koi
2007. április 18. | 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.

link

Rendezés
Hozzászólások oldalanként
kedd, 17:04
előzmény: #2389  -bubu-
Köszi. Lehet, hogy megpróbálom felhívni majd az ügyfélszolgákat, csak sosem bírom kivárni mire felveszik. :(
kedd, 17:00
előzmény: #2388  alfa155
nálam rendben van 
kedd, 16:58
Sziasztok! Kb. 2 napja a Webbrokerben a portfólióm teljesen üres. Az összesítés alatt sem jelenik meg semmi. A probléma Chrome és Firefox alatt is létezik. Sőt még mobilon is. Csak nekem van ilyen jellegű problémám?
hétfő, 08:41
előzmény: #2386  Snapsz
Nem tudom van-e hozzá köze, de egyszer kifogásoltam egy stop-limit nemteljesülést, mire ezt válaszolták:
"Az Ügyfél tudomásul veszi, hogy a megbízás megadásának és annak Fióktelep általi elfogadásának időpontja egymástól eltérhet, így a megbízás nem feltétlenül a megadással egy időben kerül teljesítésre. Ebből következően - bár a Fióktelep köteles minden tőle elvárható, jogszabályban vagy szerződésben számára kötelezően előírt lépést megtenni a megbízások haladéktalan felvételére, továbbítására és Üzletszabályzat KBC Securities Magyarországi Fióktelepe 36 végrehajtására vonatkozóan -, előfordulhat, hogy a megbízás megadása és felvétele, illetve végrehajtása között eltelt időben a piaci folyamatok megváltozhatnak, illetve a megbízás kockázati vizsgálat alá kerülhet, valamint egyébként a Fióktelep által alkalmazott belső kockázatkezelési limitek alá eshet, amely miatt az adott megbízás már nem vagy csak kevésbe kedvező feltétekkel, illetve csak részben teljesíthető.”
Azaz ők bármilyen önkényes belső korlátozás alá vehetik a megbízást. Azaz erre hivatkozva bármit megtehetnek, akár önkényes nemteljesítést is.
hétfő, 08:16
Ez egy mai piros csíkban felugró figyelemfelhívás.
"Limitáras megbízások
A jelenlegi szabályozással egyezően továbbra is szükséges a hozzájárulása ahhoz, hogyha szabályozott piacon kerekedett részvények vonatkozásában adott limitáras megbízása nem kerül azonnal teljesítésre, akkor a Fióktelep saját belátása szerint dönthessen arról, hogy a megbízást közzéteszi-e úgy, hogy az a többi piaci szereplő számára könnyen hozzáférhető legyen."
Mi ez? Tudnak ezek magyarul? Piacon "kerekedet".
Kerek erdőn jártam, piros tojást láttam.....
Miért nem teljesülne a limitáras megbízás? Az ő hibájukból nem kerül be a rendszerbe és utána később ők döntenek róla, hogy mégis közzé teszik-e?
Ha érti valaki, akkor fordítsa már le nekem legyen szíves Magyar nyelvre.
szombat, 23:07
előzmény: #2384  Kenes_Denes
Ugyan azt mondtam, amit leírtál. Megnéztem az SZJA §65. amiben egy az egyben le van írva. Scan-t kell nekik küldenem, kiemelem a vonatkozó részt, aztán reménykedem, hogy Ők is azt olvassák, amit én. Egyébként egyeztettem adótanácsadóval is, és azt mondta, hogy az adóbevallásnál megoldható lesz, ha most nem.
péntek, 17:52
előzmény: #2379  bbcontroll
Gondolj bele, ha 11.400-on vetted volna, még buknál is rajta?:-) Annak a kamatnak az adóját is veled fizettették meg, amit az szerzett akitől vetted ezeket az izéket, vagy mittudoménmiket. Ezt a kbc hozzáértő legénysége elba.....ta. a 200 db x (11.500 HUF lejáratkori árf. - 11.000 HUF vételi árf.) x 15% -ot, azaz 15.000 HUF-ot kellett volna levonnia.  Régebben a köszvényesek is panaszkodtak emiatt, amikor még fizettünk nekik kamatot :-)Írj nekik egy ímélt, hogy javítsák ki.
péntek, 15:16
előzmény: #2382  hdl11
Köszi az infokat. Rákérdezek náluk. Másnem az adóbevallásnál még tudok valamit tenni.Azt valószínűsítem, hogy az OTP-nek nem küldték el azt a formanyomtatványt, amit egyébként elküldtünk a KBC-nek a lejáratkor, amelyen rajta van a bekerülési árfolyam, és így az OTP automatikusan a teljes névérték feletti részről adóztatott és annyival kevesebbet is vezettek át a KBC-hez. Most meg velem akarják elvitetni a balhét. Valahogy ez az érzésem.
péntek, 12:47
Emlékeim szerint, amikor még a KBC-nél voltam régen minden év vége fele megkérdezték e-mailben, hogy szeretné-e az ember a kamatjövedelmét árfolyamnyereségként elkönyveltetni. Ilyen nyilatkozatot az év végéig lehetett megtenni.
Nem tudom, hogy mostanában is megkérdik-e illetve él-e még ez a lehetőség.
De ha igen, akkor lehet azt kellett volna választanod.
február 15. | 21:13
Sajnos jól ha ennyi az aktuális kamat adó.Itt a számítása
http://penzugyi-tudakozo.hu/a-kamatado-merteke-szamitasa-fizetese-es-elkerulese-2013-tol/
február 15. | 19:47
Ez egy zárt végű befektetési alap volt? Sose hallottam olyat, hogy egy befektetési alap kamatot fizet.
február 15. | 17:14
előzmény: #2374  bbcontroll
Üdvözlet Mindenkinek! A segítséget szeretnék kérni!!! Sajnos a korábban írt történetnek nem lett vége. Ha valaki hasonló cipőben jár(t), az kérem írja meg, milyen lehetőségeim vannak. Mint azt néhány hozzászólással korábban (#2374) írtam, a KBC elég érdekesen vont le összeget kamatadó néven. Most egy kicsit pontosabban leírom a szitut, talán tényleg én nem értem csak meg. 200 db bef.alapot vásároltam, aminek a névértéke 10.000 HUF/db a BÉT-en másodlagos piacon mondjuk 11.000 HUF/db-ért. Lejáratkor 11.500 HUF/db az árfolyamértéke. A KBC úgy váltotta vissza, hogy jóváírta a 200 db x 10.000 HUF/db névértéket (2 mio HUF), majd napokkal később kamatfizetés címszóval 200 db x 1.500 HUF/db-ot (300.000 HUF). Ezzel még bajom nem is lenne, hiszen mindegy hány részletben, de pénzemnél vagyok. DE!!!!! Kamatadó címszó alatt 300.000 HUF x 15% = 45.000 HUF-ot vontak le. Kérdésem az, ezt jogosan tették, avagy a 200 db x (11.500 HUF lejáratkori árf. - 11.000 HUF vételi árf.) x 15% -ot, azaz 15.000 HUF-ot kellett volna??? Most én vagyok sötét, hogy nem értem, teljesen jogosan húznak le 45.000 HUF-al a 100.000 HUF "hozam" / "kamat" után, azaz 45%-os kamatadóval, így kifizetve 30.000 HUF-t olyan kamat után, ami nekem nem "nyereség"? Kérem írjon az, akinek megvan a megoldás!!! Köszönettel: BBcontroll
február 14. | 09:12
előzmény: #2370  tom19761976
Az kb 100 Ft , az egy óriási lenyúlás neked?
Nagyon durva...nekem valamilyen rejtélyes oknál fogva felszámoltak 0.28 Euro késedelmi kamatot!!
Hogy mire fel,isten se tudja...és úgy tűnik,hogy így 2018-ban,csak úgy tudhatom meg,hogy ha személyesen megyek be!!!No commment!
Asszem el is búcsúztam tőlük végérvényesen!
február 14. | 09:05
előzmény: #2376  -bubu-
ma pontos értéket mutat, reméljük így is marad 
február 12. | 09:30
Ma is téves értéket mutat a PETI a bux változásban 
ezt az buzi bandát 
február 08. | 23:32
előzmény: #2374  bbcontroll
A KBC erszényébe, hogy legyen fedezet a 2016 nyarán elszabadult BUX1612 könyv kitépések ellensúlyozására.
február 08. | 22:52
Üdv. Mindenkinek!Csak szeretném értesíteni, hogy akinek a KBC-nél volt OTP Rio bef.alapja és nem jegyzéskor, hanem másodlagos piacon vette a BET-en, az nézzen utána, hogy hogyan vonták le tőle az adót kamatadó cimszó alatt.Nálam úgy nézki, hogy több, mint 3,5-szeresét vonták le, mint amit kellett volna a 15% alapján.És ilyenért már reklamáltam korábban OTP alap esetében, akkor ki is igazították a problémát és jóváírták a számlámon a diffit.De ezek szerint megint nem jött össze. Csak azt nem tudom, hogy aki nem reklamál, annak a levont összege hová kerül?
február 08. | 19:50
előzmény: #2372  tru64
úgy tűnik nem nyertem annyit:)
február 08. | 19:05
előzmény: #2371  atikasz
Ha ma nyertél annyit, akkor biztos ;)
február 08. | 14:00
jo ez a cég,most épp 3millióval többet mutat a számlám,remélem így hagyják:))
február 08. | 10:27
előzmény: #2369  fanthomas
Nagyon durva...nekem valamilyen rejtélyes oknál fogva felszámoltak 0.28 Euro késedelmi kamatot!!
Hogy mire fel,isten se tudja...és úgy tűnik,hogy így 2018-ban,csak úgy tudhatom meg,hogy ha személyesen megyek be!!!No commment!
Asszem el is búcsúztam tőlük végérvényesen!
február 08. | 10:12
előzmény: #2368  tom19761976
" hete kérdeztem ráE-maiben, mert a mifid-es xarakodásban nyitottam NYESZ-TBSZ számlát, annyit kérdeztem, hogy bemenve a városi K and H fiókba, személyesen lehet-e intézni, válasz azóta sem. Majd, ha arra járok, beugrok a bankba, mert az egyikhez nyomtatani/postai ajánlottban visszaküldeni kellene, amire azt mondták telefonos megkeresésre, hogy törlik, meg van mind a 2.
február 08. | 10:08
Üdv!
Azoktól kérdem,akik mostanában hívták a KBC ügyfélszolgálatot.
Én vagyok béna,vagy tényleg nem lehet senkivel beszélni ezen a számon?
február 08. | 10:05
előzmény: #2363  -bubu-
mai napon is 6 pontots tévedésben van a PETI bux változás értéke 
február 07. | 20:43
előzmény: #2364  carcassonne
Call erste és kérdezz rájuk (egyedi árazás)...
Ezt a piacot szétqrták... Pedig AXA, DB, CB, DAIMLER, INFINEON normál ker árban eljutott a kisbüfihez (hozzám), egy darabig még az árjegyzés is jó volt de tavaly év elejétől elqrvultak teljesen. Én pl nagyon sajnálom(nekem ideális volt). Majd írd meg mire jutottál velük!

Topik gazda

koi

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE