Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
papafilip 2023. 01. 11. 10:22
Előzmény: #3739  pengecske
#3740
Nem kell ténylegesen megvenned a részvényt a KBC-nél a váltáshoz. Viszont e a kis trükközés az kell, ha van az adott devizából , akkor azzal kell egy megbízást adnod, hogy lekötődjön, olyat azért nem nagyon nehéz ami az összes pénzt lefoglalja és soha nem valósul meg. Aztán a szabad más devizát tudod váltatni egy újabb tranzakció indítással, nem kell teljesülnie a váltáshoz, mert elösször átváltja a megfelelő devizába és utána még vissza lehet vonni. Legalábbis tavaly még így volt.
pengecske
pengecske 2023. 01. 11. 10:07
Előzmény: #3738  STRFCKR
#3739

Érdekes felvetés, én nyitnék K&H -nál USD számlát. azt a számlát felvetetném a KBC számláim közé. Kiutalnám az usd-t a kh számlára majd kérnék egyedi árat a váltásra a KH -tól FT-ra. utána utalnám tovább.
KBC-nél csak tranzakcióval tudsz USD-ből Ft.-ot váltani, szerintem a berögzítés kevés, ténylegesen megvalósult tranzakcióban váltódik át a zseton szerintem. (pl. részvény vásárlásnál valósul meg a váltás kbc-nél) Azért KH számlát nyitnék mert KBC számláról KH számlára díjmentes a kiutalás. Ha az USD-t nem usd számlára utalod ki, a bank automatikusan átváltja Ft.-ra.
STRFCKR 2023. 01. 10. 14:46
#3738
sziasztok,
szeretnek KBC-nel levo USD-t a leheto legolcsobban a Webkincstarhoz kuldeni EUR vagy HUF szamlara.
melyik a legjobb? melyik lehetseges egyaltalan?
- direktben ugye nem valt a KBC devizat, kerdes ha beadok pl. egy HUF-os megbizast ami biztos nem teljesul, de atvaltodik a penz, akkor azt engedi kiutalni tovabbi ugylet nelkul? ugy erzem ezt ok nem banjak, csak a jogszabalyok miatt nem valhatnak kozvetlenul. probalta ezt mar igy innen valaki?
- ha ez nem megy, es nyitok USD devizaszamlat pl. a Raiffeisennel (ugy tudom ingyenes) es oda kuldom ki akkor az menetkozben atvaltodik es vissza a lehetseges kozbeeso bankok miatt vagy a kuldott osszeg erkezik pontosan? (onnet mehetne Wise-ra, majd MAK)
- tovabbi opcio a Revolutra ki az USD-t; de neztem Revolutnal a szamlaimat ami tulajdonkeppen egy szamla, mert az appban barmelyik devizahoz tartozo adatoknal ugyanaz a LT IBAN szam szerepel (ami hivatalosan EUR, gondolom). ha ide kuldom, egy masik orszagba, valtanak kozbeeso bankok mielott eler a Revolutig? ha elert a Revolutig a USD es nem lett kozben valtva akkor a szamlamon USD-ben latom majd vagy a Revolut masban (HUF vagy EUR) irja jova (bar ezt valoszinutlennek tartom)?
bocsi a sok kerdesert, koszonom ha barki barmelyikre tud valaszolni!
pengecske
pengecske 2023. 01. 10. 10:20
Előzmény: #3735  Lambda61
#3737
annyival még kiegészítem, te döntöd el mit csinálsz: kiutalod euro/dollár bankszámládra és kérsz rá egyedi árat a banktól és úgy váltod vissza. vagy a következő részvény vételnél újra felajánlja a rendszer hogy váltással vagy váltás nélküli pénzzel, szóval tudod váltani ismét a kbc-nél de csak tényleges tranzakcióval/részvényvásárlással.
Lli 2023. 01. 09. 22:41
Előzmény: #3735  Lambda61
#3736
Köszönöm!
Lambda61 2023. 01. 09. 21:15
Előzmény: #3734  Lli
#3735
Eladás után marad EUR/USD-ben a számládon a vételár minusz az eladas jutaléka.
Lli 2023. 01. 09. 17:49
#3734
Sziasztok,
 tervezem külföldi piacokon való kereskedést. Kérdésem a következő lenne. Forintszámláról vásárolok részvényeket Eu/Us piacokon. Vételkor átváltják forintom euróra/dodora. Eladáskor visszaválták az EUR/USD-t forintra?
kispakknagypakk 2023. 01. 05. 13:41
Előzmény: #3731  pengecske
#3733
Köszönöm sikerült.
pengecske
pengecske 2023. 01. 05. 13:10
Előzmény: #3731  pengecske
#3732
youtubon van rengeteg oktató videó a webbróker használatáról fent, érdemes végig nézni. kbcequitas aszem a csatorna neve. Csak keresni kell kicsit a videók között.
pengecske
pengecske 2023. 01. 05. 13:07
Előzmény: #3730  kispakknagypakk
#3731
kbc-nél váltani csak megbízással együtt tudsz. Fiókodon belül nem kell sehová se pakolni a zsetont. kikeresed a papírt, kijelölöd hogy vétel árfolyam db vagy összeg és ki is írja neked hogy váltásnál ez ennyi. Próbálj ki egy vétel rögzítést és látni fogod, végig viheted a tranzakciót egészen az aláírásig, amíg nem írod alá addig semmi sem tőrténik. (viszont mindent el tudsz olvasni írja mennyi a váltás mennyi a várható költség stb. nyugodtan teszteld le.
kispakknagypakk 2023. 01. 05. 12:33
Előzmény: #3725  pengecske
#3730
Közben be léptem KBC-be és meg néztem a Pénz Műveletek fület.
Tehát arra jutottam kérhetem Ft illetve USD számlára a készpénzt amit be szeretnék rakni.
Már csak az a kérdés, hogy melyik éri meg. A Ft számláról ahogy nézem csak tőzsdei megbízással válthatok tehát amikor részvényt veszek.
Tudom akkor egyből az USD számla számra rakni a pénzt és onnan venni a részvényt? 
Ez a két lehetőségem maradt. 
aytif1 2023. 01. 05. 12:22
Előzmény: #3705  galkusz
#3729
ingyen cserélik. személyesen
kispakknagypakk 2023. 01. 05. 12:18
Előzmény: #3725  pengecske
#3728
Nagyon szépen köszönöm a választ, már van számlám. Átolvasom amit írtál :)
lo5o_ 2023. 01. 05. 12:14
Előzmény: #3724  kispakknagypakk
#3727
Az IB-nél cash számla esetén nem kell kézzel váltanod, ha nem akarsz. Vételkor az IB magától vált jutalék nélkül. Most egyébként az USDHUF-on 15 fillér alatt van a spread.
pengecske
pengecske 2023. 01. 05. 11:50
Előzmény: #3724  kispakknagypakk
#3726
Írd össze a kérdéseidet, amikor bemész a KBC-hez ott a csajszitól minden kérdésedre kapsz választ.
pengecske
pengecske 2023. 01. 05. 11:44
Előzmény: #3723  kispakknagypakk
#3725
Szia, először is ha még nem nyitottál számlát akkor itt egy link: https://forum.portfolio.hu/topics/kbc-equitas/6482 ennek felhasználása esetén kapsz 30,000.-Ft. -ot ajándékba, te is és én is. Ft. USD kereskedést én így csinálom: K&H-nál van bankszámlám, Ft. és USD is. Ft-ot szeretnék váltani usd-re felhívom a számlavezető bankban a lányokat, mondom hogy váltanék és kérek egyedi árat a váltandó összegre. (mindig az aktuális piaci legmagasabb árat kapom meg, ekkor utalok át a forint számláról az usd számlára közleménybe beírom az általam elfogadott váltási árat és semmi mást. Amikor átmegy a zseton, akkor kb 30perc és átváltják az általam elfogadott áron usd-be. Majd az USD-t utalom tovább a KBC usd-számlájára, közleménybe minden ügyfélnek a saját azonosítóját kell beírnia. (és semmi mást) Majd megjelenik a számládon a FT. egyenleged mellet az USD egyenleg is. (nekem így olcsóbb mint ha a KBC váltja) Fontos hogy tudd, amikor veszel usa-ban jegyzett részvényt akkor usd-ben számolják a jutalékot is. Amikor eladsz usd részvényt és ki akarod venni a KBC-től, akkor azt USD-ben tudod kiutalni a bankszámládra, érdemes szintén USD számlára utalni és szintén egyedi árat kérni rá, majd onnan átvezetni a forint számlára és elkölteni. (részvény adás-vételnél után, érdemes figyelni azt is hogy a dolcsit milyen árfolyamon vetted és milyen árfolyamon adod el ott is lehet csipegetni egy keveset. (mondjuk én 10-100e mozgatok, kisebb tételben nem biztos hogy megéri így átmozgatni a zsetont. KBC is vált neked Ft.-ról USD-re. 09-17-óráig 1% 17-09-óráig 3% -ért. A fiókodba rögzíttesd a Ft. és az USD bankszámládat is. (csak arra a bankszámlára tudsz kiutalni ami a fiókodban rögzítve van. Részvény transzfer is van: pl OTP-től átmozgatod a részvényeidet a KBC-hez nem csak hogy egy helyen legyen, itt is a jutalék a lényeg: itt egy link amivel további ajándék zsetont kapsz: https://www.kbcequitas.hu/landing-page/ertekpapir-hordozasi-akcio itt már rögtön látod hogy az átmozgatott részvényekért cserébe milyen csomagba kerülsz. Én automatikusan a platinumot kaptam, először alap csomagot választottam, (hogy megnyíljon a számla) utána állították be a platinumot.  Sőt kértem még pluszba egy ingyenes könyvet is (BÉT) USD-re a baha ingyenesen realtime mobil applikációban. Van még kérdésed? vagy kihagytam valamit akkor írjál nyugodtan.
kispakknagypakk 2023. 01. 05. 11:16
#3724
Találtam egy ilyet.Szóval rakjam rá a forintot és amikor részvényt vennék akkor váltja majd nekem ?
  • USD alapú kereskedési számla nyitása IB-nél. Azaz a számla devizaneme USD (base currency).
  • Itthonról HUF számláról elindítani az utalást az IB HUF számlájára. Ez nagyon fontos, hogy nem az USD-re. Ebben az esetben HUF-ban érkezik meg a pénz az IB-hez és ott tudod bármikor lekonvertálni, amikor csak szeretnéd vagy épp megfelelőnek tartod az árfolyamot.
  • Mikor megérdekezett a pénz az IB-hez, csinálsz egy devizakonverziós ügyletet, ami hasonló ahhoz, mintha USD/HUF-ot kereskednél, de nem margin alap ügylet lesz belőle, hanem devizakonverzió. Destination-nél az FXCONV választandó és nem az IDEALPRO (ld. lent).
  • Fenti módszerek segítségével kiküszöbölhető a drága itthoni USD számla fenntartása és az itthoni konverzió. Sokkal, de sokkal jobb árfolyamon tudod leváltani a HUF-ot az IB-nél, mint itthon bármelyik bankban, így nem érdemes itthon bajlódni vele
    kispakknagypakk 2023. 01. 05. 11:14
    #3723
    Ti hogy csinálnátok?
    Van készpénztem forintban. Fel szeretném rakni KBC számlára majd dollárban venni részvényt.
    - bankba váltsam át és már dollárba kerül fel
    - valuta váltónál váltsak dollárt és azt vigyem be
    - rakjam fel forintba és amikor venni akarok részvényt akkor át váltja
    kispakknagypakk 2023. 01. 05. 10:18
    Előzmény: #3721  mereszZenesz
    #3722
    Igen igen ez megvan, de akkor más érdemesebb különbség nincs is ? 
    mereszZenesz 2023. 01. 05. 10:10
    Előzmény: #3720  kispakknagypakk
    #3721

    Topik gazda

    koi
    1 1 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek