További jelentős emelkedést várok a tőzsdéken. Sp500 úton van 10k felé. A pénzügyi elnyomás továbbra is fenn fog maradni és az eladósodottság is emelkedik majd tovább, ellenben lesz szép gazdasági növekedés és infláció...bővebben majd a Karácsony körül megjelenő évértékelő és jövő évi célár előrejelzésemben. :DD
Szerintem amit írsz (Trump protekcionista politika) az az érem egyik oldala. A másik meg az, hogy ha valamit nem a "legolcsóbban" gyártanak mostantól, mint a 2010-es években, akkor az egy magasabb inflációs környezetet indukálhat, ami miatt elmaradhatnak a kamatcsökkentések is. A small/mid cap cégek hitelállománya 2020-2021-ben a nulla közeli kamatkörnyezetben refinanszírozva lett (helyesen), viszont 2025-ben már elkezdődik a következő refinanszírozási ciklus, ami egyelőre úgy néz ki, hogy jóval magasabb szinten fog megtörténni. Tehát 2025-2026-tól a bevételek magasabb százaléka fog adósságtörlesztésre elmenni, ami meg lehetséges, hogy kvázi kiüti a magasabb árbevétel hatását végül profit szinten. Szerintem nagy kérdés, hogy melyik erő lesz a dominánsabb, nehéz megtippelni, mert még Trump pontos terveit sem tudjuk. Jöhet itt még rövid távon fájdalom, mielőtt kisüt a nap és újra növekedési pályára állnak ezek a vállalatok.
valóban a múltbeli negatív EPS miatt nem értelmezhető a P/E, emiatt van magas megtérülés nyilván magas kockázattal a kicsi amcsi részvényekben. A kiszámítható cégeknél minden info és várakozás beépült, emiatt nyilván az árfolyamárazás korlátos.
egész pontosan nem volt profitjuk a multban (2022-24), de ugye a tőzsde díjazza a breakeven-t pozitív kilátással (és azt is ha csökken a negatív EPS, konvergálva a nullához, ezzel korrelál az árfolyam is). Ráaádul Trump protekcionista politikája pont a belföldi mid és small cap-eknek segít, plusz kamatcsökkentések, kisebb kínai és más külföldi konkurencia. A MAG7-ből malacperselyként szépen terül a piac, szerintem erről fog szólni a következő év. Az M2 pénzből (7 trillion $) is csurran cseppen ide.
https://imgur.com/a/KqsQ6mB Az a baj, hogy az S&P500 EPS növekedését pont azok a cégek adják, amiket írtál. A Russel 2000 EPS-e egy magas inflációs 2-3 év után sincs ott nominálisan, mint 3 éve. Illetve a Russel 2000-ben levő cégek 43%-nak negatív EPS-e van. Ha így nézzük, akkor szerintem drága a small/mid cap, mert jóval gyengébb az ottani vállatok minősége, árazási képessége, illetve jövőbeli növekedési potenciálja, de ez persze ízlés kérdése.
Valoban, jobb vigyazni, mert a MAG7 utan, foleg az SP500 utani meret-regioban nagyok a problemak. A Russell 2000 indexben a cegek 42%-anak nincs profitja (!) Az IWM chart sokkal jobbnak latszik, mint ami a valos, igen gyenge fundas helyzet. . https://imgur.com/a/EduBXwQ
9)Europa kozelmult tortenelme es a Kilatasok . HA a vamhaboru valoban elkezdodik vilagszerte, ahogy Trump szandekolja, beindul akar egy eros inflacios vagy forditotva egy deflacios penzugyi vilag-folyamat a hatasara, es lelassul minden novekedes, raadasul eloretoro szelsoseges "brussel ellenes" erok jutnak hatalomra, akkor mi tortenhet az Europai tozsdeken, es az mit sejtet az EU jovojere ? . https://imgur.com/a/nqRj9tu , 10)Commodity es Olaj A 2020.04 kezdodott commodity bull piacban a 25 honapig tarto elso rally (1 or a) utan most mar 30 honapja tart a (2 or b) korrekcio. Nem lehet messze a vege, bar meg egy eses valoszinunek tunik. . https://imgur.com/a/sEWKmcj . Eleg konnyu egyebkent amellett is erveni, hogy oktober vegen megvolt a melypont, bar azota sincs ertelmezheto bull momentum. . https://imgur.com/a/TRtltuL . Az olaj dominans DBC-ben, es most nem latom tisztanak a helyzetet. De a Benzin, RBOB chartja talan jobb kepet ad, hogy hol tartunk. . https://imgur.com/a/gNLOX1G
Gondolom S&P500-hoz viszonyítva, de ha kivesszük a MAG7-et belőle és vagy megnézzük a kis és közepes kapitalizációs részvénycsomagokat (US2000, EQAL, ARKK, BUZZ, IWC, W4500, S&P 400 MID stb...) akkor azok értékeltsége is nagyon alacsony, P/E fetisisztáknak 10-20 között mozognak az USA small/mid Cap-ek. Így már nem drága Amerika.
Néztem tegnap egy nagyon rutinos 30-40 éve az EM piacokon dolgozó befektető interjúját. És ő azt mondta a dollár erősödésnek még nincs vége. De ez nem lesz feltétlen rossz az EM indexeknek.
8)Europa A europai tozsdek lemaradasa az amerikai indexekhez kepest elkepesztoen nagy. Europaban 3 ceg van 200Mrd$ ertekeltseg felett (SAP NVO ASML), amerikaban 52 van. . A longterm Stoxx index az SPY-hoz kepest 2007 ota, mar 17 ev ota nagy lemaradasban van, -80% (!). https://imgur.com/a/RRuY6o3 . Megjegyzem, a szekularis ciklusok altalaban 17-21 evig tartanak, ez jol lathato DOW longterm charton. Ez R. Prechter longterm chartja. Szoval, egyre valoszinubb hogy az Amerikai trend a vegehez kozeledik. . https://imgur.com/a/ZXTouNM
6)DOW Transp. (DJT) es DOW utility (DJU) Ez a ket kevesbe nepszeru index nagyon sokkal van lemaradva a DOW, vagy plane az NDX utolso 2 eves rallyjatol. . https://imgur.com/a/DNIk5D1 . https://imgur.com/a/iPOKdb1 . Ha ezek a chartok es szamozas helyes, akkor legalabbis egy melyebb es tobb honapig tarto korrekciora kell szamitani. . 7)Dollar https://imgur.com/a/Xn54S3Q . Meg egy kis (v) rallyval szebben nezne ki a Dollar 3 honapja tarto erosodese, de lehet hogy elmarad. Amint a dollar elkezd gyengulni es nem nyomja le az Azsia tozsdeket, azok ujra bullos mozgasba kezdhetnek. Kina, Korea, es India jol neznek ki. Az EEM index gyengen szerepelt mostanaban a DOW-hoz kepest. Igy nez ki: . https://imgur.com/a/IQRRRit .
"Vagyis papíron a lelkes befektetők 430 millió dollárja füstölt el szinte egyik percről a másikr" -- Ez mekkora hülyeség! Nem füstölt el semmi. Ott van az valaki zsebében.
A modern idők már ide a parókiára is elértek, így a vízöblítésest kultiváljuk, de néhány jó tanács vele kapcsolatban: Tárold az ágy alatt, éjszakai használat után ne felejtsd el visszatolni oda nehogy belelépj felkeléskor, és ürítsd ki rendszeresen minden reggel. Dicsértessék az Úr.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.