Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Igen. Ezért értékeli a Rafit a piac még rosszabbul mint az OTP-t. Volt a Rafi 2008 előtt 100 euró felett is és a lokális csúcsot 2021 végén 28 euró felett érte el. A háború első hónapjaiban az árfolyam majd harmadolódott és most sem éri el a 18 eurót. Az értékeltsége P/E= 2,6 körüli. Ehhez képest az OTP P/E=4,5-tel és a 2021 évi ATH-nál csak 10%-kal alacsonyabban még egészen jól áll.
Február közepén jelentették be az idei első srv. engedélyt és ~ 10 nappal később kezdék el venni. Onnan olyan 5 hónapig tartott. Ha ugyanígy számolunk, akkor van még idő elkezdeni, de szerintem októberig elkezdik, m azt tudjuk, hogy ezen az áron megéri.:) Okosabb nem lettél tolem, de legalább tudod, hogy hogyan spekulál egy másik befektető társad.😀
Egyetértek azzal, hogy a Q3 verni fogja a várakozásokat. Miután a jelenlegi szinten (osztalékot beszámitva +- 800ft) ingadozik már pár hónapja én egy kitörést várok 19 ezer fölé a Q3 gyj előtt. Hogy azután mikulás rally meghozza-e a 20 ezret az attól is függ, hogy a többség elhiszi-e novemberben, hogy a 2024-es eredmény jócskán felülmulja-e a 3700Ft/részvényes tavalyit. (Emlékeztetőül idén a mai napig visszaesést vár az átlag elemző az idei eredményt illetően.). Az áttöréshez az "elemzői fronton" kell egy meggyőző 3. negyedév. (Ami előrevetiti az éves 4100Ft/részvény eredményt). Ha abban a gyj-ben is a céttartalékolás dominál, akkor legalább a Luminor ügyben kellene egy pozitiv hir. Egy óvatoskodó gyj és Luminor kudarc esetében az is előrfordulhat, hogy az ezéves 4100Ft/részvény eredményt (amit szerintem elér a bankcsoport) csak jövő márciusában realizálnak az elemzők, és ha akkor is 5 alatti marad a piaci P/E alapu értékeltség, akkor az árfolyam még jövő tavasszal sem éri el a 20 ezer ft-ot sem. De ez maradjon a pesszimista verzió. Reálisnak hiszem jövő tavaszra a P/E=6-os értékeltséget, azaz 24 ezer ft-os árfolyamot. Ehhez nemcsak az kell, hogy az elemzők belássák, hogy tévedtek az idei nyereséget illetőleg, hanem az is, hogy a következő évekre ha szerény mértékben is de emelkedő nyereséget jósoljanak
Mi a várakozásotok év végére? Illetve Q1 re ? Hol kéne lennünk árfolyamügyileg kb ? Nyilván a közelgő hírek illetve kockázatok tükrében. Pozitív kockázatokat látok inkább magam előtt. Jelentés jobb lesz mint gondolják, jön luminor hír, szóval vagy ezért vagy oszti miatt emelkedünk. Jön fed kamatcsökkentés. Ennek hatására mnb is csökkenthet tovább. Kamatstop kivezetésre kerül....Én 20k fölé várom kicsivel év végére, Q1 pedig 22 köré. 2025 év vége 24.
Bar azok kozott a legkisebb . Szoval van még hova bovulni. Unicreditet utolerni eselytelen , intesat se… de a tobbi beerese realis cel lehet hosszutavon.
https://www.google.com/finance/quote/GS:NYSE Goldman Sachs: P/E= 16 2021-ben volt 21,5 milliárdos az adózott eredménye, tavaly csak 8,5 milliárd. Az idei év jobb lesz, lehet hogy eléri a 2021. évi eredményt. De ez bizony nem növekedési sztori Nem tudom mit szólnak hozzá a részvényesek, de láthatóan lelkesek, ha veszik a papirt. Az OTP-nél viszont szinte rágalmazás szinten folyik az elemzőktől a ferdités. Van olyan elemző, aki 2027. évre vár kb annyi bevételt, ami valószinűleg idén összejön. Azért ezt a mutatót veszem, mert a nyereségességet akár évről évre változó mértékben tudja erősen befolyásolni, hogy éppen mennyit kell céltartalékolni, milyen különadókat találnak ki. A bevétel alakulásához elég megnézni az elmúlt 4 negyedév trendjét és abból még az analfabéták is látják, hogy az ezévi bevétel már több lesz mint amit ők 2027-re várnak. Hihetetlen egy banda.
amerikai bankokat P/E alapon 15 -Ezt nem értem. Amerikai bankok éves közgyűlésén a részvényeseknek ez jó...hogy nincs növekedés a befektetett banknál... Nem szólalnak fel a közgyűlésen? De 15 P/E-megadják a papírért,ez furcsa nekem?
Csak akkor jelent évi 10% visszavásárlást a 600 mrd-os keret, ha 20 ezer Ft alatt marad a rv árfolyam. Viszont évi 1000+ mrd Ft nyereség és 1-2 évig 600 mrd srv mennyiség simán 30 eFt fölé lökhetné az árolyamot. Ilyen 5 alatti P/E árazás mellett tűnik irreálisnak ekkora srv mennyiség.
A profit fele kb 8 evre fedezne 60 milliardos srvt. Szerintem te 600 milliarddal nezted. De az tulzas lenne. Egy 25% osztalek-25% srv -50% vasarlasra mar boven jo lenne. Ez 1000 forint osztalekot es kb 4 szer ennyi srvt jelentene es boven maradna bankvasarlasra is ha van egy jo lehetoseg.
…nem jött ki a matek de a felénél már az altalad irt 600mrd-ra gondoltal feltetelezem. Az evi 10% reszveny visszavasarlasat jelentene, ezt nehezen tudom elkepzelni
Annyi sose lesz , nem is kene inkabb novekedjen , de negyedevente el tudnam viselni a 60 at. Unicredit fele srv nezne ki jol. Az a baj árazzak az orszagkockazatot csak nem ismerik fel hogy a profit 20% jon innen kb. Tovabbi akviralassal 20 ala menne a szam. Szerintem eloszele lehet ez egy luminor bedolesnek bar igazabol belefer siman a 60 mindenhogy , na meg lumi befoles nem 60 hanem minimum 300 mrd extra oszti lenne. Ha nem 600
...ha ezt évente megismételnék, akkor az következő évek várható nyereségének kb felét forditanák erre. Ez nemcsak finanszirozható lenne, hanem az árfolyamra is jótékony hatást gyakorolna. Eléggé unalmas, hogy stagnáló teljesitményű amerikai bankokat P/E alapon 15 fölé értékelil, mig az OTP-nél az elemzők 6 alá, a piac pedig 5 alá. Egy forszirozott srv. talán változtatna ezen a piaci értékitéleten.
És mielőtt félre lenne értve, ez egy fundás hir. kb 3 millióval kevesebb részvény között oszlik meg a nyereség és az osztalék is. Ennél csak az lenne jobb hir, ha a keret nem 60 hanem 600 milliárd lenne.
Kiegészíteném kicsit. Sokan azért várnak esést, mert nem lesz annyi a profit mint tavaly (ami szerintem kizárt, de játszunk el a gondolattal, mit is jelentene ez. Normál esetben minimum az árfolyam stagnálását, de semmiképp se növekedést. Viszont itt a paradoxon. Az OTP árfolyama a profit csökkenése esetén is növekedne . Mégpedig azért mert növekedési pályán van így konzervatív oszti politikát folytat, értsd nem fizeti ki a profit nagyobbik részét osztinak, hanem visszaforgatja azt. Más a helyzet pl a Molnál ami a nagyobb részt kifizeti így keletkezik egy periodikusság az árfolyamban. Osztalékfizetéstől osztalékfizetésig emelkedik, majd beesik aztán folyt köv. Ismét más a helyzet egy túlértékelt amcsi cégben, ahol annyira túlértékeltek a papírok, hogy profitcsökkenéskor beszakadnak a papírok nagyon (mert van honnan ugye) Viszont otp esetében se nem túlértékelt, se nem termel veszteséget, ha stagnálna is a profit (ami már most látni hogy nem fog) akkor is emelkednie kell az árfolyamnak.(nem nőnek a fák az égig... ez igaz, de vannak esetek amikor máshogy néz ki a dolog)
Na jo leirom szoval osztalekot eredmenytartalekbol es adott evi adozott eredmenybol fizetunk. Az eredmeny tartalek a sajat tőke resze. Ami epp jo magas … ha beesne az arfolyam azokra a szintekre amit irnak tobben akkor kvazi kevesebbet erne mint ami pénze van a banknak. Es ez csak a jelen. Ami mar megvan spekulacio nelkul. Ha veszteseges lenne vagy varhatoan veszteseget termelne ertheto lenne hogy lefele varjak , mivel csokkenne a tőke. De jelenleg negyedevente 250 mrd forint profitot termel a bank vagy tobbet. Szoval nem csak hogy profitabilis , meg novekszik is a profit es maga a bank is. Neha beesik az arfolyam az csak zaj. Amit mondanak hogy gyokeres valtozas jon … hát nem mondanam. Vagy ha arra gondolnak hogy jon a fed lazitas akkor igen.
Ez igaz is meg nem is. Volt az OTP 10 es P/e erteken covid utan Fidesz kormany alatt. Mindenkepp visszahuzza az OTPt de e mellett is kepes lenne nagyobb ertekelesre.
Ezek a várakozások az országkockázatot tükrözik vissza. Itt akkor lesz 30k, ha Magyar Péterék megnyerik a következő választást, akkor kiárazódhat egy csomó valós vagy vélt országkockázat. Ha marad Orbán, és kilépünk az EU-ból, akkor még így is drága.
A valós célárnak min. 30 ezer körül kellene lennie, de ezt hiába magyarázod pl. annak az arab leányzónak a Morgan Stanleynél, aki 20 és 20,5 ezer között tologatja a célárat és alulsúlyozásra(!!) javasolja , mert nála mi még valószínűleg a Szovjetunióhoz tartozunk és amíg nincs vége a háborúnak, addig érdemben nem is fog emelni.
Az auditoroknak meg lehet barmilyen tartalekolast indokolni , inkabb kerdes hogy akarjak prezentalni az eredmenyt. Berlininek igaza van . Mindenkepp novekedest akarnak mutatni mert az a pozitiv uzenet. Annyit kepeznek hogy novekedes legyen es hogy jovore is folytatni tudjak. (Megjegyeznem az elemzok eleg konzervativak amikor 21 ks celarat adnak amikor mar idenre kene 21 es jovore 24 inkabb)
Az elemzők nem kapkodnak a frissítésekkel, valószínűleg a következő eredményvárakozás még jobb lesz. Azon is sok múlik, hogy az auditorok és a vezetés még miket talál ki, az is kb. +/- 100 Md-ot jelenthet.
2000 szerintem nem lesz , de ettol fuggetlenul egyetertek . Ennyi siman johetne , de nem fog. Srv es oszti mar volt ugye. Amugy eleve nem full osztit fizetnek hanem ujabb magasabb srv program es oszti kombinacioja.
Mennyit ér az OTP?
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.