július 02. | 16:23

KISBÜFIK topikja  

Sziasztok!Mivel ma reggel véletlenül csináltam egy rossz topikot (Random számlanyitás), kedvet kaptam ahhoz, hogy most tudatosan létre hozzam a régóta tervezgetett topikomat, melybe azok hozzászólását várom, akik nem életvitel szerűen tőzsdéznek, hanem kedvtelésből, hobbiból és a céljuk a banki kamatok feletti hozam elérése és a megtakarított pénz értékének megőrzése, megspékelve egy kis spekivel és az esetleges "piaci lehetőségek" kihasználásával.Természetesen a PROFIK segítségét, észrevételeit is szívesen olvasom.Én már 10 éve "foglalkozom" tőzsdével és csak magyar részvényekkel.(2007 óta Cashline, aztán 2010 óta online portfolio)Már megfizettem a szokásos tanulópénzt és "összesítve" erős bukóban vagyok, de az "éltet", hogy egyszer nullára hozom, hozzam az egyenlegemet.Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, mert lehet, hogy nem vagyok egyedül és vannak hozzám hasonló szerény, de becsületes"KISBÜFIK"
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
kedd, 19:41
előzmény: #367  xenosz2
Sajnos a certifikátokat nem ismerem, nem tudom mire valók és nem tudom hogyan lehet velük kereskedni.
kedd, 13:03
előzmény: #362  bluebalu
de kiütődni nem tudtál a certiben. amiben hibáztál,hogy azt hitted elmegy 60 felé,ha jól értelmeztem. hol vetted? hol akartad eladni és végül mi lett belőle? én is fokozatosan építenék fel egy olaj csomagot. ha továbbesne vennék rá,de még nincs meg a pénzem rá fizikailag,úgyhogy csak figyelek. arra fel lennék készülve,hogy hosszabb távon is tartsam.találtam egy cikket az olaj árának "normalitásáról"link
nem egyértelmű számomra,hogy ez annyira olcsó lenne most. viszont nem fogsz csődbe menni. de lehet rajta csücsülsz sok évig :)
kedd, 12:56
előzmény: #362  bluebalu
a rollover milyen költséget jelentett alkalmanként?
kedd, 12:55
előzmény: #357  balentum
a certifikátok közt a BÉT-en van olaj alapú . EBWTIOIL02 és EBWTIOIL03
kedd, 07:48
előzmény: #363  pitcairn2
jes,van tér lefelé
hétfő, 23:18
előzmény: #364  pitcairn2
mindkettő veszélyes sztem...de az olajba sokkal inkább beleástam magam, ez a röhej....
hétfő, 22:20
előzmény: #333  bluebalu
vhol szerencsés vagy, az opimus nagyságrendekkel veszélyesebb játék egy tőkeáttétel nélküli olajcertinél és ott nyertél
hétfő, 22:18
előzmény: #327  MetalHeart
"a Béten az évszázad extrém üzlete a Konzum volt -"
a konzumhoz hasonló buborékok általában hatalmas sírással rívással végződnek
néhányan rengeteget nyernek a nagy többség pedig veszít
hétfő, 22:07
előzmény: #334  xenosz2
long irányba, fel akartam építeni egy komolyabb pozit olajból, úgy véltem h ez lesz az év befektetése és hogy bőven 60 fölé megy, tévedtem, nem kiütős a certi, decemberben záródik viszont, a másik 2019-ben, de rolloveres mindkettő, elszámítottam magam....(tavaly én is ki-be ugráltam, gondoltam idén megpróbálom tartani, hibáztam)
hétfő, 20:22
előzmény: #354  balentum
Ne is próbáld megérteni. Érzelmezhetetlen.
hétfő, 19:03
előzmény: #359  balentum
:D+1
hétfő, 18:39
előzmény: #358  MetalHeart
Köszi a segítséget.Sem a leírtakat sem az "eredeti szerzőt" nem minősíteném, hiszen ezt már ő maga megtette azzal, hogy hozzászólt.
hétfő, 18:35
előzmény: #354  balentum
dekódolom... aszonygya a fószer, hogy ez pont elég lesz kedves nejed mellimplantátumára, vannak most akciósak is... ja én pancser is vagy, ha kihagyod... inkább azt csináltasd meg...No comment !:D
hétfő, 18:21
előzmény: #352  xenosz2
Sajnos ezt magyar részvénnyel nem tudom megtenni.Olajat nem tudom hogyan lehet venni.:-(
hétfő, 18:19
előzmény: #351  alfa155
Igazad van az osztalék adóval, de ezt be kell kalkulálni.A TBSZ-en természetesen ez másképp van.
hétfő, 18:18
előzmény: #348  McDee
Köszönöm a javaslatot, de sajnos csak magyar papírokkal tudok foglalkozni.
hétfő, 18:08
előzmény: #347  cerulean
Nem értem miről írsz.Lehetne magyarul?
hétfő, 10:54
előzmény: #352  xenosz2
azt kell megkeresni hol van a rossz iránynak kevés mozgástere és a múlt alapján hol lehet a teteje,vagyis mennyi tér lehet felfele... pár év türelmet megérhet egy biztosabb befektetés...
hétfő, 10:53
előzmény: #343  balentum
a nagy zuhék előtt se mondta senki előre,hogy az adott árak már túl magasak. az elemzők a csúcsokon is úgy adtak meg célárakat,ami az adott viszonyok közt volt érvényes. érdemes azt a nyesz pénzt is részletekben befektetni, talán hisz egy korrekcióban nem nagyon van olyna részvény,ami stabil marad. . én kockázatosnak látom a részvényt,és mindenképpen gondolnék arra,hogy ez bármikor megváltozhat a jelenlegi szentiment. osztalékrészvények jók lehetnek,ha akkor is fizetnek,ha zuhé van,gazdasági recesszióba fordul a környezet . A jelenlegi termékek közül melyek vannak a legjobban alulértékelve? az összeset fiygelembevéve,ami a jövőben esélyes,hogy fel fog futni? én most olajban játszadoznék,ha lenne pénzem. mindig egy részt harmad,negyed,ötöd,tized stb tennék a termékbe. ha felmegy 10%-20% ot akkor realizálnék,ha esne akkor rávennék,aztán már csak ülnék rajta jó sokáig.
hétfő, 08:20
előzmény: #350  McDee
Ez igaz, de a magyar adórendszer kiszámíthatósága miatt könnyen lehet, hogy nálunk sem sokáig lesz 15% az osztalék adója és akkor még fizetheti a már levont amcsi és a magyar osztalékadó közti különbözetet is. Mondjuk ebben nem vagyok biztos, hogy tényleg így van. Javítsatok ki ha tévednék!
hétfő, 08:14
előzmény: #349  alfa155
Ez igaz a hazainál. US papír esetén viszont 15%-t mindenképpen levonnak kifizetéskor.
hétfő, 07:55
előzmény: #348  McDee
NYESZ-re részvényt osztalék miatt nem vennék, mert osztalékadót kell fizetni utána. Akkor már jobban jár, ha az osztalékrészvényt TBSZ-re veszi.
hétfő, 05:42
előzmény: #339  balentum
Mivel NYESZ (nagyon hosszú futamidejű) és viszonylag kis összeg, ezért egy set and forget tipusú megközelítést javaslok. Keresni kell egy stabil, kiszámítható cash-t termelő céget, mint pl.AT&T, Verizon, Omega Healthcare, IBM, Cisco stb. és a megfelelő árszintet kivárva meg lehet venni, utána rácsukni az ajtót és elfelejteni. Amennyiben nem férsz hozzá a nemzetközi tőkepiacokhoz, úgy maradnak a hazai osztalékrészvények mint pl. Zwack, vagy Nyomda (?, de ezeket nem követem).Végső esetben alternatíva lehet a PMÁK.
hétfő, 04:49
ötszáz ezer ????
Két új cici...
Most még angebot....
Du bist pancser ????
vasárnap, 21:40
előzmény: #340  hali
az se biztos mert orbán elveszi
vasárnap, 21:40
előzmény: #338  xenosz2
egen
vasárnap, 21:38
előzmény: #342  hali
rába totyog de biztos ,zwack ,összel 16 ezer jo beszállo any meg 1300 körül
vasárnap, 20:55
előzmény: #342  hali
Köszi, ezeken én is gondolkodom csak az alkalmas beszállás ideje kérdéses.
vasárnap, 20:49
előzmény: #341  balentum
0lyan,hogy biztos nincsen.Viszont a zwack,rába,any elég biztosnak néz ki
vasárnap, 20:36
előzmény: #340  hali
Azt nem szeretném.
vasárnap, 20:35
Állampapírba:)

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek