Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Benzedrine
Benzedrine 2023. 06. 15. 12:35
Előzmény: #199258  ncseed!
#199260

Nekem otthon is van kp a páncélban. Pár éve új bankjegyeket adott ki az snb, ezeket remélem tízhúsz évig nem kell lecserélni.  https://www.snb.ch/de/iabout/cash/series9/design_series9/id/cash_series9_design_1000
alexander7 2023. 06. 15. 12:30
Előzmény: #199258  ncseed!
#199259
"...Arról nem is beszélve..."
Jól mondod, pont nem arról beszélünk, hogy mi van ha valaki állampapírba teszi.
Meg arról sem, hogy a háztartások mekkora része rendelkezik ekkora összeggel. Meg arról sem, hogy ki mikor váltott.
Éppen arról beszélünk, hogy HUF és állampapíros befektetést kerülik, legyen az bármilyen vonzó és kockázatmentes. Mert a magyar gazdaság és politika szénája nem áll túl jól. Úgyhogy egyelőre a mi szintünkön spekulálunk. Lehet aki EUR-ban tartja most a pénzét, örülni fog 1-2 év múlva, hogy nem veszített a pénzének az értéke 10-20-30%-ot csak a HUF devizaromlás következtében. De az is lehet, hogy a HUF megmarad ezen a szinten és akkor a PMÁP valóban nagy biznisz volt visszanézve.
ncseed!
ncseed! 2023. 06. 15. 12:17
Előzmény: #199256  alexander7
#199258
40 millió nagyon kevés családban van pénzben, vagy azonnal pénzre váltható papírban. 
Sok helyen van kevéske pénz vagy számlán vagy kápéban amik összességében nagy összeget tesznek ki, holott lehetne az államot finanszrozni belőle meg a zember is kapna szép kamatot. Nálam is mindig van 500e-1M közti pénz a számlán+kp mindig, ha hirtelen kell valamire akkor ne feltörni kelljen. Likvidnek kell maradni... ennyi kell, de a többit betoltam, füzessenek a szegények!
****
Jah milyen jól járt aki 400 felett vett eurót mert jön a világvége és a uorbán kivégzi a forintot, lesz az hamarosan 500 is. Most ülhet benn brutál bukó árfolyamban és 'jóval kevesebb kamatyon mint a forintosok. Arról nem is beszélve hogy ha abból magyar kibocsátású EUR állampapírt vett az ugyanazt a kockázatot futja mint mi a forintos PMÁP-al...
macisajt 2023. 06. 15. 11:12
Előzmény: #199256  alexander7
#199257

Ez csak egy példa volt a 40 millió, de az alatti összegeket is nagyon sokan Ft-ban és nem devizában tartanak otthon. A tömegről beszélünk, nem a befektetőkről.
Ha rajta ül simán, akkor is veszít, de  pár év múlva úgyis rájön mennyi az annyi.
alexander7 2023. 06. 15. 10:29
Előzmény: #199255  macisajt
#199256
Akinek van 40 milka "kp"-ja, az nem HUF-ban, hanem nagy valószínűséggel egyéb devizában tartja parlagon. 3-4% kamatok pedig államkincstáron kívül is elérhetőek EUR/USD-re. 
Az pedig továbbra is egy valós kockázat, hogy ha valaki csúnyán néz a parlamentben, aznap esik pár Ft-ot az árfolyam az EUR-hoz képest. Ha pedig fingik is mellé egy nagyot, akár 10 Ft-ot is. 
Emellett a világelső kamatszinten kívül semmi sem támasztja a HUF-ot.
macisajt 2023. 06. 15. 10:19
Előzmény: #199250  tihamer
#199255

Ha vizualizálnák ezeknél az embereknél, hogy mennyit veszítenek az otthon vagy folyószámlán tartott pénzekből, akkor talán jobban megértenék.
Öcsém van 40 millkád?  ha rajtaülsz és nem PMÁP-ban tartod, akkor havonta 600 ezret dobsz ki az ablakon! van ennyi fizetésed vagy nyugdíjad??....valahogy így!
De az erőszakos terelés valóban nem a legjobb reklám.
Evehid
Evehid 2023. 06. 15. 09:19
Előzmény: #199250  tihamer
#199254
Biztos, hogy sokan vannak ilyenek is, akik csak felszínesen, vagy sehogy nem tájékozódnak, de valamennyire azért (még) van pénzük. Csak van egy komoly csúsztatás a hozzászólásodban: akik devizát vettek/vesznek, azok nem mind sült hülyék vagy pánikvásárlók. Nem kizárólag a leggázabb árfolyamon, totál ostobán ömlött át egy csomó forint valamibe, aminél nem érzed úgy, mintha kacsaszaros iszapba nyúltál volna. Az utóbbi pár hétben több cikk is volt a portfolión is, másutt is (részben egymástól másolgatták, ahogy néztem), hosszabb időtávokat figyeltek. Más: nagyon szűken csak azt nézed, mintha devizát kizárólag azért venne valaki, mert árfolyamnyereséget legel a kecskéje. De ennek más okai is vannak: pl. 1. utazáskor kell neki (azért messze nem minden generáció fizet még külföldön is az okosórájával...) Nagyon nem mindegy az úticél sem. 2. Olyan holmit vesz, amit nem fizethet forintban. 3. Olyan helyen akarja tárolni a megvett devizáját majd, ahol rosszabbul járna, ha forintban utalná át oda. 4. Közvetlenül biztonsági tartaléknak vesz, nem az ár számít, hanem hogy legyen. (A nagyanyáméknak ez még egyértelműen az arany volt, meg a brill, de nagyapám ékszert vett, az ma már antikvitásként is szóba jöhetne, nem pusztán törtaranyban.)
greenman76
greenman76 2023. 06. 15. 09:11
Előzmény: #199250  tihamer
#199253
Nekem is vannak kétségeim, de néhány évet parkoltatni relatíve alacsony kockázat mellett, veszteséget mérsékelve nem tudok jobbat.
Ettől függetlenül abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy bőven van mozgásterem, ezzel együtt "B" tervem is, ha a dolgok mégsem a számomra legkedvezőbb módon alakulnának.
Evehid
Evehid 2023. 06. 15. 09:01
Előzmény: #199249  greenman76
#199252
Köszi, nagyon jó írás. Mi is tegnap este szembesültünk a Krétás újítással. Mondjuk enélkül is sz@r volt... Visszataszító ez az erőszakos nyomulás, de mindenben ez az általános attitűd. Undorodom tőle, semmiben nem viselem el, se útközben, se szálláshelyen, se vendéglátásban stb. Nagyon sokaknál ez a tolakodó sutyerákság komoly tizen-huszon-harminc százalékokkal esik latba a távozás mellett. És mi is azok közt vastagon, akik akármilyen kamat mellett azon az alapon nézik, hogy nem finanszírozzák ezt a csürhét. Különösen úgy nem, hogy a Zálomkamat akkor van, ha kiengeded azt a pénzt hosszú időre a kezedből. 
lacikonyha 2023. 06. 15. 08:57
Előzmény: #199250  tihamer
#199251

örömmel olvaslak ismét
ugyanis ami eddig vicc volt, tegnap valóság lett: megküldte az első ajándékomat a kincstár, úgy hogy a nyugdíj intézet határozata még nem érkezett meg hozzám
..
tehát rendszeresen fizess be a kincstárba, hogy havonta tovább küldhessék nekem ajándékképpen
..
és ne aggódj, becsszó, ingatlant veszek majd belőle,ahogy szeretnéd
tihamer
tihamer 2023. 06. 15. 08:33
Előzmény: #199249  greenman76
#199250
Jó cikk!
Nem egy ismerősöm van, aki Orbán, ill. Fidesz fóbiás. Túl gondolják az ellenérzést és milliókat veszítenek a fel nem markolt  kamatokon.
A magyarok többsége lázadó az adott hatalommal szemben, persze a magyar virtussal megspékelve. Társaságokban megy a ki tud nagyobbat mondani, ill. a folyamatos überelés. Közben pedig bele sem gondolnak hogy saját pénztárcájuk ellenségei.
Hasonlóan mint tavaly októberben. Ment a pánikhangulat a HUF gyengüléssel kapcsolatban. Vették is a "lázadók" 🙂 a 440-es chf -ot és a 430-as eurót. Én meg közben vásároltam a PMÁP -t. Akkor hülyének néztek, most meg bánkódnak.
Sokan nem informálódnak, hanem csak vakon ítélkeznek.
greenman76
greenman76 2023. 06. 15. 06:44
#199249

Közvetetten kapcsolódik a topik témájához, érdemes elolvasni.
https://forbes.hu/penz/allampapir-allam-acs-vilaga/
slash 2023. 06. 15. 06:23
#199248
Én dolgoztam a gyámügynél és sok személyes rossz tapasztalatom van a saját családomban. 
Nagyon komoly üzletág az "öregezés" a tehetős szenilis öregek vagyonának lenyúlása..  Csinos 40es (és le merem írni: román) asszonykák keringenek az értékes ingatlannal rendelkező magyar öregek körül.. após nagy értékű budai házát is "leöregezték"  hatalmas harcnak nézünk elébe ha após elmegy.  De beleállok a harcba. 
Apámat is kerülgették a csinoska asszonykák,  leültem anyámmal aki mindig a pártomat fogta és minden családi ingatlant -nem sok ,2 db- átírattak az én nevemre. Azóta csend és nyugalom van. Amikor az apám adta ki a lakást félpénzért flörtöltek vele a bérlő kisasszonykák, megjelentem egy dupla bérleti díjjal mindjárt elromlott a hangulat. :-)
tothjoco
tothjoco 2023. 06. 15. 06:02
Előzmény: #199246  Andy01
#199247
Személyes tapasztalatom van a gyámüggyel! Feleségem nővére elhunyt 8 éve, akkor 8 éves volt a kisfia! Örökölt a nagypapától pénzt, gyakorlatilag nem tudod szabadon kezelni, mindenhez engedély kell. Szegény most bukik rendesen.
Andy01 2023. 06. 15. 00:36
Előzmény: #199243  tihamer
#199246
Orulok, hogy tetszett a film. Pontosabban, en ugy fogalmaznek, hogy elgondolkodtato. Ugyanis itthon is lattam most nem olyan regen hasonlo jelenseget. Oriasi osszefonodasok vannak, amirol a kivulalloknak fogalmuk sincsen.  Nalunk is megtortenhet ilyesmi. Nagy a gyamugy hatalma, keves a torvenyessegi felugyelet. Idoseknel (akik vagyonosak es nincsen utod), es gyermekelhelyezesnel. Felelemkelto, amik tortennek.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 06. 14. 21:18
Előzmény: #199240  Hathor
#199245
Megy az csőd nélkül is, lásd Törökország, Venezuela.
emerald 2023. 06. 14. 20:22
Előzmény: #199232  Andy01
#199244
Jó film! Sajnos az öregség, elég sok nyomort hoz össze.
tihamer
tihamer 2023. 06. 14. 20:19
Előzmény: #199232  Andy01
#199243
https://videa.hu/videok/film-animacio/fontos-vagy-nekem-n5tbJ7TDjDCo53wy
Kösz a filmet.
Tanulságos volt.
Jó a film végén a csavar 👍
ncseed!
ncseed! 2023. 06. 14. 19:07
Előzmény: #199240  Hathor
#199241
Hathor, te mit látsz a pijacon? Érdekelne a véleményed.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek