Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 01. 01. 19:05
Előzmény: #142679  Andy01
#142680
Jogalap nélküli a korlátozás? Igen vagy nem?
Andy01 2022. 01. 01. 18:56
Előzmény: #142676  Törölt felhasználó
#142679
Nem megfelelo ez a megkozelites, a birtokvedelem osszetettebb jogintezmeny.
Andy01 2022. 01. 01. 18:54
#142678
Valtozas varhato az aggloban??? Vitézy Dávid  interjúhttps://www.portfolio.hu/ingatlan/20220101/vitezy-david-fenntarthatatlan-ahogy-a-budapesti-varosterseg-burjanzik-518964 
 "Felhívja a figyelmet arra, hogy a zöldmezős lakásépítések során egész egyszerűen annak a lakóhelynek a valós költségét nem fizeti meg az, aki csak a házat építi meg. Előbb-utóbb oda út, vasút, közművek kellenek, amit közösen fizetünk. Egész egyszerűen fenntarthatatlan, mind anyagi, mind környezeti értelemben, ahogy a budapesti várostérség burjánzik. Véleményes szerint kellene egy olyan törvény, ami kimondja, az agglomerációban nincs több zöldmezős lakásépítés, és ahol esetleg még engedélyezett új lakások, házak építése, azok gyalogtávra vagy biciklivel kényelmesen elérhető távolságra lehetnek csak a legközelebbi vasút vagy hév-állomástól."
lacikonyha 2022. 01. 01. 18:50
Előzmény: #142676  Törölt felhasználó
#142677

kérni kérhet, csak nem kap
az eonnak van ilyen szolgáltatása, lehet hogy másszolgáltatonak is, de azt nem tudom
az áram kikapcsolásár nem fogja megtenni a szolgáltato, mert a jogszeruen lakott ingatlanba szolgáltatást csak ugy nem szuntethet meg, pl nem elegendo indok a bérbeadoi kérés
pont erre találták kia minimális szolgáltatást, aminek a teljesitményét már elfelejtettem de háztartási berendezéseket nem visz el, csak némi fényt biztosit
Törölt felhasználó 2022. 01. 01. 18:41
Előzmény: #142674  Andy01
#142676
Nem mindegy, hogy a bérlő egy próbálkozó ügyeskedő vagy egy minden hájjal megkent disznó. Utóbbi akár birtokvédelmet is kérhet, ha korlátozod az áramot. 
lacikonyha 2022. 01. 01. 18:16
Előzmény: #142674  Andy01
#142675

az az ugyfélszolgálat ahol én elkezdtem intézni nem kért indoklást, a szerzodo fél kérheti indoklás nélkul
Andy01 2022. 01. 01. 18:13
Előzmény: #142672  Törölt felhasználó
#142674
 Amennyiben a szerzodes nem nevesiti azt, hogy NEM "lakás céljára szolgáló használat" -ra tortenik a berbeadas, akkor a lakas celjara torteno hasznalatot velelmezni kell. Tehat: egyszeru megoldas a korlatozas a szolgaltatonal, vagy ha ez nem hozna eredmenyt (megegyezest, szerzodes modositast, kiegeszitest), akkor egy megfeleloen megirt ugyvedi felszolitas eredmenyre kell, hogy vezessen. 
lacikonyha 2022. 01. 01. 18:04
Előzmény: #142661  Andy01
#142673
volt egy esetem amiben felmerult a gyanu, utána érdeklodtem, de aztán nem lett rá szukség
Törölt felhasználó 2022. 01. 01. 18:04
Előzmény: #142666  Andy01
#142672
A konkrét szerződés ismerete nélkül erről nem lehet nyilatkozni. Aztán ha történetesen igaza is van a bérbeadónak, egy peres eljárás is pénzbe és időbe kerül, és még az sem biztos, hogy megnyeri. 
Andy01 2022. 01. 01. 18:00
Előzmény: #142668  lacikonyha
#142671
Ketsegtelenul igy van. Nem kivantam nyelveszkedni, ez itt nem az a forum. Ha a jogi nyelvet es kifejezeseket keresed, az nem itt van. Probald a mondanivalo erdemi reszet vizsgalni. 
Törölt felhasználó 2022. 01. 01. 18:00
Törölt hozzászólás
#142670
lacikonyha 2022. 01. 01. 17:58
Előzmény: #142667  Placi82
#142669

te azon dobbensz meg amin akarsz és azt fogsz rám amit akarsz
a devizahitelen kizárolag bukás asztereotipiák buta verzioja és hogy ne igy legyen nem volt szukséges résztvenni a kedvezményes elotorlesztésben
orulok hogy felvilágosithattalak
lacikonyha 2022. 01. 01. 17:54
Előzmény: #142658  Andy01
#142668
amugy a kolcsey és a tobbiek, tobbek kozott a herder hatására azért fogtak neki a nyelvujitásnak, mert az akkori magyar nyelv nem volt alaklmas a kor tudományos vagy pl torvénykezés europai szintu kiszolgálágára és végul elég jol belokték a motort,  ennek eredményeként ha már jogszabály meg ugyvéd kerul szoba jobb tudni hogy a ''lakáshasználat'' nem tévesztendo ossze a ''lakás célu használat'' kifejezéssel
Placi82 2022. 01. 01. 17:53
Előzmény: #142657  lacikonyha
#142667
Komolyan le vagyok dobbenve, hogy lekezeloen osztod itt az eszt itt a fortumtagoknak foleg hogy ,idosebb fejjel, ingatlanoskent devizahitelt vettel fel :))
Andy01 2022. 01. 01. 17:53
Előzmény: #142663  Andy01
#142666
Egyebkent minden berleti szerzodesnel alapszabaly, hogy a berlok bekoltozesekor a szerzodesben rogziteni kell az oraallasokat, es fotokat kell a meroorakrol kesziteni. Igy nyomon kovetheto a fogyasztas. A  leirt esetben  is konnyen bizonyithato a szokasostol  (lakhatas soran szokasostol )eltero fogyasztas.
pogramozo 2022. 01. 01. 17:50
Előzmény: #142656  lacikonyha
#142665
Még abban segíts kérlek, hogy hol írtam, hogy az ingatlan árakban zuhanás lesz?
De arroganciában hasonlítasz a big shortban lévő mortgage brokerekre :) Ha már big short, a kis "teóriámban" nem is említettem azt a kockázatot se, hogy ami 2008-ban a válságot okozta (Synthetic
Collateralized Debt Obligation aka CDO), annak a piaca 2016 óta újra felélénkült Bespoke Tranche Opportunity aka BTO néven.
...
"adni venni a lakásokat nem létszukséglet olyan értelemben mint a levegovétel"
Ezzel egyet is értek. Mindaddig, ameddig nem kezdenek beárazódni a magas kamatok a felvett 30-50 milliós hitelekbe.(nem egy ismerősnél van ekkora hitel, rossz esetben simán duplázódhat a törlesztő). Az MNB-nek van egy hitelkalkulátora, ahol el lehet játszani a kamat százalékokkal valamint meg lehet tekinteni a historikus kamatszintet 2008 idején.
...
De Isten ments, hogy bárkinek elrontsam az optimizmusát/kedvét. Az alapvető gazdasági összefüggésekkel csak annyit szerettem volna közölni, hogy nagyon nem ideális a világgazdaság állapota, ami aztán vagy kihat majd az ingatlanpiacra vagy nem.
Egyelőre csak annyit mondtam, hogy SZERINTEM be fog fagyni tavasztól a kamatemelési kényszer miatt (és itt is a nem dotált piacot írtam).
Placi82 2022. 01. 01. 17:49
Előzmény: #142615  lacikonyha
#142664
"nekem van 2008 nyarán devizahitelre vett elejétol bérbeadott panelem,  jol muzsikál  még ha 2016 ota nem lett volna áremelkedés akkor is igy lenne"   Na ne...! Ha kormanyunk nem ment meg teged, akkor kb 160 ft chf arfolyamrol szamolva most 355 ft chf en számolva 4-5%os kamaton szamolva feltetelezve egy kb akkori 10-12 millios hitelvolumennel,akkor most lenne kb 35-40 millios adossagot kamatos kamattal Masszívan bukoba lennel. Es azt meg warren buffet se gondolta hogy 10 ev mulva ilyen Modern monetáris  elmélet, penznyomtatos, kamatokat alacsonyan tarto idoszak jon, amit a koronavirus tovabb katalizalt!! En csak 25 eves voltam, amikor nekem is kínáltak a bankba a devizahitelt, de kirohogtem oket, es megkerdeztem, hogy komolyan arra fogadjak, hogy a magyar forint erősödni vagy legalabbis stagnálni fog a chf hez kepest?? Es nem vettem csak 3-4 evvel kesobb panelt kp ra. És te osztod itt nekünk az észt? Igen arra tenyleg nem szamoltam hogy a kormany a  nem gondolkodo, felelotleneket ,hiteleseket, a felelősen gondolkodok pénzéből mentik meg. Erre nem kaptak felhatalmazást. Az hogy igy alakult neked, az csak szerencse. Es mielott avval jönnél hogy savanyú a szőlő, mint másoknak, szolok,hogy van egy ikerhazam, es egy telkem Bp en. 
Andy01 2022. 01. 01. 17:48
Előzmény: #142659  lacikonyha
#142663
Ketsegtelenul a megegyezes a legjobb es legkoltsegkimelobb modszer.
Ugyanakkor: o a berbeado lakast adott berbe, lakascelu hasznalatra, nem munkavegzesre es keresotevekenysegre. Tehat ha mas celra hasznaljak a lakast, akkor szerzodesszegest kovetnek el. Erre hivatkozva a szerzodes felmondhato.
Ha nem tudnak megegyezni, akkor hatra van: ugyved megvizsgalja a szerzodest, irasban felmondja, stb. Masik megoldas, amit javasoltal, hogy korlatozzak a fogyaszthato aram mennyiseget. Ez a gyorsabb es egyszerubb.
Gang 2022. 01. 01. 17:48
Előzmény: #142661  Andy01
#142662
Az tényleg jó fegyver lenne a bérbeadóknak.
Én csak a vízről hallottam ilyesmit városi legenda szinten.
Ha nem fizetsz, korlátozzák.
Nehogy szomjan halj:-)
Andy01 2022. 01. 01. 17:39
Előzmény: #142647  lacikonyha
#142661
Nagyon kreativ az eszreveteled, hogy az eon nal kell korlatozast kerni. Ez valoban mukodik? Probaltad mar?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek