július 02. | 16:23

KISBÜFIK topikja  

Sziasztok!Mivel ma reggel véletlenül csináltam egy rossz topikot (Random számlanyitás), kedvet kaptam ahhoz, hogy most tudatosan létre hozzam a régóta tervezgetett topikomat, melybe azok hozzászólását várom, akik nem életvitel szerűen tőzsdéznek, hanem kedvtelésből, hobbiból és a céljuk a banki kamatok feletti hozam elérése és a megtakarított pénz értékének megőrzése, megspékelve egy kis spekivel és az esetleges "piaci lehetőségek" kihasználásával.Természetesen a PROFIK segítségét, észrevételeit is szívesen olvasom.Én már 10 éve "foglalkozom" tőzsdével és csak magyar részvényekkel.(2007 óta Cashline, aztán 2010 óta online portfolio)Már megfizettem a szokásos tanulópénzt és "összesítve" erős bukóban vagyok, de az "éltet", hogy egyszer nullára hozom, hozzam az egyenlegemet.Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, mert lehet, hogy nem vagyok egyedül és vannak hozzám hasonló szerény, de becsületes"KISBÜFIK"
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 20:45
előzmény: #1286  balentum
Holnap még nem biztos, hogy teljesül. De szerintem napok kérdése.
ma, 20:44
előzmény: #1284  balentum
OTP támasz 9400 körül. Onnan indult az emelkedés jelentős korrekció nélkül. Ideje egy kis pihenőnek.
A MOL délelőtti emelkedése arra volt jó, hogy a shortosok stop-ját kiszedje.
ma, 20:39
előzmény: #1285  Attila-port
Köszi.Holnap oda állok be vételre 300 db-al.
ma, 20:35
előzmény: #1280  balentum
Appeninn rés alja 369 Ft. Nagyon úgy néz ki, hogy be akarja tölteni.
ma, 20:33
előzmény: #1283  Liberta
OTP szerintem drága és nagyot tud esni, bár könnyen adható-vehető.A Mol-nál még várható valami, mert meg volt a nyolcadolás.
ma, 20:25
OTP re is gondoltam, de mire beálltam, kicsit visszament, így nem kaptam. Lehet jobb is, ki tudja az is milyen zuhanó trendben van. Mondjuk ekkora esés a nyitótól a legjobb vételig, nem volt semmi. Írták más fórumon, hogy a valamelyik pénzügyi cég kiszáll, és most kezdte meg az értékesítést.
ma, 20:19
előzmény: #1280  balentum
Ja. Nekem is csak pár száz db van, várni kell szerintem, hogy merre indul el, és mennyire.
ma, 20:15
előzmény: #1278  balentum
Előbb utóbb csak fel, csak hát mikor, ki tudja? Lehet, hogy szorítják le, hogy az ajánlati árhoz közel minél többet meg tudjanak venni az új tulajok. Bár nagyon nagy még a különbség. De bármi megtörténhet.
ma, 20:14
előzmény: #1279  Liberta
Ezek szerint te is Appennin tulaj vagy?Nekem csak pár száz van, de ma sikerült 405-ön venni.400 alá akartam beállni, de féltem, hogy nem kapok, de kaptam volna:-(Holnap megint figyelni fogom, ha esik megpróbálom elkapni az alját.A App topikban olvastam akár 350-ig is leeshet.
ma, 20:09
előzmény: #1274  balentum
Tényleg esőnapra sikeredett, nem baj, időnként ez is kell, erről szól a tőzsde. Biztos vagyok benne, hogy ebből is sokan jól jöttek, vagy jönnek ki. Szerintem ez is tanulható nap lenne, ha lenne valaki, aki mesélne arról, hogy mit hozott ki, vagy nem hozott ki belőle. Én reggel számítottam egy rövid kis emelkedésre, ezért 434 en beállítottam egy kis appeninnt eladásra, sajna csak 32 n volt kötés, aztán indult lefelé. Pedig milyen olcsón vissza vehettem volna a nap végén. Tudom, hogy a tőzsdén a volna nem pálya, csak azért írom, hogy volt terv, de nem jött be.
ma, 20:01
előzmény: #1277  COLOP
Az Appennin-el mi a helyzet?Mi várható tőle, le vagy fel?
ma, 19:54
előzmény: #1276  kata311
sajnos a mások sokan vannak
ma, 19:13
előzmény: #1275  COLOP
ez szép volt cölöp, hogy megvigasztaltad
más ilyenkor lehülyézi
ma, 18:48
előzmény: #1274  balentum
lehet majd visszamegy mindegyik,ne izguljon ,mindig ez van,hullámvasut,van hogy nagyobb van hogy kisebb,ki hogy lovagolja meg
ma, 18:41
Hát ez a mai nap igen csak pirosra sikeredett.Gyakorlatilag minden esett.Az App-ot sikerült majdnem az alján megcsípni, de ez csak szépségtapasz.Remélem ettől csak jobb lesz, bár az OTP esése aggaszt egy kicsit, mert ez magával ránthatja az összes papírt.
ma, 08:25
előzmény: #1266  Liberta
Ha a válság idején nem tettem volna pánik eladásokat, akkor teljesen elégedett lennék.
Sajnos nem így történt, így vannak fenntartásaim és ledolgozandó veszteségem.
Türelmes vagyok, mert nem a megélhetésem függ tőle.
ma, 07:43
előzmény: #1268  zsoltee77
ugy
hétfő, 23:04
előzmény: #1268  zsoltee77
Valóban érdemes szabadon is hagyni pénzt, hogy legyen mivel beszállni, ha lehetőséget látsz.
hétfő, 22:59
előzmény: #1262  balentum
A Richter jó lesz. Ma pánikoltatták az embereket, de hosszútávon nyerő.
hétfő, 22:57
előzmény: #1264  Liberta
Egy cég tőzsdére lépésének elsődleges célja a tőkebevonás.
Kisforgalmú papírral az a baj, hogy nem biztos, hogy el tudod adni akkor amikor szeretnéd.
A négy bluechipet bármikor el tudod adni.
Balentum már javasolta a demózást, a virtuális vételt, gyakorlásnak. Nem veszed meg a részvényt, csak felírod magadnak, mintha vettél volna. És figyeled, hogy nyereségesen el tudnád-e adni. Játék, de érdemes kipróbálni, számolgatni, mint valódi pénzt veszíteni.
hétfő, 21:57
előzmény: #1266  Liberta
ne tedd be semmibe a pénz 20%-át, azzal inkább leszúrásokra vadássz azokban a papírokban, ami van.
hétfő, 21:53
Én még elég optimista vagyok, nagyon sok papírba látok lehetőséget. Úgy tűnik, ma csak ketten vagyunk itt, én is a többi fórumot olvasgatom. Reméljük holnap szerencsés napunk lesz.
hétfő, 21:48
előzmény: #1265  balentum
Nem tervezek bővíteni egyelőre. A tőkém ötöde még kp ban van, gondoltam, azt bedobom a mélyvízbe, de az a gondom, hogy a kezdő játékhoz is, ezt idézőjelbe rakom, először venni kell, hogy el tudjak adni. De mit? Ez itt a kérdés. Költői persze, mert hát mindenki maga dönt. Te elégedett vagy az eddigi működéseddel?
hétfő, 21:15
Ebben tökéletesen igazad van.A portfoliód kialakítása teljesen a te döntésed kell, hogy legyen.Írtad, hogy majdnem elköltötted minden pénzed, ennek az a veszélye, hogy mindig lesz valamilyen papír, amit úgy érzel majd, hogy venni kéne, de nem lesz tőkéd.Ekkor jön a bővítés és szépen el kezd hízni a számlád.Nyilván ameddig bírod ez nem probléma, de inkább érdemes kp-t tartalékolni a várható lehetőségekre.
hétfő, 21:08
Úgy érzem, nekem még korai ez a ki be ugrálás, inkább még csak figyelek, gyűjtöm az infókat, érdekes nézni, némelyik cég csak úgy van, egy egy vétel, eladás. Nem is értem, hogy vannak a BÉT en, vagy, hogy miért is. Nyilván megvan az oka, a célja, ezt jó lenne úgy általánosságban tudni, látni, azon túl, hogy tudja az ember, hogy nagy kockázatot hordoznak, ezért lehet rajtuk nagyot nyerni vagy bukni, és nyilván valahol itt lehet a lényeg. Gondolom minden összefügg valamivel a háttérben. Mindez kicsit óvatosságra int engem. Észnél kell lenni, mint mondtátok többen.
hétfő, 20:50
Gondolkodtam rajta, de úgy döntöttem, hogy ma veszek. Lehet, hogy holnap össze vissza fog ugrálni, nekem meg nem lesz időm nézni. Hát sokat nem fogok bukni rajta, tekintettel a minimális mennyiségre, egyébként meg kivárom az emelkedést. Persze nem tudom milyen lesz a reakció. Biztos érdekes lesz.

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE