Elvileg nem lesz olcsóbb, hacsak be nem jön egy válság - az ipari termelés nagyon szarakodik és európai szinten rossz a fogyasztás - ez indukálhatja a munkanélküliség megugrását.
Magyar honban amit látok, hogy egyelőre a fizetéseknek kell beérni az árakat, az egyéb jövedelemforrást én most nem hoznám be, a legtöbben ebből próbálnak egyről kettőre jutni.
A nagyobb probléma itthon, hogy olyan alapvető termékek (élelmiszeren belül pl cukor, liszt, péksütemények) hajtják újra az inflációt, ami bizonyos társadalmi rétegeket tovább lök a mélybe. Ez nagyon nagy probléma, és úgy tűnik kormányzati szinten ezekre a dolgokra, ahogy az egészségügyre is magasról sz@rnak.
Egy elsős gyerek alap dolgai az intézményi listáról alaphangon 30.000 Ft, ez csak a füzet/lapok/ecset/festék... A tolltartó, a tolltartóba való, iskola táska, íróasztal, szék.. sorolhatnám messze van ettől...
Ezek után mire elég a minimálbér, érdemes legondolkodni a társadalmi felelősségvállaláson. Nagyon gáz, nagyjából abban reménykedek, hogy a gyerekeim alatt középiskoláig nem omlik össze a magyar oktatás. 2026- nagyon közel van, és a kórházak/oktatás-sal érintkezők esetén szinte kivétel nélkül forrnak az indulatok.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link