Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 28. 10:02
Előzmény: #176858  Törölt felhasználó
#176860

Sajnos már eléggé ignorálnom kell a felhasználó hozzászólásait. Ha valakit ennyire sokszor tiltanak ki innen, annak oka van.Azt azért megkérdezted a dinasztiásoktól, hogy a gyermek önszántából választotta a "hivatását" vagy szülői nyomásra? (persze a szülő úgyis tagadja ha nyomást gyakorol a gyerekre)
lacikonyha 2022. 08. 28. 09:41
Előzmény: #176857  J0hnnyEnglish
#176859

honnan tudod, hogy az o szempontjábol nem a ''semmit sem kotloot rá'' volt vagy a lehetoség, vagy a kifizetodo verzio?
az hogy neked mint esetleges vevonek mi lenne a vágyad, az a te ugyed kizárolag, nem azé aki 50 éve orokolt valamit
Törölt felhasználó 2022. 08. 28. 09:38
Előzmény: #176855  Vodafonelive
#176858
Ezek ott generációs családi alapelvek. Orvos vagy mérnök dinasztiáknál látom, hogy a jelenleg 50 körüli szülők is így kezdhették, és természetes, hogy ők is továbbadják a gyerekeiknek. Cserébe már 50-60 között nagyszülők lehetnek.
Én nem ilyenből jöttem, de fiatalon figyeltem, hogyan csinálják ezek a családok. És évtizedes távlatban is látom, hogyan sikerülhet, ilyen szempontból olvass vissza Lacikonyha nagyszülős példáira, tanulságos.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 08. 28. 09:35
Előzmény: #176852  lacikonyha
#176857
Nem bontás, az viszont, hogy semmit nem költött rá egyből látszik (pl külső-belső nyílászárók, tető..stb)
lacikonyha 2022. 08. 28. 09:29
Előzmény: #176850  Murdoch
#176856

hat a te irásaid mindig olyan szakértelemrol árulkodnak, mintha valaki 5 cm hosszu játék vizmértékkel akarná egy 15 méter hosszu feluletet kivizszintezmi
....
már egymillioszor bebizonyosodott, hogy az ingatlanpiac ciklikus, de átlagában emelkedo, és egy 20-25 éves távra tervezett ingatlanbefektetés kb 3 hullámvolgyet igyis ugyis megfut, ami a kezdés pillanatában illetve már elotte is ziher
eki ezt nem tudja, vagy ettola kardjába dol, annak ugy kell
..
aki ezt nem tudja, az vagy te vagy, vagy a te tanitványod, de minek házalsz az 5 cm-es játék vizmértéked szintezo potenciájával? lezs olyan fogyatékos  aki hisz neked?
..
már tobbszor számokkal részletezve is leirtam a 2008 nyarán devizehitelre vett panelom pályafutását, ami az elso 5 évében beteges volt, de már régen kifizette magát busásan
...
szoval volt értelme ismét hencegned az 5 cm-es játékvizmértékeddel, nagyon sok értelme, várom akovetkezot
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 28. 09:28
Előzmény: #176853  Törölt felhasználó
#176855
Ja, de mindig van az a réteg akinek az elején ha tud mindent meg kell teremtenie, hogy az utána lévő generációnak jobb legyen. Sokan el sem tudják képzelni milyen lehetőség pottyan az ölükbe amikor egy budapesti lakást kapnak otthonról, aki nem dolgozott még diákmelóban sem nem tudja úgy értékelni azt.
Ágnes mondta itt nagyon jól. 20 millió forint kevés pénz és kb. semmit nem ér, de megdolgozni azért a 20 millió forintért már teljesen más tészta.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 28. 09:26
Előzmény: #176849  J0hnnyEnglish
#176854
Mamám dettó ugyan ez volt. 3 szobás tégla lakás, 67 négyzetméteren, jó lokáció, 3 külön nyíló szoba, keleti-nyugati tájolás, első emelet... 20 évig semmit, ismétlem semmit nem költött rá műszakilag, mert mindig mondta, hogy arra a kis időre minek. Aztán senki sem gondolta volna, hogy 103 évet fog leélni, a lakás meg nem ment el, nincs használva, mert az örökösök nem akarják eladni (még)... pedig kíváncsi lennék mennyiért menne el a városban lévő hirdetéseket figyelve.
Törölt felhasználó 2022. 08. 28. 09:19
Előzmény: #176851  Törölt felhasználó
#176853
A közvetlen baráti körömben azt látom, hogy a huszonéves fiatal a szüleitől ajándékba kap egy 50-70nm-es újszerű lakást Budapesten. Kevésbé tehetőseknél másfél-kétszobás panel a pesti oldalon. Avagy egyenértékű lenne 30-80 millió ajándékkal a gyereknek. Tudok olyanról, aki 8 milliót adott mellé berendezésre és konyhabútorra. És ezek dolgos, rendes gyerekek. Nyolc ilyen esetet számoltam össze szűk baráti körben, és kb ez várható majd a fiamnál is.
Ez is a világ.
lacikonyha 2022. 08. 28. 09:15
Előzmény: #176849  J0hnnyEnglish
#176852

egy átlagos családi ház életpálya gorbéje nem azonos egy nagyváros belso teruletén épult városi látképet is meghatározo épulet életpálya gorbéjével
mibol gondolod, hogy nem az a természetes, hogy egy 50 éve megorokolt családi ház mára (vagy már joideje) bontásra érett?
erkolcsi avulása, és muszaki állapota, és ugy minden alapján?
mibol  gondolod hogy a kertvárosi mai technologiával osszerakott, egy család egojának onmegvalosito szándékának és pénztárcájának megfeleloen megépitett családi ház, nem hasonlo életpályát fog majd befutni? és nem természetébol adodoan?
Törölt felhasználó 2022. 08. 28. 09:08
Előzmény: #176849  J0hnnyEnglish
#176851
Az emberi igazságérzet amellett szól, ami írsz. Az örökölt vagyon kb olyan, mint a lottó nyeremény, van akinek átok, van akinek boldogság.
Az örökölt vagyon felértékelődése pedig már tőkejövedelem.
Ha az a lerobbant ház évente 10 millióval ér többet, az egyenértékű azzal, hogy a munka lovagja havi 800 ezerrel keres többet, többet gürizik, stb. Ha pedig 30 millió az éves felértékelődés, az már behozhatatlannak tűnik munkajövedelemmel.
Ez a világunk mostani rendje.
Murdoch 2022. 08. 28. 09:06
Előzmény: #176847  lacikonyha
#176850
Egy kiadós recesszióban (kb. itt van a nyakunkon) azért max eszmei értéke lesz egy marék üzlethelyiségnek, szvsz. Ahogy nézem, a rezsi kapcsán dominószerűen bezárási hullám indult.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 08. 28. 08:59
Előzmény: #176832  Törölt felhasználó
#176849

Nem tőkejövedelemre gondoltam a vagyon alatt! Azon viszont rohadtul kiakadok, hogy "sajnálni" kell olyan embereket (családok, nyugdíjas Erzsi néni) akik a 150 nm-es 50 éve megörökölt házra egy fillért nem költöttek, most pedig a rezsivel is gond van, de hát kisebbe nem megy, eszébe nem jutna, amúgy is az Ő lepusztult háza simán megéri a piaci árat adott helyen!
Nem egy ilyennel találkozok Fire73 egy csomó helyen, ugyan ez megvan Nagyvárosban és falun is. Elhanyagolt, lepusztult házak !jó helyen!, vagy üresen, vagy laknak benne.
Nem ide tartozik, de korábban beszéltünk arról az iszonyú adózási aránytalanságról (munka jövedelem/tőke jövedelem) ami lett 30 évvel a rendszerváltás után. Szerintem ez is hozzájárult a jelenlegi elvándorlási helyzethez.
Belegondolsz ilyen árak mellett (rájön egy válság, ok valamennyivel csökkenek az árak) - milyen lakhatási válság alakul(t) ki- hány ingatlan áll üresen?
Ebből a szempontból gondoltam a vagyon torzító hatását.
Törölt felhasználó 2022. 08. 28. 08:51
Előzmény: #176847  lacikonyha
#176848
Orulok h leszurted a lenyeget! 
lacikonyha 2022. 08. 28. 08:42
Előzmény: #176845  Törölt felhasználó
#176847

kivánni sok mindent lehet
viszont bizonyos piaci szegmensben várhatoan elotérbe kerul az euros ingatlan ár elofordulás, 10 éves távlatban szabadszemmel is jol láthato mértékben
és még azt is megérhetem, hogy egyes befektetéseimrol kiderul, hogy euroban vannak
na én meg ilyet kivánok, ok?
Freszelés 2022. 08. 28. 08:17
#176846
off
a madárcsicsergős ékszerdoboz mellett ma találtam egy (számomra) új gyöngyszemet: "gyéméntdoboz'
:D
Törölt felhasználó 2022. 08. 28. 07:53
#176845
Sztem maradjanak forintban a hirdetesek (most nem az V. Keruleti luxus csak kulfoldieknek van ilyenre zséjük lakasokra gondolok) es aki eladta a lakasat valtsa be utana eurora ha kell neki... de euro arral "befixalni" a lakas eladasi árát ilyen huf gyengulesek mellett csak a vevok 90%-nak a szopatása... 
Törölt felhasználó 2022. 08. 28. 07:34
Előzmény: #176842  Benzedrine
#176844
Nem tudom mi az az iban atulas de ha ezt nevezzuk euros atutalasnak akkor a vevo fogja beszopni ha ep aznap felment az arfolyam 10-el. Ja hogy lehet h annyi penze mar nem lesz ft-ban hogy a kivant euro kijojjon belole, akkor az elado fogja beszopni mert nem tudta eladni...
Törölt felhasználó 2022. 08. 28. 07:27
Előzmény: #176840  Törölt felhasználó
#176843
Tehat ha van ket lakas, az egyik 100e euro a masik 90e euro, akkor ossze lehet hasonlitani de ha 40 millio a masik meg 36 millio akkor nem lehet osszehasonlitani. Ertem....
Benzedrine
Benzedrine 2022. 08. 28. 07:25
Előzmény: #176839  Törölt felhasználó
#176842
Nem mindegy a vevőnek, h forint vagy iban átutalást csinál? Az iban átutalás ilyen összegnél már olcsóbb.
lacikonyha 2022. 08. 28. 07:20
Előzmény: #176839  Törölt felhasználó
#176841

ez is egy folyamat, és annak vannak pillanatfelvételei, meg fejlodési fázisai, tendenciája
ahol  már euroban forog kozszájon az ingatlanár nem a nemzeti hivatalos pénznemben, ott sem azonnal, egyik naprol a  másikra spontán bevezetodott az euros ármegállapitás, a tranzakciok széleskoru megváltozása

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek