Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
slash 2023. 09. 10. 17:21
Előzmény: #204475  FR73
#204480
Ezt hogy érted? Tudom 2024 nehéz lesz de volt már ilyen.Kibaszott jólét van. Egész nap itt zümmögnek a Teslák az utcában.
slash 2023. 09. 10. 17:19
Előzmény: #204478  gyula1971
#204479
Micsoda meseduma ezért Oscárt érdemel a mókus. Itt lakom Dobogókőtől félórára évente egyszer télen felmegyek (szigorúan hétköznap)  már a P helyen felkúrom magam. Havat nem láttam egy jó ideje, dögunalom az egész.. varázslatos világ? Hűlye vagy Tesó? Kékes is egy fos, most voltam bealudtam a csúcson. A horvát nyaralóm ablakán kinézek a tengerre látom a fehér habokat, ó faszom, ma se tudom levinni a deszkámat..
Ezt írja az ember: Ahol éjszaka milliónyi csillag ragyog, ahol elbódit a lonc és a rózsa illata.. Édes Istenem el eladja nekem az égboltot is, bazdmeg.. :-)
Na, jó.. bocsánat
lacikonyha 2023. 09. 10. 16:58
Előzmény: #204475  FR73
#204477
végigolvastam a kommenteket a belinkelt 20 óra című film alatt
kb 15 év alatt keletkeztek íme egy két évvel ezelőtti:
..
"Ezt a filmet 1965-ben forgatták; nem sokkal azután, hogy végleg garázsba rendelték azt a bizonyos fekete autót. Nyolc évvel később már nyomhatták a begyűrűző olajválságos dumát az észturbinák. Abból a hitből, ami a 20 óra karaktereit éltette 1978-ra SEMMI sem maradt. Az értelmiség végül megtalálta a módját hogyan kell a prolit visszaidomítani a nyomorba.
Hofi jóslatai pedig nem jöttek be – enyhén szólva. A Horthy-rendszer restaurációja totális. A harmadik út aljas hazugságnak bizonyult.
Az idő a "sztálinistákat" igazolta."
lacikonyha 2023. 09. 10. 16:51
Előzmény: #204474  FR73
#204476

az orbán apja valamikor a nyolcvanas években kijutott talán algírba dolgozni, amit a batthiányi örökmécsesnél (báthory utca 15) lévő irodában a tesco nevű titokszolgálati cég intézett a megbízható kádereknek (a tesco áruházas cég  nem lehetett simán tesco a cégbejegyzáskor név foglaltsága miatt)
ügyfelem volt a privatizálás előtti utolsó főnöke, majd vicces, mert kb 11-ben az éppen aktuális is, bár a jejentősége alábbhagyott pár nagyságrendet addigra,érdekes dolgokat meséltek
pl hogy lett a felső két-három szint a demjáné (ott járt a tesconál,és azt mondta "átveszem az ingatlant" és ezzel fizetség nélkül az öve lett később ott volt a tervező központja talán arcadom néven)
....
egyszer az egyik hegylakó (exszőlőhegylakó) kommentelőtársunk felvázolta a feleségével fennálló anyagi viszonyát, és a lányaival követni kívántat, vagyis hogy lesz majd az apai finanszírozású lakóingatlannal való ellátásuk ha felnőnek
elég szigorú állapotokról, feltételekről szólt
és minden ellenvetést hatálytalanítva röviden indokolt: őt így nevelték
és el is fogadta mindenki, joggal
az orbánt is nevelték néhányan, ahogy mindenkit
FR73 2023. 09. 10. 16:29
Előzmény: #204474  FR73
#204475
Még valami. Akinek sikerült idehaza feljebb kapaszkodni a táplálékláncban, az becsülje meg, mert innentől ez csak emigrációval fog sikerülni, de ahova megy, ott 2x annyit kell majd dolgoznia a magasabb státuszért a helyi hierarchiában.
FR73 2023. 09. 10. 16:25
Előzmény: #204473  lacikonyha
#204474
Ráutaló egyetértés.
Orbán is azt a mintát követi, amit valaha beszívott a tudatalattija.
Kádár ma Kötcsén megveregetné a vállát mindenkinek, hogy milyen jól sikerült a párt kb csapatépítő tréningje.
lacikonyha 2023. 09. 10. 16:14
Előzmény: #204472  FR73
#204473

melyik szövegemben dobtam be péntek délután óta a "mi lett volna ha.." témát?
mintha egész más lett volna a visszatekintés apropója és a témája is
mintha azzal indult volna,  a  visszaemlékezés szekció hogy diagnosztizáltad az állampapír és békekölcsön fóbiámat, amire belekezdtem az állammal szembeni szkepszisem eredet történetébe
erre a gondoljuk át "mi lett volna" elágazásra még mint mellékszálra sem emlékszem nemhogy  a főszerepére
egyszer régebben írtamarról,hogyha tovább ment volna a Horthy világa akkor az orbán valszeg virtuóz traktorosságig vitte volna,és tehetsége falusi kocsmai hőzöngőségig, de a kádár kivakarta a falusi szegénysorról mint a sleppjének nagyját így fönökeinkma kiváló kádárvakarékok
erre te azt mondtad,hogy akkor neked is valószinüleg az összeszerelő üzemi gyártósor mellé lenne ma belépőkártyád,vagyis ahogy a szüleid,te is a kádár rendszer haszonélvezője vagy
erre írtam azt hogy az 48-70 közötti társadalmi és vagyoni - állami erőszakkal lezajlott átcsoportosításban - tevőlegesen nem vettél részt, csak elfogadtad és éltél a számodra biztosított előnyeivel, és ez ok
..
amúgy az hogy a mondókám lényegi tartalmához nem szólsz hozzá az vehetem az megértésére és elfogadására vonatkozó ráutaló magatartásnak?
..
amúgy beszélhetünk az orbános traktoros hipotézisemről többféle megközelítésben is
még ha nincs és nem is lesz benn egyik történelemkönyvben sem
FR73 2023. 09. 10. 15:17
Előzmény: #204471  lacikonyha
#204472
Bedobtad a "mi lett volna ha nincs 2. vh és nem kerülünk szovjet befolyás alá" témát.
A középiskolás történelem tanárunk mondta annak idején, hogy a történelem könyvek sose foglalkoznak a " mi lett volna, ha" esetekkel. 
Talán mentünk volna tovább az Ausztria közvetlen gazdasági gyarmata és Európa egyik éléskamrája vonulaton, ahol a paraszti gazdaságok szépen megerősödtek volna, a gyengéket az erősebbek szépen bekebelezték volna. Az iparunk nagy része kb az lett volna, mint most, a nyugat bérmunkásai. Talán lett volna néhány klasszikus magyar világcég, ami aztán valahogy globalizálódott volna, mert gyarmataink se előtte, se utána nem lettek volna.
A városokban kialakult volna a piaci bérlet, regulázott magánvállalkozások birtokolták volna a lakóingatlanok nagy részét.
A munkás és napszámos rétegből a klasszik középosztályba jutás esélye kisebb lett volna, de fokozatosan ez azért nőtt volna az elmúlt 80 évben.
Eleve tőkeerősebb lett volna az ország, hiszen a 2. vh-t gazdaságilag sosem tudta igazán kiheverni (szociológiai értelemben sem).
Az a sok "volna".
lacikonyha 2023. 09. 10. 13:17
#204471

látom nehéz megszólalni már kb másfél napja
dehogy ennyire?.
..
nem hittem volna, hogy ennyire ismeretlen korszakról villantottam fel pár realista részletet
mármint ismeretlen a kb 65-től 80-ig tartó gulyaskommunizmus tünföklés alatt, majd annak lecsengő,felbomló korszakában, a 80 évek születettek számára, akik ennek a fórumnak a többségét adják, az ő szüleik gyerek- és fiatalkorának viszonyairól volt szó, amely megalapozta számukra az itt többször emlegetett gyerekkoruk filléres balatoni nyaralásait a nyolcvanas években, amik kellemes emlékeik
...
lehet hogy valamiért a szüleik nagyszüleik az általam felidézett kb 1944-69  közötti időszakról nem sokat meséltek ?
itt egy kis hiánypótló
https://port.hu/adatlap/film/tv/husz-ora-husz-ora/movie-10535
nem tudni mennyi ebőll az amit konkrét esemény ihletett, mennyi ami csak a korhoz illó fikció
az össz kicsengés valszeg nem annyira lő mellé
..
hogy ez a Sánta Ferenc mennyire pozitív vagy negatív figura a mai szemmel nézve, nem tudom, mindenesetre amikor az azonos című könyvet írta, 36 éves volt, (és élt még 44 évet) szemtanú volt
lacikonyha 2023. 09. 10. 07:45
Előzmény: #204469  Andy01
#204470

régi öreg belvárosi gangos szutyokról nem illik más egyebet írni, mert könnyen belegázolhatna az ember az itt hemzsegő vidéken szocializálódott urbanisták érzékeny és szakértő lelkébe
nagyon nem illik
Andy01 2023. 09. 09. 20:38
Előzmény: #204468  lacikonyha
#204469
Erdekes tortenet. Nem a Belvarosban volt veletlenul? Ma mar nagyon ritka az egyben levo 300 m2 es lakas, egy teljes szint. Felosztottak, tarsberlet lett, stb. Ez szerintem ma is egy oraiasi befektetesi lehetoseg, tokeeros vevonek.
lacikonyha 2023. 09. 09. 08:42
#204468

és van e bármi közük a 30- 50-100-150 évvel ezelőtt történteknek a mai ingatlanügyekhez?
van aki azt hiszi hogy az ég világon semmi, van aki ennél kicsit többre képes
..
egy extrém példa:
már többször említettem régebben hogy a covid előtt nem sokkal csináltam a legnagyobb összegű ügyemet, kicsit több mint 900 millió cserélt gazdát 7 albetét együtt, és a legnagyobb tulajdonosa- (közel 300 nm, kicsit több mint egy teljes szint)
ennek az ártárgyalása során a 76 éves eladó anekdotázott egy kicsit, vagyis elmesélte hogy az orvos apja hogyan is szerezte ezt 44 nyarán,  majd egy ponton olyan iratok tanulmányozása kezdődött, amiket csak a vevő ügyvédjének akart bemutatni, így én, a vevő és aki engem bemutatott korábban a vevőnek, átvonultunk egy másik szobába
..
helyetfoglaltunk, majd az ismerősöm aki összehozott a vevővel, elmosolyodott és halkan megjegyezte: ennek az apja elvette egy zsidótól, most egy másik meg visszaveszi tőle
minden albetét esetén ugyanúgy zajlott az alku, a tulajdonosok mondtak félve egy nagy számot, a vevő meg azt válaszolta hogy rendben elfogadom
..
közel 4 év telt el, nemrég jártam ott, semmi sem történt azóta az épülettel, ugyan úgy üresen áll
lacikonyha 2023. 09. 09. 08:11
Előzmény: #204460  Stg
#204467

hivatalosan nem, de gyakorlatilag szinte igen
a beszolgáltatás fennállása idején gyakorlatilag nem volt földforgalom, sőt évekig jogszabály is tiltotta még a családon belüli ajándékozást is, csak amikor 53-ban a Nagy Imre lett a főnök ő szabadította fel újra, és csak ekkor lett lehetősége a nagyszüleimnek, hogy miután a lányuknak már 46 karácsonykor 5 kat holdnyi értéket ajándékoztak és egalizálás képpen ajándékozzanak előre hozott örökségként az apámnak is
az egy tagban lévő nagyobb, 50-100, vagy annál is nagyobb családi gazdálkodói tulajdonokat könnyű volt elvenni, így azokat általában az ötvenes évek elején meg is tették, a nagybirtokok elvétele meg már 45-ben megkezdődött
56 után lehetett volna eladni, de addigra az átélt borzalmak miatt már nem nagyon adott szántóért pénzt senki, mégha lett volna is rá valahonnan valami csoda folytán pénze és még munkaereje és eszköze is a megműveléshez
a fiatalabb generáció addigra nagy számban hátrahagyta az idős szüleit, és valahol távol építette a "vas és acél országát" valamelyik városban
lacikonyha 2023. 09. 09. 07:47
Előzmény: #204456  Láma
#204466

azt hiszem 91-ben lehetett a tszesítés miatti kárpótlási igényeket beadni
az apám 90 nyarán halt meg, így nálam voltak a szüleitől hátramaradt iratok az övéivel együtt, haláláig fenntartotta szülei házát, ott őrizte őket
20-21 kat holdnyi tsz tulajdonba kerülési és megváltási,1969-es végzések mellé csatoltam az összes földrészlet szerzési okmányát, telekkönyvi bejegyzési végzéseit, illetékről szóló fizetési meghagyásokat, és azok befizetését igazolóiratot és egy nagyobb méretű községhatárt ábrázoló pauszt, amin az összes földdarab be volt jelölve
persze mindből másolatot
személyesen vittem be és adtam le, értelmesen csoportosítva, és elmutogattam az ügyintézőnek,hogy mit hoztam
elképedve nézte, és  közölte  hogy ilyet aztán még nem látott, és megnyugtatott hogy ez így jó lesz
ketten voltunk a nővéremmel az örökösök, és a bizottságot is meglephette ez az  irat összeállítás, mert a teljes összeget nekem is és a nővéremnek is megítélték, pedig csak a fele-fele járt volna, így mindketten kaptunk 75000 ft kárpótlási jegyet, és a két hétig fennálló fellebbezési lehetőséggel nem éltünk   (hogy mi volt az értékelés szisztémája nem emlékszem)
eladtam az részemet, hol és mennyiért arra sem emlékszem
akkor alkalmazott voltam egy kb 600 fős állami cégnél vezetőként, kb 3,5-4 havi fizetésemnek felelt meg a 75000 ft, (amikor 93 tavasszal eljöttem onnan akkor pont 2 havi fizum volt ennyi)
tihamer
tihamer 2023. 09. 08. 22:33
Előzmény: #204463  siemens
#204465
.
LouMannheim
LouMannheim 2023. 09. 08. 22:17
Előzmény: #204458  lacikonyha
#204464
Anyai öregapám kulák volt, veréssel fenyegették hogy lépjen be. A saját erdejéből kellett megvennie a Tsz-től a fát. Kisgyerekként emlékszem az öregek ha álmukból keltették volna fel őket, akkor is fejből mondták hogy hol, milyen, mennyit érő földjeik vannak. Nem látszott rajtuk de belül biztos hogy sok elfojtott érzelem volt bennük. Úgy beszéltek róla mint a saját tulajdonukról, és csak ideiglenes állapotnak tartották. Nem értettem akkor hogy lehet valami az övüké is, meg a TSZ-é is.
siemens 2023. 09. 08. 22:12
Előzmény: #204462  Murdoch
#204463
Csak az összehasonlítás végett írtam, mert bosszant, hogy 1025-ben nem vettem meg egy tehermentes garázst hasonló áron, szintén árverésen.
Murdoch 2023. 09. 08. 22:02
Előzmény: #204461  siemens
#204462
Pfff, haszonélvezettel, teljesen értelmetlen. Szoktam arra járni, de az eddig nem jött le, hogy ennyire nincs hely.
siemens 2023. 09. 08. 21:58
#204461
Puskás aréna közelében 5 millió ft-ért kelt el egy 18 nm-es garázs árverésen.  (haszonélvezettel)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók