veszteség:  -11,28%) (vétel anno: $86,3090)
----
Az eladásból befolyt cashből vételek:
---
XAIR   (meglévő portfólió bővítése)   386db.     $0,578
RXRX  (meglévő portfólió bővítése)      43db.     $8,03
NNOX (meglévő portfólió bővítése)      41db.     $8,169
Stayerke
Stayerke kedd, 12:17
Előzmény: #238  FR73
#239
Bizony, a számok nem hazudnak!
FR73 kedd, 11:29
Előzmény: #233  Stayerke
#238
BUX 2015 - 22 ezer vs most 73 ezer (3,2-szeresére nőtt forintban).
SP500 ETF 2015 - 176 EUR x 307 HUF/EUR vs most 539 EUR x 390 HUF/EUR (3,9-szeresére nőtt forintban).
Arany ETF 2015 - 94 EUR x 307 HUF/EUR vs most 213 EUR x 390 HUF/EUR (2,9-szeresre nőtt forintban).
Ezek rendkívül buta befektetések voltak, egyszer 10 perc, és utána szó szerint semmit se kellett vele csinálni. TBSZ-en pedig full adómentes.
A tőke felépítése is egyszerűbb, egy-két havonta lehet venni a fenti eszközökből, és lassan felépíteni.
Meg ugye bármikor el lehet adni 1 millió Ft-nyi is belőle, ha úgy hozza a sors, egy ingatlant eladni pedig csak egyben és hetek-hónapok alatt lehet.
Ugyanakkor nem megfogható, nem fogod azt mondani egy baráti beszélgetés során, hogy van x db kiadott lakásom (mondjam azt baráti körben, hogy van x db etf-em? röhej lenne, nem?).
N0MAD kedd, 11:25
Előzmény: #234  szieszta
#237
" mikor lefizette a bérlő az ingatlant, akkor a törlesztő részlet a te zsebedbe vándorol."
Ja, húsz-harminc év mulva indul a kasza, kész szerencse hogy sok évtizedes távon nem kell rákölteni a lakás árát a fenntartásra. Bútorozva kiadva nem kell hűtőgépet, bútorokat, nyílászárókat, burkolatokat lecserélni néhányszor, így nem is lesznek nem lakott időszakai a lakásnak amikor nem bevételt hoz csak kiadást.
Szokott meglepetés érni álmaik családi házába harminc év kimaxolt hitellel kiköltözőket is érni hogy picit több a kiadás mint a lakással volt. Mert csak megvenni kell, utána már ingyen van nem úgy mint a bérlés.
De ezek a beszélgetések mentek már a 2008 előtti szárnyalásban is, akkor is mesevilág volt. Aztán egy darabig nem, mentek is az árverezések.
N0MAD kedd, 11:18
Előzmény: #233  Stayerke
#236
Lehet kicsit elfogult vagyok de nekem Sz.Norbi a kontraindikátor.
Megvannak abbahagyott honlapjai meg lehet nézni pár év távolából miket jósolt és kiket röhögött ki. Az elég jól mutatja mennyire érdemes rá hallgatni. 
Zanza2 kedd, 09:24
Előzmény: #233  Stayerke
#235
Szerintem a FIRE életformához nem alkalmas, ahhoz készpénztermelő portfolio kell.
A FIRE előkészítéséhez, a tőkefelhalmozáshoz akár alkalmas is lehet, persze alapos tervezéssel és jó menedzseléssel, no meg évekkel/évtizedekkel a tényleges FIRE előtt kell indítani.
Amúgy az ingatlanosok valóban erősen hazabeszélnek, de ötleteket adhatnak.
szieszta kedd, 09:24
Előzmény: #233  Stayerke
#234

Erre csak annyi a válasz, hogy mikor lefizette a bérlő az ingatlant, akkor a törlesztő részlet a te zsebedbe vándorol. Közben az infláció az egekbe löki az ingatlan árát.
Persze ez  az elmélet, a gyakorlat nagyon sok tényezőtől változhat.
például, ha nem fizet a bérlő, karbantartás meg persze senki nem tudja, mit hoz a jövő......20 év nagy idő..
Stayerke
Stayerke kedd, 08:58
#233
Az előbb hallgattam meg Szarvas Norbi új youtube videóját a befektetési ingatlan témában! Természetesen véleménye szerint ennél jobb nincs, és a részvénypiac csak messze kullog ezután hozamok tekintetében! Szokás szerint belerúgott megint a FIRE-be, mert az csak a "vállalkozói lét újracsomagolt változata"! Két dolog: lakás vs tőzsde összehasonlítását 2015től számolja, persze fals számokkal, csúsztatásokkal! De a másik dolog, amiről érdekelne a véleményetek: értem én, hogy veszek lakást 20%-os önerővel, többi hitel, amit kifizet a bérlő és úgy mond megveszi nekem a lakást!!? De, még ha ez a tökéletes állapot fenn is áll hosszú évekig(!?), az hol bevétel nekem a FIRE életformához? A bérleti díj megy a törlesztőbe, kb 20 év múlva lesz egy kifizetett lakásom, de miből élek ezalatt? Költői kérdés, de azért kíváncsi lennék a véleményetekre!
kuliominer
kuliominer hétfő, 21:04
#232
2032/J vétel 215.000 HUF értékben
kuliominer
kuliominer hétfő, 15:51
Előzmény: #230  daniel2121
#231
Ezért van 65,5 millió állampapírban.......
És kb. 10 millió kriptóban........
daniel2121 hétfő, 12:27
Előzmény: #229  kuliominer
#230
Csak nekem ezzel az a problémám hogy ha bedőlnek a részvények remélem nem lesz akkor viszi mindet.
kuliominer
kuliominer vasárnap, 21:40
Előzmény: #228  daniel2121
#229
A diverzifikációt a befektetési jegyek számoságára értettem.
Igen, a befektetési jegyek többsége részvény kitettségű, amivel nincs is gond, hiszen a BÉT-ről történt kilépés (tőke+profit+osztalék) kerültek itt befektetésre.
daniel2121 vasárnap, 19:48
Előzmény: #224  kuliominer
#228
Diverzifikáció nem nagyon van. Szinte mind részvényalap
net91 vasárnap, 11:32
Előzmény: #224  kuliominer
#227
Mi alapján választottad ki ezeket a befektetési alapokat? Miért pont ezeket választottad? Volt valami "taktikád" a kiválasztás során?
kuliominer
kuliominer szombat, 21:37
Előzmény: #225  Stayerke
#226
A diverzifikáció miatt bontottam ennyi részre a 22 millát.
TBSZ számlán kerültek megvételre (MBH Netbróker); 
Stayerke
Stayerke szombat, 07:30
Előzmény: #224  kuliominer
#225
Például a Generali Innováció részvény alapot milyen formában vetted meg(gondolom nem nyugdíjbiztosításon keresztül?😄), illetve miért drágábban bef alapot, nem elég, ha megnézed milyen etf-et tartalmaz és azt megveszed te magad tőzsdén? Nekem ez már nagyon szétszabdaltnak tűnik(szigorúan saját vélemény), elmondod, miért vettél ilyen sokféle dolgot?
kuliominer
kuliominer szombat, 00:03
#224
Az alábbi befektetési jegyek kerültek megvásárlásra az elmúlt napokban.
Befektetés összértéke:  22.172.250 HUF
BEFEKTETÉSI JEGY                                                                HUF
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Accorde Első Román részvényalap 499 998
Accorde Spartan Görög részvényalap 500 000
Aegon Russia részvény befektetési jegy 500 000
Diófa Jövőkép ESG részvény befektetési alap 894 998
Fidelity Funds - Global Dividend Fund 2 036 523
Fidelity Funds - Global Technology Fund 973 488
Fidelity Funds - Global Dividend Plus Fund 2 033 421
Fidelity Funds - Sustainable Global Health Care Fund 1 016 230
Fidelity Funds - World Fund 1 017 613
Generali GOLD befektetési alap 999 998
Gererali Innováció részvény alap 1 039 999
Generali Mustang A sorozat bef.alap 1 040 000
HOLD Columbus befektetési jegy 1 229 998
HOLD Nemzetközi részvény alapok alapja 2 119 994
HOLD Részvény befektetési alap 999 997
MBH Globális biztosítói részvény alap 999 999
MBH Next technológia alap 269 999
MKB Ütemező fejlett piaci részvény alapok alapja 999 999
VIG Feltörekvő piaci ASG részvény befektetési alap 999 998
VIG Megatrend részvény befektetési alap 999 998
VIG Opportunity fejlett piaci részvény befektetési alap 1 000 000
Zanza2 2024. 07. 18. 10:55
Előzmény: #222  kuliominer
#223
Köszi, és egyúttal csatlakozom is a hálálkodók táborához, jó, hogy van ilyen oldal.
kuliominer
kuliominer 2024. 07. 18. 10:05
Előzmény: #221  Zanza2
#222
Jelenleg főként szabad cash van (volt) benne az elszámolás napján (2024.07.11), mivel a magyar tőzsdei cégekből teljesen kiszálltam, így oda került a cash rövid távra.  De a cash nagy gy része közben az elmúlt napokban nagyrészt átvándorolt befektetési jegyekbe, a következő havi összegzéskor így már jóval karcsúbb lesz az "others".  Ezen kívül még tartalmaz kötvényeket, magán nyugdíjpénztári számla portfóliót, stb.....
Zanza2 2024. 07. 17. 23:37
Előzmény: #219  kuliominer
#221
Ha nem vagyok indiszkrét, az Others mit takar?
A második legnagyobb tétel, érdekelne.
Nem kell tételesen (ha nem akarod), csak úgy nagyjából, mi van benne? Ingatlan, deviza?

Topik gazda

kuliominer
kuliominer
3 4 5

aktív fórumozók