balentum balentum
4
4
1
2017. július 02. | 16:23

KISBÜFIK topikja  

Sziasztok!Mivel ma reggel véletlenül csináltam egy rossz topikot (Random számlanyitás), kedvet kaptam ahhoz, hogy most tudatosan létre hozzam a régóta tervezgetett topikomat, melybe azok hozzászólását várom, akik nem életvitel szerűen tőzsdéznek, hanem kedvtelésből, hobbiból és a céljuk a banki kamatok feletti hozam elérése és a megtakarított pénz értékének megőrzése, megspékelve egy kis spekivel és az esetleges "piaci lehetőségek" kihasználásával.Természetesen a PROFIK segítségét, észrevételeit is szívesen olvasom.Én már 10 éve "foglalkozom" tőzsdével és csak magyar részvényekkel.(2007 óta Cashline, aztán 2010 óta online portfolio)Már megfizettem a szokásos tanulópénzt és "összesítve" erős bukóban vagyok, de az "éltet", hogy egyszer nullára hozom, hozzam az egyenlegemet.Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, mert lehet, hogy nem vagyok egyedül és vannak hozzám hasonló szerény, de becsületes"KISBÜFIK"
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
hétfő, 19:04
A nap vesztesei a ML papírok élükön az App-al, kár értük.
Egy kicsit úgy érzem "igazságszolgáltatás" van, mert most azok mennek, akik eddig az ML-ek árnyékában voltak.
Élen a Panny-val, Telkó-val, Otp-vel, Mol-al.
De azért a spekáknak is akadt valami hiszen jól ment a Nord és a Set.
Remélem azért kiegyenlítődnek a viszonyok és minden felfelé fordul.
Szeretném átrendezni a számláimat és ehhez el kellene adnom egy-két papírt, melyeket szeretném +-ban megtenni.
Ma már megnyitottam a 2018-as TBSZ számláimat, aki tervezte ne feledkezzen meg róla.
Minél előbb megy oda a pénz annál több lesz az adómentes nyereség.:-))
hétfő, 08:38
előzmény: #5850  balentum
Na ez a beszéd! Így kell! Minden év ajàndék, ha nem szükséges feltörni.
hétfő, 08:35
előzmény: #5850  balentum
Kedves Topikozók!
Éva vasárnap este írta nekem a következőket:
nord-ot vettem pénteken 51-en és Set-et /szintén pénteken/ vettem 231, 236, 240-en
és
én most Set-re fogadok, hogy nagy felmenetel lesz benne, legalábbis január 23-ig

remélem nem csesztem el és mindenki lája, aki látni akarja.
hétfő, 08:10
előzmény: #5849  Attila-port
Most már, hogy jövő január 1-én szabadul a 2013-as TBSZ tényleg meggondolandó hogy az ÉSZ-en csak minimális pénz legyen.
Így nincs adófizetéssel való babrálás és ha kell a TBSZ-hez is hozzá lehet nyúlni.
A TBSZ-en viszont ugye minden hozam adómentes.:-)
Pakolok át mindent TBSZ 18-ra.
vasárnap, 20:14
előzmény: #5785  balentum
Sok jó hozzászólás volt a számlakezelésről. Én csak kiegészíteném a saját véleményemmel.
A NYESZ számlánál nálam legfontosabb szempont a tőke megőrzése, ezért én azon állampapírt is tartok, semmi speka.
Az értékpapírszámlán minél kevesebb összeget tartok, inkább csak a költségek fedezésére. Felvenni arról a számláról nem akarok. Inkább utalok rá, ha kell, de azon nem kereskedek. Amit lehet azt TBSZ-re teszem.
vasárnap, 14:08
Csak emlékeztetőül írom, hogy jövő szombaton, január 27-én lesz a találkozó.
Találkozás a levélben megadott helyen 14.50-kor.
Mindenki megjelenésére számítok.:-)
szombat, 21:35
előzmény: #5846  balentum
Igen, remélem egyszer már megértem. Jó tulajdonság a másik fejével gondolkodni, csak az a nehéz, hogy nem mindig sikerül. Nordról. Igen, a kényszermentesség elve. Ezt nem értik meg sokan. Kaptam én már mindent, megvolt a cirkusz, új topicot kellett csinálni. Engem elhiheted, az sem zavarna, ha ott magamban beszélgetnék... :) Nem azért, mert gőgös az ember, hanem azért, mert megtanultuk nehéz kudarcok árán, ha nem tartunk ki az elképzelések mellett, annál nagyobb kudarc nincs. Járjunk ott (is) sikerrel. Itt már nem akarok erről beszélni. Mindenki járja az útját, hite, meggyőződése szerint, ez így korrekt. Nem lesz attól kisebb a pénztárcánk, se nagyobb, ki mit beszél.
szombat, 21:27
előzmény: #5842  Lastdeposit
Nagyon egyszerű a válasz.
Azért nem akarok mélyebben és alaposabban a tőzsdével foglalkozni, mert azt az időt inkább arra fordítom amihez már értek, de még jobban szeretnék hozzá érteni.
Van egy szakmám, melyet szeretek és megélek belőle.
A tőzsde csak egy kaland, egy hobbi egy "kényszer", hogy a szakmával megkeresett pénz értékét meg tudjam őrizni.
Bár mennyire is cikiznek engem, eddig többé kevésbé ez sikerült is.
Továbbra is vallom értsd, amit csinálsz és azt csináld, amit értesz.
Nem szeretném átképezni magam, de érdeklődő lehetek.
Te képzed magad és közzé teszed elképzelésedet a Nordról, én meghallgatom és bízva a dologban belevágok.
Ilyen egyszerű ez. semmi kényszer szabad akaratomból teszem.
A végkimenetel nem rajtad és nem rajtam fog múlni.
Remélem bejön neked és nekem is.
szombat, 21:14
előzmény: #5844  Szalmabol_Egeret
Remélem a Solo filmet normálisan megcsinálják, de tartok tőle, hogy....
A regényeket viszont nagyon eltalálták. Nekem nincs bajom az új kánonnal. 
szombat, 21:12
előzmény: #5840  zsoltee77
csak a zsivany egyes... a tobbi egy fos! :)) 
szombat, 20:58
előzmény: #5841  Mehet
Én meg ezt kértem karácsonyra, tetszett. A TA része is elég jól össze van szedve szerintem, azt még párszor el kell olvasnom, lassabban, mikor több időm van. Úgy szeretem, ha közben nézegetek mostani chartokat a neten. Csak ajánlani tudom a könyvet.
szombat, 20:54
előzmény: #5839  balentum
Én még nem vagyok hozzáértő, csak egy félig kezdő, félig valamit kapisgáló spekuláns. Én azért vettem sokat magamhoz képest, mert szentül hiszek a sztoriban. Soha ne vegyél semmit szerintem senki tanácsára, az soha nem olyan megnyugtató és kifizetődő, mintha meggyőződésből tennéd. Erre utalok mindig, hogy ezért nem lehet megkerülni a tanulást (Most ezt nem a Nordra értem persze, mert az színtiszta spekuláció.). Nem kell sok mindent, csak egy kis TA, fundamentális elemzés, pszichológia stb., nem kell megszállottnak lenni. Te már elvileg egy sikeres ember vagy. Amit elértél, azt munkával, tanulással és alázattal érted el. Nem nehéz ilyet feltételezni látatlanban sem, mivel szvsz. máshogyan nem lehet. Ha már tapasztalt emberként ismered ezt a megkerülhetetlen utat, hogy hogyan lehet jónak lenni valamiben, miért nem akarod meggyomlálni ezt a vonalat is egy kicsit? Nekem mindig rosszul eső érzés az, hogy valamit csinálok, de bizonytalan vagyok, nem tudom, mit miért teszek.
szombat, 20:45
előzmény: #5834  balentum
...nehéz válasz lesz...
a könyvnek én elsősorban azért örültem, mert a Fiamtól kaptam (akinek meg szoktam mutatni az elért sikereket és kudarcokat is) bízván abban, hogy a vér nem válik vízzé...
tehát hatalmas elismerésnek tekintem...
...sok mindent úgy éreztem olvasva a könyvet, hogy már ismerem és tudom...csak megerősítést kaptam, hogy jó úton járok...
viszont az első 7 fejezet számomra nagyon tanulságos mert a TA-val foglalkozik (amiben gyenge vagyok MÉG).
Összességében a könyv egy nagyon szép összefoglaló amely számos párhuzamot hoz a szerencsejátékkal (amellyel miért is titkolnám foglalkoztam és foglalkozom is). Nekem tetszett!:)
az ismereteket eddig én a gyakorlatban szereztem...
Jó ez így...
szombat, 20:44
előzmény: #5838  Szalmabol_Egeret
Nyár óta velünk van az erő. :D
Mondjuk a legutóbbi film annyira nem tetszett, többet vártam. Viszont az Utóhatás trilógia könyv az hihetetlen jó!
szombat, 20:38
előzmény: #5828  Lastdeposit
Még egy dolog.
Képzeld el én is vettem Nord-ot, csak azért, mert bízom a hozzáértésedben.
Sajnos későn és aránylag magas áron, de ha lejön még 30-40 könyékére még bővítek.
Pár K-t rászánok és ha te 200-ig tartod, akkor én 100-ig és eladom, majd újból visszaveszem.
Szóval drukkolok, hogy minél előbb legyen 100, de előtte még 30-40.:-)
szombat, 20:37
előzmény: #5833  zsoltee77
Oo ha ezt nem is tudtam hogy star wars geek vagy!
szombat, 20:35
előzmény: #5827  Mehet
Nem változtatja meg az embert a nagy pénz, ha megküzdött érte. Egyszer én is szeretnék vérspekuláns lenni. :))
szombat, 20:33
előzmény: #5825  zsoltee77
Olvastam a könyvet AJÁNLANI tudom! Sajátos stílusa van de nagyon jó ötletek találhatók benne. 
szombat, 20:30
előzmény: #5833  zsoltee77
Én ritkán olvasom, de csak könyvtárból, illetve ha megveszem csak antikvár könyveket.
szombat, 20:28
előzmény: #5827  Mehet
Egy ismerősöm megnézte, átlapozta.
Azt mondta nincs benne semmi olyan új dolog, amit máshol nem lehetne megnézni.
Portfóliós tanfolyamról ismerem a szerzőt, ő is magyarázza a tutit utólag.
szombat, 20:22
előzmény: #5830  balentum
Arra igen. Én megvettem, ha valamelyik könyv megtetszik, megveszem, tök mind1, mennyibe kerül, hányszor olvasom el. Szeretem a könyveket. egy időben Stephen King regényeket gyűjtöttem, meg Star Warsot. Ma már csak azt veszem meg, amit belátható időn belül van esélyem elolvasni.
szombat, 20:21
előzmény: #5826  balentum
Viccből írta. Mehet kolléga mindig kedves és szerény. :) 
szombat, 20:20
előzmény: #5829  Mehet
Nem értettelek félre, semmi probléma.:-)
szombat, 20:19
előzmény: #5825  zsoltee77
A Bence féle könyvre gondolsz?
Nem nem olvastam, de nem is tervezem.
Ha lesz könyvtárban majd átlapozom. Most 7k körül lehet venni, nekem drága.
Nem szeretnék tőzsdézést tanulni én csak "műkedvelő" vagyok, leszek.

Topik gazda

balentum
balentum
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE