Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2023. 07. 05. 07:54
Előzmény: #200517  Ishar
#200520

családfát nem kutattam soha
örököltem  egy csomó anyakönyvi kivonat másolatot amik 39- 40--41-ben kerültek kikérésre a zsidótörvények miatt, ez rájuk van írva, és ezért illetékmentesek is voltak
az apám 1941-tavasszalkerült sorozásra, megvan a szinkeresztény származását igazoló eredeti katonai irat, a szülei pedig ugyanabban az évben vettek 4 kat hold szántót, és a kötetbe belekerült az eredeti adásvételi szerződés amiben nyilatkoztak a felek hogy nem tartoznak ama bizonyos 39-es törvény hatálya alá
a két legrégebbi születés amiről tudósítanak 1818 és19-ben történt a apám apjának apai nagyszüleié
elővettem elolvastam, kivasaltam és agy sereg egyéb régi irattal együtt beköttettem őket
..
nem ezt szokás családfa kutatásnak nevezni, a többi stimmel
..
köszönöm az értő olvasás utáni könnyed kérdésed, és ha akarod beszélhetünk erről bővebben, jó téma számomra, mivel a múlt ismerete szélesebb viselkedéstudományi áttekintést ad, mint releváns ingatlanpiaci tényező
akarod?
lacikonyha 2023. 07. 05. 07:35
#200518

"Varga Mihály új feladata: a költségvetés kiadási oldalának áttekintése, különös tekintettel az egészségügyre, a családtámogatás, a lakhatás és az oktatás területére."
..
új feladat, mert eddig az ilyen nem pénzügyéri feladat volt
..
na ezt a közlést milyen kognitív képeségekkel megáldott népségnek szánhatták?
Ishar
Ishar 2023. 07. 05. 07:32
Előzmény: #200512  lacikonyha
#200517
Jò reggelt Lacò! Az melyik közlési kategòriába, motiváciòs csoportba tartozik, amikor a családfa kutatásodròl és az ehhez kapcsolodò csalàdi összejövetelekről, tortázàsokròl ìrsz? 
mpagnes 2023. 07. 05. 06:59
Előzmény: #200515  lacikonyha
#200516
Igen. Valóban ez lehet. Illetve szegény országban nincs más taktika. 
lacikonyha 2023. 07. 05. 06:53
Előzmény: #200514  mpagnes
#200515

acél ugyan az mint amit tegnap reggel is írtam
a hatalom és a lopás lehetőségének fenntartása, a módszer pedig a nép különböző csoportjainak egymásnak ugrasztása
ez az egymásnak ugrasztás a különböző csoportok méltánytalanul hátrányos helyzetbe hozása, párhuzamosan mások méltánytalanul kedvező helyzetbe juttatásával hatékony
és megfelelő gyakorisággal kell csinálni
..
a politika is viselkedéstudomány, közeli rokona az ingatlanpiacnak
mpagnes 2023. 07. 05. 06:43
Előzmény: #200511  bronz
#200514
Hát remélni tudom csak, hogy a támogatások megmyírbálása a cél, de ez inkább csak álom.
lacikonyha 2023. 07. 05. 06:36
Előzmény: #200511  bronz
#200513

nekem vannak személyes emlékeim a hatvanas évek életminőségéről, amihez képes ma elképesztően kényelmesen és biztonságban élünk átlagban
és ez még gyakran arra is igaz, aki olyan faluszéli vályog vagy még annál is gyengébb minőségű döngölt falú házban él ma is, ami már a hatvanas években is bontandónak számító állapotban volt
és ma már nem ássa föl a kertet, és nem tart háziállatot, még csak pár tyúkot sem, hanem mindent a boltból vesz, és az ideje jelentős részét a tv előtt tölti
bőven terhelhető a nép, és szent a cél
lacikonyha 2023. 07. 05. 06:18
Előzmény: #200510  lacikonyha
#200512

persze érthető a motiváció
..
ha valakinek a közlésé arra fókuszál hogy neki mi tetszik vagy éppen mit szeret, akkor joggal számíthat arra, hogy ebbéli állapota nem válik vita tárgyává, hanem valamiféle jóváhagyást eredményez
..
az egy külön helyzet ha valakinek ismétlődően ilyen hozzászólásai vannak, vagy az esetleges vitákat azzal a döntőérvvel zárja le a maga javára, hogy neki milyen érzelmi viszonyulása van a kérdéshez
..
ez egy játszma, néha pedig "időtöltés" valamiféle pszichológiai nyereség reményében, közeli rokona annak amikor valaki az "igazam van" érzés elérése érdekében el nem hangzott állítást tagad, persze ehhez egy nyilvánvalóan butaság tartalmú el nem hangzott állítást választ
..
mielőtt valaki kijelentené hogy ez a kommentem irreleváns, ajánlom a figyelmébe, hogy az ingatlanpiaci elsősorban viselkedéstudományi kategória, ezért nagyon is releváns és közelebb visz annak megértéséhez
lacikonyha 2023. 07. 05. 05:56
#200510

itt egy -egy komment mindig kétféle jelentéstartalmat hordoz
..
egészséges esetben a fő tartalmi közlés valamilyen ingatlanpiaci vonatkozású, annak állapotáról, folyamatairól szól, pénzügyi, üzleti, műszaki, esztétikai stb oldalról, ez a hangsúlyos része a tartalomnak
ugyanakkor ez a tartalom indirekt módon valamennyit elárul a közlő felkészültségéről, irányultságáról, ízlésvilágáról stb, mint kevéssé fontos mellékszál
..
azonban vannak kommentek, ,amik fókuszában az van,  hogy a közlő mit szeret, mit nem, mi tetszik neki, mi nem,  és csak mellékszál az ingatlanpiaci részlet,az csak az apropó ahhoz hogy magáról beszéljen
..
ilyenkor ráutaló magatartással azt kezdeményezi, hogy beszéljünk őróla
aztán ha célba ér az kezdeményezése, csodálkozik, hogy miért ő a téma
mpagnes 2023. 07. 05. 02:09
Előzmény: #200508  Hathor
#200509
Ez Amerikában már 30 éve így volt. A volt magyar főnököm így kezdte..
kukor-ica 2023. 07. 05. 00:52
Előzmény: #200501  tihamer
#200507
A 7-8% lakáshitel kamat már nem egy horror mérték, főleg nem akkor ha az infláció és a béremelkedések ezt bőven meghaladják, és nem növekszik a munkanélküliség. 
Ráadásul ahogy megy le a BIRS, úgy mennek le ezek is, tehát a hitelpiac élénkülésére számít szerintem mindenki.
.
Idősebbek emlékezhetnek rá, hogy az 1. orbán kormánynak volt egy  6%-os kamattámogatott kedvezményes hitele, amiért annak idején kb tapostuk egymást a bankokban. 
Aztán 2003 végén vagy 2004 elején megyóék megszüntették, mert egyrészről nagy teher volt a költségvetésnek, másrészt a piaci kamatok is kezdték közelíteni, kb. 7-8% körül voltak.
A 90-es évek horror kamatszintje után a 6% egy kánaán volt...
És tulajdonképpen ez volt a normálisabb világ, a 201x-es évek voltak abnormálisak, amikor nem volt a pénznek időértéke, és 3%-on lehetett lakáshiteleket felvenni. Na, ez már nem jön vissza...
Aki saját lakásban akar lakni valahol, az lassan el fog kezdeni mozgolódni, aki befektetési célú vásárló lenne, az meg majd akkor, ha lemegy a PMÁP kamata.
mpagnes 2023. 07. 05. 00:41
Előzmény: #200504  Murdoch
#200506
Nőhetnek az árak 2025-ig, csak az infláció áll le. Érdekes logika. Úgy is mondhatjuk, hogy a 6 infla csak álom. De ezt már a tanárok bérénél is elárulta Szíjártó, mert azt mondta 2030-ra 800 ezer lesz a fizetésük, tehát 800 Ft körül lesz az euró 7 év múlva.
kukor-ica 2023. 07. 05. 00:40
Előzmény: #200493  Murdoch
#200505
Én, mint nem mai csirke, speciel örülnék neki, ha este 10-kor minden elcsendesedne (pedig nem vagyok korán fekvő :), de azért ne várjuk el, hogy a City olyan legyen ilyenkor, mint Nógrád megye.
20 éve én is hangoskodtam eleget a belvárosban, akkor biztos mást mondtam volna :)
De fiatalok mindig voltak, és lesznek, nekik jó lesz az, ha egy sokfelé osztott lakás egyik kutyaóljában laknak, csak hogy közel legyenek a nyüzsgéshez.
A belváros szerintem 30 valahány éves kor felett életvitel szerű lakhatásra már lassan alkalmatlan, zöld nincs, hősziget van, pakoló nincs, de autófolyam van, így részben irodák, részben szállások (incl. rövid távú és hosszú távú kiadásra) veszik át a régi nagy lakások szerepét. 
Nem mondom, hogy ez "jó", de szerintem természetes, és lehetne rosszabb is.
Aki pedig valamiért ott ragadt, de már nem bírja a zajt, az a másodvonalban (angyalföld, zugló, kispest, stb.) talál olyan megfizethető alternatívát, ami nem a világ vége, közel van a bevásárlási lehetőség, a metró, stb., és még talán parkolni is lehet.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 07. 04. 20:45
Előzmény: #200502  tihamer
#200503
A korlátozott kamatfelár és a bankok sarca miatt én 2025 előtt nem látom, hogy a jelenlegi helyzet érdemben változna.
tihamer
tihamer 2023. 07. 04. 20:29
Előzmény: #200501  tihamer
#200502
"
  • hitelt!
  • Érdemes-e a most lehető legtöbb lakáshitelt felvenni? A kérdés létjogosultságát a hitelkamatoknál magasabb infláció és állampapírhozamok adják. Igen, jelenleg megéri az önerőnk egy részéből inkább állampapírt venni. Sőt, akár szabadfelhasználású hitelekből is megéri kihasználni ezt a ritka relációt. De csak akkor, ha a felvett hitelt, vagy megmaradt önerőt biztosan nem másra költjük. Valamint, ha az infláció a hitel kamata alá csökken, akkor az állampapírokat visszaváltjuk és előtörlesztjük a hitelt."
tihamer
tihamer 2023. 07. 04. 20:14
Előzmény: #200496  J0hnnyEnglish
#200501

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek