Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2024. 09. 14. 13:43
#226620

íme az emlegetett Andrássy út hatás:
  • "1958-ban 78 027 fiú született, ám 2024-ben közülük már csak 50 999 férfi élt (65,3 százalékuk).

Ők azok, akik potenciálisan már nyugdíjasok lehetnek, hiszen 2023-ban biztosan elérték az öregségi  nyugdíjkorhatárt. Karácsony Mihály szerint ilyen halálozási adatok mellett gondolni sem szabad arra, hogy tovább emeljék a nyugdíjkorhatárt."
 
egy vagyok az 50999-ből
lacikonyha 2024. 09. 14. 12:19
Előzmény: #226618  lacikonyha
#226619

jav
30,22-es áron
lacikonyha 2024. 09. 14. 12:15
Előzmény: #226613  Murdoch
#226618

ajánlom figyelmedbe a pomperjani friss meglátását, hátha felvidít egy kicsit
.
"A FED kamatvagas elott vagyunk, a mortgage rates es hitelkamatok esnek.Igy aztan az utility cegek es a REIT cegek szepen emelkednek. 
A FED tovabbi kamatvagasokra keszul az osz folyaman. Van meg momentum bennuk."
.
tegnapelőtt virtuálisan kirándultam Amszterdamba, tudod az is egy nagyobbacska város, és a nagyonokos brexit hatására erősödött az ottani tőzsde szerepe
mivel a tőzsdére nem igazán a falusi előfordulás, nem tudhatom mekkora relevanciájú rálátásod lehet  egy ilyenre, de mit szólsz jól tettem hogy vettem 82 db Shell részvényt 20,22-es áron, vagy inkább további résztulajdont kellett volna vennem a Bojár Gábor bérbeadott ingatlanaiból?
a Shell-től azt várom hogy pár hónap alatt megy kb 10%-t fel és még egy negyedévnyi osztival is megajándékoz karácsonyra, amiből kijön pár sör
ilyeneket sugall felém az Andrássy út
lacikonyha 2024. 09. 14. 10:33
Előzmény: #226613  Murdoch
#226617

akinek egyetlen de annál kínzóbb emléke az Andrássyról, hogy minden egyes ott tartózkodása esetén érezte hogy végtelenül parányi a fütyije, attól joggal elvárható, hogy fogékony í butus előítéletekre, mivel nem ismeri a bennszülöttek életformáinak finom részleteit, és csodálkozik hogy nem úgy élnek ott, mint ahogy az ő szülöfalujában ahol felnőtt, és aminek mintáit követi
.
brit tudósok már régen kimutatták, hogy az Andrássyn okosan, tapasztalt bennszülött módon hesszelő 65 felettiek több évvel hosszabb várható élettartamra számíthatnak, és ezen belel a jó egészségben leélt évek száma is szignifikánsan magasabb
mindez a pinamágnesesség kedvező hatásával magyarázzák, nem csak a magas lakásárakat, és elérhető hozamot
.
ha valaki ezt a pinamágnesesség okozta kellemes hármas hatást képes kihasználni, jókat mosolyoghat egy gazdasági migráns keserű szavain, ami szintén bizonyítottan hozzájárul a jó egészségben, és kellemesen leélt évekhez
FR73 2024. 09. 14. 10:27
Előzmény: #226585  slash
#226616
Nagyobb gond, hogy magadat is szivatod, hogy nincs klímád. Rádobsz 10EUR/napot az árra, te se szívsz és a vendégeid sem.
Nem tudom mibe kerül.olyan érzékelős klíma, ami kikapcsol, ha nyílászáró nyitva.
lacikonyha 2024. 09. 14. 10:05
Előzmény: #226614  FR73
#226615

a most 20 hónapos unokámmal már voltam párszor játszótéren kirándulni
az is jó kaland
kitanultam, hogy hétközben hasznosabb és kellemesebb
mert akkor a többi gyerekkel inkább az anyukák vannak ott, hétvégeken meg inkább az apukák
FR73 2024. 09. 14. 09:44
#226614
Ha gyerek van, akkor a nyaralást és utazást hozzá is kell igazítani. Az összes hazai állatkert és kisvasút nálunk kipipálva.
Amíg kicsi, sok helyen ingyenes a pótágy is a szállodában.  Apartman még jobb, van konyhasarok. Ha kicsi(k), akkor vissza kell fogni a saját önmegvalósítást, kompromisszumok kellenek.
Pici gyerekkel városnézős nyaralás vagy egyiptomi repülős út, na az szerintem is őrültség. Ha nagyobb lesz, majd mentek gyerekkel is újra várost nézni.
8 évesen már együtt vizitúráztunk, imádta.
50+ is jó buli, hogy te is megcsinálod azokat az adrenalin dolgokat, amit a kamaszgyereked, én most ebben vagyok.
Murdoch 2024. 09. 14. 09:41
Előzmény: #226608  lacikonyha
#226613
És hogy csinálod? Csörög nyáron az ébresztőóra és mész a 40 fokos Andrássyra napi 12h-t leizzadva grasszálni? Hát ez sem túl izgalmas. 
Freszelés 2024. 09. 14. 09:38
Előzmény: #226611  Pistike12
#226612
Visszamennék én is a 28-32 éves korszakba, újraélnék pillanatokat, estéket, hétvégéket, pncikat :D. De az idő kereke csak előre forog... időgép meg nincs és amennyire a tudományt követem ha lesz is, akkor is csak előre fogunk tudni vele haladni.
28-32: jó pénz, szabadság, csajok, irigylésreméltó kondi, yolo, bulik. Szép is volt. Maradt ki valami fontos? Egy századik buli? Egy akárhányadik pnci? Sokat nem változtatna, de azért persze, visszamennék, feltéve ha utána ott folytatódna a sorsom ahol most vagyok. Én egyedül így.
Pistike12 2024. 09. 14. 09:21
Előzmény: #226606  Freszelés
#226611
Mnrm azt mondom hogy halalos, de 30 alatti gyerek nelkuli elet a csucs:)  legalabbis nekem. Ott elhettem ahogy akartam, a mit szerettem:) most mar vagyon gyerek felelosseg keves szabadido... Ez a 40esek kivaltsaga:) 
Pistike12 2024. 09. 14. 09:17
Előzmény: #226605  slash
#226610
Jaja volt eletem. 36 evesen. Nekem nincs akkora gond "eddig" a hazassagommal. Ismerosi korben tarol a helyzet:). Ahogy nezem a fazisokat mintha ugyanaz a forgatokonyv lenne mindenhol. A 2. gyerek es a 40+os no leghalalosabb kombo tud lenni:) fuggetlenul a kielestol (amit a mintaim alapján nem tartok relevansnak, mert egyik helyzetben sem volt osszefugges a kieles es a valas között. Ez a legenda a szememben megdolt:) 
Freszelés 2024. 09. 14. 09:02
Előzmény: #226605  slash
#226609
Így-így.
5 évvel ezelőtt péntek-szombat esténként nem azért nem mentem "diszkózni", vagy hétvégére amszterdamba lazulni, vagy a klubba/kocsmába italozni, mert nem volt pénzem/lehetőségem/akármi. Sőt. Gyerek nem volt, pénz kb. bármennyi, de ha arra gondoltam, hogy másnap fájni fogom a fejem, meg zúgni a fülem a (minőségi)  technotól, akkor... hát jó nekem otthon lenni, nyugiban, békében és ágyba bújni 10-kor, esetleg 2 sör után bátran visszautasítani mindenkit, hogy "köszönöm, nekem ennyi elég volt", "de tényleg".
lacikonyha 2024. 09. 14. 09:00
Előzmény: #226605  slash
#226608

nem olyan rossz 66 évesen sem a városban kószáló formás fiatal nők látványát naphosszat elviselni
persze van akinek ehelyett éjszaka 35 fokban forgolódni egy félkomfortos klimatizálatlan adriai egérlyukban a katarzis, és közben ábrándozni arról mennyire magasztos is pajszerral a kézben várni a szomszédot majd verbálisan erőszakoskodni vele egy kiadósat
Freszelés 2024. 09. 14. 08:58
Előzmény: #226606  Freszelés
#226607
"Általában véve egyetértek veletek, hogy rettenetes szívás is (lehet) egy gyerek, de általában véve ezt azért nem jelenteném ki." -> "...de minden esetre ez azért nem érvényes." Nekem meg elég ha a saját életem működik.
Freszelés 2024. 09. 14. 08:54
Előzmény: #226603  Placi82
#226606
Tegnap este 8-kor elkezdtem írni a válaszomat még Pistike kommentjére, aztán volt egy kis orrszívóporszívó-tengerisó-taknyolás-nemalszokmertnemkapoklevegőtazorromon-harminchétszerleteszemdefelriadrögtön úgy éjfélig, onnantól meg szerencsére "szolgakettőbefejezteaműszakot". Egyikünk behozta a betegséget, amit 1-2 nap alatt elkap mindenki más is. Hát nem lepődtünk meg. Azon se, hogy egy gyerekkel semmi sem sétagalopp.
1. Drága a nyaralás? Önszántamból életemben 1x voltam klasszikus értelemben nyaralni, rokonlátogatós és/vagy hosszúhétvégés valamiben meg úgy ötször. Nem érdekel. Szeretem a kényelmet és a saját váram kényelmét semmi se fogja felülmúlni. Nem hoz izgalomba egy távoli kultúra/tengerpart/város sem különösebben. Ez nem pénz kérdése nálam, hanem az igényé. A gyerekkel majd lemegyünk a nagyszülőhöz a Balatonra, ahol összkomfortos, patent különálló vendéglakás vár csak erre a célra fenntartva. Egy/kettő 1-5-10 kisgyereknek tökéletes lesz az a homokozó, ahol én is építettem a várat ugyanannyi idősen. Jó lesz neki akár minden évben. Akár többször is.
2. Tévé? Nem tévéztem korábban sem. Filmet mondjuk néztünk, hát abból 0db-ra volt időnk/erőnk, de talán nem maradunk le semmiről és meg sem borultunk. Alvás? 3 óránál több se volt túl gyakran, de azért van fény az alagút végén.
3. A gyerek nevelhetetlen? Disputálnék ezzel. A kollégáim, 25-40 éves mérnökök: ők valóban gyakran eszeveszett hülyék és már csak visszafelé fognak fejlődni. Az egyik következetesen végignézi a docx fileokat és az esetek felében annyit fűz hozzá, hogy az utolsó bekezdés utolsó sora után tegyek egy entert, hogy egy üres sorral fejeződjön be a dokumentum. Mert ő így szokta és legyen minden doksi ilyen. Nem viccelek. Ismétlem: nem viccelek. Konkrétan ezt csinálja. 30 éves, több nyelvet beszélő mérnök és a munkámban következetesen ebbe (és hasonló dolgokba) kapaszkodik bele. És azt mondod, hogy egy gyerek kezelhetetlen? Meg a boltban a hisztiroham kínos? Földhöz veri magát? Annyira, de annyira nem érdekel, hogy mit gondolnak az emberek. De tényleg nem. A gyereket úgy nevelem, ahogy akarom. Gyakorlatilag minden eszköz a rendelkezésemre áll. Egy munkahely viszont sosem ilyen. Elértem az életben azt, hogy ne nagyon kelljen megfelelnem kb senkinek. A főnöknek persze hétfőn bizonyos szintig megint meg kell, de ha megnyomja a rossz gombot, akkor "kisétálhatok" abban a pillanatban meetingről és vissza se nézek. Az meg elég nagy könnyebbség hogy már az előző főnökömmel/kollégáimmal sem találkoztam egyszer sem. Hiába hívtak XY országba csapatépítőre, ez nekem egy munkahely. Elvégzem amit el kell, figyelek az optikára hogy az kifogástalan legyen, de ha elromlik, akkor habozás nélkül dobom. Van annyi, hogy 10 de akár 15-20 évig se kelljen semmit se csinálnom ha nem akarok megszorítások nélkül. Ez azért ad elég nagy szabadságfokot. Nem ingyen jött, szptm sokat 2X éves koromban és most is széles mosollyal asszisztálok a legnagyobb baromsághoz is. Ez kell hozzá.
8-kor kelek és legkésőbb 4-kor befejezem a melót, utána megyek a nappaliba a családhoz. Sőt. Ha fárasztó volt az éjszaka, akkor alszok délután egyet - senki le se szarja a melóban.
A következő gyerekkel meg majd minden még nehezebb lesz. Sokkal.
Úgy érzem, hogy szerencsés helyzetben vagyok, nagyon sok paraméter elég szerencsés és a feleségemről nem meséltem még.
Általában véve egyetértek veletek, hogy rettenetes szívás is (lehet) egy gyerek, de általában véve ezt azért nem jelenteném ki.
Tudjátok kinek szívás? Az egyedülálló-elhagyott-özvegy 1-2 kisgyerekes anyukáknak, akik ezt "kell" hogy nyomják éveken vagy kb 10-15 éven át holott könnyen lehet, hogy az eredeti program nem ez volt és nekik fel sem róható okból alakult úgy az életük, ahogy. Küzdhetnek a démonaikkal, a sérüléseikkel meg a hab a tortán persze az esetleges anyagi nehézségek lehetnek.
u.i.: az első hetekben éjjel 3-kor gyakran googliztam olyan kifejezésekre, hogy "mit vállaltam", "nem tudtam hogy mit vállalok egy gyerekkel", stb... :D azóta kb sétagalopp minden.
slash 2024. 09. 14. 08:42
Előzmény: #226604  Pistike12
#226605
Hány évesen nősültél? Kiélted magad normálisan?  Remélem igen. 
Pistike12 2024. 09. 14. 08:25
Előzmény: #226601  Zsolt90
#226604
:) oszinteseg elvtarsak, oszinteseg.
Ritkasag ez a mai vilagban:) 
Ui: sose hidd el a csaladosoknak az idilli szoveget csak be akarnak rantaniba szivasba, ahol ok is vannak:) 
A kedvencem hogy a popkulturaban a vilagvegi kertvarosi ikerhaz tulajdonlasa jo nagy hitellel, mint az elet beteljesulese van celkent kijelolve:) 
A valosag meg az hogy a 20eves formás lányok a varosban koszalnak lengen oltozve nem a kertben kapirgalnak:) 
Placi82 2024. 09. 13. 23:43
Előzmény: #226595  Pistike12
#226603
+, De most amúgy ezt miért kellett? majd rajon magától is szépen idővel, hogy igazad van. 
Most meg előre bestresszelted. Még kiugrik a hámbol! :) 
2345678 2024. 09. 13. 22:05
Előzmény: #226600  Pistike12
#226602
Nagyon nehéz. Kevesen látják ezt. Kevesen értékelik ezt az embert próbáló ( néha megnyomorító, ,gondolok a gondozók gerincbántalmaira ) szolgálatot. Sajnos az intézményekben  valóban szűk a kapacitás. Akkor van hely (ágy) ha meghal valaki.
Zsolt90 2024. 09. 13. 22:00
Előzmény: #226595  Pistike12
#226601
Csupa deru es vidamsag a soraidat olvasni:D..

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek