Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 07. 25. 08:51

idöjárás topik  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ronaldinyo vasárnap, 08:51
#318
hétfö kedd 40 fok.délen aztán 2 nap 27 fok utána ereszd el a hajam ujra
ronaldinyo szombat, 10:35
#317
jövö szombattol jön a második hullám-hurrá!!!!!!!!!.
ronaldinyo péntek, 12:35
#316
40 napja nem esett mérhető eső
ronaldinyo csütörtök, 21:41
#315
jövő hétvégétől jön a 2. hullám?
ronaldinyo kedd, 09:44
#314
augusztus 1 ig marad a höség.és utána mégmelegebb lesz? 45 fok?
ronaldinyo hétfő, 22:22
#313
holnap 42 fok
ronaldinyo hétfő, 12:05
#312
A héten a legperzselőbb nap azonban a keddi lesz: ekkor országszerte nagyon meleg lesz, 35 és 41 fok közé ugrik majd a hőmérséklet, délkeleten 41 fok fölé is kúszhat a hőmérők higanyszála.
ronaldinyo hétfő, 08:13
#311
24. éig 40 fok lesz kár tagadni -baromi szárazság -és nagy pusztulás lesz növényeknél.kukorica napraforgo -csökevényes termés.aszalodás.több helyen vizhiány
ronaldinyo 2024. 07. 14. 20:15
#310
Körösszakálon kereken 41 fokot ez a hivatalos.jövöhéten 40-45 fok lesz egyes részeken már pesten is 40.és 24. éig eltart-sőt 17-24 között lesz a legkeményebb asztrologiai állás.utána kicsit enyhül.az a kérdés augusztus mit produkál az ide i nyár legmelegebb részében vagyunk vagy augusztus-bekeményit-mert ugye az a legmelegebb honap.egy biztos orbán a napelemeivel valamit tudott
ronaldinyo 2024. 07. 14. 15:25
Előzmény: #271  hekki
#309
jövö vasárnapig böven megdől.még a 43 is
ronaldinyo 2024. 07. 14. 15:24
Előzmény: #271  hekki
#308
Jelenleg a legmelegebb Kötegyán településen van: 41.43 °C
ronaldinyo 2024. 07. 13. 20:15
Előzmény: #306  ronaldinyo
#307
és ugye mi az Igazság? az ideát van és nem odaát.
ronaldinyo 2024. 07. 13. 20:13
Előzmény: #295  Zanza2
#306
ez a lényefg kinyilatkozások-ezért igaz a többi csak igaznak tűnik és a legtöbbről kiderűl később hogy nem igaz vagy nem ugy igaz.
ronaldinyo 2024. 07. 13. 20:10
#305
hihetetlen ezek a zivatarok nagyon hamar elfüstölnek -ilyen régen nem volt-ráadásul pillanatok alatt képzödnek.
kukker 2024. 07. 13. 19:54
Előzmény: #302  szieszta
#304

"A széklet nagyon sok mindent el tud árulni az egészségi állapotról, de nem biztos, hogy ezt csak ránézésre meg lehet határozni."
Komplett folyamatot írtam le, nem csak azt, hogy hogyan néz ki a széklet illetve nem az egészségedről írtam, hanem az étel megfelelőségéről a tested számára véleményem szerint illetve azt, hogy hogyan jelzi azt szerintem a tested a nagyvécé alkalmával.
Zanza2 2024. 07. 13. 19:37
Előzmény: #301  szieszta
#303
A növényi rostoknak valóban nincs semmi tápértéke a számunkra, viszont a beleinkben élő hasznos mikróbákat (mikrobiom) táplálják. Rostszegény táplálkozásnál felborul a bél mikroflórája, felszaporodnak a számunkra káros mikróbák, ami hosszabb távon rengeteg problémához és akár súlyos betegségekhez vezethet, nemcsak a gyomor/bélrendszer környékén (daganatok), de szinte mindenre kihat (pl. immunrendszer). Ez viszonylag új téma, néhány évtizede vizsgálják behatóan.
Talán hallottatok a székletbeültetésről, ez egy új terápia, egészséges széklet beültetéssel feljavítják a megbomlott bélflórát.
Ami régebben ismert, hogy a rostok elősegítik a bélmozgást - pont azzal, hogy gyorsan, emésztetlenül átrobognak a bélrendszeren - megakadályozva ezzel a széklet pangását, székrekedést, ami szintén súlyos betegségekhez vezethet.
Mindezt inkább kiegészítésnek szántam, amúgy egyetértek az általad leírtakkak.
szieszta 2024. 07. 13. 18:04
Előzmény: #299  kukker
#302

A széklet nagyon sok mindent el tud árulni az egészségi állapotról, de nem biztos, hogy ezt csak ránézésre meg lehet határozni.
Van aki mindent megehet, nincsenek emésztési gondjai, más meg még  a víztől is émelyeg.
Az egyik (hölgy) ismerősöm minden kajálás után rosszul érezte magát, az orvos azt ajánlotta neki, próbálgassa váltogatni az ételeit, hátha megtalálja a bűnöst. Először a nehéz ételeket hagyta el, majd szinte mindent. Még a vajas kenyértől is gondja volt......hát ez az!  Tejfehérje és gabonafehérje allergiás. Nem a jó zsíros csülök kínozta, hanem a hozzá megevett  kenyér. :-)
Nagy meglepetésükre, ezek elhagyása után sikerült teherbe esnie, pedig már szinte feladták a az erre irányuló harcot. Négy éve próbálkoztak, számtalan módszert kipróbáltak, még a lombik programot is.
Soha nem gondoltam volna, hogy ez is összefügghet!
szieszta 2024. 07. 13. 17:23
Előzmény: #297  Zanza2
#301

Gyakorlatilag  a növényi rostokat nem tudjuk megemészteni, ezért abból tápanyagot nem tudunk felvenni.
Csak azért esszük, hogy megszabaduljunk ezektől. Gyomortöltelék.
Szerintem most azért divatos, mert kajálni jó, de ezek nem hizlalnak..
Én a mezőgazdaságban pontosan ezt láttam, mikor a kukorica szára szinte teljesen emészthetetlen volt a tehén számára, ezért silógödrökben érlelték, hogy az is hasznosulni tudjon. Most már a nemesítésnél ezt is figyelembe veszik, hogy melyik fajtának mennyire emészthető a szára. Régen a tehén lerágta a leveleket, a többivel meg tüzeltek, ne vesszen kárba.
Milyen érdekes, hogy a gyümölcsök magjai nagyon sok értékes anyagot tartalmaznak, de ha nem rágjuk szét, akkor hasznosulás nélkül távoznak.
Régebben azt mondták, ne egyem meg a dinnye magját, mert vakbélgyulladásom lesz. Nem tudom, milyen az összefüggés, de most már azt is ajánlják, csak rágjuk össze. Méregdrága ételkiegészítők készülnek ezekből a magokból.
Nagyon sokszor a múltat hozzák példaként, hogy mit ettek az őseink. Például a füstölt szalonna, meg a kolbász. Hát igen.... De azt senki nem mondja, hogy abból nem jutott minden napra, sőt. Ha hetente egyszer volt valami "disznóság" az asztalon, azok már gazdagnak számítottak. Arról nem is beszélve, perszehogy nem voltak betegesek, mert azt nem érték meg. Senki nem vizsgálta, miért halt meg valaki hirtelen.
DAXHU 2024. 07. 13. 17:02
Előzmény: #299  kukker
#300
Pontosan.
kukker 2024. 07. 13. 16:43
Előzmény: #297  Zanza2
#299

Az a jó kaja szerintem - illetve a testednek, szubjektíve és személyes - hogy amikor elmész a nagyvécére, akkor amit kitolsz macit, az szilárd, könnyen kicsusszan - érzed is - és amikor megtörlöd a sejhajod, akkor talán éppen hogy csak van valami a papíron.
Ez nálam olyan észrevétel volt - nem röhög - hogy vagy a párizsis/trapsitasajtos zsömle vagy a rántott csirkemellfilé/trapsitasajtos zsömle képes kiváltani.
Most melyik a kettő közül nem tudom, mert ennek ennyire célirányos megfigyelését nem tettem meg, viszont átéltem már sokszor ezt a fajta ürítését a végterméknek illetve erről írnak is és ha belegondol az ember, ez a leglogikusabb visszajelzés.
Mert mondhatják neked azt, hogy ezt a zöldet meg azt edd és hígfosásod lesz.
Vélhetőleg van egy alap baktérium meg toleranciakészletünk mindenkinek és utána jön a személyre szabott. 
Szerintem.
És tartom, hogy a megoldás ott van, hogy hogyan jön ki a végtermék, az mutatja meg, hogy jót és jól eszel-e, nem pedig a mindenféle szakirodalom a tuti.
Zanza2 2024. 07. 13. 13:24
Előzmény: #297  Zanza2
#298
Amúgy az élekmiszerkémia és a táplálkozástudomány a biokémiának egy alkalmazott része. Az alkalmazott tudományok mindig kevésbé egzaktak at alaptudományoknál (pl. fizika vs gépészet)
Zanza2 2024. 07. 13. 13:21
Előzmény: #296  szieszta
#297
Ebben igazad van. Bevallom, az egészséges táplálkozás tekintetében magam is tanácstalan vagyok, nincsenek biztos pontjaim. Egyik héten kijön egy kutatás, rá két hétre megcáfolják  Aztán meg a cáfolatot cáfolják. Én arra jutottam, legjobb változatosan étkezni, mindenbôl keveset, abból nem lehet gond. Itt is van azért biztos pont is,  pl. növényi rostok mindenképpen hasznosak.
De valójában ez a tudomány lényege, az állandó kételkedés, szkepticizmus, ami újabb és újabb kutatásokra késztet, aztán vagy jutnak egy konszenzusra vagy nem, de általában közelítenek az igazsághoz. Ez egy állandóan fortyogó, változó valami, mindig alakul formálódik, főleg a felszínen, az újdonságok területén. Ezért is dühít, amikor azt mondják, a tudomány egy kinyilatkoztatás. Nagyon nem az.
Viszont az alapok, amiben egyhangú konszenzus van, azok fixek (pl. Pitagorasz-tétel DNS szerkezet stb). Erre jönnek az újdondágok, bővítések, kiegészítések, pontosítások, amikről ha kialakul a konszenzus, bekerülnek a fix alapelvek közé. Persze néha ezeket is felülvizsgáljàk kiegészítik, akár meg is döntik.
Ezt így kell elfogadni, ahogy az egész világot is. Soha nincs teljes bizonyosság, mindig csak közelítjük az igazságot.
szieszta 2024. 07. 13. 12:29
#296

Nekem a tudománnyal az a gondom, hogy annyi mindent megcáfoltak már, hogy az ember soha nem tudja, mi az igazság.
Az egészséges étrend évente változik. Régebben azt mondták, a tojás az koleszterin bomba, az erek ellensége, most naponta egyet meg kellene enni. A kávé a szív gyilkosa, most mindenkinek ajánlják a napi 1-2 csészényit. A zsír halálos méreg, olaj a gyógyír ?
Zanza2 2024. 07. 13. 11:37
Előzmény: #292  ronaldinyo
#295
Hitvitákba nem megyek bele, azok sohasem érveken alapulnak, valójában nem is viták, csak kinyilatkoztatások.
Ámen
Zanza2 2024. 07. 13. 11:35
Előzmény: #291  ronaldinyo
#294
A biológia Orbán propaganda??? Ezt gondold át egy kicsit! Az általam linkelt Suilinet program bőven Orbán rendszere előtt indult, ő inkább jegelte, leépítette.
A 70-es években már javában tanítottak algákról, moszatokról, általánosban is. Amúgy egyetlen szaktudás sem az iskolapadban ér véget, aki aktívan műveli, kénytelen fejlődni, mert különben kiesik belőle. Ráadásul a természettudományokban nemigen dőlt meg semmi, legfeljebb kiegészül, fejlődik, ahogy Eistein sem döntötte meg Newton fizikáját, hanem kiegészítette, általánosította.
Azért küldtem neked Sulinetes linket, mert a tudományokat az alapoktól kell kezdeni, hogy tudd, mit is akarsz megcáfolni. Aztán, ha kicsit belemélyedsz, talán már nem is akarod majd megcáfolni. Persze az áltudományok, összeeskülés elméletek mindig egyszerű, gyors, könnyen emészthető válaszokat kínálnak, de hamisak A tudomány nehéz, fárasztó, hosszú, de megéri, mert objektív módszerekkel dolgozik, nagy a kontrolla, és általában igaz.
ronaldinyo 2024. 07. 13. 04:31
Előzmény: #292  ronaldinyo
#293
Ámen.🕊
ronaldinyo 2024. 07. 13. 04:29
Előzmény: #287  Zanza2
#292
Ez csak elmélet a gyakorlat más.ez nem labor ami élettelen ez a Főld elő bolygó.amit lények nepesitik be és alakítják a sorsát.tűzi,vízi,légi,és földi.lenyek és vannak vezetök is.stb ők foglalatoskodnak azUr akarataban,hatalmas szeretettel.es pontosan.az ember ebbe nem tud beleszolni.az ember csak aljas indokbol szólhat bele,de az sem elég olyan befolyásolás ami itt bármi történne.csak próbálkozások vannak,amik mindig máshogy sülnek el.nincsenek időjárás gépek és sosem lesznek.tehat oxigén kevés van.es co2 is.nem ez a baj.hanem az hogy tettétek követnek minket,ez egy nagyobb előadást igényel.viszont nem én vagyok az Igazság úgyhogy ezt èn nem fogom itt ecsetelni.minden kérdésre megvan a válasz.az Igazság Fényében cimü,üzenetben,ha úgy tetszik.Evangêlium,amelyet utoljára hirdet ki a Teremtő
ronaldinyo 2024. 07. 13. 04:15
Előzmény: #288  Zanza2
#291
Ja látom Orbán propaganda. 70 és években .ilyenről nem tanult senki.anugy az algák termelik az oxigén és co2.tőbbsêgêt.90% ot a többit a többi növény.az ember kicsi hogy befolyásolja a természetet.vagy éghajlatra.magszimum,elferditi,de a természet aztán megy a maga útján.vannak természeti lények akik az Úr akaratát teljesítik és azt ember sem satanfajok nem tudják befolyásolni.max ideig elteritenie,de visszater az eredeti akarat kiegyenesedik.a természet az Úr akarata ez a mèrvado.az emberiség.nem oszt nem szoroz.befolyasolni akár de csak pici a befolyásoló tényező.a sok hangya esete,akiket eltaposnak
fiftififti 2024. 07. 13. 00:17
Előzmény: #289  hekki
#290
Én is fázom, most másztam ki a 30 fokos balatonból és  rámborult a jéghideg sör😃
hekki
hekki 2024. 07. 13. 00:00
Előzmény: #280  ronaldinyo
#289
Én most már fázom 
Zanza2 2024. 07. 12. 22:15
Előzmény: #281  ronaldinyo
#288
Kedves tőled, hogy elküldted a linket. Több évtizede biokémikusként dolgozom, és valóban, rémlik, hogy van valami ilyesmi, már kezdtem elfelejteni. Cserébe én is küldök neked hasonlót, egy még frissebb tudományos értekezést, ötödikes tankönyvből:
https://tudasbazis.sulinet.hu/hu/termeszettudomanyok/termeszetismeret/ember-a-termeszetben-5-osztaly/az-anyag/kornyezetunket-es-egeszsegunket-veszelyezteto-karos-anyagok
Kellemes időtöltést!
Zanza2 2024. 07. 12. 21:53
Előzmény: #284  ronaldinyo
#287
Ez egy biológiai kísérlet volt laboratóriumi körülmények között. Viszont ezek a többszörös CO2 szintek a teljes légkörben hatalmas üvegházhatást generálnának. A növények talán valóban jól éreznék magukat, de az emberiség és az állatvilág nagy része pár éven belül kinyiffanna.
ronaldinyo 2024. 07. 12. 19:47
Előzmény: #271  hekki
#286
mad gyujtok egy gyertyát -és meglesz a 42
ronaldinyo 2024. 07. 12. 19:46
Előzmény: #271  hekki
#285
- A jövő hét első napjai sem ígérnek még érdemi változást. Országszerte az évszakos átlagnál jelentősen magasabb, 34-41 fok körüli maximum, illetve 28-31 fok körüli középhőmérsékletekkel számolhatunk. Erős napsugárzás, délutánonként gomolyfelhősödés marad a jellemző elszórtan heves zivatargócokkal, de jellemzőbb marad a csapadékmentes időjárás. Kedd estére egy hidegfront érkezése körvonalazódik szélerősödéssel és növekvő zivatarveszéllyel.
ronaldinyo 2024. 07. 12. 19:36
Előzmény: #283  ronaldinyo
#284
Miért érdemes dúsítani a CO2-t?
A légkörben lévő CO2 szint (átlagos szint kb 300-400 ppm) elegendő a növények megfelelő fejlődéséhez, viszont ha extra CO2-t juttatunk a növényeinknek, úgy kiemelkedő fejlődést és virágzást érhetünk el. Ahogyan növeljük a CO2 szintet, a növény annál erőteljesebben fejlődik, 1100 ppm-es szintnél a eléri a csúcsot, 1400 ppm fölött már lassul a fejlődés, így érdemes 900 ppm és 1100 ppm között tartani a CO2 szintet.
ronaldinyo 2024. 07. 12. 19:33
Előzmény: #281  ronaldinyo
#282
gondolom általános iskolába nem jártak az emberek?

Topik gazda

gyurcsi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek