Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 kedd, 10:46
Előzmény: #223619  gorgeri
#223620
Ittvolt a kibebaszott portfolios cikk... 
De tudom, az sem igaz:) 
gorgeri kedd, 10:40
Előzmény: #223618  Pistike12
#223619
Ezt a 10-30% panel novekedest milyen gomba fogyasztasanak hatasara kepzelged megint?
Pistike12 kedd, 10:29
Előzmény: #223610  N0MAD
#223618
Miben tevedtem? 
1. Ha lesz EUs forras, es mar most 10-30% novekedes van ugy h nincs. (lasd panel) 
2. Mond mar meg kerlek, hogy egy halando ember mondjuk egy ujepitesu normalis meretu lakast hogy vesz meg 8%os kamaton cs tamogatos nelkul 100m plusz osszegekert? Vagy egy 120m pluszos ikerhazat? 
Mi ez ha nem kiarazodas tulajdonkeppen? 
Egy halando nullas vagyonu ember hogy tudna osszerakni ekkora osszeget? 80mos hitelnel csak a kamatresz 306e ft/ho teljes futamidore. 
De mar egy 44m ftos panelhez is 280e a torleszto. Gyakorlatilag egyedulallokent atlagos emberkent szinte lehetetlen ingatlanhoz jutni. Ember 420e a netto atlagber, ami nem is median... Kifizeted a rezsit es a hitelt marad 90kg kenyerre penzed... Mi ez ha nem kiarazodas? 
lacikonyha kedd, 09:52
Előzmény: #223615  lacikonyha
#223617
persze azt sem tudom eldönteni, hogy a kormány háborúellenes akcióterve, vagy a Békás-faluközponti származású osztatlan közös tulajdonú saját kert szóvirágok közül melyik az illatosabb
N0MAD kedd, 09:47
Előzmény: #223615  lacikonyha
#223616
Bennünket is kínoz a kérdés hogy kilétedet, miletedet hogyan beszéljük át veled jogos kitiltás nélkül.
Vannak olyan témák amikre ez a platform egyszerűen nem alkalmas, sajnos kommentelők nem láthatóvá tételere sem.
lacikonyha kedd, 09:21
#223615

újabb jólinduló nyári nap
zuhanó infláció, gyengülő forint, indulóban éves csúcson kínált gspark
..
csak ne kínozna a kérdés, hogy korai vagy öregségi nyugdíjas,vagy mindkettő esetleg egyik sem vagyok
lacikonyha kedd, 09:06
#223614

amíg a kicsit dagi ámde sugárhajtású békegalambunk röpköd a világban, kis hazánkban lassacskán visszaelőzi az ingatlan infláció a fogyasztóit
ki érti ezt?
és mi lesz veled fityiszálompapír?
lacikonyha kedd, 08:58
#223613

igen,igen,és igen
..
aki ingatlant ad el, majd az átvett vételárral elballag a spárba és élelemre kénytelen elkölteni, az valóban gondban van, nem is kicsiben, de elsősorban nem az infláció miatt
viszont aki az ingatlanpiacon realizált hozamait a fogyasztói kosáron kívül eső területen fekteti be újra, pl az ingatlanpiacon, az nyugodtan felírhatja e a kéménybe a fogyasztói infláció éppen aktuális értékét, és vidáman vagy sírva kell néznie ahogy az elszáll a füsttel?
N0MAD kedd, 08:27
#223612
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20240708/nyakunkon-az-ujabb-lakasdragulas-kiadta-legfrissebb-szamait-a-ksh-697291
Itt a lakásárdrágulás, 7% egy év alatt, tizenhúsz százalék infláció mellett. Nominálisan.
Ralct kedd, 08:16
Előzmény: #223602  Xis24
#223611
A megoldás örökzöld fa, örökzöld bokor, örökzöld aljnövényzet. Ebben a sorrendben. 
N0MAD kedd, 08:15
Előzmény: #223603  Pistike12
#223610
Pistike12 2023. 10. 25. 21:45#208038
“Ebbol raketa lesz sajnos ha fellendul a gazdasag... “
Pistike12 2023. 10. 25. 22:07Előzmény: #208050  N0MAD#208054
“ ha lesz eus forras es ez a szar ramegy hasznaltakra ott siman lehet 40-50%.”
“Akinek nem lesz 2 gyereke szinte es halando az orokre kiarazodott a piacrol sztem,”
Csak random belenézve. Emlekeim szerint voltak keményebb menéseid is, de ha nem haragszol nem olvasom vissza az elmúlt pár évet.
Ha csak tömegpszihózis okozza hogy rakétát vártál és kiárazódást akkor tárgytalan a kérdésem.
lacikonyha kedd, 07:31
Előzmény: #223607  slash
#223609
arról a saját kertről mesélsz ami a tullapon osztatlan közös tulajdon?
lacikonyha kedd, 07:27
#223608

valaki segíthetne, aki otthon van a témában
ha az ember egyszercsak a korai nyugdíjas létet választja, vagyis hogy a megélhetését a befektetéseinek hozamának egy részéből fedezi csak a továbbiakban, azonban egyszercsak eléri az öregségi nyugdíjkorhatárt, és a kincstár is havi rendszerességgel küldözgetni kezd ajándék pénzeket, akkor automatikusan elveszíti a korai nyugdíjas státuszt?
vagy kettős státusszal rendelkező véválik?
esetleg azt tekinthető irányadónak, hogy a befektetéseiből származó jövedelme és az öregségi nyugdíja közül melyik a magasabb összeg?
és ha közben nem teljesen inaktív, hanem családi vagyonkezelést végez tekinthető e egyáltalán nyugdíjasnak?
biztosan van itt korai nyugdíj szakértő is
slash kedd, 07:18
Előzmény: #223606  Xis24
#223607
Én néha a saját kertemben is fejhallgatóval napozok. Ha kint van a szomszéd is a medencénél akkor hallgathatom a pofázást. De legalább nem látom őket. Szerencsére a másik szomszéd is vett nyaralót így váltásban vagyunk. :-) 
Xis24 kedd, 07:08
Előzmény: #223604  slash
#223606
Hát igen. Az baj ha közös. Pont azért is írtam éjjel. Itt aludtam ma. Valami nagytudású is ki akarta élvezni a kertet de közben kedve támadt telefonálni. Jó hangos nevetéssel az éjszaka közepén. Annyit vigyorgott, hogy felébredtem. Nyár van. Nyitott ablakok mindenhol. Igazából lehet, hogy el kellett volna küldeni a francba 1 óra körül. . de a fene se akar veszekedni. Ilyen ez a társasházi lét. Persze vidéken sincs teljes nyugalom. Ott vannak a kutyák. 😃😃😃 Na az is megérne egy misét. 😃 
N0MAD kedd, 06:47
Előzmény: #223603  Pistike12
#223605
“ ujpapotai panelt ahelyett, hogy most cca 37m ft... ”
Érdekes, mindig azzal jösz hogy te a jó helyen levő jó ingatlanokról beszéltél. Majd ez átalakult az új ingatlanokká. Majd amikor erre kérdezek rá akkor a palotai panellé.
Ha arra kérdezek rá akkor meg valami mássá.
slash kedd, 06:35
Előzmény: #223602  Xis24
#223604
A lakóparkban közös a kert Nekem nem kell olyan. . Lusta embereknek nem való saját kert. Hazajövünk 3 hét után olyan a kert mint egy holdbéli táj...2-3 nap komoly meló vagy egy százas a kertésznek.Ez van. 
Pistike12 kedd, 05:33
Előzmény: #223601  N0MAD
#223603
Nem mondtam ilyet soha. Tovabbra is varom a hszemet errol. 
Es igen, egyebkent van olyan, aki kiarazodhatott a lakaspiacrol tavaly. Tovabbra sem ertem a toke hozamat, ha vki hitelre vesz minimal onerovel. A lenti ujpalotai peldam egesz sokatmondo. 
Toled pedig tovabbra is varom, hogy miert nem erte meg tavaly megvenni a 30mos ujpapotai panelt ahelyett, hogy most cca 37m ft... 
Xis24 kedd, 01:28
#223602
Aglo kalandok.Ma bejöttem a városba és végigsétáltam a lakóparkban. Annyira magától értendő volt, hogy le van vágva a fű, szépek a fák és a bokrok, virágok, hogy soha nem is foglalkoztam a dologgal.  Nagyon szépen rendben tartják a környezetet a kertészek.  Aztán eszembe jutott, hogy mennyi minden dolog vár rám az otthoni kertben ha végzek a városi teendőkkel... és abban a minutumban meg is fogalmazódott a megoldás. Sokkal több térkő kellene a telekre 😃😃😃.  ...Pedig tudtam, hogy nem fogunk unatkozni de elképzelni könnyebb mint rendbe tartani egy ház környezetét.
N0MAD hétfő, 21:55
Előzmény: #223594  Pistike12
#223601
Akkor így hogy mindenre válaszoltál csak a kérdésre nem, utoljára:
Volt e tavaly őta (amikor azt mindtad higy aki akkor nem vesz az örökre kiárazódok akkora árrobbanás lesz) a toke hizamát is nézve, így utólag volt e akkora árrobbanás ami azt aki tavaly tudott volna venni idénre végleg kiarazta.
Úgy ahogy mondtad.
Tehát?
Sima igen/nem, a sokéves meg kéthónapos események nem relevánsak. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek