Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
panczgab 2019. 05. 14. 19:04
Előzmény: #40591  buyandhold
#40600
Én is így látom. A nemzeti kötvény miatt aligha fogja bárki eladni a befektetésre vett lakást a jelenlegi viszonyok között. A lakás vélhetőleg többet hoz. Mindazonáltal szerintem a nemzeti kötvény tarolni fog. De nem azért, mert átcsatornázza az amúgy ingatlanba menő megtakarításokat. Rengeteg a lekötetlen pénz, ezek és az egyéb állampapírok helyett, illetve egyéb biztosítás-megtakarítások helyett megy majd nemzeti kötvénybe a mani. Amitől viszont még stabilabb lesz a nemzetgazdaság (tovább csökken a külső kitettség és adósság, főleg a deviza). Ami viszont éppen hogy jót tesz az ingatlanpiacnak. És a devizaadósság csökkenése pedig erősíti az inflációt (hiszen a gazdaság bármikor stimulálható olcsósított forinttal és alacsony alapkamattal). Ez a kötvényeseknek rossz, hiszen elinflálódik a megtakarításuk hozama, az ingatlanpiacot viszont erősíti. Szerintem. Aztán majd meglátjuk.
highlife 2019. 05. 14. 18:34
Törölt hozzászólás
#40599
impudent 2019. 05. 14. 15:25
Előzmény: #40596  impudent
#40598
egy ilyen kaliberű lakás szerintem sehol a világon nem drágább, hasonló helyen.
ittenvagyok 2019. 05. 14. 15:21
Törölt hozzászólás
#40597
impudent 2019. 05. 14. 15:17
#40596

eladó a Lehel térnél száraz 44 m2 lakás 36 millióért ,szaladjatok kis ráfordítással meghálálja !
lctlct 2019. 05. 14. 15:14
Előzmény: #40594  Törölt felhasználó
#40595
Én megyei jogú nagyváros mellet ügyködöm és tényleg megjelentek a fizuemelések miatt olyan bérlők akiket inkább nem szerettem volna a lakásaimban látni. Így díjat emeltem, illetve felújításokkal minőségi szintet emeltem ami szintén magasabb díjat eredményezett.Ez egy szűrő ami egyfajta garancia a jobb minőségű bérlői körre. Nem kell megijedni, nyugodtan lehet emelni, megjön a jó bérlő, csak nem 3 óra alatt (ez az első bérlőjelöltek telefonjának a köre)  hanem pár nap, ami az előző bérlő 30 napos felmondási idejébe bőven belefér...De szerintem nagyvárostól 10-20 km-nél távolabb felejtős mert ott csak annyiért lehet kiadni amennyit kb. bárki megfizet aki dolgozik valahol...
Törölt felhasználó 2019. 05. 14. 14:37
Előzmény: #40592  buyandhold
#40594
infla idén 4 %  is lehet..  Nemzeti Kötvény pont 1 év után hoz 4 % ot tehát semmi reál hozam.
Később emelkedik, de mi a garancia, hogy nem fog az infla is emelkedni? (Prémium Magyar Állampapír jobb üzlet, de azt is júniustól változtatják , és lehet nem lesz már infla +1,7 % hozam..  Új sorozat jön ki valamint a Nemzeti Kötvénynek se biztos hogy lesz  olcsó kiszállási lehetősége ha jól tudom a fix az 1 évben 1 hét ingyenes kivétel. ? - mintha 1-2-3-4 vagy 5 éves papír lenne..)
Jelenleg a külvárosi paneljaim 6,3 % ot hoznak ez még mindig jobb mint a nemzeti kötvény.. Nyilván parkoltatni jó a plusz pénzt ebbe ... Más: Miskolcon például még 8-9 % os hozamot és szerintem más vidéki városban is még annyit el lehet érni.. Kérdés milyen albérlői köröd lenne...De aki arra felé (megye jogú városokba) tevékenykedik megírhatná milyen albérlői vannak és mennyire nehéz vagy nem találni albérlőt.. 
buyandhold 2019. 05. 14. 14:33
Előzmény: #40588  gyula1971
#40593
ez nem ilyen egyszeru...
olyan mint az Orban Rezsim. Nem azt a rombolast lesz nehez helyrehozni, amit a gazdasagban, nepessegszamban okoztak, hanem a fejekben atallt valami(lopni, csalni, hazudni...szabad es jo). Ami evtizedek mire megvaltozik. 
 
Az ingatlan is ilyen. 2000 kornyeken az ment, hogy az ingatlan a legjobb befektetes. 2010 utan mar az ment, hogy csak ingatlanba nem szabad. Most megint az jarja, hogy az ingatlan a tuti jo... evtizedes ciklusok vannak...
en elotte iszonyodtam az ingatlantol, mint befektetestol...lakni vettem mindig... de tul melosnak, kockazatosnak talaltam... rakenyszerultem... megszerettem... most csak ingatlanban tudok gondolkozni... es bejon...nem tudom mikor lesz ujra bizalmam az allamkotvenyekben, hogy a lakasokat oda forgassam at...
buyandhold 2019. 05. 14. 14:25
Előzmény: #40590  gyula1971
#40592

irod: Csökken a lakáskiadás hozama
de meg mindig magasabb mint az uj kotvenye.... szerintem 5-6% lenne az, mi erdemben vonzo lenne... egy bolhafaroknyival ala mentek, pont annyival, hogy meg ne erje meg kotvenyt venni...
buyandhold 2019. 05. 14. 14:23
Előzmény: #40588  gyula1971
#40591
betenni talan nem fog neki:
1. aki lakni akar benne, az ugyis lakast vesz. Allamkotvenyben nem lehet lakni, ahony ncseed szokta mondani...
2. aki vett a sporolt penzebol 1 lakast, az nem fog rohanni eladni, most hogy kifizette az illeteket, esetleg van egy jo berloje
3. aki 10-20 lakast vett, az sem fogla eladni a lakasokat...
Szoval eladast nem fog generalni. Max. az uj penzeket teszik ide egyesek, en is gondolkozok rajta, de kizarolag parkoltatni a penzt. A vegallomas semmikeppen nem az allamkotveny.
gyula1971
gyula1971 2019. 05. 14. 13:38
Előzmény: #40589  gyula1971
#40590
Csökken a lakáskiadás hozama, állampapírba mehet a pénzAz alacsony hozamkörnyezetben az ingatlanpiacra érdemi megtakarítások áramlanak, mivel az alternatív pénzügyi eszközökön (pl. lekötött betét, állampapír) elérhető hozamok jelentősen alacsonyabbak az ingatlanpiacon elérhetőnél. Az MNB számításai szerint a lakásárak 2015 óta stabil 15 százalékos éves növekedést mutatnak, de az értéknövekedés mellett a lakáskiadásból is kedvező hozam érhető el.
gyula1971
gyula1971 2019. 05. 14. 13:38
Előzmény: #40588  gyula1971
#40589

highlife 2019. 05. 14. 13:06
Törölt hozzászólás
#40587
hwolf 2019. 05. 14. 12:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#40586
Mindannyiótoknak igaza van, hogy a magyar sokkal korruptabb, torzítottabb gazdaság. De a befektetéseknél azt se felejtsük el, hogy minél átláthatóbb, nyilvánosabb és adatokkal illusztráltabb egy piac, minél tökéletesebb, annál nehezebb rajta pénzt keresni - sokkal nagyobb a verseny. Ezért nyerőbb a zavarosban halászás, avagy a magyar piac :)
hellforceone 2019. 05. 13. 23:59
Előzmény: #40583  pitcairn2
#40585
Abban pedig igaza van Mrlajosnak, hogy a németeknél vagy osztrákoknál ilyesmivel nem nagyon találkozol, mint nálunk a pénztáros... persze itt is van korrupció, de a mértéke nem összevethető azzal, mint ami Magyarországon történik. Nem csak százalékosan - legyen az bármivel összehasonlítva -, de meg merem kockáztatni, hogy a jóval kisebb ország ellenére, Magyarországon Németországgal is összehasonlítva nominálisan is több megy korrupcióra!
hellforceone 2019. 05. 13. 23:54
Előzmény: #40580  pitcairn2
#40584
Hány éve is hajtogatod ugyanezt? Hány alkalommal néztek szembe szerinted ezzel?? Naív vagy, a mohóság erősebb, minthogy ezen embereknek az erkölcse - amivel nem is rendelkeznek - kordában tartsa őket. Hidd el, nem fognak megváltozni azért, mert szerinted vagy szerintem nem helyes, amit tesznek...
pitcairn2 2019. 05. 13. 23:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#40583
ha van vmi érdemi különbség az szerintem a szövetségi rendszer lehet, egyébként mindkét állam fő profilban az uniós jog hatálya alatt működik
MrLajos 2019. 05. 13. 23:02
Törölt hozzászólás
#40582
MrLajos 2019. 05. 13. 22:59
Törölt hozzászólás
#40581

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek