Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini ma, 16:00
Előzmény: #226587  berlini
#226588
előleget szedsz...
berlini
berlini ma, 15:59
Előzmény: #226585  slash
#226587
Van egy másik megoldás is.
A várható villamos energiafogyasztásra eleget szedsz és ha nem használják akkor a végén visszafizeted.
A klimaváltozás előbb vagy utóbb mindenhol kikényszeriti a klimatizálást. 
rocksztar ma, 15:00
Előzmény: #226557  2345678
#226586
Hány nm2? Mennyiért árulod?
slash ma, 14:52
Előzmény: #226584  berlini
#226585
Én is voltam Krétán klimás nyaralóban. Volt rá pénzem. 
Egy hét 800-1000 euro között ez most. Négyfős család. 
Ha kevesebbért szeretnéd látni a szép kék vízet és tudsz tűrni meleget akkor jössz hozzám. 
A víz ugyanaz. Élmények féláron. 
berlini
berlini ma, 14:45
Előzmény: #226582  slash
#226584
Utoljára 20 évvel ezelőtt mentem klima nélküli üdülésre. (Kréta)
Éjfél előtt nem tudtunk elaludni, és addig is óránként tusoltunk.
Itthon van klima igy nem főlök meg.
Azért menjek nyaralni, hogy szétfőjjön az agyam?
(Akkor inkább itthon hűsülök és időnként elmegyek a szomszéd strandra.)
berlini
berlini ma, 14:39
Előzmény: #226568  2345678
#226583
Az összes nyilászáróra be kell épiteni egy nyitásfigyelőt.
A klimát csak akkor engedi bekapcsolni, ha az összes be van zárva
slash ma, 14:33
Előzmény: #226568  2345678
#226582
Ezért nincs klima a nyaralómban. Elviszi a hasznot. Akinek nem tetszik tessék lefáradni szálloda  tenger első sor és 100-150 euro/nap. ha nincs pénzed kussolj. Eddig senki nem szólt. 
z0li23
z0li23 ma, 14:29
Előzmény: #226555  2345678
#226581
Ha jól olvasom, akkor te azt hallgatod a lakásodban, hogy egy idős nőt bántalmaznak? 
Freszelés ma, 14:15
Előzmény: #226577  Xis24
#226580
Amikor felbosszant egy kolléga, akkor egyszerűen átmegyek a nappaliba és meglátom azt, aki mindig örül nekem, mindig mosolyog és elindul felém vigyorogva. 5-10 perc játékkal helyrebillen a lelkem és azt hiszem a babának is nagyon jót tesz az, ha napjában van pár ilyen rövid játék.
Nem cserélném el semmire ezt a 100% HO-t. (Persze van külön dolgozó szobám (58nm a lakás), szuper zajszűrős fülhallgatóm és ha a szoba ajtóm zárva van, akkor úgy veszi mindenki, hogy nem vagyok itthon - a vészhelyzetet leszámítva. A baba beütötte a könyökét az nem vészhelyzet)
Xis24 ma, 13:32
Előzmény: #226578  sztiv
#226579
Kellene ..de a mai kor gyerekeit már javarész influenszerek, youtuberek meg a tik tok  celebek nevelik.  Ami új kihívás minden társadalomban.
sztiv ma, 13:02
Előzmény: #226577  Xis24
#226578
A mi kulturális értelemben vett keleti, despota szociológiai jellemünknek kell jó pár évtized, hogy mondjuk az individualista skandináv jelenlegi szintre eljussunk a férfiak gyermekükhöz való hozzáállásában sajnos....
Xis24 ma, 12:58
Előzmény: #226575  Ecnedam
#226577
Nem fogsz egyetérteni a dologgal, de igazuk van.  lesz olyan kor, ahol mindent megadnál azért, hogy lásd a gyereked felnőni.  A jelent megélve persze teljes mértékben érthető a dolog.
Xis24 ma, 12:48
Előzmény: #226573  mr_bob
#226576
Nagy ziccert hagytak ki azzal, hogy nem hasznosították az ajtó felületét úgy, hogy lecsukva ágyként funkcionáljon.. így a fenti részt lehetett volna használni vendégszobának is. 😃
Ecnedam
Ecnedam ma, 12:47
Előzmény: #226574  Xis24
#226575
Az elmúlt évben többször is felajánlották a home office-t, főnököm is kollégáim is jártak a nyakamra hogy de hát jár, miért nem élek vele sosem? Hát azért, mert 50 nm-en egy 6-8 hónapos csecsemővel összezárva nem fogok semmit nyújtani mert a gondolataimat sem hallom. Ha nevet azért, ha sír azért. :D
Xis24 ma, 12:37
Előzmény: #226572  Freszelés
#226574
Nem olyan egyszerű ez az egész mint tűnik. Az ideális valóban az lenne, ha 1 fizetésből meg tudna élni minden család, így lehetne függetleníteni a munkát a gyerektől. A valóság viszont az, hogy a legtöbbször 2 kereső kell és gyereknevelés és a munka között tényleg sokat kell balanszírozni az embernek. A gyerekes nőkről van ezer féle állítás a témában. Vannak olyan vezetők, munkatársak, még talán cégek is, akik tolerálják a dolgokat és vannak akik nem. Viszont ma már a férfiaktól is aktív részvétel az elvárt. Ahogy visszaemlékszünk a régebbi korokban, mintha az apák nem vették volna ki a részüket annyira a gyereknevelésből mint ma. Persze tisztelet a kivételnek. Jogos elvárás lett a nőktől, hogy a mai korban ne csak rájuk háruljon ez a feladat, így nekem azért életszerű, hogy vannak pillanatok amikor nem lehet egy fenékkel 2 lovat megülni. Persze munka és magánéletet tudni kellene kezelni külön külön ...de azért ez nem mindig megoldható. 
mr_bob
mr_bob ma, 12:35
#226573
Freszelés ma, 11:42
Előzmény: #226569  Xis24
#226572
Világéletemben csendben tűrtem mások dühöngő gyerekeit a buszon, a boltban, a mindenütt.
Most rajtam a sor. Nem tervezek repülni vele, de ha mégis akkor amikor beszállok a gépbe majd, akkor szépen lassan, mindenkit végigmérve és közben mosolyogva fogok helyet keresni.
Ha valaha bárki beugat majd, akkor nem maradok adós a válasszal: "mindenkinek elviseltem a kölykét egy pisszenés nélkül 40 évig... és most pedig mindenki jópofát fog vágni az enyémhez".
Azt meg külön élvezem hogy a gyerek kártyát kb bárhol, bármire elő lehet venni. "Jajj hát nemkészült el a meló, mert a gyerek", "Jaj, ma nem érzem a melót, rettenetes éjszakánk volt", "Orvoshoz megyünk", "belázasodott, oltást kapott". És még bezsákolom az együttérzéseket is.
És hát a legjobb, hogy a gyerek lehet úgy is beteg, hogy közben nem az. 2X évesen magamban gyűlöltem az ilyen kollégákat: sose szállítottak időben, "túlórázzon a fiatal, mert neki nincs családja" meg hasonló dolgokat is hallottam... ami szerintem vicc, mert ki a fszt érdekel, hogy kinek van gyereke? A meló legyen elvégezve, kit érdekel hogy mi a magyarázat. A munkahely nem napközi vagy cociális intézmény... de hát ha már engem megszivattak ezzel, akkor most élvezni fogom az előnyeit.
matatakakiba ma, 11:35
Előzmény: #226550  berlini
#226571
Egyetertek erveiddel, de sztem 2..3% az optimista...bar lehet, hogy a ksh kiszamolja. Mert:
1. lehet h nem kapunk jelentosebb EU penzt
2. Jovore az akuipar meg biztosan nem fut fel
3. Viszont az autoipar (es meg jelentosebben, a beszallitoi) nagyon be fognak esni
4. Mezogazdasag atlag alatt
matatakakiba ma, 11:29
Előzmény: #226543  berlini
#226570
+1: en sem tudom (exfocfeleseg)
Xis24 ma, 11:10
Előzmény: #226567  Freszelés
#226569
Édes tud lenni a bosszú amikor egy 3-4 gyerekes családot kap maga fölé a nehézkes szomszéd. 😃😃😃 Bár nem saját tapasztalat de ismerős nagyon boldog volt, hogy micsoda kielégülést okozott már a gondolat is, amikor elképzelte milyen évek várnak a cseszekedő alsó szomszédjára az adásvétel után 😃 Ez az élet rendje futkossanak azok a lurkók.. éjjel nappal. 😃 
2345678 ma, 11:05
#226568
Még szeretnék megosztani veletek egy  érdekes tapasztalatot. Írtam korábban, hogy vettem egy  46 nm-es befektetési lakást a bulinegyedben. Cég bérli ,rövid távú kiadásban hasznosítja. A társasházat kezelő konzorcium megküldte az augusztus havi elszámolást a bérlőnek. Ez áll benne: Klíma 28 600 Ft/ Víz melegítés díja 4 500 Ft/Meleg víz 1 800 Ft/Hideg víz 3 000Ft/Közös költség 33 600 Ft stb. ÖSSZESEN: 75 100 Ft.  Ez a klíma házközponti rendszerben van megoldva és a turista éjjel- nappal nyitott ablakkal használja. Én a cég helyében jobban odafigyelnék erre, vagy a klímáért külön díjat számítanék fel.
Freszelés ma, 11:02
Előzmény: #226562  slash
#226567
Egyetértek. Telitorokból leüvölteni, úgy hogy tényleg dagadjanak az erek.
2345678 ma, 10:53
Előzmény: #226560  Xis24
#226566
Ettől tartok, hogy a bérlő is zaklatja majd. Valóban egy határozottabb fellépésre lesz majd szükség. A további eseményekről majd beszámolok. Köszönök minden észrevételt és tanácsokat.
slash ma, 10:47
Előzmény: #226556  2345678
#226565
Kínáld eladásra vagy kiadásra ukránoknak. Békás is televan velük.
Dollárban fizetnek az autó csomagtetőt javaslom pénzátadásra. 
lacikonyha ma, 10:46
Előzmény: #226558  lacikonyha
#226564
a két lakásom és a gyerekem két lakása között légvonalban nagyjából 200 km távolság van
berlini
berlini ma, 10:46
Előzmény: #226558  lacikonyha
#226563
Nekem nincsen ilyen vidéki tapasztalatom.
A budapesti belső kerületinél nekem is a bútorozott jött be.
slash ma, 10:45
Előzmény: #226555  2345678
#226562
Nem értelek. Te egy nő vagy?  Én is laktam panelben az alattam lévő baszogatott hogy áztatom meg stb. Miatta szétvertem a fürdőt. Buktam egy valag pénzt. Folytatta. Aztán egyszer feljött , kiálltam az ajtóba egy pajszerrel a kezemben (nettó 100kg voltam akkor és kellően idegbeteg)  és közöltem vele hogy lesznek gondok.. aztán nem jött többet.   Küldd már el a q. annyába. aljanéppel csak így lehet tágyalni. 
berlini
berlini ma, 10:45
Előzmény: #226557  2345678
#226561
Ukrán célközönség?
Nincsen olyan fórum, ahol ezeket lehetne célzottabban elérni?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek