Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Andy01 2023. 09. 17. 19:12
Előzmény: #205030  tothjoco
#205040
Azert szereted a Karib tengert, mert buvarkodsz? vagy mas oka van?
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 09. 17. 18:37
Előzmény: #205033  FeherTibi
#205039

Mit vársz a módosított CSOK-tól (101% hogy szigorítás lesz, vagy nem lesz csak húzzák)?  Az inflációnak semmi köze a háborúhoz, az az elhibázott gazdaságpolitikai ballépések miatt halad úgy ahogy halad, az állam meg beszedi a maga részét.
Én konkréten azt "várom", hogy a munkajövedelmeknél mikor találnak ki valami új dolgot, hogy fizessen a paraszt, ilyen megnemszorítást.
A szolgáltatások inflációs kora lesz 2024, tulajdonképpen itt már az EÜ és az oktatás működésképtelenné válik, a közművek pedig a jelenben mennek szét, ahogy az egyre több építési/bővítési tilalom megjelenik.
TóthJocó: baszki most néztem, a régi almádi fórum felett a sportpályáknál is luxuslakások épülnek a zöldben. Légy szíves magyarázzátok el nekem, hogy kinek (?) ennyi luxus. Nem értem és nem fogom fel. Ahogy előtte írtam, azt értem, hogy van rá egy csomó NER közeli befektető réteg, de miből lesz itt profit, ki fog itt lakni, ki bérli ki ezeket?
slash 2023. 09. 17. 18:35
Előzmény: #205021  Andy01
#205038
Hogy van nálatok ez a Barcelonai projekt? már kivetted? volt már egy szezon? akkor már van tapasztalat. Zagrabi lakás nálam már nem játszik, ismerem sajtóból az ottani lakáshelyzetet, nagyon durva. Nem ismerem a környéket a nyelvet stb . A pesti panel megmarad. Szart se kapok belőle ott már.  
Pistike12 2023. 09. 17. 18:27
Előzmény: #205036  Pistike12
#205037
Bocsanat sztorni. A deficitet nem noveli
Pistike12 2023. 09. 17. 18:25
Előzmény: #205035  HPPapa
#205036
Sot. Lehet nem is noveli, mert vagyont tesznek moge
HPPapa 2023. 09. 17. 18:23
Előzmény: #205033  FeherTibi
#205035
A reptérvásárlásra is megvolt a titkos recept: csak az államadósságot növeli, a költségvetési hiányt nem. A közgazdaságtan már csak játék a számokkal :)
Pistike12 2023. 09. 17. 18:16
#205034
Gyerekek, aki azt mondja, hogy itt csokkenes van az nezzen mar ra az uj projektekre. 
https://lakopark.ingatlan.com/lista
Elkovettem ezt a hibat. Hat vmi brutalisan irrealis. Szoljatok mar kerlek hol lehet penzt keresni ezekre. 
Debrecen n+2 szoba 148m... 
FeherTibi 2023. 09. 17. 17:37
Előzmény: #205032  Murdoch
#205033
nagy költségvetési torzulást fog okozni a CSOK v 2... Még véget se ért a háboru, nem lehet tudni, ki fog gyözni, épp hogy elkezdödött az infláció csökkenése...kalandorság amit a Kormány csinál a modositott CSOK-kal... A repülötér vásárlás se lesz egy kis összeg... Minden bizonnyal jövöre megint el fog szállni a költségvetés és magasan marad az infláció
Murdoch 2023. 09. 17. 17:31
Előzmény: #205028  FeherTibi
#205032
Egyelőre reálárcsökkenés van. Nagy zuhanás meg azért nincs, mert ott a stop, nincs eladási kényszer, az eladók meg még kitartanak. Jövőre lesz szép móka, a csok v2 sem lesz megváltás.
tothjoco
tothjoco 2023. 09. 17. 17:22
Előzmény: #205030  tothjoco
#205031
Egyebkent volt szerencsem meg 30 eve elvezni a az eszaki partot. Mondjuk ha elmegy vaki az eszki parton Udvari utan meg talalhat ijo heelyeket. De ez is veges ……
tothjoco
tothjoco 2023. 09. 17. 17:13
Előzmény: #205029  Andy01
#205030
Csak a Karib regio. Dominika, Rio. En az iden nem is furodtem a Baltonban. Tudom nagykepuen hangzik…. Ha valaki jo helyre akar menni akkor breathless hotel. Dominika
Andy01 2023. 09. 17. 16:48
Előzmény: #205027  tothjoco
#205029
Utalod az Adriat? Milyen tengert szeretsz, illetve melyiket? Nem mesz tengerpartra, csak a Balaton? Bocsi, ha tul kivancsi vagyok, nem kotelezo valaszolni. Szerintem a Balaton elvesztette a regi bajat es termeszetes szepseget. Betonrengeteg lesz, nincs lejutas a szabad strandra, oda az az ertek, emiert szerettem es  - azt hiszem - a kulfoldiek is szerettek. Szinte sirok, amikor latom, hogyan epitik be a  partot, valtoztatjak meg a termeszetes kornyezetet. Nincs megallas. 
FeherTibi 2023. 09. 17. 16:45
Előzmény: #205017  HPPapa
#205028
Bármit lép a Kormány a CSOK helyett, nem fogja tudni érdemben megállitani az ingatlan ár növekedést. Tudom, mostanában vannak alacsonyabb árak, de felfelé fog tartani az egész. A bérlet esetén mindenféleképpen. És szerintem azért is, mert 1-1 család esetében, aki lakást ad ki, a bérleti pénz a havi bevétel jelentös része. Tehát nem engedheti meg a bérbeadás bevételének csökkenését, mert nem tudja fizetni a számláit. Akkor stagnál a bérleti ár, ha mondjuk egy fiatal felsövezetö pár, akik fejenként kersnek havi 1 milliót, kiadnak egy kis lakást albérletnek. Nem számit nekik, hogy 120 ezerért vagy 180 ezerért adják ki. Ott számit ez jelentösen, ahol a lakást kiadó nem keres jól. Mert keres mondjuk egy házaspár 300 + 300 ezret. Akkor nem mindegy, hogy 120 vagy 180 a bérleti dij amiért kiadják a rokon lakását. És ilyenböl vannak sokan.... A közepes keresetük, ne adj isten, az alacsony keresetüek, akik valahogy szereztek egy lakást. Ök tartják fent a magas bérleti árat.. És ez csak rosszabb lesz, mert az ország nem versenyképes....ergo rosszul keresnek az emberek, felértékelödik a lakás kiadás bérleti dijának szerepe a családi háztartásban....  Maga az ingatlan ár meg megy fel...mert a Kormány ezt támogatja
tothjoco
tothjoco 2023. 09. 17. 12:45
#205027
Alsoorstol Tihanyig itt meg mindig elkepeszto mennyisegu penz van. Nem is irok peldakat. Egyebkent a magam reszerol utalom az Adriat, pedig korbevitorlaztam egy parszor. Meg korbejartam jetskivel.Nem az en vilagom.
tothjoco
tothjoco 2023. 09. 17. 12:38
Előzmény: #204999  bronz
#205026
A helyzet az. hogy ezeket a bufeket csak berlik.  Megveszik a berleti jogot 30M ert es fizetnek vente 4M berleti dijat. Igy jon ki a 1500 ft-os langos
lacikonyha 2023. 09. 17. 12:33
Előzmény: #205022  slash
#205025
hány literes deszkád van?
Pistike12 2023. 09. 17. 11:54
Előzmény: #205017  HPPapa
#205023
Rosszul ertemezed szerintem.
"A varosi csok potlasan dolgoznak" =tehat nem osszeget emelnek a regin. "ingatlanok felértékelődése" = nem akarnak kozvetlen penzdotaciot h ne legyen tovabb aremelkedes. "jobban reflektál a mai piaci viszonyokra"= a mai piaci viszony az hogy ni eleg penz es gyerek. Tehat olyan berlakasokat epitenek a barati cegek amik egy ideig berlakaskent funcionalnak majd gyerekek szuletese utan sajat tulajdon lesz. 
En arra leszek kivancsi h mi lesz a se nem varo se nem falusi csokkal erintett helyeken(nagyvarosok agloja) 
slash 2023. 09. 17. 11:51
Előzmény: #205021  Andy01
#205022
Köszi ! Most is itt ülök a tengerparton nincs kedvem hazamenni dobom is a deszkát a vízre és megyek be hallgatom a heavy netalt és szarok mindenre! 
Andy01 2023. 09. 17. 10:32
Előzmény: #205006  slash
#205021
Slash, gratulalok a dontesedhez, hogy idoben vettel nyaralot az Adrian. Egyutterzek azzal, amit irsz: "Főleg érzelmi kötödés van , nem bírok már BPen élni.. 2-3 hét után hányok a várostól, húzunk le a tengerre." Nalunk a spanyol tengerpart a nagy kihivas, a Barcelonatol delre levo tengerparti szakasz. Egyenlore csak a nehany honapos berles mellett dontottunk, aztan meglatjuk. Nem akarunk allanodan ott lakni, de nagy a csalad, mindig lesz majd, aki szivesen megy. 
A te esetedben esetleg erdekes lenne Zagrabban venni egy lakast berbeadasra, utba esik, ismeret mar a helyi eljarast. A panell hasi tasi helyett, az erteke valoszinuleg jobban none. Az sem mindegy, hogy lenne megbizhato euros jovedelmed. Meg nem nezegetted a zagrabi lakaspiacot? milyenek az arak?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek