Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egy_kezdo 2014. 10. 21. 23:16
Előzmény: #3466  Aldo
#3480
Kedves Aldo,

nem tudunk eleget tenni a kéréseidnek, de ezt már többször megválaszoltuk a múltban. (Körülírva: Az elmúlt évben, egy OTP-t elemző, vezető európai pénzügyi intézmény, kétszer vette át a véleményünket és dobta kukába a saját aktuális negyedéves modelljét. Az is igaz, hogy az óriásintézményi körökben ezek a legnagyobb szakmai sikereink, és az is, hogy nem mi tojjuk a spanyolviaszt a piacokon (ez a Goldman, Citi, BOA, JPM, DB, UBS tojóinál történik). Az OTP piacán, 2014-ben 1-szer melléfogtunk - szembe álltunk, 3-szor kívül maradtunk, viszont 6-szor megfogtuk a trendet.

Egy ember láthatna konkrétumokat, természetesen titoktartás aláírása mellett. Ez elsődlegesen Pomperj-nek lett felajánlva, de ő nem élt vele. Mások valószínűleg nem tudnának megfelelni a fogadás kiírásainak, és nem is célunk kis-közép spekulánsokat eleve veszteséges helyzetbe hozni. Sajnáljuk, hogy nem tudunk számodra hitelesé válni, de nem is célunk mindenkinek megfelelni. Annak ellenére sem, hogy Te bármennyi pluszt és mínuszt ki tudsz osztani magadnak, pomperj-nek illetve nekünk is.

Reméljük, azért sikeresen veszed az akadályokat a magyar piacon. Ha véletlenül, valamikor ehhez hozzá tudtunk-tudunk adni, akkor itteni jelenlétünk egyedüli célja legalább részben teljesül. Ennél többet nem tehetünk, max lemínuszolsz bennünket, „oszt alászolgája”.

Üdvözlettel
mage 2014. 10. 21. 13:04
Előzmény: #3472  Tibi0002
#3479
Hééééé! Én nem vagyok senki! Elfogadtam a blogodon a kihívást amit májusban indítottál.
tberki 2014. 10. 21. 11:10
Előzmény: #3476  Tibi0002
#3478
na hogy erre miert minuszolsz akarki is vagy.

igen, a fuggetlenseg nagy dolog. ott en meg nem tartok.
tberki 2014. 10. 21. 11:09
Előzmény: #3475  Törölt felhasználó
#3477
hat igen. hogyan rakjunk ossze egy csapatot, milyen emberek kellene bele es azokkal hogy kell/lehet banni. nekem a kek/sarga/zold/piros megkozelites (tokom se tudja hogy hivjak) mindig tetszett.
Tibi0002 2014. 10. 21. 10:49
Előzmény: #3475  Törölt felhasználó
#3476
Nekem ilyenkor a Long Term Capital Management esete jut eszembe, ahol nobel díjas közgazdászok próbálták vezetni az alapot, és 4 év alatt bedöntötték.

Az én célom egyébként csupán annyi, hogy az értékalapú stratégiát követve az elért tőkejövedelemből kényelmes, szerény, szabad életet élhessek, és ekkor az sem fog zavarni, ha esetleg a piaci átlagot (!) sem érem el. Ebben az esetben én nem versenyzek senkivel.
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 10:32
Előzmény: #3472  Tibi0002
#3475
Szerintem a versenyszellem az, ami elore viszi a vilagot. Ha nem lenne, meg mindig a fan majszolnank a banant...

A kerdes, hogy kivel versenyzel? Tehat mi a jobb strategia? Az, ha negy-ot vallalkozo szellemu ember, mint ti, felveszi a kesztyut, es megprobalja egymast legyurni, vagy az, ha ugyanaz a negy-ot vallalkozo szellemu ember, mint ti, osszeall, es megprobaljak egyutt legyurni a... tobbieket? A tozsdet?

Szoval lehet erdemben kooperativan tozsdezni szerintetek? Vagy igazandibol az lesz, hogy lesz egy alfa, akit a tobbiek csak kovetnek (es igy nem erdeke, hogy masok helyett dolgozzon "ingyen", azaz hogy a tobbi bena kacsaval osszefogjon)?

En nem hiszem el peldaul, hogy a KBC, Questor stb. elemzeseknel nem lehet semmi jobbal eloallni. Egyszeruen nem hiszem azt el, hogy negy-ot ertelmesen gondolkodo ember egyutt (!) ugyanarra a kovetkeztetesere jutna, mint az ottani zoldfulu (es elfogult!) elemzok.
kexelo
kexelo 2014. 10. 21. 10:23
Előzmény: #3472  Tibi0002
#3474
miért akarjátok verseny által meggyőzni egymást, h ki a legfaszább gyerek a fórumon? ráadásul irreális feltételek mellett?
keressetek sok pénzt, és élvezzétek...ennyi a lényeg, sztem... ;)
werkaz 2014. 10. 21. 10:07
Előzmény: #3472  Tibi0002
#3473
Benne vagyok :D De ezt a csoportodban is be szoktam írni milyen poziban vagyok, és merre várom :D
Tibi0002 2014. 10. 21. 10:02
#3472
Srácok, az én stratégiám nem a létező legjobb hozamot adja, tévedni is szoktam, ráadásul nem túl nagy a tudásom, s még a jövőbe sem látok...
Nekem ezt nem nehéz beismernem. De úgy tűnik, hogy a legtöbb embernek igen, még akkor is, ha névtelenül nyomulnak.

A "ki ér el jobb hozamot" versenyt pedig szerintem nem visszafelé kellene játszani, hanem a jövő irányába.

Ki van benne egy 2015-től 2035-ig tartó versenyben? Valódi névvel, előre, nyilvánosan beírt kötésekkel. A választ illetően van egy tippem: senki. :)
kexelo
kexelo 2014. 10. 21. 09:17
Előzmény: #3469  tberki
#3471
najó, rájöttem, nem értjük egymást... :)
utsó kísérlet:
"De ha kereskedési tanácsra vagy kíváncsi akkor itt van a jóslatom közép hosszú távra."
"Itt nem hangzanak el tanacsok."
kulcsszó nálam: "tanács", nálad "jóslat"
szofisztikált valóban, ki mit olvas ki belőle... ;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 09:07
Előzmény: #3467  pomperj
#3470
T. P. Tanar Ur,

1) "-What do you mean by >>illegal move<<?!". For God's sake, it's a war!" (nem tudom, kitol van az idezet, egy konferencian hallottam).

2) Jogos, hogy ez ugyanaz a szezonalis hatas. Viszont az nem igaz, hogy "par nappal elobbre toltam a fordulot", ugyanis az On fordulonapja Szeptember 1, az enyem pedig Szeptember 27. Egy honap az "pici"? 12% plusz, az "pici"? Ejha! :-)

3) Tudomasul vettem a masodik (!) elegtelent is (= 100$ silver challange failure), es 6 honap mulva -- a tetelsor alapos attanulmanyozasat kovetoen -- ujra jelentkezem tovabbi zsenialisnal zsenialisabb otletekkel :-).

Udvozlettel
tberki 2014. 10. 21. 09:06
Előzmény: #3468  kexelo
#3469
a "joslas" meg a tanacs kozott azert van kulonbseg. :)
kexelo
kexelo 2014. 10. 21. 09:01
Előzmény: #3452  tberki
#3468
nafigyu nélkül, nehogy sértődés legyen... ;)
először is tisztázzuk ezt:
"(#3435) Re: RSI forecst
Értékelés: 0
előzmény (#3434: kexelo) | válasz erre | Tegnap, 10:11
nem. ez egy velemeny vagy vitaindito. Itt nem hangzanak el tanacsok.
tberki
kulcsszó: "tanács" (tanacsok)
béke! ;)
pomperj
pomperj 2014. 10. 21. 08:37
Előzmény: #3463  Törölt felhasználó
#3467
Kedves MathMath,

1)Tovabbra is, nagyra ertekelem az elozo modszered (sesono-very-primitivo),
az OTP trade legjobb optimalizalaskent kidolgozasakent.
Mas mint az enyem elveiben is, es kb. ugyanolyan jo.

Es, nemcsak feltettem a blogba az engedelyeddel, hogy masok is elerhessek ha erdekli oket. De kimondottan es mindig elismeroen irtam rola. Tehat nem kaptal se egyest, se cedulat, ez sima "csusztatas".

2)Most lemasoltad azt, amit en publikaltam elotte.
Mindossze at-toltad a honap vegi fordulo naprol par nappal elobbre, es igy picivel tobb jott ki.

Ez nem melto igazan hozzad.
Plane nem az eddigi munkaid alapjan.
A humor viszont jo;-)

3)Vegul: hagyj idot masoknak. Hatha valaki legyoz mindkettonket. En buszke lennek ra.

Good luck.
Aldo
Aldo 2014. 10. 21. 08:30
Előzmény: #3459  egy_kezdo
#3466
Kedves Egy Kezdő(k)!

Legyetek szívesek valami konkrétumot írni magatokról!

Cégnév, cím elérhetőség valami, akármi ami "kézzel fogható" és Ti vagytok.

Kimutatás, eredmények valami, akármi ami bizonyítja, hogy hitelesek vagytok, nem csak egy álmodozó kisfiú a szobából.
pomperj
pomperj 2014. 10. 21. 08:20
Előzmény: #3456  egy_kezdo
#3465
Lezaraskent, kedves kezdo,

1)A tozsden idonkent felbukkannak onjelolt "igazhituek", akik ugy hiszik, a modszeruk mindig es mindenkinel jobb, es mindig nyernek. Nos, Ti ilyennek akartok latszani.

2)Nekem nincs ra szuksegem OTP trade modszerre. Nem tradelem, hobbibol nezem meg hetente, es publikalom, amit gondolok. Az ajanlatod(?) megtisztelo (lasd alabb), nincs ra szuksegem. Semennyiert.

3)A publikum sokszor teved valami megiteleseben, am sokszor itel helyesen complex dolgokban is.
Az en munkassagomat (annak egy hobby jellegu reszet) legalabb meg lehet itelni. Az TIETEK, amely allitolag profi, nagy Alap hatter, nos, nem lehet.
Minden konkretumtol kovetkezetesen elzarkoztal.

Innentol nem vagyunk azonos szinten a szamukra.

4)Azt allitani, hogy a letezik a vilagon munkahelyedkent olyan "angolszasz" Fund, amely kizarolag nekem, kozjegyzovel es mas jogi hokuszpokusz kiserettel, 100.000 ezer ezustdollareert elad egy modszert OTP-re,

ugy, hogy onnan egy "kezdo" irja meg egy forumban,

meghozza alapvetoen abbol a celbol, hogy megprobaljon egy realis szellemi kihivas elol "tulemelessel" kiterni, mint a konyhaban jatszott haveri pokerben, nagyokat bloffolve,

nos, ezt sok olvaso konnyen megitelheti,
vajon mennyi lehet ennek a valosag tartalma. Kis trading shop vajon tenne ilyent?

Tisztelettel, oszinte hive,
Aldo
Aldo 2014. 10. 21. 07:52
Előzmény: #3454  macibear
#3464
A magyar tőzsdén a technikai elemzésnek nem mindíg van SAJNOS értelme. Az ember megcsinálja elemezget aztán jön Kovács Imre kertész aki éppen elötte nyert a lottón és tőzsdekirály szeretne lenni és egyedül eldönti az egész bux irányát olyan kicsi a forgalom. Sajnos a magyar tőzsde irányát egy-két ember eltudja dönteni nem kell hozzá sok pénz és még érteniük sem kell hozzá..... (de hát ettől szép...vagy nem :) ).
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 07:46
Előzmény: #3450  pomperj
#3463
Kozgaz vizsga

Gammatyi szamvitelbol vizsgazik. Bemegy, illedelmesen koszonti a nagytudasu, koztiszteletnek orvendo P. tanar urat, majd tetelt huz. Gammatyi nagyon orul, mert latja, hogy a tetel, amit huzott nemi erofeszites aran de abszolvalhato. Rovid felkeszulest kovetoen szoban eloadja a tudomanyat. P. tanar ur egyetertoen bologat, nehany megjegyzest is tesz a hallottakra, majd elkeri Gammatyi indexet, es belekarcolja az erdemjegyet. Ezt kovetoen felajanlja Gammatyinak, hogy a kovetkezo felevtol szivesen lenne a mesterdolgozatanak temavezetoje. Gammatyi fulig ero szajjal mond igent, majd nagyon megkoszonve a hallottakat sietve tavozik. Csak mar a folyoson veszi eszre, kityitvan az indexet, hogy az erdemjegye elegtelen (1). Mellette egy apro cetli, mintegy magyarazatkent: "On nem a kerdesre valaszolt. Udvozlettel P.". Gammatyi ekkor ertetlkedve mormogja maga ele:
"-Dehat megis mi volt a kerdes, P. tanar ur?"

Szoval, "sajtohirekbol" (= tegnapi, egy_kezdonek cimzett iras) ertesultem arrol, hogy pomperj nem elegedett a korabbi megoldasommal, es hogy a "100 ezust challange" meg mindig el. De pontosan mi is a cel? Tegnap azt irta: "jobb hozam, jobb minoseg, egyszeruen, modszerrel, maximum 4 traddel". Akkor az mar nem is feltetel, csak egy "extra" jo tulajdonsag, hogy minden szezon pozitiv hozamu legyen? Illetve tudni kellene azt is, hogy mit jelent a "hozam"? En a korabbi megoldasomban javasoltam, hogy a hozam legyen egysegnyi tokere vetitett hozamszazalek. Pomperj viszont ugy latom, jobban szeretne az egy reszvenyre juto hozampontot maximalizalni. Lehet ezt is csinalni.

Ismetlovizsga.

Elozmenyek itt: link

Tetelsor itt: link

IX.27-en go LONG, I.22-en pedig go SHORT, vagyis precizebben: a IX.27-et _megelozo_, _tozsdei napon_ ha van short pozicionk, akkor azt a nap vegen (zaroaron) zarjuk, es egyuttal go long. Az I. 22-ot _megelozo_ _tozsdei napon_ ha van long pozicionk, akkor azt a nap vegen (zaroaron) zarjuk, egyuttal go short.

A szamok:

2009-09-25 5265
2010-01-21 5940
2010-09-24 5040
2011-01-21 5750
2011-09-26 2840
2012-01-20 3816
2012-09-26 3800
2013-01-21 4695
2013-09-26 4330
2014-01-21 4600
2014-09-26 3989

Ez az elmult 5 evre long oldalon 675+710+976+895+270=3526 nyereseg (13+14+34+24+6=91%), short oldalon pedig 900+2910+16+365+611=4802 nyereseg (18+102+0+8+15=143%), azaz osszesen +8328 pont reszvenyenkent (234% egysegnyi tokere vetitve). Mindegyik szezon pozitiv hozamu volt.

Osszehasonlitaskent: Pomperj Seasono Primitivoja +3420 long oldalon, es +3300 short oldalon, azaz osszesen +7420. Ez a modszer tehat 12%-kal, azaz 908 hozamponttal jobb, mint a sesono primitivo. Konkluzio: szeptember eleje helyett jobb szeptember vegen valtani.

A modszert lehet javitani azzal, ha nem vagyunk vegig pozicioban. Ezt lehet csinalni, de azt akartam, hogy annyira hasonlitson a megoldas pomperj modszerehez, amennyire csak lehetseges.
macibear
macibear 2014. 10. 21. 07:45
Előzmény: #3455  mozarto
#3462
Mindent ki tudsz számolni magad is, csak bemenő adatok és egy feldolgozó "program" kell hozzá.
macibear
macibear 2014. 10. 21. 07:42
Előzmény: #3457  tberki
#3461
Arcoskodásomért meg is kaptam a magamét. :) Jogosan!!!!

De egyszerűen nem lehetett kihagyni. Nem értem ugyanis miért baj az, ha valaki(k) csak úgy kíváncsiságból, hobbiból, a számok iránti szeretetből érdeklődik a TA rejtelmei iránt. Netán még kereskedik is az alapján. Miért kell azt leszólni? Miért kell hülyének, sarlatánnak beállítani? Miért nem tudjuk egymást becsülni?

Én őszintén csodálom és felnézek a TA-t hírből sem ismerő és magukat mégis agyonkereső tréderekre. Valamihez van tehetségük. Az efféle tehetséget (legyen az bármi az életben) miért nem vagyunk képesek egymásban megtalálni és azt kölcsönösen tisztelni?

Azt meg mondanom se kell, hogy este miután eldicsekedtem a haveromnak micsoda jós vagyok, csak annyi volt a válasza: "És te hiszel ezekben a hókuszpókuszokban?" Ennyi. Belátom, ha valaki utálja a TA-t, ha valaki nem hisz benne, azt soha az életben nem lehet meggyőzni annak legalább esetenkénti működéséről. Ilyen a világ. Ilyenné tesszük. Mi magunk ...

Ui: Napközben alig volt lehetőségem ránézni a charta, ezért észre se vettem azt a fordulót.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek