Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2022. 01. 01. 15:36
Előzmény: #142637  Gang
#142640
Én azt mondtam neki, hogy ha nem tud a bérlőkkel megegyezni, nem fizesse be a csekket és kikapcsolják az áramot. Azután már nem lesz miért ott maradniuk. Ha meg reklamálnak mondja meg, hogy az áramszolgáltatás nem volt benne a szerződéseben. :-)
Gang 2022. 01. 01. 15:33
Előzmény: #142638  lacikonyha
#142639
Nem a lelakásról vagy rongálásról van szó.
A bérlők fix összegű bérleti díjat fizetnek, ami tartalmazza a lakás rezsiköltségeit is. Ezt tartalmazza a szerződés is. Csak remélhető, hogy a "szokásostól eltérő túlfogyasztást" belevették.
Tehát mondjuk 20-30ezres rezsiig dörzsöli a markát a tulaj. Felette meg arányosan , izzad, sír, ráfizet...
lacikonyha 2022. 01. 01. 14:50
Előzmény: #142637  Gang
#142638
ez valami vidéki sztori lehet, és amit 10 éves távlatban rendszeresen diákoknak adtak bérbe, azon lelakni valo sem szokott lenni (persze torni-zuzni az nem lelakás kategoria)
Gang 2022. 01. 01. 14:44
Előzmény: #142628  szieszta
#142637
Az ilyen "nevetős tulajok" nem szokták bejelentve csinálni a kiadást.
A srácok biztosan nem fognak maguktól belemenni a számukra hátrányos szerződés módosításba.
Adózzon!
Beszéljen ügyvéddel.
Ha a szerződés engedi, mondja fel.
Hívja ki a szolgáltatót, hogy rossz az óra vagy állapítsák meg miért sok. Kap papírt a szokásostól eltérő túlfogyasztás miértjéről.
Aztán már csak a tökösségén és az ügyvédjén múlik.
lacikonyha 2022. 01. 01. 14:38
Előzmény: #142633  szieszta
#142636

egy viszonylag osszetett lakoingatlan adásvételi szerzodése nem nagyon megy 3-4 oldal folé, ha egyszeru akkot kettore référ (hacsak az ugyvéd nem kopizbe felesleges fejezeteket a ptk-bol hogy demonstrálja mennyit dolgozott)
egy gondosan megirt lakásbérleti szerzodés mellékletek nélkul is konnyen tulmegy a 10 oldal terjedelmen
merthogy a bérleti viszony egy nagyon osszetet jogviszony
persze a szerzodés egy papir, szerencsétlen esetben futoértéke marad csak
a naivitás meg a garanciák nélkuli bizalom megszavazás kotelmi viszonyok esetén szerintem 2000 kornyékén vált végleg és alaposan  kerulendu magatartásformák kozé
lacikonyha 2022. 01. 01. 14:13
Előzmény: #142634  Murdoch
#142635
nem világos mirol akarsz meggyozni
Murdoch 2022. 01. 01. 13:59
Előzmény: #142623  lacikonyha
#142634
Hát persze. Amíg felfele megy a dolog, addig oké, ha lefele, akkor mindjárt felesleges statisztika. Akkor biztos dezinformáció a gépjáműipar visszaesése is, sőt szólj az MNB-nek, NAV-nak, DH-nak, hogy dobják ki az összes lakáspiaci adatukat. 
szieszta 2022. 01. 01. 13:57
Előzmény: #142628  szieszta
#142633
Fürdővárosban lakom, ahol aztán sok minden megtörténik a turistákkal. A lopás mindennapos, az már nem feltűnő, de az egyik vállalkozó mesélte, hogy egy családocska jött nagymama, nagypapa, apa, anya, 2 csemete. Régóta visszajárók. Utóbbi időben utánfutóval érkeztek, mert hazafele bevásároltak olcsó befőznivalóval, gyümölcs, zöldség. A tulaj nagy meglepetésére, amíg a fiatalok a strandon vigadtak, a nagyszülők befőzték a gyümölcsöt, zöldséget. Egy hétig ment a nagyipar. Csak akkor jöttek rá, mikor a szemetesedény tele volt zöldségmaradványokkal, meg a befőzéshez használt fűszereszacskókkal. :-)
mr_bob
mr_bob 2022. 01. 01. 13:56
#142632
lohran 2022. 01. 01. 13:49
Előzmény: #142625  bp
#142631
Kérdezd meg Sztankay művész úrat vagy Sediánszkyt.
lacikonyha 2022. 01. 01. 13:49
Előzmény: #142625  bp
#142630

egyszer a bajcsyn sétáltam egy idos holgyel, és panaszkodtam neki a szmogra
erre fecsattant, hogy budapesten ne beszéljek szmogrol,  biztos nem jártam még los angelesben, na ott van szmog, pesten nincs
általános kérdésre általános válasz: a budai egonál nagyobb nincs tehát jo kornyék
Törölt felhasználó 2022. 01. 01. 13:48
Előzmény: #142621  szieszta
#142629
Akkor azok bányászgépek voltak. Nagy energiaigénye van. Egy akkora ambivalens világban élünk! Az egyik oldal ,azt szajkózza! Csökkentsük a költségeket, szigetelés ,napelem, minimalizálni a fogyasztást. De közben meg , egy üres semmire nem jó virtuális dolgokra pazarolják az energiát. 
szieszta 2022. 01. 01. 13:46
Előzmény: #142624  Gang
#142628

Én is a kriptóra gyanakszom, mondtam is nekik, de nem tudják mi az. Amikor el kezdtem magyarázni, a tulaj nevetett, hogy az ő laptopja már 7 éve nem volt kikapcsolva, még sincs ekkora fogyasztásuk. Ekkor lemondtam a felvilágosításról.
Mivel eddig nem volt gondjuk (ilyen tapasztalatuk), azért volt ilyen megállapodás és jól működött. Most csak a 2 évre aláírt szerződést kellene valahogy hozzá igazítani, mert a diákok csak erre hivatkoznak.
A tulaj még örült is annak, hogy még  a nyári szünetre is kivették, mert ott találtak valamilyen diákmunkát. Micsoda jó üzlet, hogy nem egy kisgyermekes család éli le az ingatlant, hanem jó kis diákok, akik délelőtt suliban, délután munkában és éjjel beesnek az ágyba, hullafáradtan, még hétvégén is. :-)
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 01. 01. 13:46
Előzmény: #142609  tihamer
#142627
Szerintem, csak akkor lesz csökkenés, ha lesz hozzá egy masszív pénzügyi válság. Ennek én kisebb esélyt adok, inkább évekig tartó oldalazást tartom esélyesnek, magasabb infla mellett. Idén 22-Ben egyébként én nagy változást nem várok...
Törölt felhasználó 2022. 01. 01. 13:43
Előzmény: #142625  bp
#142626
Nagyon rátarti környék! 
bp 2022. 01. 01. 13:32
#142625

Sziasztok!
A Naphegy Dunától távolabbi része (Tigris utca, Aladár utca, Zsolt utca) mennyire számít jó környéknek?Mennyire zajos, szmogos? Sínek futnak a közelben, közel a BAH csomópont is.
Gang 2022. 01. 01. 13:27
Előzmény: #142621  szieszta
#142624
"A kriptovaluta „bányászata” energiaigényes, és nehéz számítógépes számításokkal jár a tranzakciók ellenőrzésére..." 
...vagy marihuánaültetvény, esetleg Fornettist vagy egyéb látványpékséget nyitottak:-D
Ha tartani akarják ezt a buta rezsiköltség elszámolást, legalább a villanyt maximálják: 
Például 5000ft/hó és csak annyit töltsenek nekik.
https://bit.ly/3pM4my1
lacikonyha 2022. 01. 01. 13:06
Előzmény: #142622  Murdoch
#142623

már  csomoszor leirtam, hogy az átlagok  az idotoltésen kivul még a hajrakenésre jok, a tét nélkuli joslatok meg semmire
illetve az ellenorizhetetlen modszerrel készitett és kozzétett átlagok és joslások még a megtévesztése, manipulálásra, dezinformálásra is jok még
számomra az ingatlanugyeim egyedi esetek, nahy ivben szarok az átlagokra meg a tét nélkul josolgatokra mert nem idotoltésként hanem pénzcsinálásra veszek részt bennuk
Murdoch 2022. 01. 01. 12:49
Előzmény: #142615  lacikonyha
#142622
Esetleg a várható (bp-i) tranzakciókra is jöhetne valami jóslat. MNB novemberi statisztikája alapján pl. többlakásos társasház 2017: 33677 db, 2021: 8115 db. Ez utóbbi még gondolom felfelé lesz korrigálva, de akkor sem látszik túl fényesnek. 
szieszta 2022. 01. 01. 12:48
#142621

Egyik ismerősöm panaszkodott, hogy az ingatlanjukat diákoknak adták ki, már több mint 10 éve. Mivel más településen laknak, nem nagyon ellenőrzik őket és úgy vannak megegyezve, hogy a rezsiköltség benne van a fix bérleti díjban. 
Az idén teljesen újak jöttek, nagyon megnyerő fiatalemberek, csendes, maguknak valók. Nagyon "kockák" számítógép mániások, az egyik 3 számítógéppel költözött.A villanyelszámolásnál akadt fenn a szemük, a bérleti díj nem fedezi a fogyasztást. A gázfogyasztás normális, így biztosan nem olajradiátorral fűtöttek.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek