Mindenki másra mutogat és mástól várja, hogy vegyen vissza. Amerika teleokádta szennyező anyagokkal a világot, most meg a feltörekvőeket akarja megregulázni. A 100 wattos izzó be van tiltva, mert sokat fogyaszt, közben meg a coinbányászok egy nagyobb országnyi áramot égetnek el, hogy fenntartsák a játékszerüket. Ha korlátozni akarják őket, összecsomagolnak és áttelepülnek. Én a kirándulásokat is megadóztatnám. Minek kell ahhoz ezer kilométereket utazni, hogy jól érezd magad? Az a baj, hogy nagyon jól élünk és az emberek úgy érzik, nekik jár a kényeztetés. Fogyasztani kell, mert csak akkor pörög a gazdaság és csak akkor lesz jó élet. Sokáig ezt nem lehet fenntartani, nagyon vissza kellene venni, csak ez meg az embereknek nem tetszene. A politikusaink, meg akik ebből élnek, nem engedhetik meg maguknak, hogy megszorítsanak, mert akkor ők is repülnének. A demokráciának ez az óriási hátránya.
Amíg zöldségektől és gyümölcsöktől roskadoznak a boltok polcai, addig az ember szarik bele. Nyaral, repül, vásárol, nem takarékoskodik, tankol stb. Szóval carpe diem van.Majd, ha baj van, akkor fog hüledezni, hogy mé' nincs ez, az, amaz. Mé' nincs áram, víz stb? Há' nekem ez jár!
Az Európai Unió Copernicus klímaváltozás-figyelő szolgálata (C3S) által közzétett legfrissebb adatok szerint hétfőn,
A GLOBÁLIS FELSZÍNI ÁTLAGHŐMÉRSÉKLET 17,15 CELSIUS-FOKRA EMELKEDETT, EZZEL FELÜLMÚLVA A VASÁRNAP FELÁLLÍTOTT 17,09 CELSIUS-FOKOS KORÁBBI REKORDOT.
A C3S, amely 1940 óta követi a napi globális átlaghőmérsékletet, a vasárnapi rekord után kiemelte, hogy már most "feltérképezetlen területre" érkezett az emberiség, utalva arra, hogy a bolygó folyamatos felmelegedésével elkerülhetetlenek lesznek a jövőben az újabb hőmérsékleti rekordok.
AZ ELMÚLT NAPOKBAN A FÖLD NAGY TERÜLETEIT - TÖBBEK KÖZÖTT AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKAT, OROSZORSZÁGOT ÉS DÉL-EURÓPÁT - SÚJTJA EXTRÉM HŐSÉG, AMI HOZZÁJÁRULT AZ ÚJ REKORD BEÁLLÍTÁSÁHOZ.
A tudósok gyakran hívják fel a figyelmet a klímaváltozásért nagyban felelős üvegházhatású gázok kibocsátásának sürgős és gyors csökkentésére. Ezen gázok, mint például a szén-dioxid (CO2) és a metán (CH4), csapdába ejtik a hőt az atmoszférában, ezáltal hozzájárulva a globális felmelegedéshez. A szakértők szerint ezek kibocsátásának mérséklése nélkül nem lehet megállítani az átlaghőmérséklet emelkedését.
http://keptarhely.eu/view.php? Volt már a mainál is sokkal melegebb, és volt sokkal hidegebb is. Eddig senki, semmi nem reklamált a nagyon alacsony, vagy nagyon magas tengerszint miatt, csak mi, emberek problémázunk, de ez a Földet nem érdekli, nélkülünk is jól megvolt és ezután is jól lesz. Csak a mohó, telhetetlen ember hiszi azt, hogy ő a mindenség ura, de csak egy mulandó porszem. ( https://www.met.hu/eghajlat/fold_eghajlata/foldtorteneti_korok_eghajlata/ )
Azt olvastam, hogy az Amazonas őserdeje nullás oxigénkibocsájtó, amennyit megtermel, annyit el is fogyaszt. Az óriási mennyiségű szerves anyag, ami ott bomlik le, ugyanannyi CO2-t szabadít fel, mint amennyit a növények lekötnek. Nem beszélve az ott élő számtalan élőlényről. Még az is egy picit belejátszik, hogy éjjel a növények is oxigént lélegeznek, igaz kevesebbet, mint amennyit nappal produkálnak.
Sújtja??? 120 milliméter eső az 12 centi. Gondolom csak azért gond, mert ott biztosan nincsenek vízelvezető csatornák és árkok. Tegnap láttam a repülőterükről egy felvételt, több, mint 1 méteres víz állt ott. Gondolom a tengert korbácsolta fel a vihar annyira, hogy elöntötte az egészet. https://hvg.hu/tudomany/20240416_dubaji-repuloter-dxb-esozes-kaosz-vihar
Az elmúlt 75 év legnagyobb esőzése sújtja az Egyesült Arab Emirátusokat, hétfőtől kedd estig több mint 120 milliméter csapadék esett Dubajban, ami normális esetben az egész évi átlagos mennyiség,
Klímaváltozás.
Pusztítóra fordulhat az időjárás, ha nem teszünk ellene