markyy
3
1
4
2012. május 23. | 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
TP
szombat, 12:15
Sajnos elmaradt a felminősítés. Még egy esély lesz hamarosan, augusztus 31-én a Fich-nél. Ott látok egy icipici reményt. Remélem hétfőn nem lesz rossz hangulat a pénzpiacokon, mert akkor lehet, hogy ismét gyengülünk és akkor majd az elmaradt felminősítésre fogják....
csütörtök, 12:05
előzmény: #22457  TP
köszönöm a válaszod.
TP
csütörtök, 11:57
Üdv Nini55!
Véleményem szerint túl nagy hatással nem lenne az EUR/HUF árfolyamra egy esetleges pozitív felülvizsgálat. Én nem várok felminősítést, de pozitív hangnemű kommentet esetleg igen. Az MNB szeptemberi lépései lényegében erősíthetnék a forintot, de ilyen szándékuk nincsen. Jó hangulatú kereskedési napok után, mint ma visszacsoroghatunk 320 alá, esetleg 318 környékére is. Nagyobb erősödést MNB miatt nem várnék. De ne legyen igazam :-)
szerda, 17:29

A tegnapi képem még mára is jó
https://ibb.co/bY3CY9
szerda, 17:08
Üdv.mindnyájatoknak! Állitólag a héten jön az S és P-nak magyarországgal kapcsolatos (fel,vagy szinten tartás) mimősitése. Azt szeretném megkérdeni tőletek hogy lehet e most (ebben a ft. gyengülő időszakban) pozitiv hatása a forintra vagy sem. Esetleg valamelyikötők tudna hozzá fűzni némi kommentárt és grafikont? Mert én azt gondolom hogy egy pozitiv felminősités esetén is képes tovább esni.Nem beszélve ha nem nyúlnak a jelenlegi minősitéshez,és továbbra is szinten hagyják. A válaszaitokat előre is köszönöm.
dt7 dt7
szerda, 13:44
előzmény: #22451  Csoli72
Szia csoli
Írtam neked.
Üdv.
szerda, 13:08
EURUSD most egy 3-as hullámban van, azaz az irány egyelőre délre mutat. Szerintem hamarosan 1,12-vel fog kezdődni az árfolyam. Majd csak ezt követően jöhet egy kis korrekció.
"de hogy "neki" is végesek a lehetőségei és jó eséllyel már ennek a közelében jár, az nagyon valószínű".
Mivel "Al" is csak számokkal dolgozik, olyan stratit érdemes kidolgozni, ami semlegesíti a turpisságait, így talán rövid távon bizonytalanná tesz, de hosszabb távon már nehezebb dolga lesz neki is.
szerda, 12:19
szerda, 10:50
előzmény: #22449  dt7
Szia! Várni nem nagyon szoktam sehová, jóslásokba nem bocsátkoznék. Paritás, 1,25, 1,4, nekem édes mindegy  - aki szereti ezeket az értékeket, nyugodtan irkálhatja. Szép rajz az előttem lévő is, 1,118, aztán 1,2x. Biztos így lesz, de azért vehette volna a fáradtságot a kolléga, hogy megtámassza az elméletét, hogy miért pont 1,118, mert a rajz alapján ott aztán az ég világon semmi nincs. Persze én utána jártam: nem használok fibót, de első blikkre annak tűnt. Feldobtam egyet, talált, süllyedt, 61,8.
Szóval amit én látok (trendpotenciálokat szoktam ugye vizsgálni): naposon 1,1, hetesen akár 1,07 környéke is simán belefér. Hogy aztán lesz-e bármelyik is, akár néhány hónapon belül, az nem csak nem érdekel, de még csak véletlenül sem tudnám megmondani. Ha az 1,13 elesik, akkor jelentősen megnő az 1,105-1,1-es sáv meglátogatásának az esélye, eddig a mélységig  tudok/akarok belelátni a jelenlegi helyzetbe. Másik irány: a H4-nek nagyon időszerű lenne már váltani, ráadásul óriási tér van benne fölfelé, de a leírtak a jelenlegi piacon kb. semmit nem jelentenek. Amit Vadi is írt már többször: olyan szinten irányított/manipulált a piac, hogy erre megoldást találni, szinte ember feletti feladat. Én folyamatosan gyúrom a stratim, de a vérrel-verítékkel, igen sok munkával és időráfordítással fejlesztett , sokáig hibátlanul működő szignálrendszerem jelenleg recseg-ropog. Az egyik fő elemét nyírják most, néhány hónapja és egyelőre nem nagyon látom a megoldást (bár az utóbbi időben nem tudtam annyit foglalkozni ezzel, ezt írtam is korábban, ősszel talán megszülöm a receptet). Olyan AI-val szemben kereskedni, amely nem csak értelmi képességében (számítási teljesítményében) múl felül minket, hanem ráadásul végtelen számú "konkrét" adatból dolgozik (látja a világon betett összes kötést, függőt, stopot, stb. - mérettől függetlenül), nagyon enyhe kifejezéssel élve is nagyon nehéz. Bár nem lehetetlen, mert ugye ez a szó az elhivatott tréderek szótárából hiányzik! :) Megoldottam két éve (akkor kezdett ugye durván megváltozni a piac), aztán tavaly is és most is meg fogom! Hogy hol van a vége, meddig tud elmenni ez a szar, ami ellen nyomulunk, arra már magam is kíváncsi vagyok, de hogy "neki" is végesek a lehetőségei és jó eséllyel már ennek a közelében jár, az nagyon valószínű.
Nekem most egy dolog miatt fájó pont az erős dollár. Az arany másfél éves mélypontján jár, de az aktuális USD/HUF árfolyam miatt mégsem tudok jóárasítva venni. Márpedig én venni szeretnék, mégpedig belátható időn belül. Megköszönném a kollégáknak, ha tudnának segíteni abban, hogy van-e esetleg olyan hely ahol direktben dollárért lehet venni befektetési aranyat (megbízható hely, jó minőségű cucc kell (AH)), mert van betárazva egy kis dollár még 255 környékéről és azt beáldoznám erre a célra! Esetleges segítségeteket előre is köszönöm! :)
dt7 dt7
kedd, 18:29
előzmény: #22447  Csoli72
Szia Csoli bátyám!
Várod most 1.12 alá?
kedd, 16:27
előzmény: #22447  Csoli72
Ok , megnyugodtam hogy nem engem "tisztel meg" ezzel a broki.
de akkor is furcsa, mert valakik csak tudnak kereskedni.....ráadásul a spread mindig pipre kerek szám, szóval nem a volatilitás csak egyedül az oka hanem mesterségesen adott sávszélességben van tartva.
kedd, 14:35
előzmény: #22446  kvnepper
Rápróbáltam, nekem se hagyta bekötni. "A trade inaktív". Thinkmarkets. Tehát nem egyedi a jelenség. Amúgy tényleg durván széles a spread.
kedd, 13:21
előzmény: #22445  Csoli72
Persze azt látom h a kereskedés zajlik, de kötni nem engedi az XM felülete, amit az üfsz azzal indokol hogy túl volatilis a pár, kitágult a spread (ami igaz , hisz a szokásosnak jelenleg a 15szöröse)....kötésre  a  "trade inaktív" a válasz. Vasárnap este még engedett 2pozit bekötni aztán még a berakott függőt is visszadobta...azóta sem enged. Érdeklődtem volna más brokinél ez hogy van jelenleg. 
kedd, 13:06
Én ugyan nem kereskedem ezt a párt, de ránéztem MT4-ben, mocorog az árfolyam és kötni is tudnám. 6,6 alatt jár egy kevéssel.
kedd, 12:43
Az usd/try kereskedés 2napja inaktív a brokeremnél.  Kinél mi a helyzet ezügyben? Valaki kapott erről bármi infót?
kedd, 00:30
ez a langyi tili-toli lesz itt nem más
óriási gyengülés csődöt jelent az meg nem lesz
óriási erősödés sem mert az is csődöt jelentene más oldalról
egy 280 körüli euró bevezetés árfolyam a reális, de még lehet, h az sem jön össze, csak a 300
mondom ezt úgy, hogy messze a 300 alatt a reális most is
hétfő, 22:44
előzmény: #22441  Passionata
Semmi sem tart örökké. A hatalmas Ròmai Birodalom is szétesett. Belülről rohadt szét! Historia est magistra vitae! 
hétfő, 22:02
https://m.portfolio.hu/gazdasag/megugrott-az-egyesult-allamok-koltsegvetesi-hianya.294650.html
Bár tudtuk, mindenki tudja, de egy idő után nagyon fontos lesz...
hétfő, 16:57
előzmény: #22438  gykiss99
közép távon 108 köré várom, aztán fel 120 (hosszú táv)
hétfő, 15:57
UsdJpy-t hogy látjátok? 
hétfő, 14:27
"The U.S. pressure is not about Turkey's economy and not even about pastor Brunson. The pressure is, and has been since 2013, to bring Erdogan in line with the U.S. agenda. He will have to stop his good relations with Russia. He will have to stop his purchase of the Russian S-400 air defense system. He may be ordered to stop the Russian pipeline. He must follow the U.S. lead on Syria. As long as he does not do so the U.S. will try everything to bring him down."
http://www.moonofalabama.org/2018/08/how-turkeys-currency-crisis-came-to-pass.html#more
Amerika qrvara leszarja , hogy milyenek a vezetok es mennyire szenved egy nep ,ket dolog van amikor kozbelep a demokracia es a szabadsagfeltes urugyen ,
olaj es fegyver  , 
most is ez tortent/tortenik .
hétfő, 13:49
Törökországi helyzet margójára: Ha egy autoriter renszerben a személyi kültusz olyan szintre jut, hogy szakmai érvek/vélemények/tanácsok el sem jutnak a "kedves vezetőhöz", akkor az egy krízis helyzetben, a ost látható folyamatokat indukálja - azaz a folyamatok nem fordulnak meg, és előbb-utóbb bekövetkezik az összeomlás. Egy ilyen stratégiai helyen fekvő, hatalmas haderővel rendelkező ország esetén jó lenne/lett volna ezt elkerülni, mert elsüllyedése komoly hullámokat fog okozni..
augusztus 12. | 21:08
előzmény: #22428  bgyu
vagy először korrigál 1,1448-1,1472-ig aztán irány az 1,12.. Szerintem elég sokféle forgatókönyv elképzelhető..
augusztus 12. | 21:05
előzmény: #22432  Breakeven
thenx
augusztus 12. | 20:58
augusztus 12. | 20:44
KÉrdeztem itt pár hónapja/éve, hogy milyen linken éritek el a vasárnap - magyar idő szerint - éjfél előtti kereskedési adatokat. Kaptam legalább 2 linket, és tényleg volt valamilyen kereskedés éjfél előtt is. Azóta nem találtam, be tudnátok linkelni újra?
augusztus 12. | 18:37
előzmény: #22428  bgyu
petroyuan 
augusztus 12. | 16:14
Hosszabb távon sive az 1,2-t továbbra sem akarja elfelejteni.
Egy lehetséges forgatókönyv:
https://www.youtube.com/watch?v=vONpRQv25hM
augusztus 12. | 10:58
előzmény: #22409  szarvasvadasz
El tudok képzelni egy olyan forgatókönyvet,  hogy hétfőn reggel még esik a piac, utána fordulhat a TRY, s vele talán az EurUsd is.

Topik gazda

markyy
3 1 4

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE