Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FR73 2023. 09. 01. 20:22
Előzmény: #204039  Törölt felhasználó
#204040
Kihagysz egy apró dolgot a képletből. Mibe tegye a pénzt, amit kap az ingatlanért? Amivel legalább olyan nyugodt mély alvást jelent számára, mint az ingatlan birtoklás.
Törölt felhasználó 2023. 09. 01. 20:10
Előzmény: #204017  gyula1971
#204039
szerintem a szteroidos ingatlanpiachoz szoktatott "panelbárók" nem tartanak ki ha stagnálnak vagy csökkennek az árak. Azért mert egészen egyszerűen nem arra vannak trenírozva és azt fogják érezni, hogy minden nappal csökken a vagyonuk és beláthatatlan, hogy mikor lesz vége és hogy egyáltalán képesek lennének-e eladni még most az aktuális áron és igazuk is lesz. Mert valóban így van ahogy érzik. Csupán a motiváció a kérdés a befektetőnél, hogy azért vett mert azt akarta, hogy felmenjen az ár vagy azért vett mert teljesen mindegy neki az ingatlan ára és csak a cashflow-t akarja megteremteni belőle és eladni amúgy sem tervezi ezért az ára valóban lényegtelen. Én biztos vagyok benne, hogy a magyarországi lakás "befektetők" azért lettek befektetők mert soha nem látott mértékben értékelődött fel nominálisan a lakások ára. Ez már önmagában egy eladási kényszer.
FR73 2023. 09. 01. 20:09
Előzmény: #204037  earth
#204038
Te optimalizálni akarsz. Nekem van 2 etf-em és 3 egyedi részvényem. Ebből ma a VW 4%-nál többet esett, és ennek ellenére sikerült euróban pluszban zárni a napot. Ft-ban nézve pedig nagyon pluszban. 
No igen, tegnap el kellett volna adni a VW-t, az kellett volna. Na de nem vagyok én jós, kérem szépen.
earth 2023. 09. 01. 20:04
Előzmény: #204035  N0MAD
#204037
Az első mondatodra a válasz:
Az nem önámítás, de ez már a mostani forgatókönyv, amiről írsz.
És igen, ehhez tudni kell (kellett volna tavaly) kiszállni...
lacikonyha 2023. 09. 01. 19:31
Előzmény: #204034  lacikonyha
#204036

na most megdöntöttem az egyéni rekordomat ami a komment hosszt illetei
ebben még talán a placit is felülmúltam
és elmentem a linkjét hogy soha többet ne érezzem a késztetést leírni, hogyan lehet az ingatlan árnövekedést kieszközölni, vagy ha magától is van,  akkor még rádolgozni és plusz hasznot realizálni belőle
nyilván nem az egyetlen lehetőség erre
N0MAD 2023. 09. 01. 19:29
Előzmény: #204031  earth
#204035
És ha eladtam a kiadott lakást és az ára hoz 8-10 millát évente az 1-2 milla bérleti díj helyett és pár év múlva ha akkora csökkenés lesz mint 2008 után kettőt veszek az árából mekkora önámítás?És ha a családit is eladom és nyugaton tudok venni valamit kiköltözve akkor se izgasson hány eurót ér?
De igaz ha nem adom el mindegy az ára. Majdnem. 
lacikonyha 2023. 09. 01. 19:25
Előzmény: #204031  earth
#204034

kicsit feldobott lettem ettől a délutáni műveltségi vetélkedésének szánt és  guglizós ügyességi vetélkedéssé szelidült  játéktól,így most irok neked olyat amit korábban már többször leírtam,nem az én találmányom a munkaadóimtól tanultam és aztán a saját kontómra alkalmaztam tovább
.
rövidtávú spekulatív ingatlanügylet a neve, ami   amúgy a berlini szerint nem is létezik, csak szerinte úgy ha a szomszéd demens öreget kifogatom bagóért a vagyonából.
persze nem minden piaci környezet és lokáció mentén működök, illetve nagyon eltérő haszonnal, és nagy gyakorlatot igényel és folyamatos üzletvitelt, felépített ügyfélkört
ha egyetlen ingatlannal akarja először az életében csinálni valaki,kicsia siker esélye
..
lepukkant üzlethelyiséget kell keresni, aminek a birtoklása már csak inkább teher a tulajnak,kitalálni milyen tevékenységre alkalmas, keresni bérlőt, előbb opciós bérleti szerződést kötni vele ami majd a vásárlás utáni birtokba vételkor élesedik, ekkor jön a vásárlás, a bérlő a saját költségén felújít, berendezkedik,és amikor friss szines szagos bérlővel együtt eladni befektetőnek
50-100-200 % netto hasznokat tudott ez 2010 közepétől 2015 elejéig, átfutási idő 3-6 hónap
11-t vettem, 3-t megtartottam amikor nem kellett már a következővásárláshoz az áruk a többit eladtam, előtte ugyan ezt csináltam alkalmazottként és elhoztam az ottani ügyfékörömet
15 végén vettem egyet amit magam akartam használni, de úgy meglódult a piac, hogy egy év után bérbe adtam magam alól, és újabb másfél év múlva eladtam bérlővel együtt
ezen volt a legnagyobb százalékos hasznom, ekkor volt 18 augusztus,  majd novemberben vettem egy lepusztult sörözőt,a december halott volt, januárban bérbe adtam, bérlő egy hónap alatt felújította, hetek alatt berendezkedett, március közepén eladtam
elkezdtem keresni a következőt, de megváltozott a piac sok tekintetben, és nyárra úgy éreztem hogy ennek a faja üzletnek számomra most lőttek, ezért juniusban vettem egy újabb üzlethelyiséget, de ezt is úgy hogy előbb volt bérleti szerződés és utána vásárlás, és azzal a céllal hogy hosszútávon én leszek a bérbeadó, majd a maradékból juliusban és novemberben egy egy panellakást vidéken
ez utóbbi három is megvan most is
a 2015 végi 3 millió vételár és a 4 felújítás, mára az ismertetett lépések eredményeképpen és a közben keletkező kp egy részének kis tőzsdei fogatása segítségével 50 milló ft fölé nőtt
..
és igen ülni és várni egy lehetőség
a piac változásának erejét befogni a vitorlába pedig egy másik, és kifizetődő, de van vele munka, kockázat, kell hozzá spéci ismeret, némi tudás és felhalmozott ügyfélkapcsolat és némi érzék is
..
és mégegyszer ez nem csoda, és nem én találtam ki hanem alkalmazottként tanultam és begyakoroltam,és ismerek olyanokat akik nálam sokkal jobban és jóval nagyobb léptékben csinálták, és még nagyságrenddel jobb angoljuk is van hozzá, ami nem elhanyagolandó, mint az sem hogy nálam jóval fiatalabb átkozottul csinos nők vannak köztük
..
Benzedrine
Benzedrine 2023. 09. 01. 18:35
Előzmény: #204031  earth
#204033
Pont ezt írtam én is tegnap. Inkább rosszul jártam, hogy háromszorozott a lakásom ára mert a fenttartása is arányosan drágább, átlagosan az értéke kb 1%-át évente rá kell locsolni, hogy szinten tartsam.
FR73 2023. 09. 01. 18:30
Előzmény: #204031  earth
#204032
Na ezért tervezem én a világ körüli utat az ingatlan eladásból, és úgy érzem, sokkal tartalmasabb út jöhet össze manapság, mint 10 évvel ezelőtt.
earth 2023. 09. 01. 18:18
Előzmény: #204010  Törölt felhasználó
#204031
Ez az elmúlt évek értéknövekedésének nevezett valami szintén egy önámítás, önigazolás. Hiába mentek fel az árak, egyetlen ingatlan értéke sem nőt, sőt, ha nem áldoztak rá, akkor inkább csak csökkent. Mondom ezt úgy, hogy én is ingatlanpozícióból beszélek. De! Semmivel nem érzem magam gazdagabbnak attól, hogy felment a házam ára mittomén hányszorosára. Az árából ugyanezt a házat tudnám visszavenni, ha eladnám, semmivel nem többet. Aki 8 éve vett bármit, az ugyanazt az ingatlant tudná visszavásárolni most, ha eladná. Ha most elad egy lakást, abból talán kettő ugyanolyat tud venni? Pedig az árak 3-4-szereződtek. Akkor miért nem tud 3-4 ugyanolyan lakást venni abból az egy lakásból? Most nekem is verni kellene a mellem, hogy rajtam kívülálló okok miatt többszöröztem nominálisan? Egyébként falra hányt borsó, mert aki ezt az olcsó viselkedést nem veszi észre magán, az soha nem fogja megérteni, hogy miért gáz.
8193 2023. 09. 01. 16:25
Előzmény: #204026  Freszelés
#204030
Bevallom nekem ráment 15 percem, mire kigugliztam, de mentségemre szóljon, hogy mobilról próbáltam.
Hajtott a kíváncsiság, de megérte, mert azzal a lendülettel ránéztem a Kossuth téri ingatlan kínálatra, és hát bizony van egy pár szép darab!
lacikonyha 2023. 09. 01. 16:21
Előzmény: #204020  8193
#204029

te ismerted az épületet, vagy hasonlóan ügyes user vagy?
lacikonyha 2023. 09. 01. 16:18
Előzmény: #204026  Freszelés
#204028

örök hála
ez a legjobb ami eddig itt ért a kb 2 év alatt
Freszelés 2023. 09. 01. 16:17
Előzmény: #204025  lacikonyha
#204027
Vannak még egyéb trükkök is, simán utcán készített fotókról is (talán) meg tudja mondani a google maps jó eséllyel hogy hol készült (exif vagy gps meta adatok nélkül is), de ennek utána kéne járnom.
Freszelés 2023. 09. 01. 16:12
Előzmény: #204024  lacikonyha
#204026
1. nyisd meg a cikket a böngészőben
2. nyiss egy másik tabot/oldalt: google.com3. a kereső mező jobb oldalán van 2 ikon, az egyik a mikrofon a másik egy fényképező, katt a másodikra
3. az első böngészőből drag-n-droppal húzd át a képet az üres területre
4. tádám, mindenféle cikket, találatot ad rá, ebben az esetben ott volt az utca-házszám is
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2023/09/01/242how_to_1.jpg
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2023/09/01/921how_to_2.jpg
lacikonyha 2023. 09. 01. 16:00
Előzmény: #204023  Freszelés
#204025

a helyes megfejtő által linkelt oldalt találja meg?
ok
már megérte a játék
lacikonyha 2023. 09. 01. 15:55
Előzmény: #204023  Freszelés
#204024

nem ismerem
a cikkben lévő fotó alapján?
Freszelés 2023. 09. 01. 15:47
Előzmény: #204021  lacikonyha
#204023
google lens + 4 másodperc és megvan bárkinek ez.
lacikonyha 2023. 09. 01. 15:47
Előzmény: #204020  8193
#204022
a tárgynyereményt illetően lehet hogy blöfföltem, de a gratuláció jár mindenképpen
lacikonyha 2023. 09. 01. 15:39
Előzmény: #204020  8193
#204021

igen
nice job

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek