1990-1995 között azt sem tudta az ember lesz-e valaha munkája, nemhogy lakása. Több ismerősöm van aki végzett mérnökként az életben nem dolgozott a szakmájában, mert nem kapott munkát és kénytelen volt váltani. Minden időszaknak meg volt a maga előnye és hátránya. Persze az aki utolsó pillanatban beesett egy szolgálati lakásba és a munkáltató kénytelen volt eladni, mert nem tudta fenntartani az jól járt. Ja és akkoriban igaz "gombokért" lehetett lakást venni, de a fizetést is "gombokban" kaptunk, sokan abban sem, mert felszámolták a munkahelyét és 3-6 havi bértartozásokat temettek maguk alá.
Valóban nem agysebészet a kamatos kamat, de még a felnőttek 90+% nemhogy nem érti, de kamatot sem tud számolni. Sok ember annyira nem tud számolni, hogy pl. a cég felkínálta fél áron a részvényeit 50%-os áron, 5 év tartás után, ha a részvény ár emelkedik akkor piaci áras kifizetéssel, ha csökken akkor a vételi ár dupláján (euróban!) A fizikai állománynak a 20 %-a volt hajlandó belépni, a diplomásoknak kb. 50%-a. Ja a befizetést a cég meghitelezte és hat havi részletben lehetett törleszteni. Az 5 év után az eredmény euróban: 1euróból 2,6 euró lett + a forint gyengülés... A gyerekek véleményem szerint az oktatás kitolódása miatt is később érnek. Nekem 4 gyerekem van mind ismeri a kamatos kamatot. Ennek ellenére mindegyiküknél voltak időszakok, amikor nem volt jellemző rájuk a megtakarítás. Jelenleg azt mondom 23-26 év között van az a kor, amikor már megtanulják és stabilan tartják is, de ekkor sem mindenki.
18 után nincs beleszólásod mikor veszi fel és mire költi, de ezt már többször többen leírták. Ha júniustól 16% infla lesz (KSH), akkor nem lesz őszinte a mosolya annak aki nagyobb téttel ül benne.
Arról nem beszélve, hogy a jelenlegi kreatív KSH inflációs index számítás mellett a 3% prémium csak arra lesz elegendő, hogy + nullás valódi reál hozamod legyen. Persze akkor is lehet rágni a kefét ha februártól lesz egy 6,8%-os kamat júniustól meg 12% infla. Akinek nem ketyeg ki jövőre a babakötvény a gyereke hülyesége nélkül is megégetheti magát.
Nem számít földgázt is csak ötezerért veszünk, ráadásul a KSH szerint már annyit csökkent a lakossági fogyasztásunk, hogy több gázkazán már nem fogyasztja, hanem termeli a földgázt...
Simán lehet, szociális juttatásnak nevezni és a pénzbeni juttatásokra vonatkozó jövedelmi korlátokat érvényesíteni. Emlékeim szerint az kb. 35 ezer Ft/fő/hó. Ha ennél több a jövedelme akkor nem jogosult rá, ahogy bárki más sem semmi egyébre.
Mivel a drágább üzemanyagból kevesebbet vásárolnak az egyértelmű árcsökkenést jelent. Minél jobban emelik annál kevesebb fogy, így annál nagyobb az árcsökkenés.