Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macisajt 2020. 01. 21. 13:29
Előzmény: #57273  Törölt felhasználó
#57280

Kedves Tibor!
Tudatom veled, hogy nem sivár az életem, nem vagyok irigy, nem vagyok stresszes, szerencsére jut mindenre amire szükségünk van.
Nem kívánom senkinek, hogy rohadjon meg, nem is jut eszembe ilyen. Örülök, hogy jó kedved van és apró dolgoknak is tudsz örülni. Egy dologban azonban biztos vagyok: ha befektetni szeretnék bármibe, nem tőled kérnék tanácsot.
További szép és sikeres napot kívánok!
hunor555
hunor555 2020. 01. 21. 13:17
Előzmény: #57277  Törölt felhasználó
#57279
Hitelt mikor utaljàk amiből arbitràlni akarsz?
CyrusTheGreat 2020. 01. 21. 13:00
Előzmény: #57277  Törölt felhasználó
#57278
Írtam már párszor, hogy jóval több eszem van annál, semmint hogy ingatlanokkal. Természetesen nem utasítanám el, mint mellékjövedelem (ahogy jelenleg is hoz ennyit egy-egy side project), azonban az nem mellékjövedelem, hogy tőkeáttéttel (a.k.a hitel) beleugrasz egy kockázatos befektetésbe és vársz egy cash-flow-t, amelyet ugye a hitel miatt kötelezettség is terhel. 
Ez olyannyira nem mellékjövedelem, hogy nem véletlenül nem állnának veled szóba a bankok például, amikor bemennél erre a cash flow-ra bármit is kérni, vagy bárhová is beszámíttatni - és ebből pláne nem él meg spórolósan két ember (pláne fenntartható módon), ahogy írod. Kicsit több időt fektetnél az önképzésbe, ennél jóval nagyobb, tényleges bevételt érhetnél el, de ehhez számlácska mellé eszecske is kell.
Törölt felhasználó 2020. 01. 21. 12:14
Előzmény: #57276  CyrusTheGreat
#57277

Haha, a másik. Valószínűleg te se utasítanál el egy ilyen összeget akár mint mellékjövedelem, de ennyiből spórolósan már meg lehet élni 2 embernek, ha a gyerekek kirepültek.
Hát igen, ez az én igénytelenségem bizonyítéka, hogy én elégedett lennék 350-450e havi állandó bevétellel a másodállásomból. Meg is fog történni, igaz a matek nem ilyen szép az én esetemben, mert nekem kb feles hitellel lesznek az új kéglik, míg egy panelbárónak 2014-es beszállóval már csak töredék hitele maradt. Ennek ellenére nem leszek elégedetlen az élettel, amikor a kezecskémbe leszámolva vagy a számlácskámra átutalva megjelenik majd ez a pénzecske.
A hiteleket 10 év múlva futtatom ki, utána még nagyobb lesz az örömöm majd. Meg persze először meg kell várjam, hogy szelidüljenek az árak és tudjak venni még 2, esetleg 3 kéglit. A panel kéglik esetében látom esélyesnek, hogy azok árai elérhetik a befektetési sávot 1-1,5 éven belül. A jó tégla kéglit csak szerencsével és egyedi vétellel lehet befektetésre ajánlott sávban megvenni, mert a jó tégli kégliből nagyon szűk a kínálat.
Addig is a pénzecském köszöni és jól érzi magát map+-ban meg részben mtel meg pár egyéb részvényben. Ma beszéltem velük és köszönik, jól vannak :)
CyrusTheGreat 2020. 01. 21. 12:06
Előzmény: #57273  Törölt felhasználó
#57276
Mindent elmond rólad, hogy a 3 panelbe rakott tőke által generált budapesti nettó átlagbér sávjában mozgó pénzt csinos kis összegnek hívod.
Pont annyira vagy te bármiben is guru és önálló felnőtt, mint amekkora mozgásteret biztosít a pesti nettó átlagbér.
Törölt felhasználó 2020. 01. 21. 12:05
Előzmény: #57274  Kicsigesztenye999
#57275

Haha, itt is van egy díszpéldány, aki a fórum acsargáson kívül mást sikert valószínűleg nem tud felmutatni az életben. Na most én kb lesz.rom igen nagy ívben, hogy te hogyan kívánsz az érveid rettenetes súlyával verbálisan legyőzni engem.
Te kapsz még zsebpénzt, mennyi idős is vagy?
Tudod vannak virtuális győzelmek, minthogy te egy fórumban hősnek képzelheted magad, mert az értelmes emberek rádhagyják a dolgaidat és úgy érezheted, hogy vagy valaki.
Nekem mások az elképzeléseim az önértékeléssel kapcsolatban és hogy mikor érzem magam jól.
Kicsigesztenye999 2020. 01. 21. 11:58
Előzmény: #57273  Törölt felhasználó
#57274
Neked az agyadra ment a kockás füzet.
Mikor volt utoljara appanasodbaputol, atutalta mar a havi zsebpenzed?
Törölt felhasználó 2020. 01. 21. 11:56
Előzmény: #57272  macisajt
#57273

Azoknak is egy gyönyörű jellemrajz a sivár és irigy életükről, akik ugranak egy paneles "báró" megnyilvánulásaira és itt acsarkodnak egy fóruman. Nem tudom eldönteni, melyik fél a szánalmasabb.
Ha igaz, hogy van 3 panelje, akkor neki van egy csinos cash flow-ja, pénzáramja, minden hónapban utalnak neki vagy leszámolják a kezecskéjébe a kb 350-450e-t (attól függően, hogy mekkora és hol van a 3 kégli).
Na most ezzel szemben az irigyeknek mi van? Nagy pof.juk meg önérzetük meg a rosszindulatú gondolkodás, hogy rohadna meg a panelbáró és majd rárohad a 3 lakás, meg jön az armageddon, a karigeri betilcsa a lakáskiadást meg a hasonló építő gondolatok.
Mindenki döntse el magában, hogy morálisan és anyagilag melyik féllel tudna jobban azonosulni. Most az, hogy ki mit pofáz egy dolog, az meg egy másik dolog, hogy valójában mit gondol és érez.
Egyébként se értem az ingatlanokhoz való viszonyulást sok emberkénél. Az ingatlan kifejezetten egy hosszú távú befektetés. A távoli jövőt kell megtippeljük és megálmodjuk a kéglivel kapcsolatban. A környéket, nem fog-e szlömösödni vagy pont ellenkezőleg van-e egy potenciális fejlesztés. A kéglit, a társasházat, milyenek a szomszédok stb stb Ezek után jön a matek a kockás papíron és még így is jó sok bizonytalansági tényező és ismeretlen változó van az egyenletben.
Na most, basszus, aki összesz.rja magát egy átmeneti csökkenéstől, az nemhogy ingatlanba ne fektessen, de úgy általában se fektessen semmi másba, mint map+. Ott nem kell az ilyen stresszes befektetőnek izgulni, mert mindig csak fell és fell megy az árfolyam.
Mondjuk nekem ma jó kedvem van, nem fogja semmi elrontani, mert ugyan kithosztak az mtel stoppomról a nagyobb pakkommal (még így is vastag nyereséggel), de a kisebb pakkom még megvan és szépet ugrott az árfolyam, mint a szarvas tegnap :) A 420-as beszálló elég jól termel. Én már csak ilyen kis dolgoknak is örülök. Nem azért mert zseni befektető vagyok, de mondjuk ott 420-on eléggé egyértelmű volt, hogy nem fogják elrontani a tendert és én azt tippeltem meg egy nagyobb pénzecskével.
macisajt 2020. 01. 21. 11:37
Előzmény: #57269  CyrusTheGreat
#57272

Szeret dicsekedni  de csak azért, hogy bosszantsa a többieket, valószínű boldogtalan valami miatt..
Az élteti, hogy mennyi irigye van, sajnos vannak ilyen agybeteg emberek.
Régi közmondás: aki dicsekszik annak adjál, aki panaszkodik attól vedd el:))
egynapod 2020. 01. 21. 11:12
Előzmény: #57269  CyrusTheGreat
#57271
Láthatóan egy beteg ember aki gyerekkori traumákról szenved. Szakorvosi segítségre lenne szuksege
CyrusTheGreat 2020. 01. 21. 10:01
Előzmény: #57241  impudent
#57270
Tény, hogy a statisztikának is megvannak a korlátai, és nem is lehet minden helyzetben kiindulni belőle, de a folyamatok elemzésére még így is kiváló (ingatlan- és hitelpiac). Továbbá ott van az is, hogy nagyon nehéz lenne bármiről is eszmecserét (vagy hívhatom racionális vitának is) folytatni, ha az kizárólag anekdotikus érvekkel menne. Eleve mindenki azt mond, amit akar, a neten meg pláne. 
Te kijelentenéd, hogy ismersz olyat, akinek krokodil nőtt ki a bal füléből, én kontrázok, hogy olyan nincs, mert a bal fülből kizárólag szakállasagáma nőhet ki - egyikünknek sincs igaza, egyikünk állítása sem támaszható alá, esély sem lenne az eszmecserére normális alapokon, be is lehetne zárni a fórumot.
CyrusTheGreat 2020. 01. 21. 09:53
Előzmény: #57257  gombócból_is_sok
#57269
Ijesztő egyébként, hogy egyre gyorsabban tudja elérni a kitiltást és szemmel láthatóan egyre jobban romlik az állapota - az érvelések tisztasága, az írásmód, a vörös fejjel üvöltve toporzékolás és szentségelés a szabályozóval szemben (de ez sem konzekvensen, mert egyszer ajnározza, egyszer szidja, nem észrevéve, hogy ugyanazon érme két oldaláról van szó). Azon érdemes elgondolkodni, hogy vajon hány ilyen panelbáró lehet - eddig megvoltak győződve arról, hogy ők az élet császárai, adott esetben még 2018-ban is "zsákolták" a szuper paneleket, hogy aztán most becsukódjon a karám ajtaja mögöttük...
impudent 2020. 01. 21. 09:02
Előzmény: #57267  tihamer
#57268
Ezt jól látod.
Mármint a valós erték valahol ott van.
Tehat ha lakast akarsz venni akkor 40% al kevesebbet koll ajanlani.
Ugyanis nem er tobbet a lakasok hazak zome.
tihamer
tihamer 2020. 01. 20. 23:41
Előzmény: #57248  impudent
#57267
"De attol tartok hiaba harsogod itt a szepet es jot ha panelt koll venni léblokkolsz."
Én a lakásodat megvenném, persze azon az áron, ahogy értékelni szoktad. Kb 50-60 %-on.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 20. 23:24
Előzmény: #57264  impudent
#57266
Az alagút első emeletnél tényleg atomnehéz rosszabbat mondani.
impudent 2020. 01. 20. 23:17
Előzmény: #57264  impudent
#57265
Egyik rokonom ott kapott egy eletreszolo betegseget a benzingoztul.
impudent 2020. 01. 20. 23:12
Előzmény: #57262  impudent
#57264
Az alagut kornyeki 1.emelet semmit nem er.
A szarvas kornyeke ami a var fele nez az a csucs.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 20. 23:10
Előzmény: #57261  impudent
#57263
Azt írja hogy  nm ár. Vagy nem havonta vagy nem Ft. Vagy más félreértés lehet azért benne.
impudent 2020. 01. 20. 23:07
Előzmény: #57261  impudent
#57262
Attila ut erteke 250-550 kozott szorodik realisan a hasznalt.
impudent 2020. 01. 20. 23:05
Előzmény: #57260  yooio
#57261
900 ezer ?
Ujepitesu talan erne annyit persze csendes helyen.
De szerintem azon a kornyeken a 7-800 ezer vadiuj luxuslakasert adhato.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek