pomperj

Regisztráció: 2007-07-21 17:07:35

Hozzászólások száma: 28 293

Utolsó hozzászólás: 2026-06-28 11:40


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 5
Népszerűség: 5

Kitiltások, felfüggesztések

Moderáció:
Kitiltás a "OPUS Global Nyrt." topikból

A moderálás a "OPUS Global Nyrt." topik #168711 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
En is gratulalok neked. Ezzel a kommenteddel elerted sokak vagyat. Piszkalj rugdoss masokat a trolltopikban, innen repulsz, koveted ezzel is a tobbi nicked.
Moderáció:
Kitiltás a "AutoWallis Nyrt+topic" topikból

A moderálás a "AutoWallis Nyrt+topic" topik #2575 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
koszonjuk
Moderáció:
Kitiltás a "NEW OPUS GLOBAL" topikból

A moderálás a "NEW OPUS GLOBAL" topik #3257 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
Reklám
Moderáció:
Kitiltás a "4IG Nyrt reszvenyesek." topikból

A moderálás a "4IG Nyrt reszvenyesek." topik #3866 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
koszonjuk

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2018-01-08 17:38-ig (1 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Köszi, a jankózást nem kérjük
Moderáció:
Felfüggesztés a "OPUS Global Nyrt." topikban - 2018-01-30 11:41-ig (7 nap, 0 óra, 0 perc)


A moderálás a "OPUS Global Nyrt." topik #83863 sorszámú hozzászólása alapján történt.


A moderátor indoklása:
Sokak keresenek megfeleloen, mivel szelkakaskent a pozidnak megfeleloen trollkodsz ebben a topikban, ki vagy tiltva 1 hetre. Remeljuk eleg lesz megerteni hogy erre nincs szukseg.
Moderáció:
Felfüggesztés a "OPUS Global Nyrt." topikban - 2018-03-03 09:02-ig (28 nap, 0 óra, 0 perc)


A moderálás a "OPUS Global Nyrt." topik #90051 sorszámú hozzászólása alapján történt.


A moderátor indoklása:
1 het pihi utan sajnos ott folytatod ahol abbahagytad. Nem vagy itt egy kedvelt tag, kerlek gondolkozz megint egy kicsit hogy masok elemzese, piszkalasa jo irany-e itt. Emeljuk a tetet, most 1 het helyett 1 honap lesz. Varunk vissza utana.
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2018-08-01 15:30-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2018-10-27 10:41-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a "4IG részvény" topikban - 2019-11-19 18:57-ig (184 nap, 1 óra, 0 perc)


A moderálás a "4IG részvény" topik #33465 sorszámú hozzászólása alapján történt.


A moderátor indoklása:
1) Félrevezető információk, trollkodás.
2)Meg már unom, h a fórumosok hergelese miatt kell hatszor annyit vegigolvasnom.
3) úgyis megírta, h nem ír többé a topikba, hozzásegítem, h egyszer végre állja a szavát...
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-01-16 14:19-ig (1 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
"A fórumon megjelenő minden tipp, ötlet, „tuti infó” egyszerű VÉLEMÉNYNEK tekintendő."

Szóval ne piszkálj senkit azzal, hogy vételre biztat. Bárki, aki fórumos ötletet, tippet, javaslatot fogad meg, a saját felelősségére teszi.

utolsó 20 hozzászólás

Financial Forecasts ma, 11:40
Mi ment jol a mult  heten?
Elsore a  Semicond (AI),   Airlines, Trucking (olcsobb olaj) es talan a Homebuilding (remeny, hogy vege
a haborunak, esnek a mortgage kamatok) tema a kezenfekvo.
Ehhez kepest azert  kicsivel mas a kep:
.
 
https://imgur.com/a/zXAQEU3
Financial Forecasts ma, 11:26
5)Energia
AZ iden 700Mrd$  megy AI-ra, McKinsly azt becsuli,  a kovetkezo 4 evben ujabb 5 Trillio$.
Ehhez veszett sok energia kell, 945 teraWatt a McKinley becsles. Ezt mai arakon felepiteni 6-7Trill$
energetikai beruhazast jelent, addicionalisan.
Ez nagyjabol annyi, mint egesz Japan fogyasztasa es energia-beruhazasa.
,
Ehhez orult sok napelem, rengeteg szel energia, sok uj atomeromu (vagy SMR) es NG+olaj is kell,
mert mar most oriasi a lemaradas, es tele lesz hullamzassal ami simitani muszaj.
Es meg klima melegedest is okoz, tobb legkondi es aram, es teherbiro vezetek halozat kell mindenhol.
.
Amugy az SMR tema gyengen halad. Sok akadaly van, a beigert nuclear energia termeles 
felfuttatasi terv az USA-ban 100GW-->400GW szintre, 25 ev alatt foleg SMR reaktorokkal,  legalabbis
kerdeses. A 75-300MW teljesitmenyu SMR-ekbol 1000-3000 db kellene addigra. Ehhez kepest van 1-2
prototipus, van vagy 20 kulonbozo design, egyet engedelyeztek, de meg senki nem gyart.
,
Kozben jon a hir, hogy EagleFord, a hatalmasnak hitt texasi olaj es gazmezo, ami az USA termeles 
kb. 10% resze,  kozel van a kimeruleshez. Napi 1.1 m bpd termles van, a maradekot 8-10 evre becsulik,
de hamarosan visszaeseik 0.8m bpd-re. . Mashonnan kell potolni, indulni  mashol uj furasoknak,
ott is felgyorsitani muszaj  a kitermelest.
Az USA heti olajkeszlete 6.1m hordoval csokkent, most 412m hordo van.
Financial Forecasts ma, 10:22
4)Bonds
A bond piacnak is megvannak a maga bajai.
Japantol (elesen emelkedo kamatok) Australian at ANgliaig mindenhol emelkednek a kamatok, meg a
 nemet DE10Y-nel is siman kinez  a mostani 2.80% bol egy szazalek tovabbi emelkedes. Hat igen, 
a haborus vilag, a nyersanyag-energia szuke, meg a  klimavaltozas miatti kiszaradas sok penzbe kerul.
.
Aztan ott van a Privat Credit, beteg, mint az allatorvosi lo. A JNK junkbond is 3-4%-ot esett ev eleje ota,
de ez jonak szamit a VPC ETF masfel ev alatti 22-->14 zuhanashoz kepest. Gyulik a felho PC temaban.
.
A long end kamatok emelkednek, es keves a ketseg, hogy 5% szint fole  eljut a 20-30 eves Treasury,
pedig ilyen nem volt 20 eve. Persze nem csoda,  sok penz kell, makacsul tartja magat az inflacio.
Aztan ott van a spread szukulese, az invesztor alig kap valamit azert az addicional rizikoert,
amit felvallal a corporate bondokon a treasuryhez kepest.
Aztan hamarosan elarasztjak a hyperscalers bondok a piacot, az kell az AI fejlesztesre es kiepitesre.
.
A bondoknal is a "buy low, sell high" a jelszo, csak most senki nem tudja, hol van az arfolyam low.
Ezt lesi az egesz real-estate invesztor csapat is. De szerintem most jobb realestate inveszticios
alkalom van Europaban mint az USA-ban, ahol pl. ARE  220-->55$ zuhant, ehhez kepesta nemet VNA 
55-->21 Eur eses meg baratsagosnak is nevezheto. 
De nyilvanvalo, hogy olyan arfolyamok soha tobbe nem lesznek, mint 2020, a zerokamat-kor legvegen.
 
Financial Forecasts ma, 09:11
MSFT
utolso Q1profit  3.46--> 4.27$/sh   jol nott, +19% eves novekedes,  
es eleg realis EPS=17$/sh profit kilatasra szamitani iden. 
Ehhez kepest a 370$ arfolyam  olcsonak tunik, PE=20, es ez joval olcsobb az utolso 10 ev atlagos 
PE=27-32 savhoz kepest.
,
Az invesztorok talan az OpenAI  miatt kitort haborurol felnek; MSFT a legnagyobb OpenAI invesztor es
miutan az eredeti  nonprofit strukturat nyiltan felmondva otthagytak, es tozsdere akarnak menni,
Musk beperelte MSFT-t, es teljesen kiszamithatatlan mekkora karteritest itelhetnek meg.
,
A masik ok lehet a hatalmas tokekiadasi igeny az AI-hoz. Annyi vilagos, hogy iden a 4 versenyzo
700Mrd$ korul invesztal, de jovore 1 Trillio$-t, es ez meg igy mehet 3-4 evig, es senkinek nem vilagos,
milyen modon  es melyiknek fog ez a penz  valaha visszajonni?  
Szoval az AI uzleti modellje tovabbra is kodos. 
Senki nem tudja mennyit hajlandok majd a hasznalok fizetni, milyen modon kalkulal a szolgaltato,
es mennyi lesz a tenyleges haszna?
 
.
Nekem a chart egyertelmuen Head-and-Shoulders alakzat, a nyakvonal 360, es most mar a jobb vall
a leszakadasi rizikonal tart. 
Itt a kivaras jobb otlet lehet: ha egyre kisebb felpattanasok jonnek a support vonalrol,
akkor  jobb beken hagyni.
A chartot lehet tobbfelekeppen  nezni es szamozni a csucs ota; egyelore a top utani egyszerubb 
A-B-(C) eleg jo projekciot ad, ha a nyakvonal beszakad.
.
https://imgur.com/a/c8FvtHc
.
Egyebkent a "collateral damage"  van boven az egesz IT szekorban;
 meg nem nagyon latszik pl.  Apple charton, de gyanus hogy esesbe kezdett.
AAPL egyszeruen kivar az AI temaval, viszont mivel a tobbiek alaposan felnyomtak a chipek arait,
igy McBook rakenyszerult arakat emelni;   de ez nagyon nem tetszik a vevoknek.
Az megse normalis, hogy MU a chipjeit 15$-ert gyartja,  es most 100$-ert adja oket.
,
Senki nem kenyszeritette  ilyen brutal  AI versenyre a hyperscalers cegeket, mind onkent maguk 
mentek bele, es most mar eros a ketelkedes van, hogy ez esszeru volt.
Financial Forecasts szombat, 13:46
2)Gold 
Dollarban  -28% eses van, a ket legnagyobb piacon (india es Kina) ennel kevesebb  esest mutat.
.
https://imgur.com/a/ZrVwvcT
.
Dollarban  meg egy esesre szamitok, lasd a tegnapi chart, 
.
https://imgur.com/a/IVfH1Gc
,
De. Aki szeretnenek  begyujteni fizikait rossz idokre vesztartaleknak, nekik lassankent erdemes lesz
gyujteni casht, mert jo valoszinuseggel a fibo38 (-38%) szintnel (3600-3400$) aligha szamithatnak 
jobb veteli alkalomra a kovetkezo 20 evben sem.
.
3)SIlver
Mindenki tovabbi esest var az opcios piacon, rengeteg a put kereslet, 
ilyenkor szokott jonni a meglepetes.  Ebbol konnyen lehet egy rally 70$  kornyekere.
.
https://imgur.com/a/UH8GD1S
Financial Forecasts szombat, 06:59
1)SP100, NDX,  Advance/Decline, Seasonals
a)Az  SPX penteki zarasa bullos rally jellegu lett, nincs mit hozzatenni a tegnap utolso charthoz.
Ha igy van, akkor SPX korrekccios A-B-C alakzata csonka (C) hullam. De ez nem szamit extrem 
ritkasagnak, viszonylag gyakran elofordul.
Viszont pl.  SP100 index, OEX  szabalyos szerkezet, es ott tiszta es kesz A-B-C formacio lett.
.
https://imgur.com/a/j2JaVUd
.
DE. Hetfoig sokminden tortenhet.  Most gyanus, hogy keszen van a lemeno A-B-C korrekcio
az SPX es mas indexekben. Konnyen megeshet, hogy valami hir hatasara az eses folytatodik.
A hetfoi nyitas fontos lesz a tozsdei  irany szempontjabol.
.
.
b)Az NDX szerkezete egeszen mas, bullosabb mint SPX. es kesznek nezheto, 
bar meg egy leszurassal szebb lenne. 
Itt is lehetseges az eses akar gyorsulo folytatasa is, de kevesbe valoszinu.
.
https://imgur.com/a/ggNzmtY
,
c)Az Advance/Decline hanyados ismet javult, DOW es NDX indexnel 65/35, tovabbra is emelkedik,
sot A/D charton most mar kitoresben van.
.
https://imgur.com/a/GM74CrZ
,
d)Szezonalitas
Most eppen egy kis godor melypontjan van, de jovo hettol 2 honapos emelkedesi trend szokott indulni
,
https://imgur.com/a/L7svmeI
.
folyt. kov. Dollar, Bonds, Gold
Financial Forecasts péntek, 19:33
Financial Forecasts péntek, 19:08
SPX daytrade
ma a 7388, a wave(iv) felteheto vege fole emelkedett a piac, es ezzel van egy elso megerosites
arra a gyanura, hogy megvan a (C) hullam vege 7294 szinten.
Es eros a gyanu, hogy  megkezdodott a recovery.
,
https://imgur.com/a/uxA5pmB
Financial Forecasts péntek, 16:50
SPX daytrade
Elkepzelehto egy ilyen wave(5 of C), es meginduloban a recovery.
https://imgur.com/a/4phG6yR
Financial Forecasts péntek, 16:23
SPX daytrade
Ez a felpatt nem volt a tervben. 
Lehet, hogy megvan egy fontos melypont, es kesz az A-B-C korrekcio vege,
es fordulat van felfele?
Financial Forecasts péntek, 15:20
SPX futures daytrade
Az overnight futures tovabb esett, es ez sinen tartja az eddig szamozast es varakozast: 7237 ala.
A most epulo wave(5 of c) szakaszban ezz a mai eses talan a (3) subhullam.
A vart 120 pont esesbol a futuresben mar 45 megvan. 
A mozgas eleg csapkodos,  ugyhogy ebbol alighanem egy ED alakzat lesz a vegere.,
Financial Forecasts péntek, 14:49
FRO, Frontline maritime
" In the first quarter of 2026, Frontline achieved $103,500 per day on our VLCC fleet, 
$72,400 per day on our Suezmax fleet 
and $50,700 per day on our LR2/Aframax fleet. 
,
So far in the second quarter of 2026, 82% of our VLCC days are booked at $181,700. 
79% of our Suezmax days are booked at $131,300 per day and 
68% of our LR2/Aframax days are booked at $125,000 per day, 6 digits across the board. "
.
" Look at the profit statement highlights. 
We report profit of $559 million or $2.51 per share and adjusted profit of $344.9 million 
or $1.55 per share in the first quarter of 2026. 
The adjusted profit in the first quarter increased by $114.5 million compared 
with the previous quarter, and that was primarily due to an increase in our time charter 
earnings of $112 million from $424.5 million in the previous quarter to $536.5 million in this quarter."
A FRO arfolyama 40$. Az iden varhato profit 4*2.50$, vagy adjusted 4*1/50$.
Az osztalek 7% korul van.
4IG részvény péntek, 13:31
Vagy
1)Attor 1850 fole, es ott zar, akkor megindulhat egy wave(c of B) recovery akar 2400 kornyekere is
2)Mivel epp leszakadt a 1850-szintu support vonal, es ahogy a leszakadas utan szokott, a piac alulrol
vissza teszteli a 1850 vonalat, aztan lefordul.
.
https://imgur.com/a/DPWvGbc
Financial Forecasts péntek, 11:36
SPX daytrade
A tegnap zaras szint, 7357 meg mindig minimum 120 pontra van a vart wave(C) target szint folott.
A tegnapi chart ervenyes:
.
https://imgur.com/a/6fC8P8e
.
Azonban: ez a target lefele nem olyan sokkal van lejjebb,   -1.6% csak,  amit eleg gyorsan megtehet. 
Es akkor kesz lehet a jun.2 ota tarto, a jelen szamozasom szerinti A-B-C lemeno korrekcio,
es akar meg is indulhat egy nagyobb recovery, sot akar uj ATH is lehet.
.
Persze, lehetseges az ALT2 es ALT3 eset is, ezek  bullosabbak, es ezek sem negalodtak tegnap.
.
NDX a tegnapi MU es semicond. lelkes hir hatasara nagyot ugrott az elso feloraban,
 aztan csapkodva lefele tartott. Ha attorne a tegnap (b) csucs fole, az uj helyzetet teremt. 
Viszont: DOW es IWM Smallcaps sokkal bullosabb volt a heten, de ezeket nagyon nehez jol szamozni.
Financial Forecasts péntek, 11:11
BABA
Van egy kozepes meretu poziciom,  atlagar 140$,  es most vaskos bukasban. 
BABA normalisan volt arazva  2021-2023 kozott, nott a cashflow es a profit 
de 2024-tol a cashflow lista igy nez ki:
20211  9.70$/sh
2022   10.70$/sh
2023   11.50$/sh  eddig evi+10% novekedes van, a net profit kb. 2.5$-al volt kevesebb a cashflow-nal
2024   11.06$/sh  itt elkezd esni
2025   7.25$/sh    itt beomlik
2026   4.0$ ??       lezuhant,  csupa negativ surprise,  az utolso 4 profit 2.07 + 0.62 + 1.03 + 0.09$/sh
.
Price/Sales=1.6, Price/Book=1.4,   szoval  extrem olcso. 
Pl. a leginkabb hasonlo Amazonnal ez a ket szam  P/S=4, P/B=6
,
Viszont Kinaban nagyon felfokozodott a   verseny, a profit helyett a piaci reszesedes a fokusz,
es PDD (Temu) megelozte BABA-t az online piacon, es hatrabb szorult a globalis piacokon is, 
es kozben gyengult a profitabilitasa. 
Ezzel egyutt is, van 125m aktiv ugyfele 10.000CNY eves forgalommal, az operativ marzs nem 
rosszabb mint a tobbi kinai online versenyzoe.   Az arbevetel no evi 8-10% korul, 2022 ota igy:
126-->130-->138-->150-->   165Mrd$ varhato iden. Az operativ marzs 16% korul van, a net marzs
remelhetoleg vissza emelkedik a mostani 7%-rol 12-13% szintre, amint eszement arversenynek vege.
.
Summary: most a vilagban az USA+Canada a legjobb piac, masodik sorban Lengyel Torok, Egypt,
Italia, Spain, Japan Korea Taiwan, kozepes a Nemet Francia,  es a leghatso sorban Kina es Indonezia.
Tartom BABA-t, es turelemmel kivarom  a fordulatot,  nem adom 160-180$ alatt.
Financial Forecasts csütörtök, 21:56
Financial Forecasts csütörtök, 21:12
SPX daytrade
A Mag7 csupa piros, de az SPX 500 cegebol 400 (igaz, gyenge) emelkedesben van.
Folytatodni latszik a rotacio kifele a Mag7 csodajabol.
,
Nem sok SPX mozgas tortent az utolso 3 oraban, enyhen lefele tendalo mozgas van,
nem latunk impulziv esest eddig. Igaz, a wave(5) nem is szokott nagyon impulzivan esni,
az eses joval enyhebb/lassabb mint a megelozo (3) hullam volt. 
,
Az NDX egy kis  fokozatu (2) hullamban lehet, kapaszkodik fel, de nem varjuk a mai top, 29843 fole; 
ez a (2)  felkorrekcio  talan 28580 csucsanal mar  kesz is, es lefordul (3 of c) szakaszba.
Ez egy dinamikusabb esssel folytatodik, ami (3 of c of ii)   helyen van a szerkezetben. 
Az elozo NDX chart es szamozas ervenyes.
Financial Forecasts csütörtök, 19:45
Gold
leszurt 4000 ala hehany  ponttal, de most ugy sejtem,  ezzel keszen van egy ujabb eso, a
belso szerkezeteben 5 subhullamos (a) hullam. Ez a  WXY szerkezetben (a of Y)-kent helyezkedik el.
Es most egy felkorrekcios (b) hullamot varok, ami meretben  a felso  trendvonal kornyekere megy,
a target 4300-4400 savra lehet becsulni.
Az EZUST ugyanaez a szerkezet, ott az 55$ szint korul van az (a of Y) szakasz vege.
,
https://imgur.com/a/U4Z4b4A
Financial Forecasts csütörtök, 17:36
SPX daytrade
Tenyleg erdekes nap lett. Az SPX vegulis ugy nez ki, maradt az eddigi fo alternativa szerkezet mellett,
nem turten sehol kritikus szint attores,
ugyhogy nem kell csinalni valtoztatast az eddigi szerkezetben, szamozasban, hanem szepen folytatni.
Akkor a mai rally eppen megfelel egy wave(4) hullamnak, csucsa a mai top 7418, keszen van,
es most mar  a wave(5) tart lefele.
Es wave(5) kisebb idotavon 5 subhullamos lehet majd, es mint eddig, 7237 ala varjuk.
,
https://imgur.com/a/NKOSnxD
.
AZ NDX-nel meg nem talaltam jo szamozasst, ott valoszinuen az ALT2 reggeli szzamozas 
tunik elfogadhato modellnek Ideigelenesen ez lehet a munkahipotezis:
.
https://imgur.com/a/DZ6VAFt
.
 
Financial Forecasts csütörtök, 15:25
Szerintem miutan  kipukkad a nemtudommi,  megy le MU a  80-100$ savba vissza.

friss hírek További hírek