Pár év részletesen körbejártam a témát. A fiatalok ~35-40 százaléka komoly szülői segítséggel indul, ami praktikusan az átengedett nagyszülői örökséget jelenti. Ez egy egyébként tökéletesen kirajzolódik az első ingatlanukat hitel nélkül vásárolók magas arányán.
Átsiklottam felette :) Más: először nálatok is a devizát utalták át? Az értékpapír transzfer elindításáról egyelőre nem érkezett semmilyen értesítés, viszont a deviza már eltűnt a számláról.
Maradt a transzferalando TBSZ szamlamon nehany szaz euro. Az IBKR ugyfelszolgalata azt javasolta, hogy hagyjam uresen a szamlaszamot, mert a ket intezmeny ugyis megosztja egymas kozott a szukseges adatokat. Az Erste viszont a szamlaszam hianyara hivatkozva visszadobta a kerelmet. Nalatok mi volt a megoldas? Egy kicsit tartok tole, hogy a normal beutalasi szamlara erkezo devizat vegul nem a TBSZ szamlan fogjak jovairni.
Mindamellett a számlát érdemes már most megnyitni. Ha az IB részéről továbbra is ennyi humán erőforrást fog felemészteni a korábbi számlák transzferálása, akkor közel sem biztos, hogy megmarad a lehetőség.
Hónapok óta nem lehet uniós kötvényeket vásárolni a platformon keresztül. "This product is temporarily limited for opening new position as it is subject to the Hungarian Social Contribution Tax. Please refer to IBKR Knowledge Base Article. https://ibkr.info/node/4887" Nincs valami fejlemény ebben az ügyben?
"A legnagyobb arányban a legfiatalabb generáció - 18-29 év között - szorul hitelre és ez a korosztály él leginkább az állami támogatások lehetőségével is. A készpénzes finanszírozást 52,6 százalékuk választotta, míg hitellel 24,2, állami támogatással 23,2 százalékuk élt idén. A készpénzes finanszírozást 52,6 százalékuk választotta" Azért az elég jól látszik, hogy a világnak ezen részén családi segítség nélkül nem nagyon lehet érdemben előre jutni. Ötven százalék felett a készpénzes vásárlók aránya a legfiatalabb korosztályon belül...
"Ezeket a lakásokat, amelyek az otthoni színvonalhoz képest luxusnívót képviselnek, nyilvánvalóan a csókosok, a rokonok, a haverok kapnák, nem a rászorulók – feltételezi Gergő. – Bécsben viszont tényleg azok kapják meg, akik rászorulnak. Ezt – is – jelenti a társadalmi szolidaritás....Talán egyszer mi is eljutunk ide. Magyarországon..." https://index.hu/kulfold/2022/06/04/medence-szauna-14.-havi-fizetes---igy-nyomorognak-honfitarsaink-becsben/ Harminc éve Budapesten is minden második lakás önkormányzati tulajdonban volt. Tizedáron kiszórták őket őket az egykori bérlőknek. Ebben a helyzetben mégis kinek kellene szolidárisnak lennie?
Számomra egyébként az a legfurcsább az egészben, hogy az amerikai Y generációval ellentétben a magyar fiatalok egyáltalán nem zúgolódnak amiatt, hogy az olcsó hitellehetőségek megszűnésével egy jelentős részük éppen most árazódik ki az ingatlanpiacról. Ennyien érzik már magukénak a nagyi lakását vagy mi a fax?
"Ha meghal a nagyszülő, akkor abból lehet venni az unokának, addig albérlet vagy munkásszálló" Csodálatos perspektívák. Ha a nagyi aktív korában nem költözött fel a városba vagy túl sok gyereket vállalt, akkor az onokák megrohadhatnak az albérletben.
Ha félretesszük a személyes érintettségét (örököltem, nem örököltem, segítem a gyereket, boldoguljon a saját erejéből), akkor azért társadalmi szinten elég sanszos, hogy nem lesz jó vége annak, hogy a fiatalok aktív életének az első felében gyakorlatilag a nagyi lakásától függ a boldogulás.