Csak új forrásra vonatkozik, 3 hónap után 0,01%-ra áll vissza. Ha úgy alakul fel kell törnöd, bukó a teljes kamat. Nem igazán alternatíva, főleg hosszabb távra.
Revolutra HUF kiutalás működik? Esetleg próbálta már valaki? EUR tudom, hogy megy, de ugye itt a HUF számla megegyezik az EUR-os LT-vel kezdődő IBAN-nal, amit a Revolut ugyan meg tud oldani, de nem világos, hogy az Államkincstárnak ez nem jelent-e problémát.
Így van. De ettől HODL, mi stratégiából mozizunk 😀. Legfőképpen krach esetén. Akkor még a szemünk sem rebben, mindig akkor vannak a legrosszabb kiszállók.
Köszi! Akkor tulajdonképpen jól értettem csak éppen nem kartam elhinni. Nagyon furának tartom, hogy azért is trükközni kelljen, hogy a megszerzésre fordított összeget ne kelljen nyereségként kezelni. Ez azért nagy hátrány, így passzív HODL típusú befektetőnek sokkal inkább megéri kripto alapú ETF-be menni, mint kriptotőzsdén vagy ledger-en direktben vacakolni a coin-okkal és a göngyölítéssel. És akkor még TBSz is szóba jöhet.
A topik indításakor írod, hogy a kripto részt göngyölíteni tervezed és 3 évenként cash-re váltod egy részét, aztán vissza. Erre miért van szükség? Próbálom megérteni a kripto adózást, de elakadtam. Ha pl. X összegért BTC-veszel és 10 évig tartod, utána az egészet eladod Y összegért, akkor a teljes Y után kell adózni a 15%-ot, nem vonható le a kezdeti X, mert eltelt a 3 év?
Még nem utaltam ki, de úgy tudom a SEPA utalások gyakorlatilag azonnaliak. Viszont úgy látom csak olyan számlára lehet kiutalni, ahonnan érkezett korábban beutalás. Más számlaszámot nem lehet kiválasztani vagy hozzáadni.
"Az EU. területére, EU.-n kívülről érkező árukat vámkezelik a befizetett vámok az árukat beléptető országban maradnak..." Nem maradnak, ezeket mind átutalják az EU költségvetésébe. Alapvetően pont fordítva van, mint gondolod: a tagállamoknak egy teher a vámkezelés, folyamatosan EU-s ellenőrzés alatt vannak és azon megy a vita, hogy a vámkezelési eljárásoknál felmerülő költségeket megfelelően kompenzálja-e az EU.
Szerintem érdemes megérdezned a könyvelődet, biztos ami biztos, de én annak idején rákérdeztem a NAV-nál, hogy a Wise esetében fizetett kamat esetében mi a helyzet. Itt 30%-ot vonnak le (belga forrásadó) és, ha nem tudom visszaigényelni, akkor itthon már csak szocho-t kell befizetni. Szerintem itt is ez a helyzet. Tehát, ha van kettős adóztatást elkerülő egyezmény az adott országgal, de mégsem tudod (vagy nem akarsz vesződni vele) visszaigényelni az ott levont adót, akkor levonható a magyar 15%-ból.
Ha automatikusan levonják a 20%-ot, akkor itthon már csak a 13% szocho-t kell befizetni. Jól gondolom? Ha pedig mentesség az alapbeállítás, akkor 15% adó és 13% szocho?
Minden részvénynél szerepel, hogy melyik tőzsdén veheted meg, nyitvatartás stb. Ha konkrétan érdekel valami, meg tudom nézni. Többnyire ETF-kel van tapasztalatom, egy market order azonnal megvalósul, spread minimális. Kizártnak tartom, hogy árgyjegyző lenne.
"Azt mondjuk nem értem, hogy ez miért nem kamatjövedelem, ha a Wise cash payback az a NAV szerint." A Wise-nél 30%-ot levonnak a belga adótörvények szerint, tehát, jól gondolom, hogy nekünk itthon már nincs fizetnivalónk?