Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 06. 16. 11:53
Előzmény: #199377  Peti84
#199380
Örülök neki , hogy tapsikolsz a pénzmegvonásnak ezért szívunk te is mindenki.
Van ilyen kollégám is azt kívánja ez a kormány egy fillért se kapjon.. közben meg szitkozodik mennyire szar itthon minden milyen magas az infla nem érti az összefüggést szegény :D (lakosság kapná energia felújításra  a városok kapnák fejlesztésekre a pénzt persze lenne lopva is belőle ahogy minden országban de amennyi intézmény törvényi garanciát kapott az eu és még így se jó...  szégyeljék magukat , de ez már nagypolitika.. de hogy válnánk le Putyin csecséről ha nem kapunk panel programra napelemekre energia függetlenedésre egy fillért sem? már félig öneállátók lennék de így?  Nonszensz az unió úgy várja el az öneállását energia fronton hogy 2 éve egy fillért se hajlandó adni és csodálkozik még mindig annyira rá vagyunk a Putyini gázra és olajra szorulva...  Nonszensz micsoda agytrösztök ülnek ott fent .. :D) 
F-J-06 2023. 06. 16. 11:52
Előzmény: #199362  welix
#199379
A kamatstopban tudtommal nincs moratórium jellegű előírás, tehát akinek nem igazodott most a rövid kamatperiódusú hitele az aktuális buborhoz, az nem fizet meg semmit később se. De javíts ki, ha tévedek. 
Moratóriumban talán már alig vannak, ha még van moratórium. 
Törölt felhasználó 2023. 06. 16. 11:48
Előzmény: #199373  mr_bob
#199378
nem tudom mitől lenne jobb ha 100 ezer szám lenne kilakoltatás és 15-20 % os munkanélküliség mert minden második cég lehúzza a rollót...persze biztos jó lenne vissza esnénk a kőkorszakba.. Az infla 10 % alatt lesz decemberre figyeljétek meg  úgy ,hogy megőrizzük a munkahelyeket és a családok nem lesznek lapátra téve.. a jövő évi infla úgy jön ki ( 6 % ) hogy  9 lesz még talán januárba és 3 % decemberre..   Pont kijön a 6 % de lehet ettől jobban is lemegy... 2025 re pedig ott lesz a 3 % unk ahol elindultunk... Mutatom 2014-2015 ben nulla volt az infla fidesz alatt a nagy nyomású gazdaságban:
https://www.hirbalaton.hu/az-inflacio-alakulasa-magyarorszagon-mti/
infla előrrejelzés 
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230328/itt-az-mnb-friss-elorejelzese-a-korabbinal-magasabb-inflaciot-var-jovore-a-jegybank-605676
Peti84
Peti84 2023. 06. 16. 11:47
Előzmény: #199361  Törölt felhasználó
#199377
Miért az EU cseszett volna ki velünk? Miért nem az aki korlátlan diktatúrát és totális egyszemélyű hatalmi rendszert épített ki az országban, és mind ezt az "okos" nép szónélkül eltűri? Az Eu csak teljesen érthető módon diktátokat nem fog támogatni. A nép ha van olyan hülye, hogy ezt a diktátort hatalmon hagyja az meg is érdemli a sorsát, és ne csodálkozzon azon ha kilopják a szemét is. 
Freszelés 2023. 06. 16. 11:45
Előzmény: #199374  welix
#199376
es hogy lesz igy felelossegre nevelve a magyar? hm??
emerald 2023. 06. 16. 11:40
Előzmény: #199370  mpagnes
#199375
Tudom mit érzel, igazságtalan. Mi is voltunk deviza hitelesek :( Képzeld, en még fel sem vettem, csak a nyakamba szakadt a férjem halálával.
.
De igaza van, jobb ha nem borítanak be családokat és evvel a gazdaságot is.
welix 2023. 06. 16. 11:39
Előzmény: #199364  mpagnes
#199374
A helyzet neve szolidaritás.
A sok emberre sokkal kisebb szívás jut így.
Mintha a csődbe jutottakat kéne ellátnia-segélyeznie.
Ez itt nem kegyetlen durva amerika!
Hanem a sokkal szelídebb  Nemzeti Együttműködés Rendszere.
Ahol sokkal kevésbé hagyjuk az útszélen a bajbajutottakat, mint az usában pl.
mr_bob
mr_bob 2023. 06. 16. 11:37
Előzmény: #199370  mpagnes
#199373
persze, majd akkor visszafizetik a 10 milliós hiteleket, amikor az két bicikli ára lesz 20 év múlva. így mindenki jól járt, ugye? ,))
mpagnes 2023. 06. 16. 11:36
Előzmény: #199369  mr_bob
#199372
Az egyensúlytól azért félnek, mert akkor kiderül az igazság. Az, hogy nem működik és az ország 70 százaléka szegény.
emerald 2023. 06. 16. 11:35
Előzmény: #199353  welix
#199371
Gyönyörű összefoglaló! 
Köszönöm szépen én is!
Biztos jogi területen dolgozol.
Én csak saját tapasztalatból tudok ezt-azt.
mpagnes 2023. 06. 16. 11:34
Előzmény: #199362  welix
#199370
Elinflált pénzből majd valamikor. Hát az jó. Érdekes a devizahiteleseknek nem mondták, hogy majd valamikor fizessen. 
mr_bob
mr_bob 2023. 06. 16. 11:33
Előzmény: #199362  welix
#199369
egy kisebbségnek biztosan jó, de ahogy mpagnes írja ezt cserébe az egész ország, az összes itthon élő állampolgár megfizetni infláció formájában. az összképet nézve valószínűleg a többség jobban járna egy valamelyet megemelkedő munkanélküliséggel, de kezelhető inflációs környezettel, mint a mostanival. de ahogyan már írtam: itthon tűzzel-vassal írtva vannak a piaci folyamatok, a korrekciók, nem engedik hogy beálljon egy egyensúlyi állapot.
Törölt felhasználó 2023. 06. 16. 11:31
Előzmény: #199361  Törölt felhasználó
#199368
Nem magamról beszélek félre ne értsetek.. én már vissza tudnám az összes hitelem fizetni.. 5 évre fixáltam ( csak sajnos ) de már meg van a fedezet a hitelre ha jövő  novemberben magasan fordulna a hitel.
Ok aki nem fixált totál felelőtlen volt.. de ilyen k@kára senki nem volt felkészülve, hogy 2 éve nem jön az EU pénz még a bajban sem 430 ig elszalad a ft ekkora gáz ár lesz  ami megpörgeti ilyen durván az inflát és 15-18  % os hitel kamatok alakulnak ki...  Ki számított erre?   ki tudta ezt? Senki sajnos ez rosszabb mint a Fletó idején  volt ott csak 11,5 % ig emelték a kamatot igaz akkor hónunk alá kapott az IMF és megkaptuk az intézkedés csomagot...
Az infla vissza tud esni esik a fogyyasztás érzik az emberek így is a bajt a pénztárcájukon...  Csak lassan eresztik a gazdaságot  a munkahelyek megörzésével.. Azzal, hogy a kínálatot tönkre vágod  ( bezáratsz egy csomó vállalkozást magas kamatta ami nem tud terméket szolgáltatást előállítani) szűkíti a kínálatot és nem gyógyítja be a magas inflációt.!   Ha magas a kínálat tud segíteni az inflán lásd Gazdasági miniszter nyilatkozata... és milyen igaza van.. igaz a szocik máshogy csinálnák az EU is.. meglátjuk..! 
Törölt felhasználó 2023. 06. 16. 11:31
Előzmény: #199361  Törölt felhasználó
#199367
Nem magamról beszélek félre ne értsetek.. én már vissza tudnám az összes hitelem fizetni.. 5 évre fixáltam ( csak sajnos ) de már meg van a fedezet a hitelre ha jövő  novemberben magasan fordulna a hitel.
Ok aki nem fixált totál felelőtlen volt.. de ilyen k@kára senki nem volt felkészülve, hogy 2 éve nem jön az EU pénz még a bajban sem 430 ig elszalad a ft ekkora gáz ár lesz  ami megpörgeti ilyen durván az inflát és 15-18  % os hitel kamatok alakulnak ki...  Ki számított erre?   ki tudta ezt? Senki sajnos ez rosszabb mint a Fletó idején  volt ott csak 11,5 % ig emelték a kamatot igaz akkor hónunk alá kapott az IMF és megkaptuk az intézkedés csomagot...
Az infla vissza tud esni esik a fogyyasztás érzik az emberek így is a bajt a pénztárcájukon...  Csak lassan eresztik a gazdaságot  a munkahelyek megörzésével.. Azzal, hogy a kínálatot tönkre vágod  ( bezáratsz egy csomó vállalkozást magas kamatta ami nem tud terméket szolgáltatást előállítani) szűkíti a kínálatot és nem gyógyítja be a magas inflációt.!   Ha magas a kínálat tud segíteni az inflán lásd Gazdasági miniszter nyilatkozata... és milyen igaza van.. igaz a szocik máshogy csinálnák az EU is.. meglátjuk..! 
Freszelés 2023. 06. 16. 11:31
Előzmény: #199362  welix
#199366
En sporoltam, addig nyujtozkodtam ameddig a takarom er. Ki lakik nagyhazban most? A felelotlen, akit az en kontomra mentenek meg. Nyomott aron kicsavarnam a kis hitelesek ingatlanjait a kis kezeibol, de nem tehetem meg... mert en fUzetem a megmentesuket.
mr_bob
mr_bob 2023. 06. 16. 11:27
Előzmény: #199361  Törölt felhasználó
#199365
nem vállalt senki se semmit se túl, de kamatsop van magánszemélyeknél és a vállalati szektorban is, értem. persze, az eu omlasztotta be a forintot. gyökeresen eltér a véleményünk, nem fogjuk tudni meggyőzni egymást úgy érzem.
mpagnes 2023. 06. 16. 11:26
Előzmény: #199362  welix
#199364
Jobbnak jobb, de az infláció addig marad. 500 ezer család helyett 4,5 millió szív.
mpagnes 2023. 06. 16. 11:24
Előzmény: #199361  Törölt felhasználó
#199363
Akkor viszont marad az infláció. A hitellel lehet az infláció ellen küzdeni, pontosabban annak a kamatával. És persze adóval, de lakossági adóval.
welix 2023. 06. 16. 11:22
Előzmény: #199360  mr_bob
#199362
moratorium, azaz felfüggesztés-halasztás van
Elvben megfizeti majd a jövőben a mostani kedvezményt, halogatást.
Éppen azért nem kell tönkrevágni, csődbe vinni mindenáron és azonnal, 
hogy majd tudjon fizetni amikor javul a helyzete, ha kell sokáig nyögve.
Mindenkinek jobb ez így igazából összességében.
Törölt felhasználó 2023. 06. 16. 11:21
Előzmény: #199360  mr_bob
#199361
Nem vállalt senki se semmit se túl  szigorú hitelfelvételi követelmények voltak. (MNB ) 
Az hogy kicseszett velünk az EU  beomlasztotta a FT ot a pénz megvonással és az történelmi energia függőségünk egy irányba adott pedig nem tehetnek a családok..!
Ja hogy próbálja menteni a menthetőt és meggátolni az összeomlást a kormány ? ( 10 % alatt ráeresztik  a kamatot a lakosságra  megmondták az se lesz könnyü eset.. )

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek