Azért ha valaki tisztességesen csinálja a maszekolást, akkor az adó elviszi a bevétel felét.Amúgy lehet, hogy valaki 5000-et kér a fűnyírásért ha felhívod telefonon, viszont kötve hiszem, hogy sokan kifizetnék ezt. Akkor már inkább vesz az ember 200k-ért egy fűnyírórobot aztán hello. A beszélgettem valakivel aki ezt mondta amúgy is komoly támpont. Az emberek egy része össze vissza hantázik aztán meg megy a tescoba venni a value májkrémet mert másra nem futja. Az átlag nettó órabér kb 1500Ft az országban. Linkeljek egy közalkalmazotti bértáblát?
A számításod egyébként nevetséges. Az emberek nem esznek, nem vesznek igénybe szolgáltatásokat, nem mennek nyaralni, nincs szabi, nem vesznek autót, nem újítanak lakást, stb. Ez így nonszensz.
Reálisan a számolás:
Egy pár keres 500 nettot (ez már több mint az átlag), legyen mondjuk 2 gyerekük, 1 autójuk. Ebből 70k elmegy rezsire, 150k élelmiszerre, 20k ruhára, 30k közlekedésre, 30k meg szórakozásra/szolgáltatásra. Marad kb 200k, ami évente 2.4millió. Elmennek kétszer nyaralni, 2 évente vesznek 4 új okostelefont meg 5 évente egy új autót, 10 évente felújítják a lakást/házat és marad évi pár százezer félretenni.
Ha valaki tartósan megbetegszik, megszűnik a munkahelye, akkor sokkal rosszabb. Ha lakáshitelt kell törleszteni vagy lakbért fizetni akkor meg ki sem jön a matek.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link