csuloktata

Regisztráció: 2019-04-09 13:44:36

Hozzászólások száma: 3 556

Utolsó hozzászólás: 2026-06-15 16:38


Tapasztalat: 5
Aktivitás: 5
Népszerűség: 4

Kitiltások, felfüggesztések

Moderáció:
Kitiltás a "OROSZ-UKRÁN háború" topikból

A moderálás a "OROSZ-UKRÁN háború" topik #8648 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
ebből nem kérek itt
Moderáció:
Kitiltás a "AutoWallis Nyrt+topic" topikból

A moderálás a "AutoWallis Nyrt+topic" topik #27722 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
Mentalisan serult.
Moderáció:
Kitiltás a "Appeninn Holding Nyrt." topikból

A moderálás a "Appeninn Holding Nyrt." topik #16679 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
Irány az MNB! Lehet egy orvos sem ártana. Fő a nyugalom!

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-11-09 17:53-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2022-03-16 12:54-ig (10 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2022-09-09 00:55-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a "Appeninn real" topikban - 2024-11-27 09:42-ig (214 nap, 1 óra, 0 perc)


A moderálás a "Appeninn real" topik #55490 sorszámú hozzászólása alapján történt.


A moderátor indoklása:
Ebből itt nem kérünk!
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2024-05-09 19:54-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a "Appeninn topik" topikban - 2025-07-13 17:00-ig (30 nap, 0 óra, 0 perc)


A moderálás a "Appeninn topik" topik #375 sorszámú hozzászólása alapján történt.


A moderátor indoklása:
Személyeskedés!
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2026-04-27 23:20-ig (29 nap, 23 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Személyeskedés

utolsó 20 hozzászólás

MOLly tulajok topikja hétfő, 16:38
Tényleg beárazták a + 1 finomítót, a szerb kúthálózatot? Szlovák, Horvát, Magyar, Szerb a térképen jó nagy tömb. Az összes finomító a MOL- é. Az oroszoktól nem akarnak legálisan terméket venni az EU- ban. Ukrán finomítók nem nagyon termelnek. Nem olyan rossz sztori lesz ez.
BIF tulajdonosok topikja hétfő, 16:33
Mennyi itt az állam közeli bérlő?
Rába és a láma hétfő, 08:00

Nem vagyok önmagam ellensége, ezért nem építek légvárakat.
Volt itt katonai thg összeszerelés (kizárólag magyar piacra), megszűnt cca 4-5 éve. Annak ellenére, hogy a HM- nek több ezres le nem hívott keret megállapodása volt a Rába felé.
Van a Rába 2026 program, csarnok felújítás (épület).
Volt régen a MAN együttműködés. Nincs.
Gidrán összeszerelés (nem saját termék!). Erről mit lehet tudni? Jelenleg még nincs, majd lesz.
Tatra?
Sok a kérdőjel, amit Ti már ténynek vesztek.
A Cég sem nagyon kommunikálja hol tart.
Régen volt a Rába magazin, megszűnt. Abban volt info. Azóta semmi.
A cég 2 éve veszteséges az vagyoneladás eredményét kiszűrve.
Hol itt a hozzá adott érték???
 Értem, hogy jó az álmokat kergetni. Azt miért nem kéred számon? Azt miért veszed ténynek? Miért nem kérdezed meg milyen konkrétumokra alapozza a "majd" és a "lesz"?
Rába és a láma vasárnap, 19:20

Hadiipari beszállításban a futómű a hozzáadott érték, akkor van kapacitása, Van még könyöktámasz varrásra és ülésváz gyártásra és homokfúvásra.
Hozzáadott értékben ez kb nulla, ennyi az eredménye is.
Illetve az eredménye sajnos nem nulla, hanem vastag minusz...
Nem gyárt járművet. Nem szerel össze járművet.
Nincs erre gyártósora.
Nincs erre humán erőforrása.
Csak a duma van.
Futóművet gyárt. Ennyi. Ez nem hadiipar!
Hány éve megy az etetés?
4?
Rába és a láma vasárnap, 06:59
Rábának NINCS katonai gyártási kapacitása. Sem gyártósor, sem humán. Ez a tény!
MOLly tulajok topikja péntek, 16:10
Rövid távon kell a pénz, akkor semmilyen részvénybe ne tedd.
Alteo Nyrt. péntek, 09:45

A kommunikációért felelős...
Akkor a kommunikációval van a gond, egyebek rendben...
CIGPANNONIA kitartók csütörtök, 09:32
Menekítik a pénzt. Aztán majd hullanak a csontvázak a szekrényből...
BIF tulajdonosok topikja kedd, 15:41
Lehet olyan forgatókönyv, hogy a nettó eszköz érték alatt tartsák a 180 és a 360 napos átlagárakat...
NAP Nyrt. 2026. 06. 03. 18:57

Ezt akartam írni, köszönöm a javítást.
NAP Nyrt. 2026. 06. 03. 18:46
Marad a standard kategória, ha jól értem.
Alteo Nyrt. 2026. 06. 03. 16:10

Azt írják, hogy semmit nem ér, mert a várható költségek pontosan elérik a bekerülési értéket. Ezért nulla. Kabaré... További céltartalék képzés nem történt.
Persze egy könyvvizsgáló ezt is aláírta.
Alteo Nyrt. 2026. 06. 03. 15:15

2026Q1- et olvasva a telephelyek között szerepel Salgótarján a körforgásos gazd. területén (8.oldal). 
Ez most mégis egy működő telephely (ek), mégsem nullát ér, ahogy a Circular egyedi beszámolója írja?"Az ALTEO Circular Kft. Salgótarján területén ingatlantulajdonokkal rendelkezik, azonban ezen ingatlanok jelenlegi műszaki állapotuk, elhelyezkedésük és jellegük miatt a Társaság tevékenységéhez nem használhatók, továbbá gazdaságosan megtérülő beruházás megvalósításával sem tehetők alkalmassá a termelési vagy egyéb üzleti tevékenység végzésére..." 40. oldal. Kelte: 2026.04.10.
Alteo Nyrt. 2026. 06. 03. 09:18

Korrekció?
Miben: az árfolyamban, vagy a hitelességben is?
Alteo Nyrt. 2026. 06. 03. 09:09
Nem az lehet, hogy a 40 %- os tulaj jó áron akar bővíteni? Ezért nyomják le az árat.
Alteo Nyrt. 2026. 06. 03. 09:06

Olvad el a 11888- as hozzászólást.
Ha igaz,, akkor innen repeszteni kell, mert k..va nagy gáz van az Alteo vezetésének a fejében. Agyukra ment a személyi jellegű kifizetések elszállása..
Mtelekom 2026. 06. 02. 09:04
Hol férhető hozzá, hogy hol tart a visszavásárlás?
Alteo Nyrt. 2026. 06. 02. 08:40

Cég magántulajdon.
Semmi köze a parlamenthez.
40 %- os tulaj a MOL, aki ráadásul az  említett személlyel egy részvény cserét is végzett (Alteo-Wabi).
Őket sem érdekli?
A MOL is és az Alteo is megszólalhatna. Terveznek- e bármilyen lépést? 
Miért ez a mély hallgatás???
Alteo Nyrt. 2026. 06. 01. 21:16

2026 Q1 Közzététele során derült ki, hogy 2024- re vonatkozóan több hibát feltártak, s javítottal a 2025. év során. Ezek eredményre gyakorolt hatása kiemelésre került a 2025. év eredményéből, s a hiba a 2025. év beszámoló közzé tételével lett nyilvános.
Készletérékelésben 1.15 mrd Ft- os hiba volt. Ez egyébként nonszensz, s meg sem magyarázzák miért volt ez a jelentős készlet érték hiba!
Salgótarjáni ingatlan piaci értékelését ki kellett vezetni, e mellett a könyv szerinti érték (beszerzési ár) nullára le lett értékvesztve a várható környezetvédelmi ráfordítások miatt. Egyéb tartalék nem lett képezve. A környezetvédelmi terhek pontosan meg fognak egyezni az ingatlanra elszámolt értékvesztéssel, vagy itt azért mér van akna? Szokatlan az érték egybe esés...
Peregium Zrt 614 M Ft követelés és üzletrész értékvesztés.
Összességében 2.365 Mrd Ft eredmény csökkenés mellett további 6,5 mrd Ft ingatlan piaci értékelés került kivezetésre.
Ez a cég 2024- ben 1,5 mrd Ft veszteséget termelt a korrekciókkal, 2025- ben már csak 830 M ft volt a minusz, s van egy nullára leírt ingatlan Salgótarjánban, aminek a kármentesítése pont meg fog egyezni a könyv szerint értékkel, ezért nullára leírták. További terhek, céltartalék???
Erről valóban egy szót sem kell az ALTEO konszolidált időközi beszámolójában (2026Q1) szót ejteni, amely időszakban ez ismerté vált.
Ez valóban csak hiba volt? Nem történt csalás, mérleghmaisítás?
Esetleg büntető feljelentés? 
Alteo Nyrt. 2026. 06. 01. 09:51

A 2026Q1 jelentést olvasva a 2026 eseményei és a körforgásos gazdálkodás címszó alatt is csak a sikeres integrációról és a növekvő EBIDTA- ról írnak.
Nem szép at ALTEO kommunikációja..

friss hírek További hírek