Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ebadta
Ebadta 2020. 01. 21. 19:08
Előzmény: #57318  impudent
#57320
Ház amiben lakom, kb dupláját éri mint vételkor.
impudent 2020. 01. 21. 19:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#57319
Ezeknek kb. 50 evre valahol a kadar rendszerbeli hazmesteri szint az idealis allapot.
impudent 2020. 01. 21. 18:55
Előzmény: #57315  Ebadta
#57318
Lassunk egy konkretumot.
Mennyibe fáj ez Neked es mi volt az ?
Deliver12 2020. 01. 21. 18:50
Előzmény: #57307  buyandhold
#57317
Azért ha valaki komolyan gondolja hogy az ingatlan és részvény az hasonló profilú befektetés, az menjen be egy bankba. Egyik alkalommal mondja hogy szeretne egy 30 milliós lakást normál piaci paraméterekkel hitelre, akár befektetésre. A másik alkalommal pedig mondja hogy az egészet tőzsdére szeretné dobni, mondjuk OTP részvénybe. Kicsit más lesz a válasz, vajon miért lehet?
Biztos mert a bankok olyan hülyék.
johai 2020. 01. 21. 18:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#57316
Elarulom,a bitcoin a spekulacio miatt ment fel:)
Ebadta
Ebadta 2020. 01. 21. 18:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#57315
Akkor bolond vagyok mer tőkeáttétellel vettem ingatlant 20% önerővel. Ha most eladnám, lehet h többet keresett tíz év alatt mint én.
Törölt felhasználó 2020. 01. 21. 18:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#57314

Ez egy ingatlan árakkal, ingatlan befektetéssel foglalkozó fórum lenne. Kicsit vicces ez, hogy a fórum tigrisei, akik előbb-utóbb bevallják, hogy nem érdekli őket az ingatlan, se eladni nem akarnak, se venni, pláne p.raszt bérlőkkel vesződni nem akarnak, de azért szorgalmasan leugatják meg oltogatják azokat, akiket az ingatlan befektetés érdekel.
Annyi különböző fórum van akárcsak itt a portfólión. Ha valaki nem az ingatlanokkal akar foglalkozni, akkor biztosan találna magának hasonló közönséget, mondjuk map+ fórum és akkor ott egymás vállát lehet veregetni verbálisan, hogy milyen bölcs és megfontolt befektetők voltak.
Tényleg magyarázd már el nekem, miért fektetnek be egyesek ilyen irdatlan munkát, hogy egy ingatlan befektetési témájú fórumon leugassák azokat, akiket az ingatlan befektetés érdekel?
Tegyük fel, hogy nekem fontosabb a havi bevétel és elég mondjuk 4% hozam is, mert szeretek kéglikkel foglalkozni és ennyi. Na most ettől még nem leszek se hülye se agresszív se semmi. Ha odamennék a map+ fórumba és elkezdeném a sok bölcs map+ befektetőt leugatni, akkor jogosan mondanák azt, hogy nem tévesztettem-e el a házszámot és a fórumot.
Ugyanezt gondolom is sok fórum tigrisről. Rendben, az ingatlan az egy sz.r befektetés. Bebizonyítottátok és ennyi nem elég? Mit akartok még elérni?
MrLajos 2020. 01. 21. 18:29
Törölt hozzászólás
#57313
MrLajos 2020. 01. 21. 18:22
Törölt hozzászólás
#57312
impudent 2020. 01. 21. 18:18
Előzmény: #57309  impudent
#57311
Es ami meg ezeknel is fontosabb mibol vette ?
Mert ha hitelbol annak az akkori koltsegei is fontosak.
Ha ingatlaneladasbol akkor az eladott ingatlan erteknovekedeset is vegye figyelembe.
Ha betetet tort fel ott is volt koltseg.
Törölt felhasználó 2020. 01. 21. 18:06
Előzmény: #57308  buyandhold
#57310

Igen, hát naív én se vagyok. Nyilván azért nyígnak itt emberek meg okádják az epét a panelbárókra meg ingatlanos kisbüfikre, mert hisztisek, hogy ők kimaradtak a jóból és valamiért azt képzelik, hogy egy fórumban ha leugatják a lakástulajokat, akkor az hatással lesz az ingatlan piacra.
Gyerekes, kicsinyes gondolkodás. Őt nem érdekli az ingatlan, de leugat mindenkit egy ingatlan fórumban. Ő nem akar p.raszt bérlőkkel vesződni, de azért a kéglik nem érnek semmit és szintén leugat mindenkit, akit érdekel az ingatlan befektetés és írni merészel egy ingatlan témájú topikba, fórumba.
A kégli befektetés sz.r, okés, mi a jobb ennél? Hallgatás jön, mint a sz.r a fűben. Ja ő vett 100x tőke áttétel tesla részvényt és mostanra 10 lakás árát megkereste rajta, tehát ő győzőtt.
Ezt is elhiszem, bár én még olyan emberrel élőben nem találkoztam, aki több lakás árát betolta a tőzsdére, mert ő már annyira önképezte magát, hogy a befektetés a kisujjában van. Biztos van ilyen ember is, de én még nem találkoztam ilyennel. Az gyakoribb, amikor ismerősök több ingatlan be mernek tolni nagyobb összeget akár hitel formájában. Ilyen emberrel már találkoztam, akár ha a tükörbe nézek :) olyannal még nem aki több lakás árát be merte tolna a tőzsdére. Jó, hát nem egy befektetői körökben mozgunk  velük, valószínűleg ez a magyarázat rá :)
impudent 2020. 01. 21. 18:03
Előzmény: #57307  buyandhold
#57309
Az ordog a reszletekben.
Konkret peldat mikor mit vett mennyit koltott ra mert itt utolag mindenki olyan okos.
buyandhold 2020. 01. 21. 17:56
Előzmény: #57303  Törölt felhasználó
#57308
Igy elik ki a frusztraltsagukat, de meg mindig jobb mintha egy plazaban kalasnyikovval lovoldoznenek...
En teljesen aterzem a bajukat. Ha kimaradtam volna, en is total ideg lennek. Nehez feldolgozni annyi penz elveszteset, amit egy elet alatt lehet megkeresni. 
buyandhold 2020. 01. 21. 17:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#57307
Ott santit a hasonlat, hogy lakasokat nagyon sokan vettek, en magam ismerek sok embert, akik tobb lakast vettek a bumm kornyeken(en is). Itt a forumon is sokan vettek tobb lakast jo aron. Tehat gyakori jelenseg.
BC-t kevesebben. Az OTP reszveny talan jobb hasonlat lenne, bar az sem gyakori, hogy valaki full vagyonat(legyen az mondjuk 30M) OTP reszvenybe teszi. Lakasba annal inkabb.
De abban igazad van, akinek volt egy kis gogyija, az valamibe tette: lakas, reszveny, BC,... es 2-3x-ta a vagyonat.
impudent 2020. 01. 21. 17:43
Előzmény: #57305  impudent
#57306
Szoval ez nem bankbetet.
Ha pedig szarul nez ki akkor jonnek a legcsorobbak minimalis berleti dijert.
impudent 2020. 01. 21. 17:41
Előzmény: #57300  CyrusTheGreat
#57305
Tedd hozza hogy az ahitott 130-150 ezres berleti dijhoz ezt a 3 db 10 millios lakast ki kollott pofozni.
Min. 2 milcsi fejenkent.
Ahul meg volt panelprogrom ujabb felmilcsik stb.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 21. 17:23
Előzmény: #57302  CyrusTheGreat
#57304
Három lakás bérleti díja kb. másfél-két medián bérnek felel meg. Mi annyira szupermenők vagyunk, hogy nekünk ez aprópénz, de azért lássuk be, sok embernek elég megfelelő alternatíva egy állami kisnyugdíjhoz képest.
Törölt felhasználó 2020. 01. 21. 17:19
Előzmény: #57278  CyrusTheGreat
#57303

"Írtam már párszor, hogy jóval több eszem van annál, semmint hogy ingatlanokkal."
khm, khm, szóval nem érdekelnek az ingatlanok, mert te felsőbbrendűnek gondolod magad és éveken át tartó képzés és önfejlesztés után ezeknél sokkal jobb befektetéseket is tucc, természetesen nem árulod el, hogy mi az, hiszen titok.
Ok, elfogadom a súlyos érveidet, de akkor csak annyi a kérdésem, hogy nem tévedtél-e el esetleg. Ez egy ingatlanokkal, ingatlan árakkal foglalkozó fórum. Téged nem érdekelnek az ingatlanok, de azért szánsz arra időt, hogy ide gyere és leoltsd a sok együgyű panelbárót meg ingatlanos kis büfögtető befektetőt.
Persze mindezt szívjóságból, hátha a hatalmas meglevő tudásodból némi morzsákat tudnak hasznosítani a panelbárók.
Dettó ugyanilyen röhejes az impudent fórumtárs, jön leugat minden kéglit, mindent kb félárra beáraz és ennyi, de se eladni nem akar se venni, hiszen nem fog p.raszt bérlővel vesződni, nade akkor mit is akar? Csak úgy szórakozásból leugatni a panelbárókat meg az ingatlanos kis büfiket vagy mire gondoljak, mi a szándék?
CyrusTheGreat 2020. 01. 21. 17:07
Előzmény: #57301  impudent
#57302
Persze, csak erdekes, hogy az utolagos kiertekeleseknel es hipotetikus nyereseg-szamitasoknal is mindig az alja szokott viszonyitasi pontkent felmerulni...
De a harom lakasbol szarmazo berleti dijat, mint elethosszig tarto habzsi-dozsi, haaaat... furcsa elkepzeles
impudent 2020. 01. 21. 17:03
Előzmény: #57300  CyrusTheGreat
#57301

minimumon beszállni bárhová az jó.
ha Én tettem volna már rég eladtam volna az egész szart.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók