Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
z0li23
z0li23 ma, 18:50
Előzmény: #227309  slash
#227310
Fel a fejjel! Semmi remény :) 
slash ma, 18:39
Előzmény: #227276  Ishar
#227309
Testvérem, nem a külsejével van a baj hanem a természetével.. :-) Bár előbb utóbb minden nőből ez lesz..
Keva ma, 18:21
Előzmény: #227307  Keva
#227308
Lehet, hogy az apjukra ütöttek, ő kerülte/kerüli mindig is a munkát. Jobban szeret beszélni róla, mint végezni. Nem véletlenül váltam el 33 éve. :))
Keva ma, 18:15
Előzmény: #227305  Freszelés
#227307
Én is így gondolom. Én 17 évesen is hajtós voltam, meg persze azóta is. Sokan mondják is, hogy erre születni kell. Az én szüleim is (egyszerű melósok voltak), de mindig hajtottak. Ebben nőttem fel, ezt láttam, én is ezt csináltam/csinálom. A gyerekeim hiába abban nőttek föl, hogy az anyjuk mindig hajt, úgy látszik ők ezt a szemléletet nem örökölték (sőt...). Azért ez kicsit bánt, de már úgy sem tudok rajta változtatni. Csak nekem senki ne mondja, hogy olyan lesz a gyerek, amit otthon lát. Ha olyan lenne, akkor a háta közepe is munka lenne.
Freszelés ma, 17:49
Előzmény: #227305  Freszelés
#227306
és amint megvan (akár banki hitellel, akár albérlet, akár saját erőből valami miningarzon) válnék gyerekből felnőtté. Legjobb ezt 20-25 évesen meglépni.
Freszelés ma, 17:48
Előzmény: #227302  Keva
#227305
én gyerekként ebben a helyzetben hajtanék mint az állat hogy legyen valami ami tényleg az enyém. mert így igazából még mindig a anyuval lakok vagy anyukám lakásában/házában. Nem érezném magam igazi felnőttnek, nem érezném magamat önállónak. Sokan sokfélék vagyunk.
Keva ma, 16:54
Előzmény: #227303  Ishar
#227304
Inkább dacosak, mint pityergők. :))
Ishar
Ishar ma, 16:49
Előzmény: #227294  Keva
#227303
"Minden természetes nekik, a lakás, a ház a garázsok és a kocsik is. Természetesen az is, hogy én fizetek mindent." --- Csak nehogy az első nehézségnél, amit eléjük sodor az élet, elpityeredjenek.
Keva ma, 16:43
Előzmény: #227300  J0hnnyEnglish
#227302
Nem átruházott vagyon. Az én nevemen van minden, de tudják, hogy végrendeletileg melyik lakás/ház melyik gyereké lesz, az enyém meg marad közös nekik. Remélem, hogy 30 év múlva, aztán ki tudja...
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 16:23
Előzmény: #227294  Keva
#227300
A szülő irányítja a gyereket most is, még ha más is a generáció, abból nem következik, hogy a szülő állja a számlát. Önálló kereset, önálló élet, önálló felelős anyagi függetlenség. Abban semmi kivetni való nincs, hogy adsz neki egy lakást vagy autót, ha megteheted, az átruházott vagyonnal való sáfárkodás és fenntartás már az Ő dolga.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 16:18
Előzmény: #227295  Peti84
#227299

Az indulás nagyon sokat számít, de nem minden! Valaki él vele valaki nem. Én a lehetőséget mindenképpen megadom a gyerekek számára, és a tapasztalatom, hogy nem kellenek "nagy" dolgok! Az első lakáshoz jutásnál ha csak az önerőre való pénzt odaadod neki, már fényévekkel beljebb van. Az egyetem végeztével 4 évig csak az önerőt kapartuk össze nejemmel...
rocksztar ma, 15:58
Előzmény: #227297  rocksztar
#227298
Sulikat
rocksztar ma, 15:58
Előzmény: #227288  Benzedrine
#227297
Érdekelne, hogy ez milyen sulik takar. 
macisajt ma, 15:46
#227296
Hogyan hathat a lakáspiacra és a turizmusra egy szigorú Airbnb-szabályozás?
-
"A lakhatási helyzet akkor javulna, ha az airbnb-s lakások nagy része lakott lakásként kerülne vissza a piacra, eladással vagy bérbeadással .."
-
"..kvázi atombombaként hathat a kiadó és az eladó lakások piacára, mert az mind a 15 ezer Airbnb-tulajdonost lépéskényszerbe hozhatja”.."
-
https://www.szabadeuropa.hu/a/hogyan-hathat-a-lakaspiacra-es-a-turizmusra-egy-szigoru-airbnb-szabalyozas/33127964.html
Peti84
Peti84 ma, 15:45
Előzmény: #227287  HPPapa
#227295
Anyám elvált apámtól és amikor lediplomáztam kapásból mentem az apai örökségemből egy IV. kerületi 35 m2-es panelba 2007-ben (koleszból a sajátba költöztem). Azóta több ingatlan cserével (2 diplomával 2 gyerekkel a hátam mögött és 16 évvel később) és 0 ft hitellel lett 5 szobás házam garázzsal (jó közlekedés mellett viszonylag jó környéken), pincével 39 éves koromra. Ha tehetem mind a kettő gyereknek én is adok legalább 1-1 panelt, csak nekik is legyen a miheztartás véget (és hogy tudjanak honnan indulni). Csak hogy legyen egy ellen vélemény. (Mert nem mindegy, hogy valakinek fasza apja van, vagy apja fasza van.") 
Keva ma, 15:30
Előzmény: #227291  HPPapa
#227294
A szüleimnek a mindenük voltam, otthon semmit nem kellett csinálnom. Mindig, mindent a gyerekért , azaz értem tettek. Mégis amikor férjhez mentem, onnantól felértem ésszel, hogy ez már az én dolgom. Ugyanígy neveltem a gyerekeimet, de teljesen más a gondolkodásuk, mint anno az enyém volt. Én nagy dolognak éreztem, hogy ha kiejtek valamit a számon, akkor azt megkapom, a gyerekeim nem érzik ennek a súlyát.. Ők úgy vannak vele, hogy ha én megtehetem, akkor miért ne venném meg. Minden természetes nekik, a lakás, a ház a garázsok és a kocsik is. Természetesen az is, hogy én fizetek mindent. Addig, amíg nyugdíjas nem lettem (nők 40-el 57 évesen), háromszor annyit kerestem, mint most. Azóta lecsökkentettem a munkámat, de most volt az első hónap (30+ mindkettő), hogy a saját rezsijüket fizetik. Eddig a biztosítástól a telefonig, stb. mindent én fizettem. Hiába mondtam nekik, hogy évek óta nem keresek annyit, mint régen, nem akarták megérteni. Hiába ugyanaz a környezet, más a mostani generáció, mint anno mi voltunk. Mai szemmel én is sokmindent másképpen csinálnék. Tényleg nem szabad mindent a gyerekek segge alá tolni, mert hiába gondoljuk azt, hogy velünk is így volt, ez semmit nem jelent. 
Freszelés ma, 15:14
Előzmény: #227292  Benzedrine
#227293
Köszi a választ. No az már rendes pénz. Gyanús is volt, hogy nem 30 dollárra mondja valaki azt, amit.
Benzedrine
Benzedrine ma, 15:03
Előzmény: #227290  Freszelés
#227292
Pénzt. $, £,€, CHF.
HPPapa ma, 15:01
Előzmény: #227289  N0MAD
#227291
Na igen, többször felmerül bennem, hogy érdemes-e egyáltalán ezért gürcölni, hogy 1-2 generációnak utánam könnyebb legyen.
Teljesen más környezetbe születnek, másképp fogják megbecsülni az eddig elért eredményeket is.
Freszelés ma, 14:55
Előzmény: #227288  Benzedrine
#227290
Neten könnyű félreérteni dolgokat, csak a tisztázás kedvéért: négyszámjegy alatt mit értesz? Havi akár 9999 Forint / gyerek oktatásra?
N0MAD ma, 14:53
Előzmény: #227287  HPPapa
#227289
“ és a nagyobb örökölt vagyonokat általában 2 generáció alatt felélik és kezdődik minden elölről.”
“Koldusbot és koldusbot közt három generáció a különbség”
Benzedrine
Benzedrine ma, 14:17
Előzmény: #227287  HPPapa
#227288
Havonta négyszámjegyűt költök az oktatásukra sok éven át, a többit oldják meg.
HPPapa ma, 14:06
#227287
Szó volt az öröklésről, meg hogy vegyünk a gyereknek lakást, de a tapasztalataim szerint nem működik a generációkon átívelő vagyonhalmozás.
A legtöbb esetben szerintem nem jó mindent a gyerek alá tenni, mert ellustul és a nagyobb örökölt vagyonokat általában 2 generáció alatt felélik és kezdődik minden elölről.
Több gyerek esetén aprózódik az ingatlan/cégvagyon és jobb híján felszámolják őket.
Aztán ott vannak még a külső (politikai, környezeti) hatások is...
Szóval lehet itt korai nyugdíjakon gondolkozni, de a legnagyobb haszonélvezői az örökösök lesznek.
izommanujra ma, 13:51
#227286

izommanujra ma, 12:50
Előzmény: #227284  siemens
#227285

szabad felhasználású jelzálog hitel az szabad felhasználás nem tudom mi ebben a különös.
Azt csinálsz vele amit akarsz ha akarod elszórod egy luxus nyaralásra kész.   Igen most már kevés a kamat nem tudsz hitel kamattól többet elérni sehol sem (biztosan )
siemens ma, 12:45
Előzmény: #227280  wantuu
#227284
Persze. A papír mindent elbír.........
--
Próbáld meg most, majd rájössz.......
izommanujra ma, 11:28
Előzmény: #227280  wantuu
#227283

Miért ne költhetnéd arra amire akarod? igen kell munkajövedelem is hozzá nyilván..
Sokan játszották ezt a trükköt nem csak én bankmonitor hirdette
izommanujra ma, 11:27
Előzmény: #227278  Ishar
#227282
az csak hobbi egy fillért nem keresetem vele és nem is fogok.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 11:22
Előzmény: #227280  wantuu
#227281
Szabad felhasználású jelzálog, igen arra költöd amire akarod!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek