Szerintem vastagon ide tartozik a KSH infláció számítás, mert szerintem már a kávézaccból jóslás szintjén van a módszertan, Így viszont a PMÁP kamatok jövőbeli értékállóságának a valószínűsége nulla.
Számold meg ki akarta hallani és ki nem a kérdést. Ebből meg is becsülhető a 2026-os választási eredmény.... Siralmas, de nem gond, mert lesz ez még rosszabb. https://www.youtube.com/watch?v=R4SGM5J2OrE
Figyelj oda a KSH adatokra és ne zavarjanak össze a tények! Mindjárt kevésbé fognak zavarni az árak. Sokkal jobb a KSH adatokat nézni, hogy 7%-l csökkent az internet ára, mint a befizetéskor azt nézni, hogy ugyanannyit fizetsz, mint a múlt hónapban ás 17,5%-l többet, mint tavaly....
95-ben azért még jelentősen gyengült a forint 72-röl kb 98-ig. És utána is ment még a Bokros-féle csúszó leértékelés, 2000-ben az árfolyam 130 felett volt már.
Hirdess meg egy hasonló lakást ugyanannyiért, ha van rá sok jelentkező, akkor nem fogsz tudni alkudni. Ha nincs jelentkező, akkor 1-2 hetente 10% árcsökkentés ha eléred a piaci árat akkor lesz sok érdeklődő
Nincs egyszerű dolguk meg kellene haladni az USA és EU állampapír hozamot + a forint gyengülést és a kamat alacsony legyen, hogy ne terhelje a költségvetés és ne gátolja a GDP növekedést. Szerintem ez nem egyszerű feladat én inkább elmennék a helyükben és kivágnám az erdő legnagyobb fáját egy sózott heringgel, az sokkal egyszerűbb feladat. :)
Még egy megjegyzés. A MÁK papírok vásárlásához jó idegrendszer kell, a kamatok emelkedése csökkenti az árfolyamot, a kamatok csökkenése emeli az árfolyamot. Nagyon oda kell figyelni, mert a kamatozásuk a kibocsátás időpontjától függ ( van 1% kamatozású papír is) minél alacsonyabb az éves kamat a hozamnak annál nagyobb részét kapod meg a lejáratkor, aminek a jelenértéke annál kisebb minél hosszabb a futamidő és minél magasabb az infláció. Ezért nem túl érdemes alacsony kamatú papírt hosszútávra tartásra venni, hiába alacsony árfolyamon vásárolható meg.
Amikor nagymértékű kamat emelkedés van akkor érdemes venni ( pl. 2022), de eléggé lutris, mert a kamat mozgásokat előre és jól kell megtippelni. A spreaddel meg általában ha nem vagy elég gyors és előre látó akkor lefölözik a hasznot.
A BMÁP egyszerűbb, de állam bácsi által szabályozható kamata van. Nem véletlenül ragaszkodott a mi Marcink a banki hitelnél is a DKJ-hozamra vetített kamatra. Mondjuk használt autót nem vennék a Marcitól, sőt újat sem. Persze alapvetően semmit, ami drágább 10 fillérnél és éves gyakoriságnál sűrűbben szükséges.....
Ami a fő idegesítő ha tradingviewen egy grafikonra rakod az elmúlt 15 évre forintot, cseh koronát és a zlotyt. Na akkor jössz rá, hogy a hiba nem a közvetítő vonalban van hanem a rendszerben. Ja és a forint naggyából stabilan berendezkedett 400 felett és jól érzi itt magát.