Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 szerda, 22:33
Előzmény: #50261  mage
Nem magasztalok en fel senkit. De egyre tobben irnak szolnak hasonlokat mint o. Ma az erste vezere. Persze elmeleti ember de nincs azzal baj h vakakinek velemenye van. Az en korlatolt agyammal csak azt fogom fel h egy realis forgatokonyv amit ir ha nem avatkoznak kozbe. De addig lehet rajta keresni sztem illetve ha bekovetkezik szinte mindegy lesz mert annyian buknak hogy bem is lesz bukas. :) Az en velemenyem ecceru: minden a folyamatosan csokkeno munkaero es eloregedo tarsadalom miatt van. Minden draga lesz ezert mert az eroforras veges ezert draga a penz meg vegtelen ezert olcso.
mage szerda, 21:53
Előzmény: #50238  sakal83
Ahhoz nem kell nagy ész, hogy valaki belássa, ha évek óta negatív kamatot tartanak fent az euróövezetben és közben éppen csak van növekedés és szenved a bankszektor akkor nem túl jó úton jár az EKB, vagy a kormányok nem megfelelően járnak el. Ezért nem emeljük már piedesztálra pitcairnt.
Inkább arról beszéljünk, hogy most mért beszél arról, hogy akár 3%-os magyar jegybanki emelés is lehet, mikor ezt kb minden válságban meglépik, ráadásul azzal csak éppen a régiós átlag felé mennénk ami az elmúlt 30 évben kb alapállapot volt. Közben meg 2008-as válságnál sokkalta nagyobb összeomlást vár ami nem 3%-os kamatemelést jelentene Magyarországon, hanem minimum 30%-ot, de inkább 300%-ot.
Nyilván lesz olyan, hogy 3%-ot emel az MNB, ahogy az is bekövetkezett, hogy a FED kamatot vágott idővel és megint tapsikolhat magának pitcairn, csak éppen nem ezekbe a kijelentéseibe szoktunk belekötni.
Az meg rólad állít ki szegénységi bizonyítványt, hogy úgy próbálod pitcairnt felmagasztalni, hogy azokat a kijelentéseit veszed alapul amibe senki nem kötött igazán bele. Azzal nincs gondod, hogy évek óta állítja teljes bizonyossággal, hogy hamarosan itt a világ vége, de ennek még semmi látszatja (manapság már egyre homályosabban fogalmaz az bekövetkezés idejével, mivel már annyiszor lejáratta magát).
sakal83 szerda, 21:49
Előzmény: #50256  tihamer
De mi motival a hosszutavra?  Illetve mit ertesz keszpenzaramlason?
tihamer
tihamer szerda, 21:22
Előzmény: #50258  pitcairn2
Úgy tudom, hogy elidegeníthetetlen vagyon, régen használták a földbirtokokra értve.
Bocs, félreértettelek.
pitcairn2 szerda, 21:03
Előzmény: #50257  tihamer
+ nem ismered a hitbizomány fogalmát:)
tihamer
tihamer szerda, 20:39
Előzmény: #50252  pitcairn2
Nincs hitelem, adósságom.
tihamer
tihamer szerda, 20:37
Előzmény: #50249  sakal83
1998. óta nem realizálok. Nekem sokkal fontosabb a készpénzáramlás, mint a tőkenyereség.
Legfontosabb a készpénzáramlás, a második legfontosabb a hatástöbbszörözés (minnél több ingatlanból jöjjön a cash).
A tőkenyereség pedig hab a tortán.
Hosszútávon gondolkozom.
pitcairn2 szerda, 20:09
Előzmény: #50241  1kor13
és az is sokatmondó, hogy mennyire irtóznak bármilyen "kockázattól", amint egy kis zavar támad az általuk felpumpált piacon azonnal kétségbeesett intervencióba kezdenek...
ergo
tisztában vannak azzal, hogy ez egy instabil kártyavár...
csak az a baj, hogy a folyamatos intervenció alatt csak nő a feszültség, amely így végül nagyságrendekkel nagyobb pusztítást fog okozni, mintha bele se kezdtek volna a célzott "piacpumpálásba"
pitcairn2 szerda, 20:06
Előzmény: #50241  1kor13
az kb. nudli és azt is a nemzetközi jegybankár testvériség segítségével érték el
ha beüt a krach akkor semmiféle "jó" opciójuk nem lesz, még a 2008 utáni látszateredményeket sem tudják majd reprodukálni, bármit fognak csinálni mindenképpen katasztrofális lesz
2008 óta ugyanis nagyságrendekkel nagyobb buborékokat fújtak, mint a korábbiak
ráadásul egyszerre a tőzsdén, illetve az ingatlan- és a kötvénypiacon...
ezért írtam alább, hogy itt geopolitikai átrendeződést készítenek elő
ennek a végtelenített bullshit-nek csak így van vmi értelme
az 1997-es dél-kelet ázsiai válság során az IMF a "kistigriseknek" a helyes gyógymódot írta fel... (megszorítás, radikális kiigazítás), a kúra felettébb sikeres volt...
ezzel szemben az un. "fejlett világot" 2008 után a banánköztársaságok felé vezető úton indították el...
ha ez véletlen akkor a fejlett világ elitje komplett hülyékből áll
vagy b) verzió:
évszázados globalista álmok megvalósítását készítik elő
szerintem az utóbbi a valószínűbb
jó sokáig tartott az "előkészítés", de a "látványos show" már nem lehet messze
amikor olyan szintre ér az abszurditás, hogy még a csődben lévő görög államnak is ingyen öntik a hiteleket (lásd alább belinkelt grafikon... a görög állam olcsóbban jut hosszútávú hitelekhez, mint az USA...), akkor - normál értelemben - már kb. semminek sincs értelme...
és ez felettébb veszélyes állapot...
pitcairn2 szerda, 19:53
Előzmény: #50217  elemerorsos
a csörgősipkás világvége várókat az un. "man made global warming club"-ban keresd:)
pitcairn2 szerda, 19:43
Előzmény: #50251  sakal83
hitbizomány építés:)
sakal83 szerda, 19:39
Előzmény: #50250  Tibor78
Azt ertem h albidij de mi a celja? Kp? Vagyon? Folyamatos bevetel? Vagy csak hobbi?
Tibor78 szerda, 19:06
Előzmény: #50249  sakal83
Minden hónapban realizál
sakal83 szerda, 18:11
Előzmény: #50246  tihamer
Es mikor realizalsz?
pitcairn2 szerda, 17:49
már miért ne működne?:) a kábítószerrel feltuningolt un. "piac" totális delíriumban lebeg vhol a nagy büdös semmiben:)
pl. még a de facto csődben lévő görögöknek is jóformán ingyen hiteleznek:)
https://d3fy651gv2fhd3.cloudfront.net/charts/greece-government-bond-yield@2x.png?s=gggb10yr&v=201910161401V20190821&d1=19190101&d2=20191231
megékeztünk "csodaországba" ahol még a PIIGS malacok is vígan szárnyalnak a levegőben:)
olcsóbban hiteleznek Görögországnak mint az USÁ-nak:)
pitcairn2 szerda, 17:45
Előzmény: #50236  Criscito
ez kb. olyan mintha a heroinistának "gyógyszerként" heroint felíró kuruzslót emelnéd piedesztálra:)
és a "kúra" akár egészen az "aranylövésig" is hatásosnak tűnhet:)
tihamer
tihamer szerda, 17:37
Előzmény: #50243  Tibor78
Csak ismételni tudom magam: 
Válságban vásárolni, mániában tartani.
A portfólióm pedig szépen növekszik, fejlődik immárom 21 esztendeje.
tihamer
tihamer szerda, 17:27
Trump papa megmondta, ha nem őt válasszák meg jövőre, akkor a 29-es hasonló válság fog bekövetkezni:
.
Felébredt Trump, és máris gazdasági összeomlással "viccelődik"
lakni_kell_valahol szerda, 17:12
Előzmény: #50240  lakni_kell_valahol

"Most akkor megint leírok egyet"
Mondok egy másodikat is, de ez meleg lesz: Simán van annak is esélye, hogy további kamatvágást tud az MNB végrehajtani legközelebb amikor hozzányúlnak az alapkamathoz! Nem mostanában, de idővel... Írtam már egyébként ezt 1-2 hónapja de elsiklottatok felette, nem jött a szokásos hőbörgés. Kaptok még egy esélyt! :D
Tibor78 szerda, 17:05
Előzmény: #50240  lakni_kell_valahol

Ha leáll az újlakás építés, ami most a várható scenario, akkor utána már csak idő kérdése, mikor jön a rally 2.0, hiszen nem lesz kínálat, kereslet meg lesz a minőségi pesti lakásokra.
Duplázni nem fognak újra az árak, az már reálisan nem várható, de feljebb mehetnek simán 30%-al pár év alatt. A bérek is mennek feljebb, kamatok alacsonyak.
Persze egy reccs berondíthat a képbe, de ki mondja meg, hogy mi lesz előbb, a rally 2.0 vagy a reccs?
lakni_kell_valahol szerda, 17:02
Előzmény: #50239  sakal83

"Miért lett volna hibás döntés? van honnan csökkenteni. "
Miért? Az MNB nem tud még csökkenteni ha kell??? Dehogynem! :DD
Sőt, még az EKB is tud...
Akkor hol a gond? :DD (kérdezem cinikusan)
1kor13
1kor13 szerda, 17:02
Mesélj már, hogy a FED mit nézett be! Mondjuk az EKB-hez képest? Bármikor tudnak két százalékot csökkenteni? A mi zsenink mennyit tud csökkenteni, ha baj lenne?
lakni_kell_valahol szerda, 17:00

Még mindig nem akarjátok érteni... neked, nekem meg mindenkinek aki befektet (vagy magának venne lakást) nem azt kell kitalálni a jövőre nézve mi LENNE a "jó", hanem azt hogy várhatóan mit lépnek ha jó, ha nem! Én sem azt írtam évekkel ezelőtt, hogy jó hogy nem emelnek kamatot, vagy jó a CSOK 1-2-X, hogy jó a babaváró hitel, stb. hanem azt hogy várhatóan nem tudnak kamatot emelni, hogy várhatóan a kormány megnyomja az építőipart és a népeket támogatással... és hogy lett??? Kezeket fel!
..
Most akkor megint leírok egyet: ha az építőipar tartósan visszaesne akkor várható ISMÉT valami állami ösztönző a piacra! Akkor is ha jó ez meg akkor is ha nem szerintetek...
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191016/egy-szempillantas-alatt-leallt-a-magyar-gazdasag-egyik-motorja-kezdhetunk-aggodni-404007
sakal83 szerda, 16:44
Miért lett volna hibás döntés? van honnan csökkenteni.
sakal83 szerda, 16:43
Azért már az ERST vezére is pedzegeti amit pitcaim ír:"Jelasity Radován (Erste) azt mondta, ha egy gyógyszer nem működik, de továbbra is ugyanazt írják fel még nagyobb adagban, ott baj van – ezzel a részben az EKB által kialakított negatív hozamkörnyezetre utalt. "
tihamer
tihamer szerda, 16:36
Előzmény: #50222  johai
Amiket felsorolsz max kitoljak az elkerulhetetlent,egyebkent nektek egy sima korrekcio lenne jo,de az utobbi evekben annyira raaltatok a folyamatos emelkedesre hogy el se tudtok kepzelni mast."
.
Nézd, ha esnek az árak, akkor nekiállok vadászni, vásárolni.
Ha meg további növekedés lesz, az meg nekem hab a tortán.
Criscito szerda, 16:33
Előzmény: #50235  sakal83
Ráhatásuk az nincs, de ők például kitartottak mindvégig az alacsony kamatpolitika mellett, míg a FED nagyon benézte a kamatemelést, ami elhamarkodott, és hibás döntés volt így utólag nézve. Az MNB meg lesz@rt mindenkit, és alacsonyan tartotta a kamatokat, mivel jelenleg ez az új norma.
sakal83 szerda, 16:06
Előzmény: #50234  Criscito
Ebből a gőgből és magaslóról lehet nagyot esni. A hétvége nem segített nekik az alázat kérdésében? Úgy beszél mintha az MNB-nek vajmi köze illetve inkább ráhatása lenne a világ jegybankjaira... jelzem annyira magyaráz arról hogy nem lesz kamatemelés, hogy kamatemelésre készült év elején, csak a FED és a EKB bejelentette hogy mégse...
Criscito szerda, 15:56
Előzmény: #50233  Criscito
a Nagy Mártonos cikket*
Criscito szerda, 15:56
Ajánlom mindenki figyelmébe Nagy Mártonos cikket. 
Peti84 szerda, 15:06
Előzmény: #50231  sakal83
Kusza szem szemei is még jobban össze fognak akadni, ha indítania kell a kamatokat fölfele. 
sakal83 szerda, 14:06
Előzmény: #50230  lakni_kell_valahol
Lehet ezen viccelődni, de semmi vicces nincs abban, hogy a cégek egy jó része a lehazudott infláció és a nullás kamatkörnyezet miatt van életben/bírja el a bérnövekedést... ha visszaállna a régebbi szintre fejenállás lenne...
lakni_kell_valahol szerda, 13:55

A disznó KSH és Matolcsy-ék még az EU inflációt is lehazudják! Szemetek! :DDDDP
Írjátok meg már az Eurostatnak hogy NE HAZUDJANAK!!!
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191016/meg-alacsonyabb-lett-az-eurozona-inflacioja-404079
Gaguse
Gaguse szerda, 13:49
Előzmény: #50217  elemerorsos
😅😂
sakal83 szerda, 13:12
Előzmény: #50225  lakni_kell_valahol
azért ne túlozzunk azzal az összeggel. Jó az kicsit több, mint a felének is:)De mint írtam már poziban vagyok mással, így a likviditás nem annyira rózsás. Ezért is írtam, hogy a tartás csak megfelelő befektetni valóval reális opció. Ha lett volna több, akkor már nem dolgoznék:) De így is ellene vagyok az magas áraknak, mert az egyenló a csórósággal!
sakal83 szerda, 13:08
Előzmény: #50224  lakni_kell_valahol
Erre azt mondom, hogy árral szemben úszni nem jó és haszontalan is. De attól még érdemes a szélén lenni - könyebb kapaszkodni szükség esetén - ha tudod, hogy elsodorhat, hiába nagyobb a sodrás középen:)Egyedül az zavar, hogy az áremelkedés nem jár fejlődéssel. Azért is van ezen az árszinten a lakás itt pesten, mert kevés épül, nagyon. És ez viszont veszélyes nekem is:)
Én, ahogy mindeki elsősorban a saját oldalamon állok:)
Tibor78 szerda, 12:37
Előzmény: #50223  sakal83

Te kapisgálod a dolgot, sokan meg leragadnak kizárólag annál a pontnál, hogy de hát nincs vevő, alacsony a kereslet.
Ja, az lehet, hogy így van, bár kérdés, hogy a map+ meddig tartja féken a keresletet, de a minőségi lakáskínálat is nagyon beszűkült mostanra és folyamatosan szűkül a kínálat, ahogy csökken az építkezések száma és drágulnak a csillagos égig az új építésű lakások.
Ha tényleg megszorongatja a KariGeri az AirBnB-t, ahogy ígéri, akkor annyit tudna azzal elérni, hogy talán a mostani mennyiségi szinten lehetne tartani a minőségi lakáskínálatot. Az AirBnB lakások tipikusan jó állapotúak és minőségiek, legalább belülről, de a piacra dobások még jelentős megszigorításuk mellett is csak szakaszos lesz, ahogy az egyes befektetők megunják a szivatásokat. Tömeges egyszeri piacra dobás nehezen képzelhető el, annyira nem drasztikusak a belengetett intézkedések. Ha egyáltalán bevezetnek bármit is.
Ha nem dobják az AirBnB lakásokat piacra akkor meg jelenleg nem látható, hogy honnan lesz a következő 3-5 évben minőségi lakáskínálat, ami legalább a mostani mennyiséggel tartja a szintet.
Lehet venni paneleket, van azok között is néhány jó állapotú, meg lehet venni lepusztult régi lakásokat, amiknek a felújítása egy kisebb vagyon lesz. A szakik ugyanis továbbra is ütemesen emelik az áraikat.
Ha nincs munkájuk, meg kimennek németbe. Olcsóbbak nem lesznek. A brexit miatt egész városrészek épülnek a bankároknak például Frankfurtban.
lakni_kell_valahol szerda, 12:34
Előzmény: #50224  lakni_kell_valahol
Ja, és most itt állsz ~80-100 "milcsivel" a zsebedben (aminek jelentős részét az utóbbi évek áremelkedésével kerested) és elvárod tőlünk, hogy sajnáljunk mert nem tudsz egy szép budai házat venni magadnak ennyiért! Brü-hü-hü... Szinte látom ahogy folyik mindenki könnye a monitorok előtt! Isten bizony egy könnycseppet én is elmorzsoltam! Olyan megindító... :P
lakni_kell_valahol szerda, 12:29
Előzmény: #50223  sakal83

"Végig az iylen fokú áremelkedés ellen voltam és vagyok is, mert KÁROS a társadalomra. ..... Én folyamatosan azt hittem, hogy vége, ezért is szálltam ki mindig, úgy, hogy jobb poziba ugrottam, készülve a beragadásra:) Az hogy nem vagyok poziba, az kb 1,5 hónapja van:) "
..
Értjük, te derék módon rendkívül fejlett szociális érzékkel végig az áremelkedés mértéke ellen voltál, de azért jó kapitalista módjára sokszorosan kihasználtad a helyzetet és két kézzel tömted a zsebedet ennek eredményeképpen! Döntsd már el melyik oldalon állsz! Vagy igazi kétkulacsos vagy?
sakal83 szerda, 12:07
Előzmény: #50221  lakni_kell_valahol
Végig az iylen fokú áremelkedés ellen voltam és vagyok is, mert KÁROS a társadalomra. Ez egy egyszerű elszegényítése a társadalomnak (mellékhatása az államadósság csökkentésnek). Én folyamatosan azt hittem, hogy vége, ezért is szálltam ki mindig, úgy, hogy jobb poziba ugrottam, készülve a beragadásra:) Az hogy nem vagyok poziba, az kb 1,5 hónapja van:) és keresem vadul, de elképesztő hektikus a piac. Teljes káosz van a kínálati oldalon. Összevissza árazás. A külső kerületek drágábbak, mint a belsők!! A minőség ZÉRÓ!!! eladási szándék nincs...Ezért az EKB és a Matolcsy a felelős (ő a olaj a tűzre, ami hatlamas hiba!!!). Arra ne nagyon fogadj, hogy drágulást szeretnék, ha van, ha nincs, mert nem érdekel az ára. Ha forgatom a kereslet érdekel, mert az a piac, ha van kereslet és van kínálat is. Saját célból - mert most már az következik - pedig JÓT szeretnék, nem drágát:) A célom egy normális családi ház Bp-en, vagy közvetlen környékén. Nem hiszek a lakásban már max egy két jó helyen, de azok horrorok. (csak egy példa: 50-es panel felújítandó 30m, mellette 95%-ban kész új 36-37m. Vicces, 1-2m árelőny a panelnak...) Meggyőződésem, hogy ha minden így marad a kamatkörnyezettel együtt, akkor a családi házak elérhetetlenek lesznek!! Ha zuhanás lesz akkor még mindig jobb egy jó helyen szívni, mint egy szarban:)Most már csak kell egy olyan ami tetszik, jó, elfogadható helyen van és szarrá tudom hitelezni fixxel:) Jelenleg úgy állok ezzel a projekttel - van már pozim máshol-, hogy 2015-höz képest kb 10m - "valós"- forintomba fog kerülni. A hitelt reményeim szerint le fogja dolgozni az infláció:) 
johai szerda, 11:22
Előzmény: #50220  lakni_kell_valahol
Csok vajmi keves eredmenyt hozott.
Okafogyotta valt,mint ahogy a babavaro is,a fovarosi piacra mar keves,legalabbis kinalati arak alapjan,az emberek elkoltik masra.
Ilyen arakon semmi hatasuk sincs,es ezt a torvenyhozok is tudjak,elkurtak ezt is:)
*
Amiket felsorolsz max kitoljak az elkerulhetetlent,egyebkent nektek egy sima korrekcio lenne jo,de az utobbi evekben annyira raaltatok a folyamatos emelkedesre hogy el se tudtok kepzelni mast.
A macro okokon kivul is rengeteg dolog az eses,korrekcio iranyaba hat,peldaul az embereknek kezd eleguk lenni a burkolt inflabol,aminek vasarnap hangot is adtak....persze ez itt sokakat nem erdekel,az atlagember nem tenyezo a piacon sokak szerint,hat ez is oriasi tevedes.
lakni_kell_valahol szerda, 10:46
Előzmény: #50218  sakal83

Mellékesen neked sem volt semmi bajod addig az emelkedéssel amíg poziban voltál és longoltad a piacot! Aztán pár apróbb jelre (pitcairn és társai huhogására?) meg belső megérzésre megremegtél és eladtál, ha jól emlékszem többször is adtál-vettél így és szép pénzt kerestél. Aztán úgy jártál, hogy 1-1,5-2 éve meggyőzted magad hogy itt a vége az emelkedésnek és nekiálltál shortolni a piacot. Innét fogva csak azokat a jeleket láttad (ahogy még most is) amik szerinted esést KELL okozzanak és teljesen értetlenül állsz azelőtt hogy nem történt meg! Ami korábban rendben volt szerinted is azt mostanra piactorzítónak bélyegzed, szidod a rendszert, Matolcsyt, kormáányt CSAK AZÉRT HOGY OLCSÓN VÁSÁROLHASS MIHAMARABB! Fogadok ha egyszer eljön az a pillanat amikor tényleg tudsz olcsón venni valamit utána ismét tapsikolni fogsz bárminek ami felfelé hajthatja az árakat!
lakni_kell_valahol szerda, 10:34

Tudod mit? Még részben igazat is tudok neked adni sok mindenben... DE ahogy eddig sem úgy alakultak a dolgok éveken át ahogy a többség logikusan gondolta a múltbei események alapján (a történelem ismétli magát, ciklusok) úgy simán lehet hogy ismét nem a logikusan következő dolog fog történni!
...
Pitcairn letagadja de te biztos emlékszel rá ahogy ezeregy kommentben bizonygatta éveken át, hogy NIINCS MÁS LEHETŐSÉGE AZ EKB-nek MINT HOGY EMELJE AZ ALAPKAMATOT, mert ez a logikus, az árstabilitás bla-bla, új EKB elnök lesz aki elkötelezett a szigorítás mellett. AZ MNB meg egyenesen 300bp kényszerül emelni hamarosan. Hogy a CSOK1 hülyeség és ki fogják vezetni, stb, stb.
..
Erre mi lett? Az EKB nem hogy nem emelt hanem vágott, QE újtaindul, FED vág, MNB tartja az alapkamatot, CSOK bővült, CSOK olcsó hitel használtra is jár, babaváró hitel bevezetve, bérbeadás EHO eltörölve, stb, stb.
..
Szóval qrvára nem az történt aminek logikusan szerintetek történni kellett volna!
Batiszkáf szerda, 10:32
Nekem egyébként ebből továbbra is az jön le, hogy lakhatási célú ingatlan esetén akkor kell vásárolni, amikor a rendelkezésre áll a szükséges forrás. 
sakal83 szerda, 10:19
Előzmény: #50215  Batiszkáf
Minden adott egy jó kis visszaesésre. ÁFA növekedés, kevesebb EU-s források, Bp ellenzéki, árszint kritikus a keresleti oldalon. Csak nehogy téves következtetést vonjanak le páran. Ez nem feltétlen a gyors árcsökkenés felé vezető út... ahhoz sok kapacitásnak kell felszabadulni, addig meg jópár ösztönző jöhet. Az is egy forgatókönyv, hogy használt lakások így emelkedhetnek, amíg meg nem támasztják alá (utlárik) a jövőbeli már megérős beruházások árát. 
elemerorsos szerda, 09:17
Előzmény: #50201  egynapod
Teljesen igaza van. Magasabb közös költség kell és a nem adózókat végre súlyosan büntetni. Több ezer lakást airbnb-ztetnek kínaiak, oroszok stb úgy hogy egy büdös fillér adót nem fizetnek és ez eddig nem zavart senkit. A legális utat járó magyarokat meg szívatják ezerféle papírral és költséges engedéllyel. Nem is értem hogy ezt eddig miért nem tették, amikor az IFA az egyik legnagyobb bevételi forrása az önkormányzatoknak.
Batiszkáf szerda, 09:14
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191016/egy-szempillantas-alatt-leallt-a-magyar-gazdasag-egyik-motorja-kezdhetunk-aggodni-404007
Az építőipari termelés augusztusban 10,5%-kal esett vissza az előző hónaphoz képest a KSH adatai alapján, amely nagyon komoly negatív meglepetésnek mondható, hiszen az építőipar (volt) a magyar gazdaság egyik húzóereje. Az elmúlt hónapokban már látszódtak a lassabb növekedés jelei, azonban ilyen gyenge adatra nem igazán lehetett számítani.
lakni_kell_valahol szerda, 07:32
Előzmény: #50213  impudent
Pedig akartam mondani kezet foghatnátok, de akkor storno... :P
impudent kedd, 22:22
Előzmény: #50181  pitcairn2
Jotanacs !
Szarba ne nyulj mert budos lesz !
mage kedd, 20:56
Előzmény: #50190  pitcairn2
Én nem emlékszem, hogy dührohamot kaptam volna. Sőt te tűnsz frusztráltnak, hogy még mindig engem emlegetsz, pedig igen régen nem szóltam hozzád(legutóbb pont segítettem neked a kbc számlával kapcsolatban...). Sőt úgy emlékszem kijelentetted, hogy többet nem reagálsz arra amit írok, helyette pár havonta felhozod a vitánkat és engem állítasz be mindenféle dilettánsnak. Ideje lenn felnőni...
Az meg külön vicc, hogy azzal vádolsz, hogy szavakat adok a szádba. Azt elmerorsosnak adott válaszodból úgy tűnik nekem, hogy nagyvonalúan elfelejtkeztél arról, hogy a jövőévi USA elnökválasztásáig vártál fél-egy éve még komolyabb recessziót. Persze ahogy közeledik a céldátum már a múlt homályába vesznek az ilyen jóslataid és előszeded azokat ahol hosszútávú jóslataid voltak. Ami nem nehéz mivel képes vagy napi 100 hozzászólást is írni és könnyű találni köztük olyat ahol vagy nem írtál dátumot, vagy csak valami hosszútávú jóslat.
Csak gratulálni tudok azoknak akik addig emlegetnék pitcairn-t, hogy megint hetekig fogja ide ömleszteni ugyan azokat a mantrákat amiket évek óta toll. Ha valaki kíváncsi a mondandójára századszorra is, akkor be kell írni a fórum keresőjébe a nevét és lehet olvasgatni a hozzászólásait más topikokban, ahol ugyan azt írja le, mint itt.
tihamer
tihamer kedd, 20:38
https://penzugyifitnesz.hu/nezoi-kerdesek-lakasarak-arany-reszvenyek/
"Meddig emelkedhetnek a lakásárak?
 Érdemes-e most eladósodni, hitelből lakást venni, hogy majd te is értéktelen pénzzel fizesd azt vissza?
Az elmúlt időszakban a kamatok csökkentek. Próbáltak emelni rajta, de nem sikerült. Egyenlőre úgy néz ki, hogy ez a folyamat megy még tovább, egyre alacsonyabb lesz a kamat.Ma kérsz egy sütit vagy holnap egy felet? Nyilván ma kéred az egészet, ezért veszel ma lakást és nem takarítasz meg. 
Ez egyre inkább irracionális viselkedésre ösztönöz, szerintem buborék van már.
 Minél tovább tart ez a környezet, annál nagyobb lesz a buborék. Egy Robert Schiller alak nálam sokkal jobban fel tudja mérni ezt, szerinte is erre utal az emberek viselkedése.
.Engem is sokan kerestek fel a kérdéssel, hogy a meglévő lakáshitel mellé újabb lakást szeretnétek venni hitelből és azt kiadnátok. Kivetítitek a közelmúlt trendjét a jövőbe is és ez nagyon veszélyes, tisztelet a kivételnek.
 Tipikusan buborékokra jellemző pszichológia ez.
 Ezért van az, hogy ingyen pénzből, értéktelen pénzből nem lehet értéket teremteni, nem tudom mikor, de ez biztosan össze fog omlani.
Nincs varázsgömböm, csak azt látom, hogy nem olcsó a lakás, az alacsony kamatvilág is beépült az árba, a hitel az oka a magas lakásáraknak, ez nem jó kép. Még akkor is, ha logikusnak tűnik a fix kamatozás, amit értéktelen pénzzel lehet majd esetleg visszafizetni.Volt erre példa Jugoszláviában is, de tegyük azért mellé a kockázatokat is. Saját célra, legalább fele önerővel, ha mellette tudsz nemesfémet is venni, miattam belevághatsz. De azért veszélyes most eladósodni, mert egy ilyen monetáris válságban valószínűleg el fogod veszíteni a munkahelyed és a bérlőd is, akkor pedig nem fogod tudni fizetni a hitelt. És nem tudni mikor következik be, 1 év múlva vagy 8 év múlva? 13 év múlva?Jó lenne legalább azt tudni, hogy kevesebb, mint 3 évünk van vagy több? Ha kevesebb inkább bérlek és később piszok olcsón vásárolok. De nincs varázsgömböm, az egésznek része a perception management, az érzékelésed szándékos torzítása, hogy elhidd minden rendben, miközben látod, múlt héten már összedőlt volna a rendszer, ha nem mentik meg ismét a semmiből nyomtatott QE4-nyi pénzből, amit nem hívunk annak, mert minden rendben ugye… És ezzel ezek után nem lehet leállni, különben attól omlik össze. Megyünk a végtelenbe. Ez is csak feltételezés, de nagy jó! .Mit ajánlok akkor? Inkább arany, mint részvények?A legjobb a diverzifikált portfólió. Az arany nem jó befektetés, mert az a kockázatmentes pénz, a kamatot és osztalékokat pedig a kockázatért cserébe kapod. Ennek ellenére van értelme diverzifikációs célból is némi aranyat tartani, beszéltem már a korrelációról is.A befektetés attól befektetés, hogy cash flow-t termel számodra. Az a legjobb, ha van részvényed, van kötvényed, ingatlanod,vállalkozásod, több irányból kapsz fizetést. Az arany számomra biztosítás, de annak ilyen helyzetben nagyon nagyon jó! De természetesen egy ilyen portfólió kialakítása időbe telik. Egy erős várat fel kell építeni tégláról téglára, ez időbe telik és majd inkább egy kurzus alkalmával beszélnék erről. És érdemes megnézned még azt a videót, ami arról szól, hogy mindig van mitől félni (ezért lehet pénzt keresni) és azt, amiben elmondom érdemes-e várni a válságra.És mint mondtam, rövid távon talán lesz egy korrekció is az árban, fogalmam sincs hogyan fog alakulni az arany árfolyama, az egy derivatíva és most éppen szeptember közepén ismét dagad a botrány a JP Morgan körül, ismét több alkalmazottat vádolnak 10 évre visszanyúló, masszív piaci befolyásolással, ármanipulációval, amit különböző technikákkal értek el..Az aranyat pedig lehet, hogy illegálissá teszi a kormány, de ha fiat pénzben tartod a megtakarításod, akkor biztosan elveszik! Írtam erről is.Az arany-részvények kérdésre is csak a történelemben tudok információt keresni. Nem mondom, hogy csináld ezt, nem tudom időzíteni, de önmagában gondolkodjunk el a következőn!Mikor éri meg igazán befektetési eszközt venni? Amikor vér folyik az utcán. Most sem a részvények, sem a kötvények, sem az ingatlan nem olcsó. Mindenbuborék van, ezer felől hallani, kivéve az aranyat. Egy monetáris válságban, a pénztermelő értékek ára emelkedik, de az ár egy dolog: az ár amit fizetsz, az érték amit kapsz. Az magas ár nem jelent semmit, ha közben a pénzértéke rohamosan romlik.És mivel a részvények felülértékeltek, az arany padig alul értékelt, az arany értéke emelkedik, a részvényeké csökken. Már csak azért is, mert a gazdaság lefagy. Hiába emelkedik mindkettő ára, az aranyé sokkal inkább emelkedik, hiszen az arany pont akkor mutatja meg igazán a fundamentális hasznát, lévén azt nem lehet nyomtatni.Nem lennék meglepődve, ha aranyban mérve az ingatlanok és részvények ára 90-95%-ot esne. Akkor jó igazán átkonvertálni az aranyat és likviditást adni a piacnak, bevásárolni..Hol vegyél aranyat és ezüstöt?Én hivatalosan semmit nem ajánlhatok, ez nem személyes pénzügyi tanács, Magyarországon sosem vettem nemesfémet, annyit mondhatok, hogy a kommentelőim az aranymagyarország, correct gold és conclude cégeket írták. Természetesen én független vagyok tőlükés azt ajánlom tanulj erről vásárlás előtt.Ezen kívül átugornék Bécsbe, ha megtehetem költséghatékonyan és ott vennék közvetlen a pénzverdétől, ahol a filharmonikus készül..Ezüst ÁFA problémaÉn nem aggódnék az ÁFA miatt, ha ezüst biztosítást vennék. Úgy hallom Észtországban áfa mentes..Érdemes ETF formában venni?És még annyit, hogy szerintem ha nem birtoklod fizikailag, akkor nincs nemesfémed..Kripto? Ezek is jó értéktárolók?Mivel sokan bíznak ezekben, várhatóan a bitcoin ára is emelkedni fog. Lehet, hogy én dínó vagyok, de szerintem ez alkalmatlan pénzként funkcionálni, csakúgy, mint a többi kriptovaluta.Vehetsz spekulációs célból bitcoint, vagy diverzifikációs célból, de a vége a történetnek szerintem nem az lesz, hogy elhozza a megváltást.Kitérnék Mario Dragi levelére, amiben világosan le van írva, hogy a mai kripto pénzekből nem lesz használható pénz. Ők pedig gondolkodnak a blokklánc technológián, el tudja képzelni és nyitott egy hasonlóra, mint a Libra, de először el kell rendezni a szabályozását. Tehát elképzelhető a kripto-euro..A másik, amit most csak megemlítek, csakúgy mint a 129-es videóban a készpénz elhagyását, az a központ bankok digitális pénze: Central bank digital currency (CBDC). Erről sokat fogunk még hallani és ha bevezetik, akkor kripto alapú digitális pénzt használnánk, ami mégis központosított, a központi bank teremti és nem tudsz elbújni előle, minden tranzakció látható lesz számukra, és még tovább lehet húzni vele a fiatpénz alapú rendszer bukását. Ezzel elveszne a maradék szabadságunk is, gondolom nagy lesz majd az ellenállás. Ha van kedved olvasd el a wikipédia oldalát és gondolkodj rajta. Érdekes fejlemények ezek és nagyon sok minden fog még történni.De ennyit mára, remélem sikerült megválaszolni sok kérdést és visszatérhetünk a nyugodtabb témákra. Azért vagyok itt, mert igyekszem segíteni a munkámmal, ha szeretnél kövess, támogass, ha nem, akkor nem. Te okos vagy, tudod mi a jó neked. Ha támogatnál, nem csak a pénzre gondolok, segíts azzal, hogy megosztod ezt a videót másokkal, nyomj egy lájkot alul és ránézhetsz a Klubra, ahol kezdő befektetőként sokat tanulhatsz.Végül: nem árulok aranyat, viszont tudást igen. Mielőtt arany vagy más eszköz vásárlására adod a fejed, kérlek tanulj róla, nézz utána magad is ezeknek, értsd meg alaposan!
kimi99
kimi99 kedd, 20:31
Előzmény: #50209  kimi99
Bocsi ez opusba 
kimi99
kimi99 kedd, 20:31
Előzmény: #50208  impudent
Nagy emelkedes lesz itt ennyi " komcsi" nick
Csak azt nem ertem hogy ha Vki innen akar nyereséget h van arcán bőr szidni a zseni Lölöt?!
Ne felejtsétek most fájó soknak az arfolyam de nekem pl ha ok nem jonnek phylaxia ment volna a gannyeba!!
impudent kedd, 20:25
Előzmény: #50207  impudent
Persze ehhez mar esz is kellett volna.
impudent kedd, 20:15
Előzmény: #50202  impudent
Jean Valjeant jatszott itt a Nyomorultakbol Tahos a kemeny hatarozottsagaval ahelyett hogy a sok airbuzeranst rendre szoktatta volna.
Ugyanis egy tombhaz nem szalloda amit ossze lehet brunyalni.
pitcairn2 kedd, 20:15
Előzmény: #50203  mamoka47
ncseed megidézett az új álnevén:)
gratula a nyereségedhez!
pitcairn2 kedd, 20:15
Előzmény: #50204  lakni_kell_valahol
a "szalmabábos" díjra pályázol?:)
http://a.te.ervelesi.hibad.hu/szalmabab
csak a rend kedvéért:
a "300 bázispontos emelés" kizárólag mint jó "MNB hagyomány" jelent meg a "munkásságomban":)
és igen: meggyőződésem, hogy fogunk még ilyennel találkozni:)
lakni_kell_valahol kedd, 20:08
Előzmény: #50200  pitcairn2

Figyu, linkelhetsz akármennyit, de itt nagyon sokan vannak akik színtisztán emlékeznek 3-4 évvel ezelőttről amikor bármelyik pillanatban jöhet a kamatemelés mantrád nyomtad EKB/MNB vonalon, sőt egyszerre 300bp-t vártál és hogy emiatt bolond aki lakást vesz mert 50% esés is simán benne van RÖVID távon! Azóta ÉVEK TELTEK EL, kb pont dupláztak a lakásárak, MNB kamat ugyanott, EKB még mélyebben, QE újraindítva. Na akkor ki az aki ért valamihez és ki nem? Megsütheted a lexikális tudásodat ha a gyakorlatban nem az történi amit gondoltál vagy NEM AKKOR amikorra vártad...
..
Van még kérdése valakinek?
mamoka47
mamoka47 kedd, 20:04
Előzmény: #50196  pitcairn2
Szia  pitcairn2,....hát te is előkerültél??? 3-4 évvel ezelőtt sokat vitatkoztam veled, mert te már akkor is állandóan lufiztál. Nem tagadom,lassan igazad lesz,igaz hogy mi addig kerestünk még kb 40-50%-ot az ingatlanokon,de szerintem lassan te is boldog lehetsz hogy..."én szóltam hogy lufi van. Ennyi siker lassan neked is kijár!!
impudent kedd, 19:58
Előzmény: #50201  egynapod
Epp ideje ezt a sok bolond joskat rendre szopatni.
Tahos nem tette.
egynapod kedd, 19:52
Apa kezdődik! Niedermuller egyeztet a hatodik meg a nyolcadik ker polgival az airnb korlátozásról. Adóemelés, korlátozott nap/ év. :))
pitcairn2 kedd, 19:47
Előzmény: #50199  tihamer
újfent csak az egy évvel ezelőtt elkövetett - összegző kommentem - 5. pontját tudom ajánlani:)
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340?oldal=1348#5900970
tihamer
tihamer kedd, 19:40
Előzmény: #50194  pitcairn2
Igen, de most 2019 Őszén Újraidul, tovább folytatják szteroid adagolást.
https://www.youtube.com/watch?v=gvjfmmnUEkE
pitcairn2 kedd, 19:40
Előzmény: #50195  tihamer
a hazai buborékfújás fő profilban a monetáris politikára épül, az un. "támogatások" inkább csak "hangulatfokozók" és mint ilyenek leginkább az un. "befektetőknek" szólnak azzal az üzenettel, hogy az ingatlanukat jó áron eladva végül nyereséggel zárhatják a pozíciójukat... 
glala
glala kedd, 19:38
Előzmény: #50178  lakni_kell_valahol
Ehhez képest te vagy az első, aki az aktuális DH riportot linkeli.
Mindezt csak szórakozásból, hogy a "shortosok" és egyéb(másik oldalnak hívott) állatfajok orra alá dörgöld.
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340?oldal=2452#6602792
Mamoka is szállogat ki a pozijából, igaz Ő nálad jobban odatette a pöcörőt, mert ugye Ő is tőkeáttétellel tolja.
Igen, valóban jó beszállóid voltak, ügyes vagy és biztos nagyon szép is.
De a múltbéli hozamaid nem jelentenek garanciát a jövőre nézve. mert valahogy úgy egyre kevesebb fundamentum vesz körül téged.
Ha meg 10 év múlva is pozícióban leszel, ha törik, ha szakad, akkor meg tényleg mire ez a sok billentyűzetkarate?
pitcairn2 kedd, 19:37
Előzmény: #50188  Tibor78
ebből nem "válságocska" lesz, hanem komplett geopolitikai átrendeződés...
a jegybankár-testvériség az elmúlt 10 év szívós munkájával gyakorlatilag borítékolt egy masszív államcsőd sorozatot az un. fejlett világban
pénznyomtatásra és kamatmanipulálásra még soha sehol sem sikerült fenntartható fejlődést alapozni...
ez kb. a "banánköztársaság" szint felé vezető út... 
ezt a leckét a latin amerikai államok többsége már 1970-es években megtanulta...
https://en.wikipedia.org/wiki/Latin_American_debt_crisis
akkor is rendkívül drága lett végül az olcsó pénz...
tihamer
tihamer kedd, 19:33
Előzmény: #50192  pitcairn2
Leírtam, hogy a példák sarkítottak. 
Ezzel a mániát, mint folyamatot (falkahangulat beindulása) próbáltam érzékeltetni.
Kérdésem Feléd:
 -Szerinted hány %-ban felelnek a hazai állami támogatások a buborékfújásban?

pitcairn2 kedd, 19:33
Előzmény: #50187  tihamer
a "betegnek" már 2015 nyarán is "kábszer" kellett az örömködéshez:)
azóta csak annyi változott, hogy folyamatosan emelte a dózist... 
ezt különben alább is írtam: abban kétségkívül igazam volt, hogy a 2015-ös adag nem volt elégséges, ezért kellett az utóbbi 4 évben minden lehetséges eszközzel tovább fokozni az "euforikus" hatást... 
pitcairn2 kedd, 19:29
Előzmény: #50192  pitcairn2

no még egyszer:)
"ami pedig a mostani magyar ingatlanpiacot illeti, ha ez spontán "visszarendeződés" lenne akkor nem kéne pl. már hat éve még a ____maginflációval kiigazított jegybanki alapkamatot___ is negatív tartományban tartani..."
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=pawJ
pitcairn2 kedd, 19:26
Előzmény: #50185  tihamer
Az általad felsorolt "pozitív példák" kapcsán nagyvonalúan átugrod az alábbiakat:
1. a résztvevők többsége végül eszméletlenül nagyot bukott ezekkel
2. egyik esetben sem terelték jóformán erőszakkal a "jónépet" ezekbe a"remek befektetésekbe"... ezekben az esetekben nemhogy negatív reálkamat nem volt, de általában kifejezetten magas reálkamat mellett mentek végbe, még a bankbetétek esetében is...
3. mindegyik happening komoly cezúrát jelentett, a szóban forgó társadalom megindult a hanyatlás útján...
ami pedig a mostani magyar ingatlanpiacot illeti, ha ez spontán "visszarendeződés" lenne akkor nem kéne pl. már hat éve még az inflációval kiigazított maginflációt is negatív tartományban tartani...
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=pawJ
nem is beszélve olyan végtelenített böszmeségekről, mint pl. a CSOK meg a "Babaváró" hitel...
Békélj meg azzal a ténnyel, hogy ez az állítólagos "visszarendeződés" egyetlen napot sem tudott önjáró üzemmódban eltölteni
buborékfújás ez az elejétől a végéig
méghozzá a lehető legagresszívabb formában
pitcairn2 kedd, 19:18
Előzmény: #50184  berlini
Szerencséd, hogy nem kenyerem a fórumos "feljelentgetés":)
pitcairn2 kedd, 19:17
Előzmény: #50182  elemerorsos
Szuper! Akkor talán az 5. pontig is menni fog az értő olvasás:)
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340?oldal=1348#5900970
Sikerülni fog! Bízom benned!:)
És menet közben arról se feledkezz el, hogy ezt a 2018 októberében írt összegző kommentet egy olyan olvtárs számára készítettem el, aki - akarva akaratlanul? - mindenféle badarságot próbált a számba adni... 
Persze ezért is csak egy vitriolos sértegetésekkel tarkított dührohamot kaptam:)
johai kedd, 17:48
Előzmény: #50183  yooio
Igy van 50 milla pszichologiai gat,es nem veletlenul.
Az se mindegy mennyi hitelt vesz fel valaki,hiaba alacsony a kamat,az hogy masfel millaert hirdetgetnek egy dolog,35nm lakassal belemennek a gatba,na ott kezdenek el gondolkozni meger e annyit a kilatas egy domboldalra,vagy egy vizfeluletre,amit par het utan megunnak.
Es ha utolag eszlelik ezt akkor egy lyukban ebrednek fel ki tudja milyen szomszedokkal,milyen kornyezetben
Ezert irtam csaladi haz vetelt,de nem budan,azt felejtsuk el,ahhoz nagyon gazdagnak,vagy befutottnak kell lenni hogy befogadjanak.
Pesti reszen a harmadaert kijon egy jo parameteru haz,4-15,esetleg 16 ker lehet jo,ebbol az elso ketto kozel is van a centrumhoz..
Tibor78 kedd, 17:35
Előzmény: #50187  tihamer

A szagértők olyanok mint a meteorológusok. Utólag mindent kiválóan meg tudnak magyarázni. Doktori disszertációkat tudnak írni arról, hogy mi történt tegnap és miért, de hogy mi fog történni holnap? Ugyanúgy csak tippelgetnek, de ők a tippelgetésért honoráriumot várnak el.
Még 10 évig károg és mondjuk lesz egy válságocska megint na és akkor előjön és két féltéglával megdöngeti a mellét, hogy ő megmondta előre !!!!!
hihetetlen röhejesek
Nekem a Zsiday elemzések azért sokkal hitelesebbek, mert ő is tippelget de nem a luxemburgi tőzsde indexének a gyorsulásának a lassulásából :) hanem teljesen józan és érthető dolgokat tesz egymás mellé és a piac is már többször igazolta az, hogy a piac se teljesen hülye és a logikus eseményláncolatok bizony bekövetkeznek.
tihamer
tihamer kedd, 17:13
Előzmény: #50186  tihamer
Szerinte már 2015. nyarán boom, meg lufi volt.
No comment.
tihamer
tihamer kedd, 17:11
Előzmény: #50184  berlini
Nem 3, hanem több, mint 4 éve nyomja a mantrát:
pitcairn2 2015. 07. 13. 15:16  ez a "boom" kb addig fog tartani amíg nem néznek szembe azzal a monetáris fiskális ámokfutással ami 2008 óta tart:)
7 éve tartják a "fejlett nyugaton" 0%-on a jegybanki alapkamatot...
brutális ára lesz ennek...
.
tihamer
tihamer kedd, 17:01
Nézd, vannak a gazdaságtörténelemben utólag észszerűtlennek látott mániák (tulipánhagyma őrület, NASDAQ 90-es évek, Japán ingatlan piaci lufi 80-as évek, stb.).
 De! Ezeket ki kell használni. Pénzt kell csinálni ilyenkor.
Sarkítottam a példákkal. 
Szvsz. a mostani magyar ingatlanpiaci rally sima visszarendeződés. Azok az árak voltak nagyon durvák negatív értelemben, amik a 2010-2014-es időszakban voltak.
Egy "nyugati" ember szempontjából (Euró, Chf, Usa dollár) nézve itt nincs semmilyen ingatlanár lufi.
berlini kedd, 17:00
Hát nálad együgyübbet tényleg lámpással  kell keresni ezen és a többi portfoliós topicon. (Az együgyüséget vedd szó szerint is. Olyasvalaki aki egy lemezt tesz fel és azt nyúzza mig mindenki körülötte kiakad.) 
Volt már egy pár vészmadárral dolgom itt az elmúlt években, de a többieknek volt annyi szégyenérzetük, hogy pár éves kinlódás, férevezető kommentek sorozata után itthagytak bennünket. 
Mikorra tervezed ezt a a régen időszerű lépést?
Mikor kérsz elnézést azoktól, akiket már 3 éve félrevezetsz a piacok várható alakulásával kapcsolatban?
Hallottál már az irástudók felelősségéről? Vagy szándékosan trollkodsz itt évek óta?
yooio kedd, 16:36
Előzmény: #50174  elemerorsos
Gazdag mindig lesz, de azért az átlagos keresés ingatlan.com-n 90% 50 milla alatt keres. Az a pszihológiai gát, az egy másik kérdés hogy tökéletes helyen kertes hazat el lehet adni 1,3-1.6 M-ért is ahogy írod, de az nem a többségre van szabva. 
elemerorsos kedd, 16:24
Elolvastam a pontjaidat, egyelőre még az 1. pont sem valósult meg. (A dollár erősödött az elmúlt hónapokban.) Mikorra várod ezt?
pitcairn2 kedd, 16:21
Előzmény: #50145  tihamer
évek óta erről irkálok, lásd az alább belinkelt 2018-as összegző kommentet...
de akár újra be is linkelhetjük:
az irkálást pedig tán azért untam meg, mert fárasztó diszlexiásokkal, illetve diszlexiásnak maszkírozott ingatlanpiaci "booster-ekkel" társalogni...
különösen, hogy némelyik nebáncsvirág menet közben még a minősíthetetlenül alpári stílustól sem riadt vissza... 
(elsősorban mage és berlini iq-fighter-ek uganak be itt, már ha egyáltalán két személyről van szó...ncseed/lakni kell vhol kommertársnál csak mostanában gurult el a bogyó...)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek