Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha csütörtök, 11:37
Előzmény: #222915  sztiv
#222919

a társasház intézménye a modern városi élet terméke
a magyar társasházi törvény 1923 végén lett beterjesztve, a beterjesztő hangsúlyozta az ideiglenes szándékot, aztán majd kb 50 évig változatlan maradt, később is kisebb férceléseken esett csak át, sokkal jobbat más országokban sem izzadtak még ki
.
ha mindenki két körrel gazdagabb lenne nálad  a társasházban ahol élsz, vajon jól éreznéd e magad
vagy esetleg azzal a gondolattal kelnél-feküdnél, hogy mi a faszt keresel ott?
utáltnak vagy utálónak jobb lenni?
.
igen, a társasház intézménye az éppen 100 évvel ezelőtti születése óta különféle esetleges gondokkal terhelt, így konfliktusok forrása lehet
de lehet legalább jókat csámcsogni pl. a gyengébb anyagi lehetőségekkel bíró szomszédokon, ami ugyebár nem kicsit lélekemelő, és még az is élhet vele aki önálló családi házban lakik
terelemel csütörtök, 11:27
Előzmény: #222917  Xis24
#222918

"akkor nem feltétlenül könyvelném el annak, hogy jaaa ..így jártam. "  
-- 
Mast nem nagyon tehetsz pedig.
Xis24 csütörtök, 11:25
Előzmény: #222911  berlini
#222917
Nekem most speciel azt is el kellett magyaráznom a tulajnak, hogy ha van melléképület az ingatlanon, és ha jön egy hiteles vevő de a melléképület nincs rajta a térképmásolaton, akkor azt nem fogja belevenni a banki értíkbecslő vagy lefelé húzza. Na meg olyan is van hogy az egész ingatlan nem ott van ahol kellene lennie vagy ne adj isten nincs rajta a térképmásolaton akkor szevasz. Jött a válasz, hogy az az ő baja ha kifizette a foglalót. Azért elmondtam, hogy ha én ilyen ingatlant vennék véletlenül akkor nem feltétlenül könyvelném el annak, hogy jaaa ..így jártam. 
lacikonyha csütörtök, 10:54
#222916

"nem ér annyit"
.
tipische lóvásártéri kokeró terminológia
sztiv csütörtök, 10:40
Előzmény: #222910  Freszelés
#222915
Igen, pontosan ez a gond itt is, meg a 80 négyzetméteres budapesti belvárosi körfolyosósban csirkefarháton tengődő nyugdíjas nénivel is (nem egyet ismerek) sajnos....
ncseed!
ncseed! csütörtök, 10:31
Előzmény: #222904  tihamer
#222914
Az igaz, hogy kifut a prémium állampapír magas kamatya jövő tavasszal és keresni kezdi a helyét ez a NEM KICSI pénztömeg, de kétlem hogy a jelenlegi/akkori lakásárszintek vonzók lesznek egy befektetőnek beszállóra. Nekem biztosan nem. Esetleg egy minőségi cserét megfontolok, de még abban se vagyok biztos. 
****
Viszont az is igaz hogy bármi másnál meg ott a 28% adó a kamatyjövedelemre ahogy előbb írtam...
terelemel csütörtök, 10:26
Előzmény: #222911  berlini
#222913
Volt, aki 57 százalékkal olcsóbban jutott ingatlanhoz - Erősödő kereslet mellett is lehet alkudni a lakásárakból -
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20240620/erosodo-kereslet-mellett-is-lehet-alkudni-a-lakasarakbol-volt-aki-57-szazalekkal-olcsobban-jutott-ingatlanhoz-693643
ncseed!
ncseed! csütörtök, 10:12
#222912
https://www.portfolio.hu/befektetes/20240620/eldolt-marad-a-szocho-a-megtakaritasoknal-693637
2023. júliustól a kamatjövedelmek után a 15% személyi jövedelemadó (szja) mellett még 13% szociális hozzájárulási adót (szochót) is fizetnünk kell, vagyis a keletkező nyereséget összességében 28% adó terheli.
A kérdéses jogszabály alapján ugyanis a szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény is változik: gyakorlatilag törvénybe foglalják a kamatjövedelmek után fizetendő szociális hozzájárulási adót is. Viszont az a kitétel már nem szerepel az új jogszabályban, hogy ez csak a veszélyhelyzet idejére lenne érvényben.VAGYIS A KAMATJÖVEDELMEK UTÁN FIZETETT SZOCHO EGY ÁTMENETI ADÓNEMBŐL VÉGLEGES TEHERRÉ VÁLT.
berlini
berlini csütörtök, 09:45
Előzmény: #222900  Xis24
#222911
Én.
A hugom már 3 hónapja árulja a lakását és én elmondtam neki, hogy miért nem ér annyit, amennyit szeretne érte. Nagyon nem örült a becslésemnek.
Freszelés csütörtök, 09:39
Előzmény: #222905  sztiv
#222910
Itt ugye az van, hogy együtt kéne érezni azokkal, akiknek nincs pénzük korszerű, modern (vagy akár csak jó) állapotú ingatlanban élni. Ha valaki nekik tanácsolja, hogy költözzenek el panelba, külvárosba, akárhova akkor a többség zsebében kinyílik a bicska.
Azokkal meg ki fog együttérezni, akiknek meg van pénze rá, de a többi tulajdonosnak meg nincs? Velük miért nem érez együtt senki? Magyar, kádári néplélek.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish csütörtök, 09:33
Előzmény: #222900  Xis24
#222909
Én olyannal szembesültem, amikor valakit szembesítettem a jó lokáció fogalmával! Totál tévedésben volt a rokon, kb mint az itteni bicskei eladó és portékája.
Peti84
Peti84 csütörtök, 09:07
Előzmény: #222900  Xis24
#222908
Én, de pont lefosom, ha valami szar az símán szar, máskor nem kell legalább vesződni vele......
Xis24 csütörtök, 09:06
Előzmény: #222901  FR73
#222907
Lehet sarlatán vagyok. Viszont tavaly 2 ismerősnél 100-300e Ft difivel eltaláltam a banki értékbecsült  árat. Pedig az 1-ik családi ház volt. 😃Valahogy így is jött a felkérés.  De most nem tetszett a tulajnak az én árképzésem.😃😃😃Na jó persze én nem újból előállítási árral kalkulálok😃😃😃
Freszelés csütörtök, 09:02
Előzmény: #222905  sztiv
#222906
Titkon remélem hogy nálunk a kis társasházban esetleg eladó sorba kerül pár ingatlan, rámennék arra, hogy összeszedjek 20-30-40% tulajdont aztán utána végre rendben mennének a dolgok. :D
szieszta csütörtök, 07:55
Előzmény: #222900  Xis24
#222903
Amikor az ismerős meghirdette luxusingatlanját csillagászati áron, én azt mondtam, ezt ennyiért soha nem adják el. Most meg elkelt. Igaz, nem tudom, mennyit engedtek a meghirdetett árból, de úgy látszik, valaki hajlandó volt a luxusért felárat fizetni. Nem spóroltak az anyagokon, sem a berendezésen. A srác valamikor rendőr volt, aztán nekiállt használt autókkal kereskedni. Volt, mikor 3 kamion szállította külföldről a kocsikat, az ismeretsége meg meg volt hozzá, hogy lepapírozzák. Még a babakocsijuk is "gucci" volt. :-)
tihamer
tihamer csütörtök, 07:45
Előzmény: #222895  Xis24
#222902
Adásvételi szezonális hatás.
Nyáron inkább eladni érdemes, míg télen a szürke, lehangoló hónapokban vásárolni, legalábbis én többször a téli időszakban vásároltam ingatlanokat jó nagy alkukkal.
Ilyenkor a természet is válságban van.
Válságban vásárolni,
Mániában tartani. ✔️
FR73 csütörtök, 07:39
Előzmény: #222900  Xis24
#222901
Azt gondolják, sarlatán vagy, nem értékbecslő? Elkótyavetyélnéd az ékszerdobozt?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek