Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Freszelés ma, 16:00
Előzmény: #225033  FR73
#225035
Köszi és nyilván nem bontom, de minimum patthelyzetet teremtek azzal, hogy ha engem hívnak, akkor azonosítsa magát a másik. 10-ből 10x itt meg is áll a tudomány, pedig szinte biztos vagyok benne hogy a bankom hívogatott bizonyos ügyekben (mert épp intéztem dolgokat). Ők felhívtak valami időpont/akármi miatt, de ez sose derült ki mert ragaszkodtak ahhoz hogy én azonosítsam magam előbb. Aztán volt hogy megállapodtunk abban, hogy én hívom fel a bank telefonszámát és úgy beszélgetünk egymással.
De mi van ha a túloldal hibázik? Mi van ha a bankárom nem ismeri fel a hangomat? (bár ugye azt is lehet hamisítani). Nem akarom neki megadni a lehetőséget, hogy a nevemben intézkedjen. Az elvi lehetőséget sem.
FR73 ma, 15:39
Előzmény: #225030  N0MAD
#225034
Mai eset, már nem is mondok rá semmit. Viszonylag jelentős összeg (7 számjegy) visszaigénylése, Micike lerázta a feleségem, hogy otthon töltse ki a nyomtatványt, írja alá, szkennelje be, küldje el e-mailben.
Éreztem, hogy ez nem fog menni, egy e-mailben küldött szkennelt valamire majd puszira kifizetik, ez nem lesz kóser.
Na megtaláltam a nyomtatványt a honlapon (Lőrinc csodabankja), online kitöltés nem igazán van, ki kell nyomtatni tényleg, és ott van feketén-fehéren, hogy pecsétes fióki érkeztetés nélkül érvénytelen (a fióki alkalmazott igazolja, hogy ellenőrzte a személyazonosságot).
Szóval MBH Micike is remek semmire se alkalmas, a saját ügymenetét se tudja, illetve el se olvassa, egyhez ért, az ügyfél lerázása, párom mehet vissza.
FR73 ma, 15:31
Előzmény: #225028  Freszelés
#225033
A csalások ellen elsősorban te saját magad tehetsz. Ha valami gyanús, az gyanús, ott azonnal bontani kell a kommunikációt.
Freszelés ma, 15:26
Előzmény: #225031  EURHUF_goes_to_haven
#225032

offAz egyik aggályom az volt, hogy telefonon keresztül bármire adhatok neki megbízást. Hogy ellenőrzi hogy tényleg én hívom?  Érdekeltek volna a részletek, az idevonatkozó blablák... És még száz ilyen apróság. Meg kit tudja még mi jutott volna az eszembe.
Telefonszámot lehet hamisítani, a név-születésihely-dátum sem egy nagy titok... szóval szerettem volna megvizsgálni hogy van-e lehetőség explicit ezt letiltani, mert megígérem hogy soha nem fogok neki semmilyen megbízást se adni (azért se mert ez ugye még drágább lenne, mintha én kattintgatnék a weboldalon). Nyilván nem kell egyszerűen ilyet adnom, de minek hagyjam nyitva ezt a lehetőséget a csalók előtt?Szóval mindegy. hónapokkal később még írt a koma egy emailt (holott telefonban nyomatékosan mondtam hogy ne keressen, ÉN fogom keresni ha aktuális az ügy - de ezekszerint ezt is leszarta), hogy mizujs, és hogy nagyon fsza ajánlatai vannak. De legalább rám szánt 2 percet, mert egy sablonlevél nem lehet ennyire igénytelen:
"Privát Banki ajnánlat", "A jelenleginél sokkal jobb kondíciókat, kényelmet stb.. tudnánk Önnek nyújtani."
stb."
Előzmény: #225028  Freszelés
#225031
Így van legalább egy prospektust, vagy jobb esetben egy javasolt szerződés tervezetet kéne tudnia adni. Ha ez se megy akkor mire erőlködni....
N0MAD ma, 14:45
Előzmény: #225028  Freszelés
#225030
Két esetem volt egyik otp, van pénz a számláján, priváttanácsdó időpont, ilyen alapjaink vannak, tessék választni itt lehet aláírni. Ingatlan, ilyenolyan tőzsdei, ennyit hoztak tavaly, hello. Hát, izé.
Másik, rokon gyerek elment tanácsadőnak, kötöttem valami unitlinked izét nála, jelképes havi összeg, legyen ügyfele, bevállaltam. Hamar abbahagyta (szerencsére) megtalált a cégtől valaki mekkora ötletük van, mondom nosza, lakásnyi,pénz, mit ajánl. Rosszkor is hívott, de gyorsan elmondaná, pont ugyanabba a szarba toljam bele mindet, milyen jó lesz. Mondtam kösz nem, eddig se volt jó a sztori. Konkrétan lebaszott, hogy képzelem, ez neki mekkora munkája volt hogy utánanézett.
Mondtam akkor elnézést, nem dolgoztatnám, mostatntól ne fogllkozzon a pénzügyeimmel, akkor itt mondanám fel az előzőt is, hova küldjem írásban?
Mégcsak nem is mindig átverés, tényleg párnapos gyorstalpalón töltik a fejükbe mit kell eladni, pont fogalma sincs, de azt azert felfoghatná ha hamis állításokat tesz a világon minden más termékről akkor az büntetőjog témaköre. Csak ugye senki nem mozdul rá a feljelentgetésre. A cégeknek meg van annyi esze hogy írásban nem adnak ki olyan blődségeket amiket ezek élőszóban elsütnek bármikor.
Ennyi és nem több.
N0MAD ma, 14:34
Előzmény: #225026  Benzedrine
#225029
Nehéz kiszámolni.
Mondjuk asszem valami 75 felett a nyugdíjasotthonban elég támogatott a tartózkodás csak időben kell jó helyet keresni.
Az a baj hogy hiába tervez az ember az öregkor felülír mindent gondolkozásban. Én is kerítettem szupermidősotthont idős egyedülélő családtagnak, de nem lehetett meggyőzni, pont ezért is van egyedül, gyerekeihez se akar menni.
Ami persze szuverén döntés is lehet, csak mások meg aggódnak miatta, mert ha elbotlik nem kel fel egykönnyen.
Nincs megfejtés, ki tolja apját/anyját erőből otthonba?
Szőval rejtő szernt lehet tervezni amíg az ember bele nem fut egy pofonba.
Freszelés ma, 14:30
Előzmény: #225023  EURHUF_goes_to_haven
#225028
"adjon ide minden papírt..."
egy kis off jut eszembe erről:
megtalált valami erstés bankár, hogy jajjdesokpénzemvan, segítenek befektetni, megforgatni, szuper kiemelet-privát-akármilyen ügyfél lehetek. Mondom remek, meséljen róla. Mondom ez is remek, akkor küldje át az összes papírt, amit alá fogunk írni,mert gondolom jó sok lesz, szóval szeretném itthon, nyugodt körülmények között átolvasni. megrágni, megemészteni és "az Ön idejét se rabolom azza, hogy csendben hosszadalmasan olvasgatok".
"Higyje el XY úr, minden úgy lesz ahogy megbeszéltük"
"Azért én szeretném további is ezeket a papirokat megkapni. Lehet fotózott jpg, pdf, bármi"
"Technikai akadályok miatt nem tudok ilyet küldeni".
Itt elköszöntem tőle - ha ennyit nem tud egy privátbankárszerűség elintézni, akkor mire is számíthatok? :)
N0MAD ma, 14:29
Előzmény: #225025  Pistike12
#225027
Ja, üres zsebbel tavaly még egyszerű volt, idénre meg lehetetlen lett.
Miközben az az érved hogy hatalmasat nőttek a fizetések ezért fognak a lakásárak rakétázni, hülye aki nem látja be.
Közben viszont ugyancsak szerinted lehetetlen lett a bérlés és a lakásvásárlás mert lemaradtak a bérek.
Semmi gond az önellentmondással, nyilván trollkodsz, csak kár hogy színvonalat nem viszel bele. Azt is lehet jól csinálni.
Benzedrine
Benzedrine ma, 14:18
Előzmény: #224944  tihamer
#225026
Úgy szeretnék meghalni, hogy az utolsó fillérig minden tőkémet felélem. A fordított jelzálog sem ördögtől való.
Pistike12 ma, 14:13
Előzmény: #225015  N0MAD
#225025
Tele zsebbel konnyen bekepzelt az ember... 
Biztos azert tudnak feljebb menni az albi arak, mert a celkozonseg lakhatashoz jutasa ecceru lett a csudakotvenybol. 
N0MAD ma, 13:34
Előzmény: #225022  ehe
#225024
Szerintem még mindig nem ment át.
Ha a saját cége legelőnyösebb termékét ajánlja az rendben van, nem dolga ismerni a konkurenciát.
Ha a saját cége rosszabb termékét ajánlja mert azon nagyobb a jutaléka (és hazudik a konkurenciáról) az büntetőjogi kategőria mint szándékos karokozás, csalás.
Előzmény: #225022  ehe
#225023
Diagnosztizálva nem vagyok, de nem gondolom magam annak, de persze nem kizárt. :).
Nekem nincs bajon azzal HA ad tanácsot, csak tegye hozzá, hogy ez az Ő véleménye esetleg hogy ezt viszik leggyakrabban... (arral nem állít fals képet, hogy ő ért is hozzá). De ha mint tanácsadó akkor viszont már erősen más szerintem. (Főleg ha nem kérték a véleményét.) 
Én személy szerint az ilyet nagyon gyorsan csírájában elfolytom, ha úgy érzem, hogy rám akarnak erőltetni valamit akkor biztos, hogy aznap nem írok alá semmit. Megmondom, hogy adjon ide minden papírt és átnyálazom. (megmutatom pár ismerősnek pl ). 
ehe
ehe ma, 12:53
Előzmény: #225013  EURHUF_goes_to_haven
#225022
Szerintem a szándékos károkozással  elindultál (te is?) a csúszór lejtőn.
Persze biztos x-y-z Csányi féle vécépapírra még akár igaznak is tűnhet az állitásod, de ha csak onnan nézzük , hogy a péknek a kakaós csigát kell árulnia, és nem a pad thait, akkor akár az enyém (is) igaz lehet.
Ún. OCD-m van, már írtam ide is, ezért igyekszem én is a saját oldalam védeni, amíg úgy érzem, valid.
Neked amúgy nincs? :D
FR73 ma, 12:27
Előzmény: #225020  kukor-ica
#225021
És ha eladod, akkor ott a következő kérdés, hogy az egyszerre érkező hatalmas cash hova is menjen? Ha nem volt gyakorlatod 40+ millió pénzügyi vagyon befektetésével, akkor mit fogsz kiagyalni 60+ évesen?
kukor-ica ma, 12:14
Előzmény: #224944  tihamer
#225020

Társadalmi szinten igaz a mondás, de az egyén szintjén egy bizonyos kor felett viszont már muszáj.
Ha nekem 60-70 évesen nem elég a 200e havi bérleti díj, amit 40+ milliós kismásfeles termel, akkor mit csináljak?
sztiv ma, 10:28
Előzmény: #225000  slash
#225019
Max. csak az aranyvízum miatt vonzó egy keleti despotikus országbelinek Budapest, egyébként meg Firenze, Milánó, stb. Érdemes ezt a nettó 7%-os olasz hozamot ízlelgetni, hol vagyunk mi ettől?
https://x.com/GlobalPropGuide/status/1823614291255152693
Second Wave ma, 10:21
Előzmény: #225012  z0li23
#225018
Az előző bumm idején már volt kezdeményezés, hogy a kimaxolt árakon nem mentek már el a lakások, és a fejlesztők kaptak valami lehetőséget, hogy ha kiadják, és utána találnak rá vevőt, akkor a vevő jogilag újként veszi meg.
A támogatás most másképp néz ki, de gyakorlatilag a helyzet ugyanaz. Nehéz eladni a megépült újat:
1) megveszi az állam (iroda);
2) megtolják a posta lakásalapot egy kedvezményes hitellel, és az megveszi a kész lakásokat (majd kiadja bérbe).
Nekem van ilyen kiadós üzletem néhány lakással, mindig mosolygok a paráztatáson. Ha a posta lakásalap hatékonyabban tudja üzemeltetni ezt a bizniszt mint én, akkor én leszek az első, aki felszámolom ezt a kis saját mini nyugdíj alapot, és betolom fele felébe' eur és magyar kötvénybe a lóvét. Egyelőre egy adatsor ismert, a DH lakásalap, az olyan siralmas, hogy egyéb kérdések is felmerülnek.
Illetve van még egy kapcsolódási pont, a letelepedési kötvénynél a jelölt vehet ingatlan alapot is. Ahhoz meg nem árt egy ingatlannal feltöltött ingatlanalap. Hát most már az is van (persze eddig is volt, de most már van "ajánlott", ajánlható alap is). Az értéklánc minden pontján NER érdekelt csücsül. Profi munka.
N0MAD ma, 10:16
Előzmény: #225016  EURHUF_goes_to_haven
#225017
“ Amit leírtam azt minden esetben félre értelmezte, kiragadott belőle, és annak mondott ellent.. 1x ok 2x ok 3x már nem”
Erre válaszoltam mint a téma tekergetése, nem azt mondtam hogy te voltál.
Előzmény: #225015  N0MAD
#225016
Ezt biztos, hogy nekem akartad ?
N0MAD ma, 10:07
Előzmény: #225013  EURHUF_goes_to_haven
#225015
Az alaptételt ne feledjük: 23 őszén nem szabadott semmi másba fektetni csak bp-i ingatlanba, aki akkor nem vett örökre kiárazódott finito.
Így egy év elteltével tisztán látszik higy rakéta volt egy év alatt sokszorozódtak az árak, aki akkor másba fektetett az csak bukhatott.
Ez a pistike tétel.
Ha valaki másként látja akkor az jön hogy 15 és 22 között, a hirdetési ár vs lealkudott ár, tőkeáttétel, ismertem olyat aki, illetve sose mondtam ilyet, ha linket hozol rá akkor se.
Evvan, ilyen ez a fórum dolog, az egyik trollkodik, a másik multiaccos személyiségzavaros, a harmadik meg propagandista. (A halmazoknak van közös metszete)
Előzmény: #225011  zajec
#225014
Milyen jogokról beszélsz ? Leírtam, hogy a szándékos károkozás, kvázi rongálás, egy autóneppernél nem fér bele, mert ha kiderül a port elverik rajta, de egy bankban meg igen ??? Ugye ezt azért te se gondolod komolyan. Akkor innentől kezdve minden cég minden tanácsadója mondhat amit akar mert semmi jogi felelőssége nincs... Az építész is majd tervez egy házat és ha összedől, hát összedől ez van. Autószerelő is ha nem húz meg 1 csavart amit előtte meglazított és miatta baleset lesz akkor is minden ok igaz ? Értem én a magyarok nagyon szeretik ezt a felelősség (szarnak bajnak nincs gazdája mentalitást) de én nagyon nem. Minden ilyenbe bele fogok állni és kiállok az igazamért, érdekemért. 
Előzmény: #225011  zajec
#225013
Nyugodtan nevezz fura mókusnak. Amit leírtam azt minden esetben félre értelmezte, kiragadott belőle, és annak mondott ellent.. 1x ok 2x ok 3x már nem. Akkor már biztos voltam benne, hogy ő ezt direkt csinálja, gyakorlatilag nem az én hozzászólásomra válaszolt. És igen leírom hogy én jelentem. Egyenes ember vagyok, nem támgadom hátba megmondom, hogy igen én voltam és azt is, hogy miért.. Ha ez neked nem tetszik ez van. 
z0li23
z0li23 ma, 09:26
Előzmény: #224995  EURHUF_goes_to_haven
#225012
Gyakorlatilag már kevés olyan terület van, amire nem tették rá a kezüket. Hosszú lenne a felsorolás. Logikailag már csak ez a bérleti piac marad ki a sorból. Egyébként meg evés közben jön meg az étvágy. 
zajec
Ugyanez pepitaban, paromat elkisertem bankba mondtam allampapirba kene tenni optimat, adja el es nyitunk neki webk. Szamlat. Perszee bizonygatta a banki szakerto ok is tudnak annyit fizetni valamelyik alapban. En csak ott voltam. Elmontak, bekerdeztem, teljeskoru a tajekoztatas? Mondta igen. Mondom akkor az szja terhet valamiert kifelejtette nem? Zavartsag a korabban nagy arcon. Mondtam akkor csinalja amit a holgy kert. 
FR73 ma, 09:15
Előzmény: #225008  EURHUF_goes_to_haven
#225009
4%-ot mondok évente, a 30-40 Ft az már 8-10% lenne, annyit nem fog éveken át trendszerűen gyengülni. Ezzel a 4%-kal hosszabb távon mellé tudsz fogni.
Előzmény: #225007  gorgeri
#225008
Azokra az adókra gondolsz amiket majd szépen tovább fognak terhelni a fogyasztókra.. Meg az üzemanyagár emelés se volt beépülni mindenbe ?.
Persze, lehet azt mondani, hogy az a költségvetésnek jó, de ez szerintem továbbra is inflációt gerjeszt, mint sem csökkent.
És ezek egyikre se Ft erősítő hatású akkor szerintem. (leszámítva, a költsévetésbe befolyó pénz, de az úgy herdálják el, mintha nem is lett volna).
Én szerintem itt még 25 ben nagyobb mozgások lesznek, a kérdés, hogy mikor indul. 
Nem azt várom, hogy 1 hónap alatt 10 000 lesz., de az, hogy évi 30-40 Ft ot csúszik az simán benne van.
gorgeri ma, 09:00
Előzmény: #225004  EURHUF_goes_to_haven
#225007
Különadók és egyéb típusú megszorítások. Nem olyan régen vezették be a legújabb kört. Persze ezek valamennyire inflációt növelő hatások is, de a forintárfolyamra sokkal kevésbé hatnak, mint az alacsonyabb kamatok tennék.
Az ember azért megy TANCSADÓhoz mert valamihez nem ért, én is elmentem Hiteltanácsadóhoz, aki megkereste nekem a legjobbat és átbeszéltük és még megnézettem 2 általam sokra tartott emberrel akiben megbíztam (gazdasági diplomával rendelkeznek). 
Ha valamihez nem értek, akkor elvárom, hogy ha TANÁCSADÓ minőségében van ott, akkor NEKEM adjon tanácsot, NE a banknak. 
Megértem, hogy Csányi pénze, és azt is hogy hülye lesz a konkurenciához küldeni. 
De ha az én hiteltanácsadóm rosszabbat hozott volna mint amit én 2 óra googlezés után találok úgy hajtom el, mint macskát szarni... Nem várom el, hogy globálisan keressen , se a konkurenciát, de azt hogy objektíven elmondja, hogy ennyi a kamat, ennyi a rizikó stb stb.. Fanyalgást meg az élelmiszer boltban a rohadt sajtok fölött... 
Egy pénzintézetben ez befolyásolás, tudatos, vagy gondatlanságból vagy szándékossan elkővetett megkárosítás... 
Nincs bajom bele ha SEMMI tanácsot nem ad, akkor megyek olyahoz aki ért hozzá, de ha MÁR AD (főleg akkor ha a kutye se kérte!) akkor adjon jót, vagy hallgasson örökre. 
De te is vegyél rosszhírű autókereskedőtől autót, ami egy bontószökevény 4 darabból, de legalább olcsó. És örülj, hogy milyen jó üzletet csináltál, mert a "tanácsadó ezt mondta" csak ott ha ezeket nem mondja el előre akkor utána a gatyáját is leperelheted... furcse egy pénzintézetben a szándékos károkozás belefér... NEKEM NEM!
Előzmény: #225001  gorgeri
#225004
Érdekelt vagy nem érdekelt erről lehetne vitázni. 
Szerinted akkor miből lesz rendezve a költségvetés ? Vagy kifizetve a PMAP, vagy a jegybank ? vagy a pénznyomda majd nem fog inflációt okozni ? 
És ez előbb utóbb meg látszik az árfolyamon is. Igen valóban most nagyobb érdekük fűződNE ahhoz hogy ne romoljon, de a gazdasági helyzetet és az egész szarkupacot ők okozták, mit tudnak ellene tenni ? 
Mi az amivel tartani tudnák még a Ft ot 2-3 éves távon ???Komolyan kérdezem mert ÉN nem tudok ilyet mondani. 
ehe
ehe ma, 08:04
Előzmény: #224908  EURHUF_goes_to_haven
#225003
Innen indultunk, erre írtad, hogy perelni kell, meg a tanácsadó fogait bakanccsal megigazgatni.
Magadat is jelentsd nyugodtan erőszakért :D
"Ugyanez. 
Anyámmal beszéltem, elmondtam hogy nem csak hogy én oda tenném, hanem oda is teszem a pénzt 'ahova' (álompapír). 
A vadidegen OTP-s kisasszonynak hitt végül. Én csak a fia vagyok. A feleségemet évekkel ezelőtt (miután a 'nevemre került') kézenfogtam és elvittem az OTP-be. 
Mondom csókolom, majd én mondom hogy akkor most mi szűnik meg stb.. Ez 2 éve volt. "Állampapírba? Hát maguk tudják..." -> "Jó lesz az ott". 
Közben ezerrel fintorgott, meg hogy "Én ezt nem tenném..." és rosszalóan csóválta a fejét. 
Egészen szürreális élmény volt. 
Volt valami csoda alapjuk akármilyük, ami szerencsésebb évben hozott 1-2%-ot, de volt mínuszos is..."
Egy hangyányit lehet túlgondoskodó volt Csányi pénzére a tanácsadó néni, ezt elismerem.
Ettől még továbbra is az ügyfél a hibás, ha benyeli, amit a tanácsadáson mondanak neki.
Előzmény: #224992  ehe
#225002
Az ég áldjon meg, NE FORGASD KI A SZAVAIM ÉS NE ADJ A SZÁMBA OLYAT AMIT SOHA NEM MONDTAM!!
Ha tanácsot az, (ha már tanácsadó van a melltábláján) akkor az adott helyen forgalmazott befektetések közül ajánlja a betérőnek a legjobbat SOHA SEHOL nem írtam, hogy globálissan. 
Jelentettelek, mert egy troll vagy.
gorgeri ma, 07:49
Előzmény: #224994  EURHUF_goes_to_haven
#225001
Egy dologgal nem szamolsz. Mivel idenre az allamadossag devizaaranya jelentosen nott, ezert mar a kormany sem erdekelt a forintgyengitesben. Valahol 30% hataran mozgunk ujra.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek