Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemerorsos 2019. 07. 07. 11:08
Előzmény: #43531  berlini
#43580
A Balázs Bélában soha nem adsz ki annyiért garzont, de még a közelében se. A Corvin sétányon (!) vannak 2 szobás lakások 210-220 ezerért, garzonok meg 160-170 körül. Azt a részt nagyon ismerem. A Balázs Bélában vadiúj garzonért max. 150-et fogsz kapni, ha nagyon szép. De inkább 140-et. 200-ért már szép 1 hálósokat kapsz szinte bárhol a városban.
Törölt felhasználó 2019. 07. 07. 11:07
Előzmény: #43578  impudent
#43579
Lehet meg nem tunt fel, de a topik nem arrol szol, melyik kornyeken a legjobb setalni, hanem hol eri meg befektetni.
Az utolso mondatban azert ezt te magad is megsejted.
A bartokon hogy allsz az alkuval?
Eladom a szechenyi hegyit, megveszem azt, a kulonbozetbol meg veszek egy hasznalt teslat, es en leszek a Jani!
impudent 2019. 07. 07. 10:46
Előzmény: #43566  berlini
#43578
Szerintem Te nem setaltal ott sose.
Probalj ki egy Balazs B Haller utat.
Vagy Balazs B Mestert vagy Ulloit.
Borzalmas kornyek szuk utcak es milye utazokozonsegeg.
Ez a kornyek mar fejleszthetetlen jo ertelemben.
Itt meg par elelmes vallalkozo probalja elsutni az elhetetlen szat lakoparki lakasat ebben a dzsumbujban.
Persze sok paraszt jon ide akiket semmi nem erdekel mert csak melygarazsba kozlekedik.
johai 2019. 07. 07. 10:24
Előzmény: #43575  johai
#43576
A tiszta haszon lehet akar 300e/nm is de azert elsosorban mert joval magassabb epuletet emelnek a jellemzoen 2 szintes regi epuletek helyere,egyebkent ez joval tobb mint az ov altal ajanlott tisztes 6-10%-os haszon.!
johai 2019. 07. 07. 10:17
Előzmény: #43573  berlini
#43575
Irod fizetnek 100e/nm a kikoltozo lakoknak,a tulajoknak 200e/nm-t.
Egy 50nm-es lakast feltetelezve a tulaj kap 10 millat es eltunik a busba......itt valami nekem nem stimmel!
Megis hova mennenek egy tizesbol?
A berlo meg 3-5 millabol,arrol mar nem beszelve hogy egy roma inkabb keresztbe fekszik az uton ha ennyi penzert akarjak kitenni a biztos lakhatasabol.
Magyarorszagon azert torvenyek vannak,nem lehet csak ugy kitenni csaladokat az utcara,amennyiben fizetik a berleti dijjat.
johai 2019. 07. 07. 10:07
Előzmény: #43572  Batiszkáf
#43574
Szerintem is jol el vannak ott.
Uj lakotelepeknel is oket lehet hallani,valahogy nem tuntek el a kornyekrol,persze lehet valamennyi berlo,vagy tulaj kello ellenszolgaltatas fejeben elhagyta a kornyeket,de a rokonsag nagy,a lepusztult lakasokba elfernek sokan,igy aztan mindig van utanpotlas.
berlini
berlini 2019. 07. 07. 09:21
Előzmény: #43571  johai
#43573
Én itt a savanyúszőlő illatát érzem, nem a káposztaszagét.
Álmodozz csak tovább a feleződő árakról.
A hozzászólásod köszönő viszonyban sincs a tényekkel.
A romák hozzászoktak a területhez ezért nem mennek odébb?
 A fenét. Indiához is hozzászoktak pár ezer év alatt és utáni mégis útnak indultak. De itt is a makacs tények. Bizony megindultak a külső kerületek felé. Ujságcikk jelent meg arról, hogy Csepelre költöztek ki sokan a végkielégitésből.
A romák beköltöznek az újépitésüekbe????
Hol élsz???? Miből??? Kaptak 3-5 milliót hogy kiköltözzenek a bontandó régi lakásukból. Ez önerőnek jó lehetne, de melyikük hitelképes a további 25-50 millió ft-ra?
Falansz jelleg? A városi épitési lehetőségek tényleg nem engedik meg a 20 hektáros parkkal körbevett rezidenciák épitését, (még a XII. kerületben sem. A Balázs Béla-Lenhossek sarkától amúgy 100m-re egy szép park van.
Amúgy meg éppen a 900 zer ft/m2 -es árak amelyek felgyorsitják a rehabilitációs folyamatokat ezeken a területeken. Nagyon megéri ott ingatlant fejleszteni.
Fizetnek 100ezer ft /m2-t a kiköltözőknek, megveszik az önkormányzati lakásokat még 200ezerft/m2-ért, bontanak épitenek 300ezer ft/m2-ért és eladnak 900ezer ft-ért. Tiszta haszon: 300ezer ft/m2.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 07. 07. 09:14
Előzmény: #43571  johai
#43572
"Most viszont helyben maradnak,az ujepitesuben."
Mindenki a Corvin-projektet veszi alapul, ahol a helyiek Práter utcai vagy más önkormányzati bérlakást, cserelakást kaptak, viszont az újabb rehabilitációs projektek már deklaráltan a romák helyben maradását célozzák.  
johai 2019. 07. 07. 08:27
Előzmény: #43566  berlini
#43571
Erdekes meglatas!
A romak elhagyjak a 8 kert:)
En nem ugy latom,ezzel nem akarom degradalni a kornyeket,es valoban volt olyan ido amikor roma csaladok atkoltoztek ujpalotara peldaul,ott adtak nekik lakast.
Most viszont helyben maradnak,az ujepitesuben.
Vagy kicsit arrebb mennek,nemi kezpenz fejeben,7-8-9 ker,megszoktak,ott vannak otthon.
*
Az az igazsag hogy ezek a keruletek arazasban szinten onmaguk fele kerultek,kivul ugyan a diszito ellemeknek koszonhetoen egyfele hangulatot arasztanak,de belul csak kaposztaszagot.
Nem lehet szelloztetni.
Ja hogy az ujepitesu mas,jobb az ketsegtelen,de egyre inkabb falansz jelleget olt,atgondolatlan,profithajhasz epitkezes zajlik a legtobb helyen.
Senki se akar lemaradni,engedelyezett lopas zajlik ezen a fronton,az arak koszonoviszonyban se vannak az epuletek minosegevel....aki megis oda akar koltozni horribilis osszeget fizetve a lyukert,annak ajanlatos a vetel fixalasa elott atgondolni hogy tud e ott elni.
Nem latogatokent,hanem huzamosabb idore,talan az egesz eletet ott tolti el,varva a duplazast,triplazast,miutan konszolidalodatak az arak azon a kornyeken.
Azaz felezodtek:)
buyandhold 2019. 07. 07. 08:14
Előzmény: #43551  2345678
#43570
Szuda-arany...Rakerestem a cikkre. Abban azt irja, hogy az aranyekszereiket adjak az emberek. Annak nem sok koze van magahoz az aranyhoz. Ket teljesen mas dolog: a befektetesi arany es az aranyekszer. (neha a cikkiro is keveri, osszemossa sajnos a tudatlansaga okan). Roviden: a befektetesi arany olyan mint barmilyen valuta, piaci aron megveszik. Aranyekszer olya, minta mondjuk a kanapedat akarnad eladni. Vagy megveszik vagy nem...
because 2019. 07. 07. 07:45
Előzmény: #43550  NemethSzilard
#43569
Ha nem teljesülnek a babaváró hitel feltételei, a lakás ára pedig csökkenhet könnyen és hamar, akkor elég jó anyagi csődbe kerülhet az egész család... inkább államkötvény és megvan a +5 % körüli hozam nagy pénz lekötése, munka és fáradozás nélkül, nem érinti az ingatlanár változás, bármikor kivehető...
because 2019. 07. 07. 07:41
Előzmény: #43550  NemethSzilard
#43568
Budapesten a IX. ker. szélén 12.000 fős egyetemi városrész fog kiépülni 2 vagy pár éven belül, ahova az egyetemisták költözhetnek. 1-2 év és vége a lakáskiadás biznisznek, a "nagybefektetők" is rájöttek, hogy most már  bérlakásokat kell építeni kiadásra... pont késő erre a célra Bp-en lakást venni, már csak a horribilis ára miatt is...
Törölt felhasználó 2019. 07. 07. 00:54
Előzmény: #43550  NemethSzilard
#43567

Biztos vagy abban, hogy ez jó ötlet 3 tulajjal belevágni egy lakásvásárlásba meg a kiadásba? Nekem lett volna lehetőségem, amikor a lakásomat vettem, hogy apám meg öcsém be akartak szállni, hogy akkor vegyünk egy nagyobbat vagy két kisebbet, de ketten se adtak volna bele annyit, mint amit én beletoltam. A végén úgy voltam vele, hogy legyen, de akkor öcsém meg apám mozduljanak meg és segítsenek keresni alkalmas lakásokat. Nem értek rá. Én meg párat felhajtottam, de vagy az öcsém vagy apám kötött bele valamibe, úgyhogy hagytam az egészet a fenébe és vettem egyedül egyet.
A kiadásnál szintén sok vitára lehet számítani. Nem a béleti díj elosztásával lesz a gond szerintem, mert ott még egyszerű a matek, hanem a kiadásokkal kapcsolatban. Nekem például spéci ajtóm van és 80e forintért cseréltek benne zárat.Tudom, drága volt, de bérlőm volt és ehhez a típusú ajtóhoz nem hemzsegnek a hozzáértő emberek. A szomszédom kihívott egy mekk elek lakatos és zárszelő nagymestert és szétbuherálta az ajtaját. Na ezt én megspóroltam viszont apám amikor meghallotta, hogy 80e forint volt, akkor végig arról beszélt, hogy engem átvágtak és miért nem néztem utána. Öcsém szintén azt mondta, hogy ő ennyit nem adott volna zárcseréért.
Aztán így elképzeltem, hogy mi lenne, ha 3-an adnánk ki lakást, ahogy eredetileg tervezték és persze én fizessem ki a 80e-t, aztán meg halgassam a hegyi beszédeket, hogy mekkora hülye vagyok meg mi lett volna hasonló helyzetben, ha arra kérném őket, hogy akkor adják be a részüket a 80-ba? Na ez a durva. Kiadáshoz a lakást be kell rendezni és apám kitalálta, hogy a nagyszüleim nagyon régi bútoraival ő beszáll, mert jó az az albérlőnek és ő pénz nem ad ki, amikor ott vannak a "jó" bútorok a padláson.
Tudom, ilyenkor mindenki azzal jön, hogy náluk a szülő-gyerek és a testvér-testvér viszony ideális és mindig mindenben egyetértés van. Egyébként nekem is jó a viszonyom a családommal, de pénzügyekben inkább ne, mert ha pénzről van szó, akkor nagyon sok ember máshogy gondolkodik.
Mi lesz, ha egyik gyerekednek kell a pénz valamire? A lakás felújítását, költségeit mind szét kell teríteni a tulajdonosok között és mind melegágya egy civakodásnak. Mi lesz, ha az egyik tulaj emelni akarja a lakbért, mert azt mondta neki a szomszédja, hogy hülye, ha ennyiért kiadja?
Tényleg megéri bevállalni mindezt, amikor állampapírban kamatozna nagyjából ugyanannyit a pénzmag, mint amennyi a lakáskiadásból befolyna. A lakás áremelkedése meg nagyon nagy lutri, ráadásul a lakásra illik költeni, nem is keveset, még akkor is ha, ezt sokan kifelejtik a matekból.
berlini
berlini 2019. 07. 06. 23:47
Előzmény: #43564  impudent
#43566
Értem
Előző hozzászólásodban még egy ismerősöd ismerte a környéket, de hát kicsi Budapest, közben rájöttél, hogy te is úgy ismered mint a tenyered.
Akkor ideje megnézned. No nem a tenyered (azt is de most inkább a környéket. 
Sétálj oda , nézz körül. Ami most ott épül abból látszik hogy mi lesz a területből.
Megsúgom, pont azért kell most megvenni, mert még romák mászkálnak az utcán. Az előbb emlitett projektben is azokat fizették ki hogy kiköltözzenek az önkormányzati lakásokból, hogy azokat bontani lehessen. Ez lesz a sorsa a többi még szakadt épületnek és ez alapozza meg a környék megitélésének gyors javulását.
Nm akkor kell venni ott lakást, amikor a rehabilitáció már szinte lezajlott. Most is kurva drága, de akkor még grágább lesz.
NemethSzilard
NemethSzilard 2019. 07. 06. 22:56
Előzmény: #43557  Zazie90
#43565
Megtisztelő de nem a Pál utcai fiúk szereplője vagyok de érdekes felvetés.
Berlini köszönöm a tanácsokat megbeszéljük a gyerekekkel 
impudent 2019. 07. 06. 22:51
Előzmény: #43561  berlini
#43564
Ugy ismerem mint a tenyeremet.
Levegotlen, zsufolt mar tulepitett szuk utcak tele sultparasztal romakkal rossz kozlekedes a kozepen.
Cummoghatsz a szuk utcakon a villamosig ahol a szakadt alakok tomkelege utazik.
3 lakasom is volt ott.
Ahogy ment az ido annyira lett szarabb a kornyek.
Zazie90 2019. 07. 06. 22:47
Előzmény: #43560  berlini
#43563
Pontosan!
Sőt még az is van hogy: felzárkózás vagy halál. Mint egy cápa, ha nem úszunk akkor süllyedünk...  Szerintem még egy ilyen 2006-2010-es gazdasági csődöt amibe belenavigálták az országot nem élnénk túl ennyire könnyen nagyobb mertekű elvándorlás/hosszútávú növekedési potenciál romlás nélkül. Szóval csak előre lehet menekülni mert most kezd végre lassan visszatérni a hit a növekedésben/felzárkózásban, a kiábrándulás most nagyobb lehet.
Zazie90 2019. 07. 06. 22:40
Előzmény: #43558  impudent
#43562
24 Balázs Béla Sthttps://maps.app.goo.gl/VXdnFgcTiyTdQjHM8
Megnéztem kb-ra. Igazad van még nem is.
Eléggé meredeken néz ki viszont Lokáció- Lokáció- Lokáció szempontjából jó helyen van. 
Ahogy globálisan is revitalizalodnak a városközpontok itt is ez a trend.
Nemcsak a Cordia-sok fejlesztenek hanem a környéken azért van már zsizsegés.
berlini
berlini 2019. 07. 06. 22:40
Előzmény: #43558  impudent
#43561
Én sohasem biztam a hallotta egy ismerősöm, hogy mondtak valamit jellegű helyzetfelmérésben.
Menj oda nézz körül. Változik a környék, sorra épülnek az új épületek. Pld. a Lenhossek/Balázs Béla sarkán volt egy kis 30m*30m-es telek, lebontottak hozzá még 4 régi bérházat és az egész helyére épül egy társasház. 
(Aki ott egyre büdösebbet érez, annak ideje megszagolni a saját gatyáját. Ott van a baj.)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek