Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat ma, 08:24
Előzmény: #134225  lohran
Semmi pénzért nem megyek ki a városból, előbb költözök külföldre, mint az agglóba.
CyrusTheGreat ma, 08:20
Vajon melyik régióban futunk bele nagyobb eséllyel a zöld hitellel érintett ingatlanba illetve mikortól? Energiatanúsítvány adatbázis 2021-es adatai alapján a BB (tudjuk, hogy ez még nem elegendő önmagában), illetve az A* kategóriák eloszlása, országos, Pest megye és Budapest:
darabszám       BB arány       A+ arány
Budapest       269624.18%1.33%
Pest152589.69%2.97%
Ország1132334.84%1.10%
- - - - - - 
Budapest eléggé leszerepelt, Pest megye kifejezetten durván felhúzza a BB-s átlagot és A* kategóriájú energetikai tanúsítvány kiadásában is jól szerepel. Egyelőre azért az eloszlások nem combosokat, ebből simán látszik, hogy a ZOP hitel inkább a jövő zenéje, nem a jelen kínálatot (vagy akár csak a jövőre átadásra kerülő projekteket) érinti. A meglepő az, hogy statisztikailag Budapesten nagyon erősen kell keresni az alkalmas ingatlanokat, reméljük a következő években ez jelentősen javulni fog - elvégre azért van a ZOP, hogy javuljon az arány. Meglátjuk.
berlini
berlini ma, 01:36
Előzmény: #134232  Murdoch
egy fiam van.
Németországban.
berlini
berlini ma, 00:22
Előzmény: #134232  Murdoch
Dehogy 15 év.
Az egyszer felvett hitelt a bankkal tovább lehet vinni a következőre, (vagy ha a következő egy másik bankkal lesz akkor azzal végtörlesztetni).
Tippem szerint egy-két éven belül duplájára nő a fizetése.
Spórol a hiteltörlesztésen felül és nagyobb önerővel tovább lép.
Lehet hogy 3 éven belül már egy nagyobban lesz.
A dolgot egy párkapcsolat fel is gyorsithatja, különösen ha a partner se keres rosszul.
Murdoch péntek, 23:56
Előzmény: #134230  berlini
Nekem nem kell bemutatni a kollégiumot + a pár év közös albérletet, de a Vanáé 15+ évre szól. Kérdezhetek? A gyerekeid most hol élnek?
tihamer
tihamer péntek, 23:46
Nominálisan nem lesz itt semmiféle ingatlanár árcsökkenés a középtávú intervallumot nézve.
Pláne ekkora pénzhigítás mellett, ami folyik a világban.
berlini
berlini péntek, 23:25
Előzmény: #134228  Murdoch
Nevezheted aminek akarod.
Havi 100-140 ezret megspórol vele (illetőleg azt a hiteltörlesztésre forditja,) és igy ezt az akármit pár év múlva haszonnal továbbadhatja a következőnek, aki ha itt ezen a fórumon bejelentkezik majd megint leszólhattok.
De kérdezlek.
18m2.
Mennyivel jobb ennél kollégiumban lakni negyedmagaddal ennél nem sokkal nagyobb szobában éveken keresztül?
Vagy mennyivel jobb friss diplomásan egy szobát bérelni egy vadidegennel a másik szobában egy közös fürdővel a folyosón albérletben?
Komolyan elképesztő, hogy mennyire jól megy nektek a dolgotok, hogy ennyire nem tudjátok magatokat a pénznélküli fiatalok helyzetébe beleképzelni.
Pedig nem nehéz.
Csak a mamahotelt kell elfelejteni, amiben kényelmesen lehetett panaszkodni a csúnya világra.
berlini
berlini péntek, 23:17
Előzmény: #134227  HerrLudwig
Lajos, emlékeztetőül.
Ha itt a beszélgetésekben külön nem emlitjük meg akkor általában Budapestről + pár nagyvárosról beszélünk.
Megnyugtatásul, szülőfalumban Ormosbányán már most is duskálhatsz a (kicsit leromlott állapotú) házak közül. Szinte ingyen megkapod, csak sajnos munkahely nincsen hozzá.
de hát mit is mondok ez még Németországban is igy van.
Nemhiába laksz Te is egy kis bajor faluban és nem Münchenben.
Murdoch péntek, 23:15
Előzmény: #134226  berlini
Mini garzon, ne már.... 12-16 m2, ez nem lakás. Tokióban talán az...
HerrLudwig péntek, 23:07
Előzmény: #134220  berlini
Így van, mivel Magyarország lakossága egyre csak nő. Ja, nem!
berlini
berlini péntek, 22:49
Előzmény: #134223  greenman76
Teljesen mindegy, hogy Te miben hiszel.
Ezeknek a kicsi (mini) garzonoknak még hosszú ideig lesz létjogosultságuk.
Egészen addig amig valaki egy alacsony bérleti dijú lakásból szolidan takarékoskodva nem tudja egy ugrással a többszobás lakását egy lépésben megvenni. (Ideális esetben rögtön a Naphegyen.)
De addig marad a küzdés és a kapaszkodás felfelé több lépcsőn keresztül.
Tippem szerint az általad preferált nagy ugrás a magyar lakáspiacon (ami Maonak sem sikerült Kinában) nem sokkal az utolsó itélet napja előtt fog bekövetkezni.
lohran péntek, 22:34
Előzmény: #134215  CyrusTheGreat
Igen nehéz.
De ha csak Érdre kimégy már megbánod olyan nyomasztó.
Még kényelmes autóval is.
berlini
berlini péntek, 22:15
Előzmény: #134218  Investor8
Igen.
greenman76
greenman76 péntek, 22:02
Előzmény: #134217  Vanavrash
Nem hiszek az ennyire kicsiny "lakások" hosszútávon való létjogosultságában, én egy picit magasabb nm -ben képzelem ez azt a bizonyos minimum szintet!
A igényeidet viszont tény és való Te magad ismered a legjobban, ebben a korban azért én már rövid vagy közép távon, de párkapcsolatban gondolkodtam!
mr_bob
mr_bob péntek, 21:53
berlini lesz a lelkitársad, hasonlóan magabiztosan és pozitívan látja a dolgokat, mint te. egyébként hány sikeresen befizetett törlesztőn vagy túl? múlt héten még úgy tűnt, hogy nagy a baj, amiből csak egy másik hitellel tudtál volna kikecmeregni. honnan ez a hatalmas magabiztosság?
greenman76
greenman76 péntek, 21:49
Előzmény: #134220  berlini
Ezek szerint ebben sem értünk egyet, (legalábbis ebben biztosan nem), mert ha figyelmesen elolvasod amit írtam, egy szóval sem írtam, hogy nem értek hozzá, csak azt, hogy nem állítom, hogy nagyon értenék....
Egyébként, ha a személyeskedésedtől éltekintesz, akkor könnyebben megérted, hogy nincs olyan nagy különbség a véleményünk között, csak én az alsó határt kicsit, ismétlem csak egy kicsit feljebb tolnám!
berlini
berlini péntek, 21:30
Előzmény: #134213  greenman76
Most már egyetértünk valamiben.
Tényleg nem ismered a piacot.
Tök mindegy hogy Te magadnak mit tartasz értelmezhetően elég nagy lakásnak.
Ezen a fórumon sok mindenben nem értettünk és értünk egyet, egyben egyetértés volt és van.
Lakhatási válságban élünk és ez egyre jobban súlyosbodik.
Egyre többen kénytelenek első lakásként megelégedni olyan lokációjú és méretű akármivel, amit még évekre sem szeretnének megtartani és minél gyorsabban tovább akarnak majd lépni.
Ugyanis ez még mindig jobb mint egy albérletbe évtizedekre beragadni.
És miután ez a réteg egyre számosabb ezek a lukak egyre keresettebbek.
Igy Vana haszonnal tud majd megszabadulni ettől, kivánom neki hogy minél gyorsabban.
Murdoch péntek, 21:18
Ez ok, de egyelőre a banké a cucc, nem?
Investor8 péntek, 21:09
Előzmény: #134132  berlini
Az OTP meglesz 20k év végéig?
Vanavrash
Vanavrash péntek, 20:56
Előzmény: #134213  greenman76
Komolyan nem értelek. Én lakom benne, így is nagyon jól meg van csinálva a lakás, teljesen élhető és a hely is teljesen jó! 1 perc a villamos, busz, 2 perc a bolt, gyógyszertár, vasútállomás 6 perc busszal. Komolyan, kell ennél több? Az akkori keresetemhez, lehetőségeimhez mérten néztem, választottam és döntöttem. Továbbra is azt mondom, hogy nem bánom a döntésemet. Ha egyszer az lesz, hogy váltani kell akkor váltani kell, most jól érzem magam itt, egyedül és ezen van a hangsúly, hogy egyedül. Vannak emberek akik nem vágynak másra, ezt is meg kell érteni, nem csak a családalapítós ember létezik, ki tudja, lehet később változik minden, eldől.
Illetve még 1, ahogyan Berlini is írta, biztos vagyok benne, hogy ha most nem, akkor kifutok ebből az egészből. Kiszámolón, youtuben, redditen, facebookon is olvasni olyan embereket, hogy vettek volna lakást de vártak és igazából kiestek a pénzükből. Legalább van egy biztosnak mondható pontom amibe nem ég el a pénzem.
CyrusTheGreat péntek, 20:53
Előzmény: #134215  CyrusTheGreat
Hasonlo okokbol a Garibaldi, Zoltan es Akademia utcaknal is csak meghatarozott tarsashazak es emeletek a jok, az also szintek ott nem tul elonyosek.
CyrusTheGreat péntek, 20:47
Előzmény: #134212  lohran
Igen, de a Karolyi kertnel tenyleg csak IV. Emelettol felfele, egyebkent sotet. Nehezkes a dolog, jo kornyek, tagas, vilagos lakassal - ez bizony piszok nehez tema.
Vanavrash
Vanavrash péntek, 20:23
Előzmény: #134158  Vanavrash
Válaszolt, holnap pukkan az alkohol!
greenman76
greenman76 péntek, 20:22
Előzmény: #134206  berlini

Sohasem állítottam azt, hogy a piacot olyan nagyon ismerném, inkább érdekel, így ragadt rám a koszon kívül talán valami......
Viszont Budapestet jól ismerem, mert vettem a fáradságot, hogy amit lehet saját szememmel megnézzem, megtapasztaljam!
Tiszteletben tartom más véleményét, de nekem kb 25 nm alatti helység, mint lakás értelmezhetetlen!
Az alsó szegmens vitathatatlanul mindig eladható, csak véleményem szerint az alsó szegmens nem itt kezdődik, így szerintem mégsem érti....!!!
lohran péntek, 19:38
Előzmény: #134211  CyrusTheGreat
Nem egy derűs hely.
Pl a Magyar utca se jó de a Károlyi kertre néző Jogi egyetemnél lévő polgári felső emeleti már jó.
100 m és mecsuda különbség
CyrusTheGreat péntek, 19:34
Előzmény: #134210  lohran
Meg ha a Kalman Imrere mondanad, akkor egyetertenek, de igy biztos nem. :-)
lohran péntek, 19:31
Előzmény: #134209  CyrusTheGreat
A Hold utca kissé jazz.
Bajcsy közelség,Arany J trutymó.
Nem az igazi.
Busz.
Stb.
Nem egy békebeli hely.
CyrusTheGreat péntek, 19:28
Előzmény: #134208  lohran
Hold utca már smafu?
lohran péntek, 19:14
Belváros alatt nem a Majakovszkij utcát vagy a Tanács körútat értettem hanem pl a Kissvábhegyet,Naphegyet,Rózsadombot vagy Párizsi utcában egy szellősebb lakást.
Ezt feladni külvárosi házért ostobaság.
Hacsak nem kastély.
CyrusTheGreat péntek, 18:58
Előzmény: #134203  msokadik
Róma sem egy nap alatt épült fel.
berlini
berlini péntek, 18:49
Előzmény: #134205  greenman76
Van akinek a 3 millió összerakása sem megy rövid idő alatt.
És akkor még mindig jobb megvenni egy pici épp hogy lakást kevésbé jó helyen mint nézni, hogy a piac elmegy mellette.
Hiába lesz pár év múlva 5-10 millió önereje, ha akkor sem tud abból egy nagyobb és jobb helyen lévő lakást megfinanszirozni.
Nekem sem tettszett az amit választott, de a lakáspiacon az elmúlt évtizedkben még soha sem fordult elő, hogy a piac alsó szegmensében ne lett volna kereslet.
Bármikor el fogja tudni adni a mostanit, lesz rajta nyeresége, magasabb lesz a fizetése és közben spórolni is tud, márcsak azért is mert nem kell albérletet fizetnie.
De én inkább azt nem értem, hogy minek kell ezt elmagyaráznom annak aki a piacot olyan nagyon jól ismeri.?
Mert ő aki állitólag a piacot nem ismeri ezt elég jól felfogta.
greenman76
greenman76 péntek, 18:29
Előzmény: #134204  berlini
Szerinted, aki a Soroksári út mellékutcáját elfogadhatónak tartja, és "ugrál" a főváros totál eltérő adottságú tarületei között, az ismeri a piacot....??
Ha igen az talán még nagyobb probléma...
Szerintem ez egy igen összetett szituáció, amelyből az a Kb 3 millió áthidalása volt talán a legkisebb akadály...!!!
berlini
berlini péntek, 18:18
Előzmény: #134201  greenman76
Nem az volt a problémája, hogy nem ismerte a piacot.
Nem volt önereje és a fzetése sem volt nagy.
A mostani minigarzonból pedig bármikor tovább tud lépni egy nagyobba, jobb helyen.
tihamer
tihamer péntek, 17:37
Előzmény: #134201  greenman76
Igen.
A hitel a gazdagnak orvosság,
A szegénynek méreg.
greenman76
greenman76 péntek, 17:22
Előzmény: #134199  Vanavrash
Nem is azt mondták, hogy most fogod megbánni, hanem majd később, ha esetleg jobban megismered a piacot....
msokadik péntek, 17:22
Előzmény: #134199  Vanavrash
a maxi hitel alacsony kamatnal jo dontes, penzed meg nem maradt mert nincs , csak megtobb hiteled.
Vanavrash
Vanavrash péntek, 15:50
Előzmény: #134190  msokadik
Nezd, en itt mar reg leirtam, hogy nem bantam meg. Baromira nem.
Mint irtam, a leheto legjobban bebiztositottan dontottem es vasaroltam.
Maxi hitel nelkul, marad penzem, van biztositasom!
Az utobbit meglehet kerdezni a haveroktol mennyien kotottek, ezek a szamok is erdekelnek.
En is varom mar a kartyavarat abbol a szempontbol, hogy ki lesz az aki nem fizet kulon biztositast, mert lenyegeben barmikor bejohet egy krach a 30 ev alatt.
CyrusTheGreat péntek, 14:03
Előzmény: #134195  Fire73
Pont két napja jutott eszembe nekem is, a MOL-os várakozása bejött, még az újlipóti panelt várta 22M környékére. 
msokadik péntek, 13:24
bânom hogy nem 2008 tol olvasom a gazdasagi hireket, tul ficsur voltam akkoriban raadasul nem halgattam senkire.Ez egyenlo a tanulopenz megfizetesevel. Meg is fizettem mar parszor.
msokadik péntek, 13:19
Előzmény: #134195  Fire73
most olvasom epp vissza a hozzaszolasait.
Fire73
Fire73 péntek, 13:18
Előzmény: #134193  msokadik
Tiborunk hatalmasat keresett a MOL-on, beírta a MOL topikba, hogy mostanában már eldaná, amit a mélyponton vett. Nem jött be neki a lakásár jóslata, de bejött a MOL, hát nem mindegy, melyiken nyert egy halom pénzt?
msokadik péntek, 13:14
Előzmény: #134193  msokadik
msokadik péntek, 13:13
emlekeznek meg itt a regiek Tibor78 ra? Hogy is mondta -igy most eszembe jutott - az aggloba kikoltozott haverok 3 konyak utan csak csak beismerik nem biztos jo otlet volt a napi ingazas vallalasa. 😄
msokadik péntek, 13:06
https://m.youtube.com/watch?v=uBYXH9ujy8Y
Deák Bill Gyula - Kilakoltatás
ez inkabb az eletszeru Kobanyan, a plebsnek.( mint ahhova en is tartozom )
msokadik péntek, 12:55
Előzmény: #134186  CyrusTheGreat
tovabba van meg egy erdekes dolog a kulfoldi munkanal, itthon minimum onallo lakast akarnak berelni a munkavallalok ha elhagyjak a lakhelyuket, kulfoldon a munkasszallo vagy szobaberles dívlik. Ott valahogy elfogadjak az eletminoseguk romlasat.Osszessegeben igy tobbet tudnak felretenni, kegalabbis az elejen, 1 ev utan elkenyelmesedik a tobbseg es elveri a fizut. Majd 30-40 evesen szallingozik haza 2- 4 havi kulfoldi fizus megtakaritassal. Nagyon sok ilyet latok, ok a tobbseg.
msokadik péntek, 12:48
Előzmény: #134185  Vanavrash
majd amikor a 23ik ingatlanbizniszed nyomod le haveroknak( nalam mar joval tobb volt az elmult sok evben) es latod az evek alatt a valtozasokat, árban a lakhatasi korulmenyeikben az ingatlanra koltott koltsegekre es az oszinte szavaikat megbantak e a dontest par ev tavlatabol, lehet te is mashogy latnad a piacot.
msokadik péntek, 12:43
Előzmény: #134185  Vanavrash
radobtam volna azt a +4 millat a kispanyelra, 20% onerovel maxi futamidovel. Sose gyozol meg az ellenkezojerol.
msokadik péntek, 12:41
tovabba nem erdemes ossze mosni egy 1 szakmas rutinos szakit egy tobb szakmassal aki le tud vezenyelni egy teljeskoru felujitast, mindennel cakkpakk bontas szallitas anyagbeszerzes szakmunkak osszehangolasa.
msokadik péntek, 12:35
a titok nyitja a tapasztalat. Egy 15+ eves rutinos szaki itthon onallo munkavegezessel kaszal, egy kezdo alkalmazott nem keres most se olyan jol Bp-n mint kint.
---
A szinten 15+ eves rutinos infos  programozo cimboraim ugyanezt mondtak nekem, az uj kezdok nekik nem konkurencia.
CyrusTheGreat péntek, 12:28
Előzmény: #134183  msokadik
Miért gondoljuk, hogy vásárlóerőn jobb lesz Németországban építőipari szakmunkásként dolgozni, mint itthon? Az elmúlt évek a hazatérésről szóltak, mert jobb lett a matek itthon. Ha állandónak vesszük a hazai építőipari igényt, akkor ez mitől változna? Gyanítom, a németeknél eddig is épültek ingatlanok, csak nem az állam/önkormányzat, hanem a Vonovia/Deutsche Wohnen építette.
Vanavrash
Vanavrash péntek, 12:27
Előzmény: #134174  msokadik
Pesten, kis csusztatott zsalus tegla, nincs maxi hitel, nincsen 40% hitelezodes. 💪🙂 
buksz-e
buksz-e péntek, 12:26
Előzmény: #134181  msokadik
Nem feltétlenül kéne a magyarokból kiindulni szerintem.
A németeknek kicsit több idejük volt már meggazdagodni, mint nekünk....
msokadik péntek, 12:21
kicsit osszegezzunk, az energia arak nonek az alapanyag arak nonek az infla miatt a bernyomas no a munkaerokoltsegben ergo az epitoanyag arak nonek. A nyugati fizu csábereje megnagyobb  lesz ha beindulnak a dajcsok a sok epitessel. Pestrol is lesz elszivo hatas a maradek szaki tobbet kaszalhat. A Bp magas lakasarak a meg mindig jelentos speka vasarlasok miatt nem omladozik az infla felelem tovabbi tamasz a bufik reszerol , emiatt a videki olcso szaki utanpotlas akadozik irany nyugat eu. Bp-n a hely nem boseges az epitesre. A felso 2 decilis szepen gyarapodik anyagilag tobb lehetoseguk van jobb vagy tobb ingatlant venni . Na mi lesz a lakasarakkal az elkovetkezo evekben itt? Passz.
msokadik péntek, 12:05
https://g7.hu/adat/20211015/egyetlen-megyeszekhelyen-tartottak-lepest-a-berek-a-lakasarakkal/
" Tatabányán a vidéki városokhoz képest kirívó mértékben csökkent – szinte megfeleződött – az ottani bérek vásárlóereje az ingatlanpiacon"
---
fogpaszta jo lora tett.
msokadik péntek, 11:54
importaltak eleg kecskepasztort majd maglatjuk mennyire lesz olcso igy az epites elvegre az olcso munkaero adott dajcsba. Bar tartok tole nem lesznek veluk kint a vizbol.
msokadik péntek, 11:51
Előzmény: #134178  Benzedrine
vagy rajottek az allami lakasepitesbol is jo lovet lehet szakitani kozbeszerzesen, le vannak maradva hozzank kepest, csak most esik le nekik a tantusz. 😁 Az epites a legjobb kifizetohely😁
msokadik péntek, 11:48
" az uzsora-lakbéreket kívánják megakadályozni"" 
" megállítható legyen az ezekkel való spekulációs befektetés "" 
"meg kell szüntetni a nem saját használatú telkek tíz év után történő eladására vonatkozó adómentességet.Különösen a kiélezett lakáshelyzetű településeken"
---
micsoda mondatok, el se hiszem. Na majd meglatjuk mi lesz belole. 
Benzedrine péntek, 11:45
Előzmény: #134175  ncseed!
Elfelejtették, hogy vége a választási kampánynak.
msokadik péntek, 11:38
Előzmény: #134175  ncseed!
szép az élet.
msokadik péntek, 11:37
" Az eljövendő német kormány gazdasági programja óriási hatással lehet hazánk gazdaságára is, ezen belül pedig kiemelt szektor lehet az építőipar, mely ha Németországban felpörög, az nagy elszívó hatást gyakorolhat a magyar munkaerőre "
😁
msokadik péntek, 11:28
volt a vilagvegen onallo hazam annyiert adtam el amenyi most egy pesti garazs. ( rég volt ) Atlagembereknek atlag fizuval a legjobb Pesten a kispanyel kezdesnek , ha nincs ra keret kozosudvaros szobakonyha, majd a nagy panyel kesobb.
msokadik péntek, 11:22
inkabb eletkor fuggo mi a jo aktualisan, 0-13 ev kozott a haz, 14-18 evesen lakas kozel a kozponthoz, 18-24 a felsofoku tanulmanyok alatt kozel a sulihoz szinten. 24- csaladalapitasig kozpontibb helyen lakas kozel a munkahelyhez. Aztan indul elorol az egesz, nyugdijjas evekben lakas a jo. Csak epp az anyagi helyzet ezt ritkan teszi lehetove a tomegeknek. Sokan lakasban kezdik hazaskent fiatalon majd 6-8 eves gyerekekkel koltoznek ki hazba a vilag vegere 15+ ev hitelekkel. 60 evesen meg mivel nem koltottek a hazra az evtizedek alatt egy belvarosi lakast se kapnak erte ha cserelnenek igy maradnak a nagy rezsis korszerutlen omladozo hazban oregkorukra. Ha lejar az ido es konyec, az omladozo hazat veszik meg a fiatal csaladosok nagyobb gyerekkel es indul a buli ujra elorol.
msokadik péntek, 10:38
semmit nem jelent ki hol nott fel, csaladi hazba vagy lakasba a kesobbi ingatlanvalasztasara nezve , hacsak a tobb szaz fos ismerosi korombol indulok ki. Onallo hazban felnovok sokhelyen meguntak a kertet az azzal jaro munkat es lakas partiak lettek, van aki maradt a haznal akar a vilag vegen is- nekik ne hupogjon senki felettuk alatt mellettuk- inkabb vallaljak az ingazast messzebrol is. A lakasban felnovoknel ugyanez a szitu csak forditva. Osszevissza van mindenre peldam.
flyati péntek, 10:32
Előzmény: #134161  CyrusTheGreat
Pffúj !  Egymás szellentéseit szagoljátok :):):)
Benzedrine péntek, 09:55
Előzmény: #134169  buksz-e
Szerintem nem összehasonlítható a kettő. Gyerekkoromban imádtam a társasházi kertet, az volt a társasági élet központja a ház gyerekeinek. Most az a fontos, hogy ki tudjak menni valahova futni és a kutyát sétáltatni, erre nem alkalmas a saját kert. Jó dolog 1000+ nm, de belehalnék, ha munka mellett azt is gondoznom kellene. A ház kertjét azóta amúgy a zöreg nénik és a macskák teljesen birtokba vették, le sem merek menni mert még macskának nézne valamelyik.
buksz-e
buksz-e péntek, 09:47
Előzmény: #134167  Benzedrine
Ha lehet hinni a wikipédiának a margitsziget 96 ha azaz ~1.000.000 nm
Nekünk a kertünk ~1500 nm volt gyerekkoromban.
Kb egy nagyságrenddel jobb az arány az egy főre jutó zöldre + nem kell alkalmazkodnod senkihez (jó tudom flexel a szomszéd).
Valószínű ezzel tényleg lehet mákunk volt, mert mikor gyerek voltam azok már öregek voltak.
greenman76
greenman76 péntek, 09:44
Előzmény: #134160  Shortfolio
Azért néha, ha pesten jársz, nézz be az "ötbe", ott az utóbbi időben pl. a Honvéd utcán valóban nagyon megnőtt a forgalom,  ami nem tesz jót a levegő minőségnek, de alapvetően tisztaság van!
Benzedrine péntek, 09:40
Előzmény: #134166  buksz-e
Igen, de kertje is volt fűvel meg macskákkal.
buksz-e
buksz-e péntek, 09:38
Előzmény: #134164  Benzedrine
Te is társasházban nőttél fel?
buksz-e
buksz-e péntek, 09:34
Előzmény: #134163  berlini
Izlésről nem nyitunk vitát. :)
Benzedrine péntek, 09:28
Előzmény: #134162  buksz-e
Ha jól számolom összesen egy park van Bpen, és az a Margitsziget. Lehet nem szeretni, attól még zöld és ki lehet oda menni futni.
berlini
berlini péntek, 09:26
Előzmény: #134162  buksz-e
Kis segitséggel könnyen megszabadulhatsz a hátszőrtől.
Nem szép látvány.
buksz-e
buksz-e péntek, 08:16
Előzmény: #134161  CyrusTheGreat
Latszik, ki hogy van szocializalodva.
A margitsziget gondolatatol is felall a szor a hatamon ;).
CyrusTheGreat péntek, 08:06
Előzmény: #134159  lohran
Ott a Margitsziget, kicsit nagyobb, mint az agglos kert. No meg persze a Pala.
Shortfolio péntek, 08:04
Előzmény: #134159  lohran
A büdös, koszos, szmogos belváros... Kutyagumi, húgyszag. Vonzó...  És akkor még a lepusztult, konvektoros lakásokról nem is esett szó.
lohran péntek, 07:44
Belvárosból elköltözni egy saját kertért ?
No way.
Kirándulni bármikor lehet
Vanavrash
Vanavrash péntek, 07:06
Előzmény: #134143  Placi82
Szia, most hoztam a hetvegen Nemetorszagbol egy erdei gyumolcsos rose bort. Kb. sohasem szerettem roset de ez finom es izlik, egeszsegedre, hogy ha a bank pozitivan valaszol. 🥂😇
tihamer
tihamer csütörtök, 23:22
msokadik csütörtök, 22:36
a pesti lakasallomany minosege foleg nem 21ik szazad.
msokadik csütörtök, 22:32
Előzmény: #134154  msokadik
elelmiszer bevasarlasnal a hazhozszallitas tippelem max 5re. A maradek 95 ugyanugy a multikhoz jar.Ez meg mindig a 20ik szazad.
msokadik csütörtök, 22:28
Előzmény: #134153  Benzedrine
elenyeszo szamu haznal van robotfunyiro 95% nal nincs, kiszallitassal 5%-a a haztartasoknak jo ha êl a lehetoseggel. Sportra mar irtam , hasonlo 5%.  Mint a klimatizalt lakasok szama Bp belteruleten jo ha 5%-ek.
Benzedrine csütörtök, 22:09
Előzmény: #134137  msokadik
A füvet ma már robot nyírja minden nap, bevásárolni meg interneten szokás oszt kiszállítják, ez már nem a huszadik század. Gyalogolni ott a konditerem. 
msokadik csütörtök, 20:42
Előzmény: #134149  TitusPullo
egyrol beszelunk csak finoman fogalmaztam azzal ,hogy elkenyelmesedtek. Nyersebben sport mozgas nuku gyaloglas kerulendo , hazkoruli munka kiadva masnak vagy jovanazugy. Meg a panyelosok is takaritot fogadnak a lepcsohaz rendbentartasara. Csoda hogy a fizikai szak es segedmunka foleg az epitoiparban draga lett? Na ott el lehet faradni. Nemcsak az epitoipar allami porgetese az oka a magas araknak. 
TitusPullo
TitusPullo csütörtök, 20:35
Előzmény: #134148  msokadik
Ha befejezem az “ipart”, b-tervem a kerteszkedes másoknak. Napi 100 rugó simán. Kikoltoznek, bejelentkeznek udv kisvaros. Három het utan szoktak takarítót es kerteszt keresni. Büdös a meló a tulajoknak. Grillezes, kb ennyi a kert. Pedig egy szép kert eladja akar a házat is.
msokadik csütörtök, 20:31
Előzmény: #134146  msokadik
a tarsashazbol kikoltozok csaladi hazainak udvarai kb 3ev utan szoktak elgazosodni - akkorra unjak meg - , nem mindenkinek valo a ház.
TitusPullo
TitusPullo csütörtök, 20:29
Előzmény: #134140  berlini
Hatha ez nem is de a bp kozpontúságon változtatni fog talán. Marmint munkaltato persze bp de a lakohely talan mashol is lehet majd. En a kollegaim egyre nagyobb reszet videkrol alkalmazom rendszeres szemelyes megjelenéssel. Mindenki happy és így a fizetés es anyagiak mellett van mas benefit.
msokadik csütörtök, 20:26
Előzmény: #134144  macisajt
egy 100 000 es lakossagu keruletre jut nagyon max 15 sporthely (kondi kuzdo egyêb ) a felnott lakossagnak nagyon nagyon nagyvonalu leszek, legyen 5%-a ,ez 5000 fő aki aktivan mozog is max . 2 millas varosnal ez alapjan 100 000 rendszeres tehat heti minimum 3x hobby sportoloknak kellene lennie.   Rendszeres foci amator felnotteknek? Hely sincs hozza. Tenisz  golf elenyesző. 
A pestiek tobbsege roppant elkenyelmesedett.
TitusPullo
TitusPullo csütörtök, 20:22
Előzmény: #134142  Placi82
Kevesebbet írok, reszvenyezem. A lakasokat eladtam 2020 elején. De olvasok itt, mivel a legertelmesebb emberek itt vannak a portfolion es a tema is erdekel. Hozzaszolni nem szoltam mert majd 2 eve ugyanaz megy, mindenki var vmit es meg is alapozza maganak es masnak. Hozzateszem mindket oldalnak igaza lehet. 
macisajt csütörtök, 20:00
Előzmény: #134137  msokadik
Van helyette edzőterem, teniszpálya, golfpálya, focipálya, masszásszalon és még egyéb úri huncutságok:DD,
Placi82 csütörtök, 19:56
Előzmény: #134066  Vanavrash
Dom Perignon lesz az. :) Szerintem ezért kaptál 9 mínuszt a konmentedrenem nem azért mert megoldodott a problémád. Ui: Nem kell az neked, mert messze nem ér 60 rongyot, ami meg jó az a rose, de az meg 90 e Ft felett van. Szóval kb sirva innad, inkább torleszd be. :)) 
Placi82 csütörtök, 19:46
Előzmény: #134139  TitusPullo
Mi van veled Titus? 2020 elején miattad is kezdtem olvasni a topikot, de eltűntek mint Petőfi a ködben. :) 
lohran csütörtök, 19:16
Előzmény: #134139  TitusPullo
A belvárosi részekről elköltözni ,nos ahho nagyon nyomos indok köll

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek