Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HPPapa 2023. 09. 13. 13:01
Előzmény: #204711  EURHUF_goes_to_haven
#204720
Mo-on azzal tervezhetsz, hogy ne tervezz. Ha a takarítónők arról beszélnek, hogy 2-3 lakást kell venni hitelre és kiadni, a bérlő majd kifizeti a törlesztőt, akkor te is tedd azt. A nyerés garantált, a versenypiaci szabályok itt nem érvényesek. Vigyázz, ez csak Mo-on működik!
tihamer
tihamer 2023. 09. 13. 13:00
Előzmény: #204715  lacikonyha
#204719
Bízol benne hogy jövőre meglesz a 3,5 % feletti GDP növekedés?
FR73 2023. 09. 13. 12:57
Előzmény: #204713  tihamer
#204718
3 paraméter változtatásával bármit elbír a rendszer:
- nyugdíj jogosultság korhatár
- helyettesítési ráta (a valorizált aktív jövedelmed hány százalékát kapod kezdő nyugdíjnak)
- nyugdíjak éves indexálása (értékkövetése vagy érték nem követése)
tihamer
tihamer 2023. 09. 13. 12:55
Előzmény: #204716  Murdoch
#204717
Fórumtárssal nem akartam példálózni, de neked sem a kedvenced 😂
Murdoch 2023. 09. 13. 12:51
Előzmény: #204714  tihamer
#204716
😅😅
lacikonyha 2023. 09. 13. 12:44
Előzmény: #204713  tihamer
#204715

most akkor örüljek, hogyha meg is érnéd a nyugdíjkorhatárt objektív akadálya lesz ahogy kapjál rendszeres ajándékot mint én?
tényleg erre akarsz rábeszélni?
a szépen kérnéd, lehetne róla szó esetleg
tihamer
tihamer 2023. 09. 13. 12:39
Előzmény: #204712  lacikonyha
#204714
Az úgynevezett "B" oldalon a legfontosabb befektetés az egészség megőrzése mint fizikailag, mint mentálisan. Ugyanis 50 felett rengeteg a mentálisan fertőzött ember, negatív értelemben.
tihamer
tihamer 2023. 09. 13. 12:36
Előzmény: #204712  lacikonyha
#204713
"Mai világban a nyugdíjra, mint megélhetési forrásra támaszkodni, öreg hiba.
Saját költségvetésem hosszú távú tervezésében ilyen már nem szerepel…"
Köszönöm Greenman76 !
Én is 50 körül vagyok. A mi korosztályunk (70-es évek közepén) rengeteg gyerek született, volt hogy évente kb 200-220.000 ❗
Most kb 89.000 körül.
Az összetétel is változott, a jelen adat kárára.
A mi korosztályunkat nem fogja elbirni a rendszer.
lacikonyha 2023. 09. 13. 12:12
Előzmény: #204707  tihamer
#204712

én a bevételed miatt egy szóval sem aggódtam, csupán jeleztem hogy izgulj hogy megéred e a nyudíjkorhatárt, merhogy a generációd férfitagjainak kb harmadának nem fog sikerülni, akár az enyémnek sem jött össze
viszont én sikeresen kiizgultam, és nem utasítottam vissza az ezért járó rendszeres ajándékot
de te még visszautasíthatod ha nem esne jól, az a módja,hogy nem igényled,és akkor nem fogod kapni
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 13. 12:04
Előzmény: #204709  HPPapa
#204711
Ez a mindenkit megmentés engem is zavar, illetve az hogy ez már nyílt beavatkozás volt az ingatlanpiaci árakban, a csok , a babaváró stb olyan boom-ot indított amit a fizetések csak távolról fizettek. Finanszírozva persze megint mindenki zsebéből... Ugyanez a lakásfelújítási támogatás. De egy fiatal (25 év feletti) házas de gyermektelennek semmi azaz semmi támogatást nem adtak. 
Ez a rezsi csökkentés is úgy fog összeszakadni ahogy van, most ahogy olvasom az ívóvíz 50% a elfolyik!!!, mert olyan állapotú a rendszer. Villamos áramnál látjuk miféle mutyi megy, napelemstoppokkal, de a giga persze építhet...a haver...
Vicc. Csak az a baj hogy mindenki bőrére megy a játék. 
Ezt szerintem nyugaton valahogy sikerült sokkal jobban lekezelni, igen magasabb a rezsi, de így van a szolgáltatónak annyi pénze, hogy rendben is legyen a hálózat, és lehet gondolkodni erkély erőműben, vagy nagyobb rendszerekben is, kiszámítható a környezet. A felújításokat nem írom , mert ahogy azt hallom arra minimálisnál is kevesebb a támogatás. Illetve adóból lehet leírni a szakmunkásnak bizonyos % át egy bizonyos szintig (németország), 
De a tervezhetőség egy hatalmas különbség. És ez a legnagyobb baj jelenleg magyarországgal. Mind munkahelyek tekinktetében, mint lakás / ház vásárlás tekintetében. 
greenman76
greenman76 2023. 09. 13. 11:55
Előzmény: #204707  tihamer
#204710
Mai világban a nyugdíjra, mint megélhetési forrásra támaszkodni, öreg hiba.
Saját költségvetésem hosszú távú tervezésében ilyen már nem szerepel…
HPPapa 2023. 09. 13. 11:52
Előzmény: #204706  EURHUF_goes_to_haven
#204709
1-2 split klímával úgyis meg kell oldani a hűtést kazán mellett, ha drága a gáz, akkor azzal kell fűteni. 
Itthon egyébként is mindenkit megmentünk, azt pl. nem tartom fairnek, hogy télen a földgázból állítunk elő áramot, amit aztán a napelemeseknek ingyen odaadunk, hogy kifűtsék a házukat COP 1-es elektromos kazánokkal. Ebben rakott volna rendet a havi szaldó, de hát élj a mának…
tihamer
tihamer 2023. 09. 13. 11:46
Előzmény: #204697  Ishar
#204708
Idén ugrik a nyugdíj prémium." --- Még szerencse, hogy te már az év elején beleépítetted a lakbér emelésbe...
Sorry,
De lacikonyhát ki kell fizetni, igaz közvetve, valamiből. 😃
tihamer
tihamer 2023. 09. 13. 11:44
Előzmény: #204695  lacikonyha
#204707
"elég izgulnod hogy megérd a nyugdíjkorhatárt, ami lehet hogy 65-nél több lesz addigra"
Nem kell addig várnom.
Nyugodj meg, én már most nagyon rendben vagyok havi bevételt illetően.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 13. 11:39
Előzmény: #204703  HPPapa
#204706
Ok ezt mondjuk most. De előállhat olyan helyzet, hogy Putyin szétbombáz ~minden gáztranszfer csövet a környéken, és a hiány miatt 20x -ra megy fel az ára... Senki se tudja. 
Nálunk is egy régi gáz kazán vana magyar házban ( jó lenne cserélni, de mivel nagyon régi rendszer mindent kéne), és van még lemezkazán is, jelenleg legnagyobb mértékben az van használva.
Van 1 cserépkályha is, de ablkacserék és állmenyezet után a szint ahol van pont a melegebbik :D.
Én egyelőre nem gondolkodok ilyenben, illetve először minden más, szigetelés, légtechnika és utána. 
Új építésnél már elgodnolkodnék , de napelemmel együtt úgy hogy éves szaldó és megtérülés... hát az kérdéses.
zajec
zajec 2023. 09. 13. 11:38
Előzmény: #204686  ehe
#204705
Az ehe félék meg néznek mint a lukinyúl mert nem értik a világot és csak veszik csak veszik az okos mosóport.
Párszor leírtam az infla nagyobb része a kufár lelkek műve. Te bőszen ellenkeztél. Már számtalan tanulmány bizonyítja ez így volt/van. Még Pogácsa barátod is beszélt erről mostanában. Ezt sem értetted. 
zajec
zajec 2023. 09. 13. 11:34
Előzmény: #204666  hunball
#204704
Melyik szó az ami a meglepődésemet fejezte ki? 
HPPapa 2023. 09. 13. 11:32
Előzmény: #204702  EURHUF_goes_to_haven
#204703
Jaja, első a hőszigetelés, utána a gépészetre annál kevesebbet kell költeni.
Anno utánaszámoltam, meglévő gázkazán helyére a hőszivattyú/napelem kombó soha nem térülne meg. De már szimplán a teljes önerős napelem se térül meg.
Legolcsóbb fűtés: kondenzációs gázkazán vagy újépítésnél levegő-levegő/levegő-víz hőszivattyú, bonyolultabb rendszerben nem gondolkoznék. A talajszondás/-kollektoros, víz-víz hőszivattyú se éri meg.
Családban most volt egy 8 éves hőszipka kompresszorcsere, 1 milla felett állt meg. Ebből 3 középkategóriás gázkazánt vesz az ember.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 13. 10:57
Előzmény: #204701  Stg
#204702
Nagy hőveszteségű, légtömörségtől messze álló épületnél úgyis azzal kell kezdeni, szellőztetőrendszerrel folytatni és utána beszélhetünk egyáltalán arról, hogy hogyan legyen akkor fűttve, a gond, hogy az emberek azt hiszik ezt lehet szakaszolni... Lehet ám egy lofszt... Az egészet egy rendszerként kellene nézni, de magyarországon ez a személélet kevés helyen van meg. A szakik nem beszélnek egymással, és mindenki csak a saját jussát akarja minél gyorsabban. 
Stg 2023. 09. 13. 10:55
Előzmény: #204700  EURHUF_goes_to_haven
#204701
Igen, kb ezt gondoltam, gondolom én is, ami czikkből/ és kommentekből lejön hogy nagyon jó, "passzív" közeli szigeteltségnél működhet frankón.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek