Nike, első figyelő pozit múltkor megvettem 71 körül és majd bővítem, ha megy lefele. Intel szintén figyelőlistás, de ott még nincs pozim. Ford ciklikus autóipar, részemről az ilyen jelenleg passz. Amit ezek mellé még ajánlanék neked megnézésre az a Starbucks.
Ennek az az indoka, hogy a RIG költségei gyorsabban nőnek és hamarabb jelennek meg a számokban, mint a kedvező bevételei és a bevételekből származó eredmény egy követő üzemmódban van. Biztos vagyok benne, hogy lesznek nyereségesek. Türelem és olcsón kell venni. Kivéve, ha teljes piaci összeomlás lesz, mert akkor nincs garancia semmire sem. Funda alapon a tervezett számok alapján várható árfolyam alakulását éves bontásban a piros téglalapokkal kijelöltem. Természetesen az árfolyam kileng mindig, de a mezőket szokta érinteni. Jól látszik napos bontásban, hogy az 1000 napos SMA alulról támasztja az árfolyam alakulását, ebből következően nagyon meglepődnék, ha az árfolyam még egyszer a 4,48 USD alá esne. Az MACD szűkülés is jól látszik, 2024. 10-12. hónapban megkezdődik a hatalmas elmozdulás. https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/025/198/f6bedbdb6296be4c7c28d2cd01bd182f2b89d333.png
én fordítva gondolom a RIG-et egy kicsit. Nyilván egyrészt Thigpen az egyik legjobban fizetett CEO a teljesítményéhez képest meg főleg), másrészt viszont sztem 2021-ben, amikor nagyon sok driller becsődölt, akkor a RIG (a svájci szabályozásnak is köszönetően), de talpon maradt. Viszont szerintem ott sepertek a szőnyeg alá olyan tételeket, amiket szép apránként szedegetnek ki a könyvelésből és ezek okozhatnak folyamatos veszteséget. Aztán lehet, hogy tévedek és valóban el..sznak mindent pénzt, bízva abban , hogy még szebb lesz a jövő (vagy kit érdekel alapon) és belefér úgyis .
Amiket néztem mostanában vételre, és kezdenek alakulni: NIKE: ha lecsorog $65 körülre én ott vennék egy nagyobb pakkot. FORD:$9-9.5 körül szinten. INTEL: ha valami nagyon csúnya mélységekbe esik ($15-17) szerintem érdemes szinten beszállni. . Vélemények?
Én nagyon sokszor gondolkodtam azon, hogyha egy ilyen cég nem lenne a tőzsdén és a tulajdonosa megszólítana, hogy szálljak be egy kis pénzzel a cégébe, hogyan rúgnám ki őt két lábbal. Minden javul, de nyereséget nem tudnak összehozni. Ezek szerint valahogy kitalicskázzák a pénzt a hátsó kiskapun. Nekem volt már ilyen személyes tapasztalatom, mikor beszálltam ilyen helyi cégbe, de ott nem láttam bele a könyvelésbe, kifele meg nagyon csillogott.
Részvényenkénti 0,15 USD veszteség (javult a 2023 második negyedévi 0,22 USD veszteséghez képest).
Bevétel: 861,0 millió USD (18%-os növekedés 2023 második negyedévéhez képest).
Nettó veszteség: 123,0 millió USD (a veszteség 26%-kal csökkent 2023 második negyedévéhez képest).
A bevétel megfelelt az elemzői becsléseknek. Az egy részvényre jutó eredmény (EPS) 50%-kal elmaradt az elemzői becslésektől.Az előrejelzések szerint a bevétel átlagosan évi 14%-kal nő a következő 3 évben, szemben az Egyesült Államok energiaszolgáltatási ágazatának 7,4%-os növekedésével.Az elmúlt 3 évben átlagosan az egy részvényre jutó eredmény évi 18%-kal csökkent, de a cég árfolyama évi 17%-kal nőtt, ami azt jelenti, hogy jóval megelőzi a nyereséget.
SOXL mit muvelt itt az elmult napokban, meg szerencse hogy szabin vagyok es cashben ulok. Nalam felvezetosok egy a b c korrekcioban vannak a ket eves emelkedes utan.
"Chinese housing at its peak accounted for around 35% of Chinese GDP (source: Apollo). When considering that since 2010 China has contributed to around half of global GDP, this means that Chinese property contributed 17.5% of global GDP growth!" A múltkor említett Macro Alchemist hírlevélből idéztem. Na ez az, ami hiányozni fog mostantól, mert túlépítették magukat. Nagyon nem becsülném alá ennek a hatását. Kérdés lesz-e, aki pótolni tudja őket, mint újabb növekedési motor? India? Afrika?
Én ezt a mezőgazdaságban látom, hogy szinte a felére csökkentették a gázolja fogyasztást. Sokan már nem művelik a földet, csak vetnek és aratnak. Az új technológiák már képesek erre és állítólag ez jobb a földnek is. A szántás az egyik legtöbb gázolajat fogyasztó művelet, amit egyenesen be akarnának tiltani. A permetezésben a drónok lesznek a jövő, nem tapossák feleslegesen a talajt, csak legyen ki cserélgesse a vegyszeres tartályt.
https://www.erstemarket.hu/tartalom/206579/kina-valik-le-a-koolajrol-ennek-hatasait-erezni-fogja-a-vilag-is-20240801 A kőolajpiac fő témája jelenleg a kereslet gyengesége. Főleg Kínára mutogatnak a befektetők. Az ázsiai ország ugyanis az év második negyedévében napi közel 745 ezer hordóval csökkentette olajfogyasztását, miközben az elemzők az év elején még 450-700 ezer hordó keresletnövekedéssel számoltak, ám ennek bekövetkezési valószínűsége a trend figyelembevételével egyre kisebb. Kína a világ legnagyobb olajimportőre, napi 11-12 millió hordós behozatallal. Hogy mi történik náluk, az egyáltalán nem mindegy a globális olajpiac szempontjából. A kőolaj kereslet gyengeségének egyik oka, hogy az ország gazdasága egyáltalán nem szerepel jól, legalábbis korábbi önmagához és a várakozásokhoz képest. Az ipari termelés 5-7%-kal nő idén, de közben jóval gyengébb az építőipari tevékenység és a belső fogyasztás is, ami miatt a GDP növekedés nem éri el az 5%-ot. Van egy másik, nagyon érdekes oka is a gyenge kőolaj keresletnek. Ez pedig az, hogy Kína tudatosan próbálja csökkenteni az olajfogyasztását. A személygépkocsi állomány elektrifikálása nem kizárólag környezetvédelmi okok miatt történik, hanem azért, mert ezzel csökkenthető a nyersolaj fogyasztás. A másik nagyon érdekes változás a nehézgépjárművek cseppfolyós földgázra (LNG) való átállítása. A Woodmac becslése szerint az ázsiai országban 2023-ban eladott új nehézgépjárművek 30%-a már LNG meghajtású, ami közel 8%-os (napi 220 ezer hordó) dízel üzemanyag fogyasztás csökkenést okoz idén.
1)SPY daytrade A tegnapi nap utan ket ellentetes modon nezheto a 15-60min chart. . Az ALT1 marad ahogy eddig: egy a-b-c korrekcio van felfele, most kesz van a (b) alj, es indult fel (c). A lejtmenet a csucs ota, i-v hullam idotartama 10 nap volt. Azota a korrekcio 2 nap, ami meretben szinte idealis mert befedte a gap-down rest, es majdnem pontosan idealis korrekcios, fibo62 meretu. De idoben tul rovid a korrekcio. . A varakozas tehat: kesz wave(b), tegnap az utolso oraban megfordult es megindult fel wave(c), aminek idealisan ujra mennie kell meg 2 napot es ujra (a) csucs szintjere, fibo62=5560 kornyekre emelkedni. Az NDX hasonlo szerkezet, csak wave(v) nem csonka, hanem teljesen szabalyos. . https://imgur.com/a/XHJyqOo . Az ALT2 egesz maskepp nezi a strukturat. Mar tegnap a nyitas utani oraban, a kis felszurassal keszen lett wave(c of 2) hullam (?) Es megindult egy eros impulzus lefele, ez mar wave(i of 3). A bear piac elso drasztikus zuhanasa. Lesznek benne kicsi rovid korrekciok, de a tegnapihoz hasonloan a lenyeg szakadatlan zuhanas lefele. . Ennek lehet elojele INTC, AMZN megzuhanasa, es Azsiaban NIKKEI, KOSPI osszeomlasa ma reggel. Akkor a chart igy szamozhato. ALT2-nek kevesebb eselyt adok, de egyaltalan nem lehetetlen azok utan, amit tegnap lattunk, es az afterben tortentek.Ha igy volna, most egy kis (ii) korrekcio tart 5500 kornyekere. . https://imgur.com/a/MCWxW3o , r2)NY composite Endind diagonal van, es keszen van, nagyon rondak a kilatasok . https://imgur.com/a/NGuRREd . 3)Japan Nikkei nagyon csuf, wave(3) zuhanasnak nez ki . https://imgur.com/a/Piak7Fm
Az Apple már nem az Inteltől rendeli a chipeket, hanem saját gyártásba ment. Az Amazon meg átváltott a Qualcommra. Az Intel folyamatosan veszíti el a nagy megrendelőit. Nagyon ki kell számolni, hogy ebből a bérgyártások bevállalása mennyire fogja kiegyensúlyozni a kieső bevételeket és ez milyen hatással lesz az eredményekre. Nem lepődnék meg azon, ha az Intel 17-19 USD közé korrigálna.
Nekem van egy olyan vízióm, hogy a múltkor említett protekcionizmus miatt muszáj lesz, hogy a nyugatnak is legyen megbízható chip gyártó cége(i), de én sem tervezek nagy pozit venni benne és ez ilyen 5-10 éves gondolatmenet. Más: Apple jelentést látta valaki? 85B dollár bevétel? Ennyit hoztak 3 évvel ezelőtt is, sőt 3-4 éve gyakorlatilag stagnál a cég, de mégis 35-ös P/E. Az ilyenek miatt mondom, hogy a passzív ETF-ek torzítják a piacot, mert a legnagyobb cégekbe megy arányaiban a legtöbb pénz mindenféle gondolkodás, elemzés nélkül, passzívan, mechanikusan...
...-20 % azota. De most mar tartom. Mogotte van a ChipsAct, azaz az allam. Az olvasott eredmenyben nem lattam informaciot a tervekrol. Szerintem nem tudunk mindent, tul reagalta a piac a jelentest
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.