Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FR73 2023. 09. 08. 19:32
Előzmény: #204439  lacikonyha
#204440
Az apai ágon volt valaki, aki szépen felderítette a csalàdfát, de csak a dédnagyapai ágat, mert a dédnagyanyánk más volt. Ez egy kis könyvecske formában megvan. Anyai ágon szinte semmi, a páromnál volt meg apai ágon sok minden. 
Elég foghíjas így a múlt, de érdekes, az én nagyapám és a párom nagyapja is klasszikus szakmunkás volt, sőt, az apák is, és mindketten elsőként szereztünk diplomát. Sok dolog véletlen az életben, de sok dolog nem.
lacikonyha 2023. 09. 08. 19:24
Előzmény: #204437  FR73
#204439

a dédszüleimnek kivétel nélkül tudom a nevét, a születési helyet, idejét, házasságkötésük dátumát, egy párosnak  ismerem a sírját, egy dédnagyanyámnak már nincs meg a sirja, de elég pontosan tudom hol volt, és néhánynak tudom a halála idejét, helyét, na és a foglakozásukat és a vallásukat
és ezzel vége ennek a szintről szóló információinak
..
viszont a nagyszüleim + szüleim irat és fotó hagyatékának bekötve az össz súlya 6113 gramm az 1 perccel ezelőtti mérés szerint (és nem lehet mindent bekötni,vagy nincs értelme)
1883, 90, 93, 96, 1920 és 30 a születési dátumok, 1994 a történetük vége az anyám halálával
róluk órákig tartó az ellenőrizhető "mikor mi történt"
és persze van rengeteg ismeretlen eseményrészlet az életükből, megfejthetetlen tartalmú írat és kideríthetetlen személyekről szóló fotó, és olvashatatlan levelek
..
ilyen iratmennyiség esetén vannak ismert "mikor mi történt" -ek
 
lacikonyha 2023. 09. 08. 18:44
Előzmény: #204437  FR73
#204438

igen
bizonyos dolgokról értesültem elbeszélések alapján, aztán az elmúlt másfél évben kézbe vettem a róluk szóló eredeti iratokat és egy sereg fotót, és véletlenül él még egy 78 éves ember akit a 60-as években láttam utoljára és egybehangzókat mesélt az iratokban találtakkal, amiknek a létezéséről nem volt tudomása
aztán a nyolcvanas években megszületett egy történész csapat 600 oldalas könyve a falu történetéről, és bizonyos részletek ugyan úgy szólnak benne, mint ahogy én halottam a gyerekkoromban majd láttam az iratokon
.
igen,van egy bizonyos mélységélesség amíg elég jól rekonstruálható a múlt
és van egy olyan távolság és részletesség ami már inkább csak feltételezés valóban
és elmaszatolni is lehet az egészet lustaságból is akár meg szándékosan is
meg van az amikor nem marad hitelt érdemlőnyom
..
de ha van egy eredeti 1927-bólszármazó adásvételi szerződés, annak alapján készült eredeti telekkönyvi végzés, majd szülők általi1953-as ajándékozási szerződés a fiuk számára, annak a járási tanácsi eredeti engedélyezési irata, (merthogy ilyen is kellett hozzá) majd az eredeti bejegyzési végzése, majd szőlőtelepítés engedélyezési végzés eredetije 1957-ből, és végül a tsz tulajdonba kerülési irat a 1969  januárban 3,5 kat hold 3500ft megváltás fejében, amikor 11 éves voltam és a mai napig emlékszem hány sor és milyen fajta szőlő volt rajra, és a pirosszlanka ízére is emlékszem és a nyári iskolai szünetben a faluban járkálva melyik utcában szólítottak meg öregasszonyok hogy tudom e hogy idén lesz e idén eladó csemege szőlőként a pirosszlankából
..
és persze lehet olyat mondani, hogy fene tudja mikor mi történt valójában, és néha még igaz is
FR73 2023. 09. 08. 18:06
Előzmény: #204436  lacikonyha
#204437
A dédnagyapámnak volt 2 lova és egy szekere, és egy kis szőlője. Ő volt a felmenőim közül ezzel messze a leggazdagabb, 3 feleségtől 7 gyereke volt (2x megözvegyült) melyek közül hatan megélték a felnőttkort. Nagyapám volt a legkisebb gyerek. Az 1 vh-ban megtanult oroszul, ezért 45 után békén hagyták, de sokszor mennie kellett tolmácsolni. Egy ideig fuvarozta a szenet és fát, aztán állítólag Pesten egy éjszaka elkártyázta a lovakat és a szőlőt. 91 éves korában halt meg. Egy másik ágon egy másik dédunokája a 2000-es években 8 éven át egy város polgármestere volt.
A fene tudja, mikor mi történt a valóságban.
lacikonyha 2023. 09. 08. 17:42
Előzmény: #204432  FR73
#204436

biztos hogy örököltem traumákat, és nem csak 13-15 kilónyi irat és fotó formájában, hanem elkerülhetetlenül mentálisan is, sőt biztosan tovább is örökítettem a gyerekeim felé valamennyit szándékom ellenére
az állammal szembeni erős szkepszisem is ilyen eredetű, és az átélt gyermekkori élmények miatt nagyon abnormális lenne ha nem így lenne, bár akkor csak azt tudtam, éreztem, hogy nagy a baj, és nagyon méltánytalan ami történik, nagyon nincs rendben ami zajlik és az utóbbi évek tapasztalati sem segítenek,hogy elfelejtsem az egészet
..
a többször emlegetett 2015 novemberben saját használatra vett örökösnek szánt 6. kerületi üzlethelyiségemet azért adtam el elsősorban, mert a Lázát János állami elővásárlási jogot jegyeztetett be rá, derült égből villámcsapásként (tiszta szerencse hogy közben erős áremelkedés zajlott le)
cégre vettem, eladtam, majd másnap megindítottam a cég végelszámolását, ami 11 hónapig tartott és svarcban tevékenykedtem tovább, hatalmas megkönnyebbülések közepette
..
igen ez az én öröklött traumám, soha nem gondoltam, hogy ne az lenne
..ma már a történetek aprólékos részleteivel is tisztában vagyok, és ez nagyon jó állapot, annyira jó állapot hogy manapság már örömmel és jókedvvel, és tavaly nyár óta gyakran megyek temetőbe, az előző  32 évben kétszer voltam, mert muszáj volt
..
az magyar állampapír pedig csak egy alacsony kockázatú lehetőség, semmi egyéb
Ishar
Ishar 2023. 09. 08. 17:12
#204435
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20230908/jo-hir-az-epitkezoknek-ennyivel-csokkent-egy-ev-alatt-az-epitoanyagok-ara-638655 ; ---- Már megint az újabb támogatásokért megy a sírás. Úgy tűnik, hogy a szuper építőipar, - ahol jó dolgukban már nem tudták hova emeljék az árakat, az ún. mesteremberek meg teljesen elszemtelenedtek -, önmagában életképtelen.
lacikonyha 2023. 09. 08. 16:35
Előzmény: #204432  FR73
#204434

azt hogy a te nagyszüleid nincstelenségét miért nevezheted szerencsédnek, már megbeszéltük
ez a státusz az elmúlt pár ezer évben ritkán lehetett  szerencsés állapotnak nevezhető
esetedben a rákosi-kádár vonulatnak van elévülhetetlen szerepe benne
 ..
a te szerencsédnek és még egy sereg másik ember szerencséjének néhány százezer másik  család vagyonának állami  erőszakkal való elvétele, majd bónuszként különböző érvényesülési lehetőségektől való megfosztása volt az ára
..
nem tehetsz semmiről, abban az értelemben, hogy nem tevőlegesen vettél részt az "átcsoportosításban", készen kaptad az előnyeit, elfogadtad éltél vele, ez a részedről rendben
amit tehetsz, hogy simán szerencsének nevezed e, úgy mint aki 19-re lapot kér és kap egy alsót, vagy amikor szóba kerül ez a szerencséd, természetszerűen hozzáteszed e a "szerencséd" epszilon sugarú környezetében fellehető egyéb, vele  szoros összefüggésben lévő többi "szerencsék" történetét is, amik helyes megnevezése inkább gyakran a méltatlanul elszenvedett tragédiák, amik a szerencséd szükséges de nem elégséges feltételei voltak
..
nem kedvelt kiegészítések, megértem
és nem bántásból beszélek róla, csak a teljesség kedvéért
Keva 2023. 09. 08. 15:52
Előzmény: #204418  tihamer
#204433
Én is így számoltam. :))
FR73 2023. 09. 08. 15:26
Előzmény: #204430  lacikonyha
#204432
A családot ért múltbeli trauma fóbiát alakít ki. Ágnes asszony hitelfóbiája, a te állampapír fóbiád.
Nekem könnyű, a családom jelentős részének 3 generációval ezelőtt semmije sem volt.
lacikonyha 2023. 09. 08. 13:49
Előzmény: #204429  FR73
#204431

szerintem az ingatlanfétis több gyökerű és régebbi eredetű
a nagybirtokok területén lévőfalvak a nagybirtok tulajdonai voltak a hola lakhatott egy család önállóházban vagy házrészben, de nem tulajdonosként,és a pusztagazdának joga volt éjjel kettőkor betrappolni a szobába és az apát a felesége és a gyerekei mellől egy hatalmas GANYÉZNI kiáltással kiverni az ágyból és hangos további nógatással szapora istálló felé ballagásra ösztökélni
és még egy kutyát sem volt joga tartania ami ugatott volna jelezvén hogy mi közeleg
és ez több százezer család sok generációs saját élménye volt
a nagybirtokok közé ékelődött önálló községekben a többség anyagi létbiztonsága nem sokkal volt jobb,sőt néha még többet is korgott a gyomruk
viszont lehetett több nagytestű kutyája is,és ha valakit nem kívánt a kapuján belül látni akár baltával vagy vasvillával is joga volt megfenyegetni és távozásra bírni
miközben pontosan tudta hallomásból, hogy a falu melletti pusztán élőknek ez nem adatik meg, hanem egészen más, és ettől a tudattól egyből nem volt annyira rossz néha
éhesen lefeküdni aludni
amúgy a kuvasz állomány attól leromlott,belterjes és idegbeteg ma, mert 44-45-ben átvonuló és zabráló orosz katonák első dolga volt lelőni a kutyát amikor bementek egy parasztportára és alig maradt élve kuvasz, ami addig nagyon elterjedt fajta volt
a városi lakásínséget is megtapasztalók többsége is eredetileg falusi szegénylegény volt a maga sokgenerációs kellemetlen tapasztati örökségével
és ezekre az "ősi" tapasztalásokra fejelt rá a két háborút egyaránt követő városi nyomor
lacikonyha 2023. 09. 08. 13:02
Előzmény: #204429  FR73
#204430

pár hónapja olvastam egy főfideszes kb 6-7 évvel ezelőtti emléktábla avató beszédét, amiben megnevezte a dédapját aki 100 holdas gazda volt és csúnyán  járt pórul emiatt
a megnevezett dédapának ismertem a nevét, sőt a házát is pontosan tudtam melyik volt, de magára az emberre nem emlékeztem
aztán a nagyszüleim temetőjében nemrég leszólítottam egy idős asszonyt és egy sír miatt és sikeresen beszédbe elegyedtem vele, kiderült hogy a nagyszüleim utcájában nőtt fel, és ma is ott él, és nagyon kedves és közlékeny volt
megkérdeztem tőle a főfideszes dédapját is, hogy tényleg az e akire én gondoltam, jó nagyot nevetett, és elvitt  a kriptához ahol a nevezett nagygazda elvan temetve, 61-ben halt meg, a felesége pedig 1980-ban, akit az beszélgetőtársam nagyon jól ismert lánykorából meg fiatalasszony korából
és azt mondta, hogy a nagy fenét dédunoka, és annyit hantázott azon az emléktábla avatáson hogy komoly közfelháborodás lett belőle a faluban (vastagon fideszes falu)
...
zsúfolt évszázad volt, bőven voltak történések
elfelejtettek, letagadottak és kitaláltak is
FR73 2023. 09. 08. 12:41
Előzmény: #204426  lacikonyha
#204429
A 20. század tele volt big resettel. 1918-20, aztán 1945-49.
Talán ezért is van akkora ingatlanfétis a magyarok körében.
z0li23
z0li23 2023. 09. 08. 12:34
Előzmény: #204417  EURHUF_goes_to_haven
#204428
Az ilyen emberek miatt írják rá a samponra, hogy egészségre káros, ne igya meg!
zajec
zajec 2023. 09. 08. 12:16
Előzmény: #204417  EURHUF_goes_to_haven
#204427
Jól mondja csak kicsit másképp. A fórumok egy viselkedés tudomány részei lehetnek. 
Régen a szakportálokon csak az érintettek voltak jelen, komoly eszmecserék voltak. Ma már tudatra ébredt az anyag neki már jogai vannak a kötelességeikkel már nincs tisztában. Mindenhol ott vannak.
A magam részéről van egy komoly tapasztalatom talán még tudásom is, ezt akarom megosztani. Főleg azért is mert többen olvassák mint akik beírogatnak. 
Ha valaki nagyon pofátlan akkor odacsördítek és akkor egy időre kitiltanak, a modik nem nézik az előzményeket. 
A lényeg:  Bármilyen minőségű beírás van az tanulságos ha valódi és őszinte akkor ad egy más nézőpontot egy réteg véleményét.
Tanulságos mert láthatóak a megkeseredett  frusztráltak azok akiknek a fórumok azok a valódi élet sikereinek a pótlása a virtuális térben. A sikeresek az ő életének a ellenpontjai. Szembesítik azzal lehetsz sikeres. Ezért mérges mert a kudarcaival szembesül a mások sikerei által de érdekes módon nem tanul és nem kezdi újra.
Már az oviban is látszott vannak a várépítők és azok akik odamentek és lerombolták a sunyibbak akkor amikor senki sem látta őket. Ezek is itt vannak.  Nem adnak semmit hozzá egy topikhoz. 
Van valamilyen gazdasági elmélet ha sok választási lehetőség van akkor egyáltalán nem a legjobbat választják az emberek. Erre is van bőven példa. 
lacikonyha 2023. 09. 08. 12:16
Előzmény: #204424  FR73
#204426

igen, én örököltem némi kétoldali családi traumát, amiknek elég részletesen ismerem a történetét
cserébe nem lehettem kádárvakarék
lacikonyha 2023. 09. 08. 12:13
Előzmény: #204423  lacikonyha
#204425

bár nem vagyok biztos benne,hogy helyesen tudom mi minden minősül állampapírnak
tehát tudtomon kívül lehet hogy van még valami a birtokomban ami szintén az
FR73 2023. 09. 08. 12:09
Előzmény: #204423  lacikonyha
#204424
A te családi traumád a békekölcsön és állampapír.
lacikonyha 2023. 09. 08. 12:08
Előzmény: #204421  tihamer
#204423

így figyelsz?
tegnap mindkettőről írtam részletesen, az egyik 1950-ből a másik valszeg 51-ből és örököltem mindkettőt
és egy 60 000 forintért, restaurátor-könyvkötő munkájaként készült több mint 400 oldalas kötetben alusszák édes álmukat, reményeim szerint az unokáim unokái is láthatják majd őket
FR73 2023. 09. 08. 12:07
Előzmény: #204421  tihamer
#204422
A legfurcsább helyzetben az a nyugdíjas munkavállaló van, akinek van állampapírja és kamatsapkás lakáshitele is. Na neki nem könnyű kibogozni, hogy most mennyire is jár rosszul ezzel az egésszel.
tihamer
tihamer 2023. 09. 08. 11:59
Előzmény: #204420  lacikonyha
#204421
Neked van valamilyen magyar államkötvény a portfóliódban?
Érdekel.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek