Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2023. 09. 06. 09:01
Előzmény: #204257  Zsolt90
#204260
Igen, a mostani már vállalható. Az úttal egyetértek, illetve a gond még az, hogy a terminál sokszor nagyon zsúfolt, alig tudsz bejutni a check-in pultokhoz.
lacikonyha 2023. 09. 06. 08:59
Előzmény: #204254  tihamer
#204259

most akkor van itt tündérország vagy nincs?
a Mérő László keletmagyarországi falus szavazatszámlálói élménybeszámolója  szerint itt van, mert látta több felvonásban hogy a botjára támaszkodó vénemberek mosollyal az arcukon botorkáltak be a helyiségbe, és köszönés helyett megkérdezték hogy hol kell a naggyomrúköpcös tündérre szavazni
és   a nagygomrútündér tündér mivoltának ékes bizonyítéka,hogy a hercegei között Bánk bán-i és bibliai alakok is vannak
persze az hogy 89-ben hazazavarta az oroszokat egy szál magában, soha el nem évülő tündérséget biztosít számára és a szavazóinak tündérországi örökös álompolgárságot
Murdoch 2023. 09. 06. 08:56
Előzmény: #204256  ehe
#204258
A tömegturizmus ellen kaffogok. Mondjuk a kormány meg abban sáros, elhasaltatta a Malévet, amivel ugrott az útvonalhálózat, el tűnt az ország a térképről. Ismerős egy komolyabb cégnek volt a vezetője, azok azonnal csomagoltak, elhúztak innen. Karám:
https://m.hvg.hu/gazdasag/20190207_Badogvaros_karam_kosz__kiborult_a_ferihegyi_allapotoktol_a_helyettes_allamtitkar
Primitívség level100. 
Zsolt90 2023. 09. 06. 08:56
Előzmény: #204250  Murdoch
#204257
Az a satras megoldas tenyleg botranyos volt. De amiota felepult az uj resz, szerintem nagyon civilizalt a budapesti repter, nekem semmi bajom nincs vele. Egyetlen komoly problemaja az oda valo eljutas, meg mindig. Igen,van busz, de minosithetetlen az az ut, ami a reptertol a deakig visz. 
ehe
ehe 2023. 09. 06. 08:43
Előzmény: #204250  Murdoch
#204256
Milyen karámozás volt?
Nem értem miért akarsz bármit fejleszteni a reptéren, mikor egyfolytában klaffogsz a túrisztok miatt.
Én lassan 12 éve nem repültem, nem követem mi zajlik Ferihegyen.
slash 2023. 09. 06. 08:39
Előzmény: #204254  tihamer
#204255
nemtudom mit csináljak.. a nyári bérleti díjakat és egyebeket be akartam most ősszel rakni PMÁPba.. csinálni akartam egy kis PMÁP csomagot.. az inflácó megint brutál, a HUF gyenge, a Bonusz neg már csak 11%os fizet.. fos az egész. 
tihamer
tihamer 2023. 09. 06. 08:35
#204254
Augusztus havi éves inflációs adat nemsokára.
Tipp: 15,1 %
De hogy ebből hogy lesz októberre 1 számjegyű infláció, nos ez kérdéses.
A lényeg hogy az éves átlagos infláció 18 % körül lesz. A PMÁP meg 20 % körül termel jövőre (régebbi sorozatok).
Rincewind2 2023. 09. 06. 07:37
Előzmény: #204252  szieszta
#204253
Rendbe teszik, mint a MÁVOT meg az egészségügyet, a Budapest-Hegyeshalom vonalon lassan lóvasúttal lehet csak közlekedni(:
szieszta 2023. 09. 06. 07:24
Előzmény: #204250  Murdoch
#204252

Ezzel nem is lenne baj, ha nem egy romhalmazt vennének meg, arany áron. Aztán majd felvonul lölö és sokszorosan túlárazva ezt rendbeteszi. Aztán már csak sok sok milliárdot kell elkölteni reklámra, hogy visszacsalogassák az utazókat.
Ez egy feneketlen gödör, amiben ég  a pénz, a csókosoknak meg pénzgyár.
Megint találtak valamit, amit lenyomnak  a kisember torkán.
szieszta 2023. 09. 06. 07:19
Előzmény: #204247  EURHUF_goes_to_haven
#204251
Miért, az áfa az mi? A jócskán megadóztatott pénzből még elveszik a negyedét. Persze lehet mondani, hogy aki többet költ, az fizet többet, de céges vásárlásokkal ez gyönyörűen kijátszható, visszaigényelhető.
Murdoch 2023. 09. 06. 07:18
Előzmény: #204245  Pistike12
#204250
Jó, hát sok mindennel én is tisztában vagyok. De inkább ez, mint n+1 stadion. Azért a reptér stratégiai vmi, már csak abból a szempontból is, hogy pl. egyáltalán milyen légitársaságok hajlandók ide jönni. Abban is biztos vagyok, hogy a kanadai nyuggerek inkább kivették a zsét, minthogy fejlesztettek volna, mi volt már az a karámozás évekig, Európa szégyene. 
Pistike12 2023. 09. 06. 07:06
#204249
A posta megvetelenek indoka
"„a szankciók sújtotta gazdasági helyzetben is tovább kell erősítenünk Magyarország versenyképességét és az egyes pénzügyi szektorok teljesítményét"
"A Posta Biztosítók a legdinamikusabban növekedő biztosítótársaságok közé tartoznak, így az ügylet hozzájárul a piaci verseny és a szolgáltatási színvonal erősödéséhez, a költségek csökkenéséhez"
Naszoval 5 honappal kesobb eladjak vagy a Lolonek vagy a Tiborcnak titkos vetelaron. 
Hogy is van ez? 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 06. 07:05
Előzmény: #204211  kkpp
#204248
Vagy szokásos fidesz taktika, hogy belengetik a teljes tiltást majd a nép válaszreakciója alapján, viszakoznak belőle, hogy az még ~elfogadható legyen. Próbálkoznak a görények
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 06. 07:03
Előzmény: #204210  kukor-ica
#204247
A vagyonszerzési egy színtiszte lehúzás a leadózott nettódból veszel valamit, ami a párnacihát töltené és ezért állam bácsi tartja a markát... egy 30M es tranzakciónál ez 1,6M! (4%) úgy hogy ehhez SEMMIT nem tett hozzá.
Az öröklés után 5 évet én reálisnak tartom, annál ha nagyon hosszabb lenne az megint csak lehúzás lenne mert az ember élethelyzete a mai világban néha sokszor gyorsabban változik. Forgási sebességet csökkentené a NEM kényszer eldásoknál.
Pistike12 2023. 09. 06. 06:56
Előzmény: #204245  Pistike12
#204246
Kozben meg 29 eves agyverzeses beteg
"Vivien a háziorvosa megrendelésre 2012-2019 között évente kapott gyógytorna-szakellátást. A Covid-19 járvány korlátozta a krónikus betegek otthoni gyógytornaellátását, és a járvány lezajlását követően sem állt vissza minden ellátási forma a megelőző időszakhoz képest. A rendelet egyértelműen megfogalmazza, hogy az akut betegek ellátása prioritást élvez. A jelenlegi NEAK-finanszírozás mellett krónikus betegek gyógytorna-szakellátására nincs fedezet szolgálatunknál.”
Repter mi? Meg luxusjacht meg nemzeti. Inkabb hitvany. 
Csak halkan jegyzem meg a Kinai atlagber 554000 ft... 
Pistike12 2023. 09. 06. 06:22
Előzmény: #204234  Murdoch
#204245
Miert ez nen privatizacio lesz?...
Ott van meg strategiai teruletnekva oktatas mav volan korhazak. Hogy is allnak? Nagxon jo gazda azvallam. Majdcutana a kastelyokat felujitjak majd ingyen odaadjak spanoknak mert rossz gazda az allam... 
Hagyjuk mar a repteret. 1400mrd ftert vesznek ket betoncsikot meg egy epuletet... Majd ingyen odaadjak maguknak azbemberek meg fizetnek a szolgaltatasert es adoban is erte.. 
Ennyiből felhuhnak 3 repteret...
Murdoch 2023. 09. 05. 23:18
Előzmény: #204242  Placi82
#204244
Az biztos, hogy nem lesz egyszerű, ahogy néztem, pl. a franciák is minimum repjegy árat akarnak bevezetni környezetvédelmi megfontolásból. Nyilván a lila fapados viszont kap majd még extrább hátszelet… a tulaj meg azért adja el, nehogy befigyeljen vmi izgalmasabb közlöny vmilyen számukra hátrányos döntéssel :) Egyébként én is visszaesésre számítok, a tömegturizmus ebben a formában tarthatatlan. De ami rossz, hogy fapados invázió van, viszont nincs normális útvonalhálózat és átszállóforgalom, azt alighanem elvitte Bécs. Huh, viszont ez off…
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 09. 05. 22:57
Előzmény: #204241  szieszta
#204243
Ne feledd, eddig csak itthon ilyen kis királyok! Külföldön még csak a pénzt verik, de evés közben jön még az étvágy! A mohóság lesz a vesztük, ami komoly dolog, mert az életükbe is kerülhet...
Placi82 2023. 09. 05. 22:25
Előzmény: #204222  Murdoch
#204242
Szerintem se lesz jó döntés a BA megvétele. Most volt, és van a csúcs év. Profitban, árbevételben is rekordok.  De szerintem vége lesz az olcsó repülés korának. Hogy Jolika az Aldis arufelloto is minden második hétvégén 2 napos város latogatasokra megy. Pár ezer forintért oda vissza. Tartósan magas, nagyon magas uzemanyag, és repjegy árakra számítok, a fapadosoknal is.  A növekvő kamatok, és inflacio miatt, nemigen lesz pénz a rezsi, étel, és jelzálog mellett, utazgatni a többségnek. Azért is adják el most, a régi tulajok, tavaly még hallani se akartak róla. Vajon miert? Ráadásul 5.5 %os EUR hitelből. Hát nem tudom...... 
szieszta 2023. 09. 05. 22:08
Előzmény: #204238  szieszta
#204241

Én azt gondolom, hogy orbán rekordot akar dönteni. Minden idők legnagyobb rablását akarja magáénak.
Már több tíz generációjuk élhetne teljesen gond nélkül és semmi nem elég.Tiborcnak nem elég a 70 milliárdos vagyon.....letömném a torkán. Lölöről nem beszélve. Zsákba raknám készpénz vagyonát és vigye haza a vállán.  Ahogy a népmesében.  :-) Gondolom szépen kilapulna.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek