Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2019. 12. 17. 18:17
Előzmény: #54439  impudent
#54440
persze ilyen lakásokat ma csak a milliárdos politikusok kapnak
impudent 2019. 12. 17. 18:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#54439

nulla ha benne lakik és csak a pénzt viszi,az ingatlan az teher főleg ha hitel van rajta.
a szocializmusban voltak tanácsi lakások ,na azok voltak jók.
tudtál venni a pénzedből valami extra vityillót és nem a lakás vitte el a pénzt amiért dolgoztál.
vincit 2019. 12. 17. 18:06
#54438
Tényleg ha már nulla vagyon, definiálná valaki a panelbáró fogalmát? Mert itt többször felmerült, de kit tekintetek panelbárónak. Összes panel vagyont vagy bérleti díj bevételt mondjatok, ne valami ködös meghatározást.
Törölt felhasználó 2019. 12. 17. 17:58
Előzmény: #54433  impudent
#54437

Mondhatjuk babona, de én igazi üzletről akkor beszélek majd, ha a számlán a della. Ezt fogadtam meg magamnak és tartom is hozzá magam. Egyébként meg 20 másodperc guglizással keresel egy hitelközvetítőt és bármelyik tud neked ilyent ajánlani.
Ha kéglit vadászgatok azt lesz.rom, oda nem kell a spirituális segítség. Úgyse mostanában találok befektetésre alklamast, de azért nyitva tartom a szemem.
Amúgy már célegyenesben vagyok. Múlt pénteken a közjegyzőt megejtettem némi csúszással. Azt mondja nekem, hogy nem is értette mi ez, mert ilyen összegű szabad felhasználásút cégek szoktak felvenni, nem is emlékszik rá, hogy látott-e magánembernél ilyent idén, mert mindenki lakáshitelt vesz fel. Ugye azért örült neki, mert a teljes közjegyzői díjat megkapta, nem csak a 30%-t, mint lakáshitel esetében. Qrva drága a közjegyző szabad felhasználású hitelhez. Aztán mondom neki, dehát nézze meg 4% alatti kamat és thm, bár a thm ugye nem számol a qrva magas közjegyzői díjakkal, azt elegánsan kihagyják belőle mint a qrmány a lakhatási költségeket az inflációból, szóval ja, legyen akkor 4% thm mindösszesen. Meg mondtam neki, hogy a bérlőim fogják fizetni kb a felét törlesztőnek és itt már a nettó bevétellel számolok, ami az én tapasztalatom alapján a bruttó bevétel 80%-a. A pénz természetesen map+-ban kez el erősödni. Addig is, amíg nem találok kéglit kiadásra, mert utána már a teljes törlesztőt a bérlők fogják összedobni nekem.
Mondom a közjegyzőnek, hogy tisztában vagyok azzal, hogy a lakáshitelek olcsóbbak, de én úgy gondolom, hogy a kp erejét kihasználva talán találok olyan egyedi vételt, ami sokszorosan jobban megéri majd nekem vagy egyáltalán lehet olyan helyzet, mint nekem volt 2013-ban, hogy konkrétan rámígért 500e pénzt egy hitellel vásárló és mégis enyém lett a kégli.
Ha semmilyen alacsony kockázatú befektetési lehetőség vagy ingatlan nem jön szembe, akkor meg 5 év múlva végtörlesztem a maradék hitelt.
Az állami nyugdíjkötvény a babakötvényhez hasonló konstrukció lesz, ki mikor megy nyugdíjba, vesz mondjuk egy 2045 lejáratú állampapírt, ami ad mondjuk 4-5% kamatot (bár egyesek reménykednek a babakötvényes 5,4%-ban is, de szerintem az nem reális) és minden kamatot újra beforgatnak, illetve igényelhető a befizetésekre a 20% adókedvezmény is.
lakni_kell_valahol 2019. 12. 17. 17:54
Törölt hozzászólás
#54436
Törölt felhasználó 2019. 12. 17. 17:49
Előzmény: #54422  tihamer
#54435
Vagyon.
Vagy nem írtam le világosan, hogy most igazából 0-n vagyok, ha CSAK a hitel, megtakarítás összegét nézzük(lakott ingatlan nélkül), vagy erről  más a fogalmunk, mert én még egyrészt nem tekintek teljesen úgy a lakásra, mintha a sajátom lenne, amíg le nem kerül róla a jelzálog, másrészt túl nagy az ingatlankitettségem, pénzt meg max akkor hozna, ha a kisszobát kiadnám akár rövid, akár hosszútávra.
Mindez egy 58nm-es hodály :D.
sakal83 2019. 12. 17. 17:32
Előzmény: #54432  Törölt felhasználó
#54434
Lelked rajta:):):):):) annál jobb nincs, ha annál van a pénzed, amire szükséged lesz, ha nem lesz nyugdíj, akinek adnia kellene amúgy is nyugdíjat :)
impudent 2019. 12. 17. 17:29
Előzmény: #54432  Törölt felhasználó
#54433
mi ez a nyögdíj kötvény és miko tudod megmondani a bank nevét ahol kapok 20 milcsit 3% ra ?
Törölt felhasználó 2019. 12. 17. 17:25
Előzmény: #54421  Criscito
#54432

A nyugdíjkötvényt már nagyon várom és viszem át összes önkéntes manyup pénzem oda, de map+ befektetést vagy egyéb befektetést nem fog az én esetemben elszívni.
Van ismerősöm, aki 2014-ben indított egy önkéntes manyupot, változó összeget tesz be, eleinte kevesebbet, most 10-12e körül + a 20% állami támogatás. Azt mondta, hogy 600e ft volt a teljes összeg és 2014 óta csináltak neki 50e forint hozamot összesen. Nevetséges ez valahol, tényleg. Nekem is baszki több évig mínuszt csináltak, most vannak egy kis pluszban. Ki sem számolom inkább, hogy ténylegesen mennyit buktam ha csak hoztak volna évi 4%-t.
Ja és konzervatív alapokban vagyunk mindketten, szóval kapják be.
Megyek az állami manyupba az első nap, ott fogok sorba állni és ha odaadják a map+ kamatszinteket, már nekem okés. Kell egy olyan nyugdíj befektetés nekem, ami nulla közeli kockázatú és legalább infláció körüli kamatot ad (tudom, magas labda az infláció, de hát ez van). Nem itt lesz az összes pénzem, de nekem kell egy ilyen lába is legyen és qrvára felb.szták az agyam azzal, hogy a legkisebb kockázatú portfolióban több évig mínuszt csináltak.
Szerintem a többség így áll hozzá az állami nyugdíjkötvényhez, hogy ami befektetése konzervatív alapokban van, az szépen átugrik ide. Aki szeret kockáztatni és részvény vagy egyéb alappal játszik, az úgyse fogja oda átvinni.
Azért nem merték bevezetni, mert akkor a befektetési piacról a forráselvonás döbbenetes mértékű lett volna a map+-al együtt. Megvárják, hogy a map+ őrület csillapodjon és akkor jöhet a nyugdíjkötvény őrület. Hogy fognak visítani az alapkezelők, borítékolhatóan. Durva dolgok lesznek ott, mert én is konkrétan fogom és elhozom a pénzemet tőlük és átrakom az államiba. Beszántom az önkéntes manyupot és megyek az állami nyugdíjkötvénybe.
impudent 2019. 12. 17. 17:23
Előzmény: #54430  impudent
#54431

pl Gyula kimegy a két kültelki bérlőjéhő beszedni a 2 szer 50 ezret.
lelakjk a lelakottat plusz amig kiér a mezőre elmegy 20 ezer ft üzemanyagra, kátyúba kerül és rámegy egy napja.
utána takaríthat jvíthat vitatkozhat mindez 100 ezer ft ért
impudent 2019. 12. 17. 17:20
Előzmény: #54428  impudent
#54430

felújítás meg a szakik óradíj
1 db wc szigatelés fél óra 50 ezer
duguláás elhárítás stb.
az ingatlan pénznyelő automata
sakal83 2019. 12. 17. 17:19
Előzmény: #54421  Criscito
#54429
11000M forintig fog maradni lakossági állampapír. Nem feltételnül a mai MÁP+ formában, ezt azért kiemelném. És eddig soha nem mondta ki az MNB, hogy az ingatlan fék is célja volt! Most először.
impudent 2019. 12. 17. 17:19
#54428

Most a MÁP a legjpobb, könyen mobilizálható, nem kell lakásba fektetni 30 milliókat , nem köll bajlodni a paraszt bérlőkkel, mosógép, új lakás a közös köültségel ,lift extra karbantartás befizetés 50 ezer stb
hunor555
hunor555 2019. 12. 17. 17:16
Előzmény: #54421  Criscito
#54427
Főleg ha ilyen ütemben gyengül a forint! Kíváncsi leszek az inflációra. Ha 4% alá hazudják akkor minden rendben van. Ha ez marad így és így jó nekik akkor ugyan úgy 0-ás hozamon van a pénz. Viszont ilyen értelemben a lakásoknak is megy le az ára. Egyre vonzóbb ez a PEMÁP.
impudent 2019. 12. 17. 17:15
#54426

az a baj hogy Surányi ajka le van biggyesztve, Ő mán nem oszt nem szoroz.
Magyarul senkit nem érdekel mit köhög.
A világ megváltozott
tihamer
tihamer 2019. 12. 17. 17:12
#54425
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191217/suranyi-gyorgy-viszontvalasza-az-mnb-nek-teves-strategia-teves-kezelese-410439
"Negyedrészt a MÁP+ addig marad a legvonzóbb (bár a PMÁP lényegesen biztonságosabb), amíg komolyabb sokk nem ér minket, amíg az infláció nem emelkedik átlagosan 4-5% fölé, az árfolyam nem értékelődik le jelentékenyen. Az ilyen helyzetek persze nem kívánatosak, de egyáltalán nem kizárhatók. Ezért ezek a megtakarítások viharban átcsoportosíthatók és keresletet generálhatnak egyéb eszközök iránt (deviza, arany, műkincs, ingatlan)."
Criscito 2019. 12. 17. 17:05
Előzmény: #54421  Criscito
#54424
Azzal szerintem a többség nyerni fog, ha kapunk egy kiszámíthatóbb ingatlanpiacot. Ami az utóbbi években volt, az őrület. Szinte ölték az emberek egymást a jól kiadható lakásokért. Ez nem normális. Az sem normális, hogy nem tudsz annyi pénzt félretenni, amennyivel a lakásárak nőnek évente. Jó lenne egy olyan piac, ami kiszámítható, amivel lehet tervezni. Az utóbbi években ez nem volt adott.
1kor13
1kor13 2019. 12. 17. 17:03
Előzmény: #54421  Criscito
#54423
A nyugdíjkötvény baromi nagyot fog szólni..
tihamer
tihamer 2019. 12. 17. 16:50
Előzmény: #54417  Törölt felhasználó
#54422
A lényeg, hogy van vagyonod. Gratula!
Ez egy hosszú folyamat és mire megöregszünk a kp-t termelő vagyonból lesz a megélhetésünk. Lesz időnk.
A gazdag embernek pénze van. A vagyonos embernek ideje van.
(Lásd Lopott idő c. film).
Criscito 2019. 12. 17. 16:48
Előzmény: #54419  sakal83
#54421
Továbbá többször elmondták már, hogy a MÁP+ maradni fog. Ez nem egy átmeneti terméknek készült. Évekig befolyásolni fogja masszívan a gazdaságot Magyarországon, így az ingatlanpiacot is. És ugye jövőre jön a nyugdíjkötvény is! 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók