Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 06. 20. 15:54
Előzmény: #222926  Xis24
#222940

Meg kell állapítsam, hogy jelenleg a legnagyobb biznisz, nem a MÁK-ban tartott pénz és társai, hanem a kamatstopban és az állami ingyen milliókat teljesítés és felelősségvállalás nélkül utazó potyázók!
Megdöbbenve látom az ámokfutást a babavárónál is, lassan tényleg oda jutunk, hogy nemteljesítés esetén jobban jársz, minta lenne gyereked.
berlini
berlini 2024. 06. 20. 15:46
Előzmény: #222938  szieszta
#222939
A politikusok nem tartoznak az értelmiség közé.
Egyik definició szerint sem.
Van aki diplomához köti az értelmiséghez való tartozást, de politikus lehet valaki analfabétaként is.
Van aki önálló gondolkodáshoz, mindent megkérdőjelező alapálláshoz köti az odatartozást, ami szerint a politikusok nagy része ugyancsak kiesik.
Nekem ez a definició tettszik:
" Értelmiségi az, aki szenvedélyesen gondolkodik, nem csak a kényszerpályák viszik."
szieszta 2024. 06. 20. 15:35
Előzmény: #222937  berlini
#222938
Akkor már  a politikusokat se felejtsük ki. :-)
berlini
berlini 2024. 06. 20. 15:25
Előzmény: #222931  lacikonyha
#222937
És hol vannak a régészek, művészettörténészek, épitészek, filozófusok?
De leginkább azok, akik előreviszk a világot?
A természettudomány művelői?
Irók?
Freszelés 2024. 06. 20. 15:15
Előzmény: #222935  Freszelés
#222936
"a HR dolgozik egy új grading rendszeren, a felsővezetés asztalán van a megújítás, új fizetési sávok lesznek, újratervezik, blabla.." aki bedől a hitegetésnek az meg is érdemli. Jajj mennyi ilyet láttam-hallottam :D
Freszelés 2024. 06. 20. 15:14
Előzmény: #222933  lacikonyha
#222935
már 10 éve is elinflálódott. előbb adnak titulust mint fizetésemelést. sőt. megpróbálják ezzel kiszúrni a szemedet. :)
szieszta 2024. 06. 20. 14:57
Előzmény: #222923  Xis24
#222934

A szüleim utcájában hasonlóan újítottak fel egy bontásra váró házat. Telek áron árulták, de még abból is tudtak alkudni, mert el kell tüntetni a romos épületet. Aztán szépen nekifogtak a falakat szó szerint megpatkolták. A repedéseknél vas lemezzel összecsavarozták. Utána jött a hungarocell  burkolat, ami mindent eltakart. A legolcsóbb anyagokat használták, sok helyen purhabbal töltötték fel a hiányzó részeket.
Csak  a látszatra adtak, gyepszőnyeg, díszkert, kovácsolt vas kerítés, körbekamerázva, ujjlenyomatos zár.
Nagyon drágán meghirdették, aztán folyamatosan engedtek az árból.
Állítólag megduplázták a befektetésüket, mikor sikerült eladni. Távolról jött, ismeretlen cég, így garancia nincs semmire. Az alap nélküli kerítés már repedezik is.
lacikonyha 2024. 06. 20. 14:50
Előzmény: #222927  hubi2
#222933

ez az említett "szenior" kifejezés, nem inflálódott mára kicsit jobban, mint az elmúlt években az elelmiszer?
lacikonyha 2024. 06. 20. 14:41
Előzmény: #222930  bronz
#222932

miért engednék el?
a néppártból csak azért léptek ki mert különben kidobták volna őket
és most a Meloni frakciójába azért nem lépnek be, mert nem vennék be őket
.
mi kényszer van az elengedés érdekében?
lacikonyha 2024. 06. 20. 14:17
Előzmény: #222927  hubi2
#222931

értelmiségi ranglista:
orvos
ügyvéd
közgazdász
mérnök
tanár
..
a mérnök 80-100 éve még menőnek tűnt, de már akkor is közülük kevés volt boldog tőle magyarhonban
tanulj még valamit, építs értékes kapcsolatokat és vállalkozz mire 40 leszel, vagy marad a csalódás
bronz 2024. 06. 20. 13:47
Előzmény: #222926  Xis24
#222930
Elengedhetnék már végre, hiszen mindenki nagyon jól él, a reálbérek nőnek, az infláció papíron 4% körül, mindenki ki tudná fizetni a negnövekedett törlesztőt (kivéve ha hazugság szinte az összes adat, amit közzé tesznek).
Freszelés 2024. 06. 20. 13:22
Előzmény: #222928  Freszelés
#222929
Ja és én se jókedvemben váltottam a praxisom első 10 évében gyakorlatilag másfél évente akár országot is, többször is. Az elején nehezebb volt újra beilleszkedni valahova, aztán lett benne gyakorlat. Meg megjött vele a profizmus is. Gyakorlatilag bárkivel, bármilyen környezetben tudok dolgozni, szakmailag bárhol megállom a helyem és a legrövidebb időn belül eredményeket érek el. Az emberek, kollégák meg cserélődnek, nem érdekel - úgyis csak a szükséges szakmai szintig kommunikálok velük, fizetett munkaidőben smalltalkolok is ha igénylik.
Mindenkinek javaslom (IT, mérnökség, ilyesmi), hogy amíg teheti (nincs gyerek, család, kötelékek, beteg szülők, akármi), addig csinálja ezt.
Olyan is volt, hogy egy kis kihagyás után visszatértem egy korábbi céghez. Ott a főnököm nehezményezte hogy én, mint beosztottja jelentősen többet keresek, mint ő. "Hát Bélám, én felemeltem a seggem, megjártam azóta pár országot, lenyomtam 3-4 másik céget, bevethető vagyok a magyar mellett 2 másik nyelven is... Te pedig ebben a székben melegszel azóta is és ugyanazt a projektet gyűröd." De inkább nem mondtam neki semmit.
Freszelés 2024. 06. 20. 13:09
Előzmény: #222927  hubi2
#222928
hány munkahelyet jártál meg? mert fizetésemelés gyakorlatilag munkahelyváltáskor van.
hubi2 2024. 06. 20. 13:07
Előzmény: #222925  J0hnnyEnglish
#222927
A nyugdíjakra vastagon költ az állam. Én hét éve dolgozom, most szenior mérnökként. A (13. havit beleszámítva a) nyugdíjakkal nagyjából egy ütemben nőtt eddig a fizetésem.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 06. 20. 13:00
Előzmény: #222912  ncseed!
#222925

A nagy adócsökkentés politikájában, kiizzadtak magukból kb 57 féle adónemet! Ennek jelentős részét a lakosság fizeti közvetlenül vagy közvetve. Ezek után "csodálkozunk", hogy a fogyasztás paritási rangsor utolsó helyén kullogunk.
A nagy családtámogatások elinflálása után mindenki azon csodálkozik, hogy ez hogyan lehet? Befizet az átlag egy tekintélyes TB járulékot, majd utána hordja a gyerekét magánba... de tök mindegy, mert a nyugdíjasokkal és mindenkivel ezt csinálták, vonul ki az állam? Ilyen adók mellett ne vonuljon ki sehonnan!
mr_bob
mr_bob 2024. 06. 20. 12:33
Előzmény: #222914  ncseed!
#222924
hát ja, bármi másnál. bárcsak lenne az ingatlanon és kötvényen túl is élet ¯\_(ツ)_/¯
Xis24 2024. 06. 20. 12:33
Előzmény: #222921  Xis24
#222923
Valamelyik úton mentem és láttam egy olyan ingatlant ami a mai modern divatos közép szegmenses házakra jellemző Fehér fal és antracit szép új tető szép kerítés. Ennyit lehet kintről látni. Igen ám de volt egy kis bibi. Mondjuk úgy hogy az egyik falról eltűnt az szép szinezés és a ház megmutatta önmagát. Valami jó öreg házat patyomkinoztak át. Biztos, hogy nem tégla volt. Talán még a fal is szépen meg volt repedve de annyi időm nem volt szemlélni menet közben. Ezek a kádár kockás történeteket azért vevőként jól meg kell fontolnia aki valami újszerűnek kinéző régi átalakított ingatlant vásárolna.  
HPPapa 2024. 06. 20. 12:09
Előzmény: #222912  ncseed!
#222922
Ezen valaki meglepődik? Emlékszik még valaki a 2010-es évek elejéről az ún. ideiglenes válságadókra? A válságadók nagy része azóta is életünk része...
Xis24 2024. 06. 20. 12:05
Előzmény: #222918  terelemel
#222921
Ugye a szerződéseket jól és igazságosan kell megfogalmazni az ügyvédnek. Azért fizetünk. Tehát az, hogy nem tehet semmit az ember az nem hiszem, hogy feltétlen úgy lenne. 😃 Az emberek nagyrésze el sem olvassa a szerződést csak aláír. Ami hatalmas hiba. Persze itt a fórumom azért nem így van. Ha azt vettem meg ami a szerződésben volt az Ok de ha nem.. akkor szerintem ki kell állnunk azért ami a mi érdekünk. Az évek előrehaladtával egyre inkább úgy érzem, hogy nyugodtan fel lehet rúgni a szokásjogokat az ingatlanpiacon és mindent úgy forgatni, hogy bebiztosítsuk magunk. Persze minden hibafaktort nem lehet levédeni de a lényegi elemeket nagyon is érdemes.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek