Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zoom1
Zoom1 ma, 01:03
Előzmény: #78052  unison
Nem rossz az elképzelés, ha mégis másképp alakulna, jó lesz szállodának. Ez most a trend, támogatják is....
https://g7.hu/kozelet/20200610/szobankent-77-millio-forint-kozpenzt-kap-harom-magyar-szupergazdag-kozos-szallodaja/
unison
unison ma, 00:43
valakinek van tapasztalata ezzel a kategóriával?
https://ingatlan.com/vi-ker/elado+haz/kastely/22863756
egészen élhetőnek tűnik nekem egy ilyen ha valaha visszamennék Budapestre csak ilyesmibe mennék vagy a gyereknek ilyet szívesen vennék ha úgy dönt hogy valamiért kipróbálná ő is a családjával a fővárost
Zoom1
Zoom1 ma, 00:36
Előzmény: #78050  Zoom1
Az üveges jobb , de van egy kivétel a guinness, ennek az alján van egy nitrogén golyó, és olyan lesz mint a frissen csapolt.
Zoom1
Zoom1 ma, 00:25
Előzmény: #78049  impudent
Vörös Csillag a Margit szigeten volt? Hát, most lehet egy szép otthon saját mozival... nekem a régi rendszerből nem sok minden hiányzik. 
impudent ma, 00:11
Előzmény: #78048  impudent
Aki egy picit is tájékozutt mi nem vót itt a 60 as években ami ma van itt vagy ejrópában az tudja hugy semmi ollan nincs amivel a mai világ jobb lenne.
Max. a dobozos sör de Én mán rágyüttem hugy a dobozos rosszabb mint az üveges.
Az ösök még bemehettek a Vörös Csillag moziba olcsón gyönyörű mozi volt még kissé kopottan is.
Ma mán luxusszálló van ami engem hidegen hagy fölösleges haszontalan.
Tehát rosszabb lett.
impudent szombat, 23:58
Előzmény: #78046  Zoom1
Minek ?
Pláne most már értelme sincs kimenni a sok idióta közé
Zoom1
Zoom1 szombat, 23:52
Előzmény: #78040  Zoom1
Jó ez a virtuális séta, a függöny közt ki lehet lesni. 
Zoom1
Zoom1 szombat, 23:44
Előzmény: #78044  impudent
Nekem az biztos nem jött volna be.  A mostani fiatalokkal cserélnék inkább, szabadon lehet menni Eu-ba.... a mostani eszemmel 25 éves koromra megalapoznám az életem. 
impudent szombat, 23:35
Előzmény: #78041  fogpaszta
Lehet ollan érdökös szitu hugy vhul a reálisnál sokkal magosabb ár alakul ki.
Ezek szerint Tatabánya is illen
impudent szombat, 23:32
Előzmény: #78043  Zoom1
A rákosi rendszer volt az a kor amiko még jó élet volt itt Budapöstön.
Bár akko éltem vóna vagy a 60 as években.
Magyaro. 2 legjobb kora.
Zoom1
Zoom1 szombat, 23:18
Előzmény: #78037  impudent
Koppenhága Krisztiánia?
Zoom1
Zoom1 szombat, 23:13
Előzmény: #78038  zepi
Passz
fogpaszta szombat, 23:12
Előzmény: #78015  impudent
Minden irónia nélkül ezzel most mit akartál mondani, üzenni?
-
Hogy mindenki hülye aki vidéken bérel lakást és nem Pesten?
-
Vagy azt nem tudod elfogadni, hogy Tbanyan ez egy reális ár?
-
Vagy?
Zoom1
Zoom1 szombat, 23:11
Előzmény: #78039  CyrusTheGreat
Ami reálisan van árazva ált gyorsan el is megy.... ha csinál hozzá vki egy galériát, akkor egy lakható kis garzon. Furcsa, hogy nem viszik el.
CyrusTheGreat szombat, 22:20
Előzmény: #78036  Zoom1
A világon semmi gond nincs ennél, egyszerűen el akarja adni, reális árazással. A gond inkább a fejekben van.
zepi
zepi szombat, 22:09
Ez vajon mennyiért cserél majd gazdát ?   https://ingatlan.com/szob/elado+haz/csaladi-haz/23064610
impudent szombat, 22:08
Előzmény: #78035  impudent
Én Dániába akaruk kiköltözni 1968 as Dániába
Zoom1
Zoom1 szombat, 22:06
Előzmény: #78029  CyrusTheGreat
Szobából a kilátás lehet a gond ennél. 
impudent szombat, 22:01
Előzmény: #78034  unison
Kyda ?
unison
unison szombat, 21:51
Előzmény: #78033  impudent
köszönöm én már sok éve kitelepültem ami életem sokadik nagyszerű döntése volt
impudent szombat, 21:48
Előzmény: #78032  unison
Menj Kalucsára.
unison
unison szombat, 21:28
Előzmény: #78026  CyrusTheGreat
Vidéken élet van és munka...
Budapesten nincs munka, kirugások vannak, létszám stop, élhetetlenül drága árak, szuper lufi, nincsennek pénzes turisták...
nem fog Budapestre senki rohanni mostanába pláne nem ingatlant vásárolni vagy kivenni... ÉLNI csak vidéken lehet... nyomorogni lehet Budapesten de akinek van egy kis józan esze az elköltözik...
Tibor78 szombat, 21:24
Előzmény: #78029  CyrusTheGreat
Ezekkel tényleg az a gond, hogy egy lefelé menő árspirálban nem igazán jók kezdő kéglinek, mert utána egyre nehezebb lesz jó áron eladni, márpedig el kell, mert már 2 személynek is szűkös.  Kiadni meg qrva nehéz ezeket hosszútávra jó áron. A rövidtávúval meg ki tudja mi lesz és érdemes lesz-e egyáltalán csinálni?
Egyébként akinek szemernyi kétségi is volt, hogy a qrmány nem fogja kicsinálni a rövidtávút, ha a hotelesek ezt határozottabban kérik, annak itt egy tanmese. Semmit sem számít ezeknek, a régi épület, az országos védettség, a környékbeli lakók tiltakozása. Megoldják a fijúk okosba, hogy akkor is egy böszmeteg nagy hotel épül majd oda, bárki bármit óbégat ellene. Kiemelt bizniss, probléma megoldva.
https://www.youtube.com/watch?v=prs9DfLQmIg
Ehhez képest a rövidtávút beszántani gyerekjáték lesz, ráadásul a lakosság is tapsikolna hozzá, mert senki nem szereti a rövidtávút, csak a tulajok.
Persze később majd legörbül a sok kis száj, ha valaki tényleg el akarja valaki adni a belvárosi kéglijét és rájön, hogy nincs rövidtávú, akkor a kutyának se kell a szétrohadt lakása a brutális áron, nade ez már legyen csak az ő baja.
Zoom1
Zoom1 szombat, 21:19
Előzmény: #78028  CyrusTheGreat
Úgy számolok, ha ez neki benne van 20M-ba és ez 100% hitelből lenne, akkor kb 100e a törlesztés és 60e lenne kb az illeték egy évig. HA már 2 ilyen lakás van, az havi 100e mínusz egy évig... Jobban jár, ha kiszáll és visszaveszi, amikor helyreállt a piac. 
CyrusTheGreat szombat, 21:09
Előzmény: #78028  CyrusTheGreat
Tessék, olyan sokáig nem is kellett keresgélni MÁP+-hoz árazottat (még mindig hirdetik):
https://ingatlan.com/vi-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31524710
CyrusTheGreat szombat, 20:56
Előzmény: #78023  Zoom1
VII. kerület, 'felújított' stringet tartalmazza a hirdetés, 0-30M-ig, négyzetméter-korlát nélkül 224 darab téglalakás. Brutális a kínálat, tényleg patika lakásokat szórnak ki 27-29M-ós sávban, illetve inkább csak szórnának ki. Hosszútávú kiadásra legyen mondjuk 100k, ha 20M-ért adják, még akkor is csak a MÁP+-nál járunk. Az biztos, hogy erős a verseny. Valószínűleg ez is közrejátszik a panelek lecsúszásában.
impudent szombat, 20:55
Előzmény: #78023  Zoom1
Én úgy piacra dobnám ha lenne fölös ingatlanom békaszálnám a sok pinzt ha balek gyünne.
Vesződjün Ű a szar ingatlanukkal
CyrusTheGreat szombat, 20:51
Előzmény: #78025  unison
Ha Budapesten a panelek 10%-ot csökkentek, akkor szerinted vidéken mekkora lesz a korrekció (nem számítva azokat a településeket, ahol élénk forgalom van, lsd. Győr - ahol egészségesebb is a piac)? Meddig fenntartható az, hogy Budapest csökken, a megyeszékhelyek meg maradnak, ahol most vannak? Nem várod, hogy ebben a helyzetben azonnal megindul a Budapestre vándorlás?
unison
unison szombat, 20:43
VIDÉK AZ ÚJ IRÁNY!!!
Budapest elveszett!!!
HAJRÁ FIDESZ!!!
Én vagyok az öreg kutya aki ugat és kaszál mennyire király vagyok hogy előre megmondtam a csúcsot!!!
IMÁDOM MAGAM!!!
impudent szombat, 20:20
Előzmény: #78022  impudent
120 ezerig ütnék bé és abbúl alkudnék 100 ig
Zoom1
Zoom1 szombat, 20:13
Előzmény: #78020  CyrusTheGreat
impudent szombat, 19:44
Előzmény: #78021  ambadi
Usd bé az ing com 35 m² tűl 2 szoba és kapol
ambadi szombat, 19:14
Megkérdeztem, hogy pontosan hol? 
CyrusTheGreat szombat, 19:09
Álomvilág 2.0:
Fogta a kedves tulaj a földszinti sötétséget, kettébe vágta, lett egy 47nm és egy 38nm (mindegyik 260cm-es belmagassággal, mintha egy ketrecben élnél), felújította, mert majd milyen jó lesz, aztán kiadási piacra vele:
https://tecnocasa.hu/hu/ingatlanok/ingatlan/3778
https://tecnocasa.hu/hu/ingatlanok/ingatlan/3777
170k és 160k, per hó, per darab.
Innen is gratulálunk, de sebaj, a felújítást legalább a csúcson csinálta, remélem a vételt is. Ilyen ez a popszakma.
CyrusTheGreat szombat, 18:42

https://www.portfolio.hu/befektetes/20200704/fix-10-szazalekos-befektetesi-hozam-magyarorszagon-igy-mukodik-a-trukk-439892
A pie chartot az elején még talán előfizetés nélkül is lehet olvasni. Babavárót felvettek 24%-a befektette a pénzt,  33% lakásvásárlás vagy építkezés, 23% másféle lakáscélra (pl. felújítás, bútor), hitelkiváltásra 13%, míg a maradék 7% autót vett belőle. 
Ez a 24%-os befektetésre fordítás kifejezetten tetszetős, gratulálok, ezt nem gondoltam volna, azt hittem, a 90% azonnal eltapsolja.
macisajt szombat, 17:47
Előzmény: #78008  vanbennevalami

nagyon jól ismered magad vagyis ncsedet...jó összefoglaló volt:DDDD
És vajon ki az eredeti??
Tibor78 szombat, 17:13

Trébánya nagyon erőssssen autóipari kitettségű, de egyébként minden szép és jó és mindenki mindennel nagyon elégedett.
Aztán beesik egy ilyen hír, hogy a qrva német meg a többi gazdag népek is nem akarják a zautót venni, de ennek biztos nem lesz semmi következménye később. Biztos.
https://index.hu/gazdasag/2020/07/03/nem_viszik_az_uj_autokat_a_nemetek_vilagszerte_is_drasztikus_a_visszaeses/
Befektetői szemmel most rohadtul nem vennék, mert én lejjebb várnám a zárakat jóval. V alakú felpattanás, az.
Egyébként a befektetéstől eltekintve, jobb lenne, ha nem kéne ilyenen agyalni, hanem inkább azt olvasná a zember, hogy hogyan fejlődik egy-egy város, városrész és hogy jól megy a zembereknek.
Mert ugyanis kevés ember van akinek teljesen válságálló a munkája, bárkinél kopogtathat a válság, hogy bocsika, roppant fontos dolog, amit te dolgozol, de innentől erre nincs szüksége senkinek és viszlát.
Majd gyere vissza pár év múlva, amikor már lesz pénze a zembereknek és meg tudnak fizetni.
Tibor78 szombat, 17:00
Előzmény: #78014  Batiszkáf

Ha jó lenne a bérleti törvény, akkor nem mindegy kinek fizetsz?
Jelenleg a bérlőt sem védi, ha például a tulaj nem adja vissza a kauciót, de a tulajt se védi semmi, ha nagyobb kárt okoz a bérlő, mint a kaució.
Sok tulaj ezért feszül be a legkisebb olyan jelre, ha azt látja, hogy a bérlő nem akar majd fizetni, mert utána milyen jogvédettsége lesz? A közjegyzői papper is maximum a kárt tudja mérsékelni, de azzal sem lehet elkerülni általában.
Ja igen, a cinikus vélemények szerint lehet polgári pert indítani, mintha ebben a zországban azok olyan hatékonyak lennének.
Ráadásul több ismerősöm is úgy járt, akik beleálltak ilyen tyúkperekbe, pár százezres kárt követeltek, volt aki építkezésen a kivitelezőtől szeretett volna kártérítést, volt akinek a bérlő szétverte dühében a több százezres új konyhabútort, hogy bőven a kaució feletti összeg volt a javítás és mégis, hiába mondaná mindenki, hogy hát ez egyértelmű, fizetni kell a másik félnek, mert nem mindenki nyerte meg a pert. Kapásból tudnék 2 esetet is mondani, amikor én simán azt mondanám, hogy egyértelmű az eset, aztán mégsem volt az a bíró szerint.
Egy magyar bíró ugyanis csak azt vesz figyelembe, amit ő akar, nincs precedens jog. Hiába hiszik azt nagy mellénnyel sokan, hogy hát nekik van igazuk, aztán jön a kopp, mert a bírónak nem kötelessége elfogadni azt a bizonyítéknak gondolt akármit, fényképet, videofelvételt, iratot, bármit, csak ha ő is hitelesnek tartja.
Szakértői véleményt is simán lesöpörhet és kérhet új szakértőt, ha úgy látja, hogy elfogult volt a szagértő.
Ez a polgári pereskedés qrvára nem megoldás semmire és ügyvéd nélkül még olyan esetben is rizikós a végeredmény, amikor azt hinné a zember, hogy neki van egyértelműen igaza.
Kellene egy normális lakásbérlési törvény végre.
impudent szombat, 16:56
Előzmény: #78013  sh12
100 ezerér pösten jó helyen van 2 szoba kiadú mégis ágyeseknek az a perverzitásuk hugy TatAbányára menjenek 104 ezerér panelt bérölni
Batiszkáf
Batiszkáf szombat, 16:29
Előzmény: #78012  Tibor78
"Amit viszont nem vesz figyelembe, hogy pont a tulajdonlás miatt a piac maga is sokkal kisebb és kevesebben adnak ki ki lakást arányaiban."
Az alapvető különbség abban rejlik , hogy Németországban jellemzően nem a hasitasis taxisok örökölt lakását kell kibérelni.
sh12 szombat, 16:18
Előzmény: #78011  deescn
"nem en vagyok az a luzer, akirol beszeltek
'de biztos vagyok benne, hogy olvassa"
ebbol is latszik, teso, nem te vagy a legelesebb kes a fiokban
de gondolom fel sem fogod, mekkora baromsagot irtal, sokadjara is
teljesen mindegy, ki vagy, ki voltal, ki leszel
a stilusod, a szavaid, a kovetkezteteseid mindig egybol elaruljak a lenyeget
pszichopata vagy
teljesen mindegy, van-e lakasod meg mennyiert adod ki
Tibor78 szombat, 16:14
Előzmény: #78011  deescn

Az ingatlanműhelyről azt kell tudni, hogy általában mindig ez ellenkezője történik, mint amit megjósol :)
Abban van csak igaza, hogy a magyarok nem szívesen bérelnek és akár erőn felül is vesznek inkább, tehát valóban szűkebb a bérlő közönség, mint mondjuk Németorszában.
Amit viszont nem vesz figyelembe, hogy pont a tulajdonlás miatt a piac maga is sokkal kisebb és kevesebben adnak ki ki lakást arányaiban. A kiadás ráadásul törvényileg alig vagy rosszul szabályozott, ami még külön egy teher mindenkinek és elriaszt sokakat a kiadástól.
Egyébként ez a nincs bérlő duma is milyen hamis, mert most ugyan igaz lehet, MOST tényleg kevesebb a bérlő, de pár éve nem egy licitről hallottam és kétszer láttam is, mert itt volt a házban, hogy jött egy nagy kazal bérlőjelöltet és aki többet adott a megtekintés utána az vehette ki.
Kevés bérlő duma azért sem igaz, mert például Luxemburgban biztosan kevesebb bérlő és lakáskiadó van, mint akárcsak Budapesten és csak emiatt kijelenthető az, hogy a kevés bérlő miatt elmaradott a bérleti piacuk? Nem hiszem.
Ha sok vevő lenne egyékbént még jobban felb.sznák a zárakat, mert az építőipar, főleg a magyar az egyik leginkább elmaradott és legkevésbé fejlesztett iparág. Pedig lennének már alternatívák
https://www.youtube.com/watch?v=SvM7jFZGAec&t=6s
És akkor nézzük meg azt is, hogy hogyan készül egy autó
https://www.youtube.com/watch?v=P7fi4hP_y80
Építkezésnél meg mi van? Sötét arcú (nem színre mondom ezt, hanem kinézetre) májszterek, naplopó culágerek, 1 lapátol a többi meg a világot megváltó beszélgetést folytatja éppen. Nagyjából ugyanaz a kézi munka mint amióta téglából építkeznek. A gépészet talán változott kicsit, a felhasznált anyagok kicsit mások, de egyébként ugyanaz vagy nagyon hasonló lassú, hatékonytalan(és emiatt nagy létszámigényű) kézi munka az építkezés.
A sok vevő miért lenne jó egy ilyen iparági környezetben, ahol képtelenség lenne nagy mértékben tovább növelni a kibocsátást?
deescn szombat, 15:51

Na itt egy jó kis írás az általatok közkedvelt kolléga tolllából! Amolyan lakás/albérletpiaci egyszeregy for dummies...Tényleg hiánypótló! Arról hogy a lakosság többségének fogalma nincs az lakáspiaci összefüggésekről csak a média által a fejükbe vert sablonokat mantrázzák!
https://ingatlanmuhely.reblog.hu/kronikusan-keves-berlo-es-vevo
Biztos vagyok benne hogy - bár évek óta nem ír ide de - olvassa a fórumot és kiváló témákat adtok neki az összehordott közhelyeitekkel és sületlenségeitekkel!
vanbennevalami szombat, 15:41
Előzmény: #78009  deescn
mi lenne ha értelmeznéd azt amit írtam mert azok attól függetlenül tények hogy hány órás az én regisztrációm de ha te csak ebbe tudtál belekötni akkor úgy látom hogy NEKED NEM MEGY A TÜKÖRBENÉZÉS és nem mered beísmerni magadnak hogy tökéletesen igazam van és te egy gerintelen embert próbáltál piedesztára emelni... biztos te is hazáruló adócsló vagy azért tartasz vele össze... gratulálok NÉZZ TÜKÖRBE öcskös...
deescn szombat, 15:26
Előzmény: #78008  vanbennevalami

"számtalan kitiltás és újraregisztrációt hajtott végre "
Mondja ezt 'Dr Phil' öt egész órája regisztált nickel... :))))) hogy egy klasszikust idézzek: MU-HA-HA
Ajánlom neked is a korábban említett tükörbe nézést!
vanbennevalami szombat, 15:19
Előzmény: #78004  deescn
kár h ncseed egyáltalán nem a valóságot írta pláne nem tényeket:D
ncseed:
- 2013-14-ben vett utoljára tehát nincs aktuális tapasztalata
- kárörvendeni járt nem csak a most vásárlókon de az elmúlt év befektetőin is
- személyeskedett
- pökhendieskedett folyamatosan mindenkivel
- összefüggéstelen írogatott és leginkább nem válaszolt kérdésekre hanem a CCCP "whataboutism" húzta elő mikor sarokba szorult a logikátlanságával és\vagy személyeskedésbe fordult
- szórakozni járt ide és súlyos csőlátása volt
- többszörösen bevalotta hogy készpénzben szedi be a pénzt ami után nem fizet adót és havonta ellenőrz a bérlőit
- egyértelmű valótlanságokat állított sokszor ha van tapasztalatod a kiadásban akkor egyértelmű volt ilyenkore nem lehetett tudni hogy vicces, pökhendieskedik vagy egyáltalán nem is valós személy
- többek ellen egyértelmű inline bulling-ot kezdett ha nem az ő oldalán volt
- teljes mértékben függővé vált mint valami drogos a fórumhoz számtalan kitiltás és újraregisztrációt hajtott végre 
és még sorolhatnám...
sokkal inkább egy függő személyiségzavaros teljesítéskényszeres szerencsés pökhendi arrogáns idegroncs lehet mint bármi hasznos forrása egy rák volt a fórumon de nyugi még visszajön ezerszer mert függő
CyrusTheGreat szombat, 14:57
Előzmény: #78006  deescn
Nem hinném ;-)
Sztálingrádtól az Ifjú Gárdáig kedvelt szófordulat volt és most ismét.
deescn szombat, 14:55
Előzmény: #78005  CyrusTheGreat

?Valamiről lemaradtam volna?
CyrusTheGreat szombat, 14:53
Előzmény: #78004  deescn
Hajrá, erre én is kíváncsi lennék. Csak egy tipp: ezt a tükörtartás szófordulatot inkább ne, kicsit elkopott az utóbbi időben errefelé.
deescn szombat, 14:49
Előzmény: #78003  CyrusTheGreat

Csináljunk egy tesztet:
Készítek két új nicket, az egyikkel úgy írok ahogy itt a többség (tíccsák ki az rbnb-t, monnyon le Matolcsy, szűnjön meg a CSOK, irreális árak, blabla...). Fogadok még öt év múlva is itt lesz ez a nick. A másikkal úgy írok ahogy ncseed tette (valós tapasztalatokkal, logikus érvelésekkel, tényekkel, egy kis tükörtartással a többség felé), szerintem max két óra és kitiltanak.
...
Ezzel csak annyit bizonyítanék, hogy nem a személyt tilja ki a portfólió moderátora hanem a különvéleményt amit sokan jelentgetnek neki. Megunja hogy muinkája van vele és előbb-utóbb kitiltja. Ha ugyanaz a személy olyat ír a mi a többséget nem irritálja akkor le se sz*rja a manuszt és élete végéig írhat ide... ENNYI!
CyrusTheGreat szombat, 14:34
Előzmény: #78002  deescn
Egyelőre még keveset írtál ahhoz, hogy biztos lehessek benne. :-)
deescn szombat, 14:32
Előzmény: #78001  CyrusTheGreat
guess ;)
CyrusTheGreat szombat, 14:30
Előzmény: #78000  deescn
Benned az eredetit tisztelhetjük vagy egy hamisítványt?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek