Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2014. 10. 30. 18:31
Előzmény: #3518  Törölt felhasználó
#3520
Tetszik a rajzod (most már látom). Én támogatom. :)
macibear
macibear 2014. 10. 29. 17:09
Előzmény: #3518  Törölt felhasználó
#3519
Nem látok bullos képet, csak csinos csajokat. Szó se róla elég bullá tesznek. :)

Egyébként meg az FRSI "kivételesen" csak rosszul mutatja az irányt. :) A szintek... No azok félreértelmezhetők.

Szombaton beszélgettem egyik tőzsdés kollégánkkal. Mondtam neki, keddig le, de nem tudom meddig. Keddtől fel, de nem tudom meddig. Ma reggel már írtam szintet a lere vonatkozóan. A felre még mindig nem tudok mit írni.
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 12:59
Előzmény: #3517  macibear
#3518
Azsia harom hetes rally, S&P uj ATH-ra OTP modell es fiktiv chart: link

Azon morfondiroztam, hogy mi van, ha megis igaz az a fulescsesze, es mi van, ha megis kitoretik folfele (kerdesek: milyen jo hir inditana el egy ilyen kitorest??). Mas szoval, mi van, ha az FRSI kivetelesen :-) jol mutatja az iranyt. Szoval lehet-e egy nagyjabol harom hetes fel-rally fibo 61-re, 4250 kornyekere? November 18-an pont ott volna a nagy haromszog felso trendvonala. Onnan elesen lefordulna (wave 3 indul!), es november 26-an leszakitana egyszerre (!) a 4000-et, es a nagy haromszog also trendvonalat is.

Ha vegtelen penzem lenne, en bizony ilyen chartot rajzolnek.

Tovabbi kerdesek: egy ilyen ad-hoc chart beleillene a BIG PICTUREbe? Elliott modellek stb. engednenek egy ilyen felfele kort? Mert ha igen, akkor short-time EMA-k attorese utan, 4100 korul, nos, el kell gondolkodni egy taktikai longon. Elvben lehet, hogy BUX 17000-rol shorttime felfele fordul, vagy csak oldalazik ott, mikozben MTEL, RICHTER szakad.
macibear
macibear 2014. 10. 29. 08:56
Előzmény: #3501  tberki
#3517
No azért az az FRSI modell sem tökéletes ám! :)

Pld az a 3852-es aljat észre sem vette. Előtte (hétfőn) elindult felfele és péntekig felfele is ment. A szeme se rebbent arra a leszúrásra. Ráadásul trendszerűen (több napos) pont ellentétesen mozgott az árral. Ár le FRSI fel. Ez olyankor szokott bekövetkezni, amikor helyet csinálunk az RSI-ben az újabb eséshez.

A következő nap mozgását nagyon rosszul jelzi. 52%-ban helyes csak az irány az általa várt és a tényleges mozgás között. Ez semmi. Ha viszont már két nap csökkenést mutat, arra lazán lehet fogadni.

A több napos hullámok fordulójának idejét (ez nem jelent feltétlen az árban nagyobb mozgást, lehet csak korrekció) viszont +-1 nap pontossággal megmutatja jó előre.

Érdekes kérdés ez a periodicitás. Vizsgáltam ezt már 3D-s modellben is (oly sok az adat) és tényleg megfigyelhető ez a jelenség. Hullámhossz viszont nincs. Az változik. 9 +-4 nap. Az FRSI viszont megmutatja. Hm ...
recluse82
recluse82 2014. 10. 29. 08:55
Előzmény: #3514  pomperj
#3516
sztem tul egyszerű lenne az a forgatokönyv hogy ma vége és akkor jöhet az esés
macibear
macibear 2014. 10. 29. 08:36
Előzmény: #3500  pomperj
#3515
Nem nevezném profizmusnak ... :)

János! (Ha megengeded eme megszólítást.) Én nagyra értékelem a tudásodat és csodálkozom azon mások miért is nem értik miről beszélsz, mikor egyértelmű a mondanivalód. Csak ugye a várakozásod időtávja ... No azt nem sokan veszik figyelembe.

Egyetértek veled abban, hogy még mindig maci a trend. A másik topikban ennek megfelelően is írtam be kereskedési javaslatomat.

Egyetlen egy problémám van szigorúan Elliott technikai alapon. Két időtávot (vagy mit) figyelembe véve a következőt olvasom ki a chartból.
1, A BÉT kezdete óta volt egy nagy felfutás 10k fölé (1. hullám) onnan pedig csinálunk egy nagy háromszöget 2. hullámként. Annak pedig valahol a végén járunk.
2, Az 5300-as csúcsról gyönyörű hármasokkal jöttünk le 3500-ra (többször megrajzoltuk mindketten) majd megcsináltuk az X hullámát 4970-re. Most jön ennek a hármasoknak a vége. Elli elmélete szerint ez lehet egy impulzív ötös hullámsorozat, vagy egy nagy háromszög. Mindkét esetben az ár valahol a fundás érték közelében fog megállni.

Az ötös hullámot már többször kiveséztük. December közepe 3250 környéke, jövő március eleje pedig akár 2800. Tényleg ez lenne az OTP fundás ára akkor?
Vagy egy háromszöggel zárjuk le azt a 4970-es hullámot? Ez esetben a hsz vége valahol 4020 környékére mutat. Hm ... A 3500 után történő mozgás engem inkább egy nagy hsz kialakulására emlékeztet. A vége fundásan is igaz lehet. (Ehhez viszont nem értek.)

Hát ennyi a hosszú távú gondom. Ezért nem merem mostanában emlegetni a decemberi 3250-es aljat.
pomperj
pomperj 2014. 10. 29. 08:30
Előzmény: #3512  tberki
#3514
1)Igazad van. A Fund-okat szerintem se lehet hasznalni most indikatornak. Levaltunk roluk, es a latszolagos abnormalis viselkedesuk teljesen ertheto: Mo a hiradasokban katasztrofialis kepet mutat, egyfajta kollektiv ongyilkossagi hajlamnak latszik az egesz.

2)A hirekre nem szoktam adni semmit. Am, mar 67 honapja megy a piactorzitas a QE sorozattal. Es ma bejelentik a veget.
Igen, regota tudatositjak, nincs meglepetes. Es lehet, hogy a piac a maga onmozgasaban most megranditja a vallat, es emelkedik tovabb, uj csucsra.

De, valami azt sugja, hogy ennek egeszen a forditottja is lehet.
recluse82
recluse82 2014. 10. 29. 00:02
Előzmény: #3511  pomperj
#3513
en mindenesetre az elso shortomat benyitottam zaraskor, aztan lehet szentsegelek karacsonyra 2100 nal :-)
tberki 2014. 10. 28. 22:09
Előzmény: #3511  pomperj
#3512
Igen az elmult 2 evben sok ilyen kifullados nap volt aki utan ment az spy vagy 200 pontot egyhuzamban. :-) (bocs Janos de ezt nem lehetett kihagyni).
Igen, azt gondolom gyorsan kiderul. Ezzel a sebesseggel gyorsan erunk el olyan szintet amirol ha nem fordul le (ha a csonka v-bol indulok ki amit te is emlitesz a blogodon) akkor elmegy ath-ig.
Hogy az otpnel maradjunk: a fundok emelkednek, szerintem mi nem fogunk, mit gondolsz? Szerintem a kitiltas ota nem nagyon lehet oket indikatorkent hasznalni.
pomperj
pomperj 2014. 10. 28. 21:58
Előzmény: #3510  recluse82
#3511
Lehet.
De, ma nagyon sok long puskapor fogyott. Ilyen kifullados napokat mar sokat lattam.
Robog felfele, bele a holnapi FED ulesbe.
Es gondolod, hogy az tetszeni fog nekik, amit hallanak a sajtotajekoztatoban? Vagy inkabb jo "indoklas" lesz az egesz FED ules a piaci lefordulas magyarazatara?
Hetvegere mar lehet latni.
recluse82
recluse82 2014. 10. 28. 21:29
Előzmény: #3500  pomperj
#3510
1) sztem meg lehet keszulni spy ben az ath ra
tberki 2014. 10. 28. 20:15
Előzmény: #3508  Tibi0002
#3509
ugy oldjak meg a kinaiak. na de mennyi esz kell a tolatashoz? en seggreultem mikor eloszor hallottam, zsenialis :)
Tibi0002 2014. 10. 28. 19:30
Előzmény: #3507  tberki
#3508
nem lenne jobb kiszélesíteni azt a csatornát? :)
tberki 2014. 10. 28. 19:20
Előzmény: #3506  Tibi0002
#3507
igen. en ajanlottam neked eszak nemetorszagot. (ha masra nem megnezni is jo :)). van egy kis hely, Papenburg, ott epitik a legnagyobb utasszallito luxushajokat, tobbek kozott az Aida sorozatot. Evente ket hajot tesznek vizre, olyan mint egy nepunnepely. Van egy csatorna Papenburgbol Leerig es utana a tengerig, na a hajok pont akkorak mint a csatorna, ket oldalon minimalis hely+tolatva mennek hogy a hajocsavar a hajo ala nyomja a vizet es ezaltal kicsit megemelje kulonben nem ferne el :) Meyerwerft a ceg neve asszem.

szerettem ott lakni na...

Tibi0002 2014. 10. 28. 19:16
Előzmény: #3504  tberki
#3506
most kapcsolok, veled beszéltem németország ügyben :))
Tibi0002 2014. 10. 28. 19:15
Előzmény: #3504  tberki
#3505
én nemrég adtam el az összes magyar eszközöm és huf-om. Ez nálam nem pillanatnyi szeszély, szóval valószínű sose lesz már magyar befektetésem.
tberki 2014. 10. 28. 19:03
Előzmény: #3501  tberki
#3504
Visszaterve a reggeli temara:

Ma a Dax amivel nyaron meg tobbe kevesbe egyutt mozogtunk ment majd 2%-ot. Ehhez kepest a Bux az otp es mol vezerletevel esett 0,5-ot. Igaza van Janosnak, dollar/forint arfolyam ide vagy oda, egy budos filler uj penzt nem hoz senki ide. Most mi vagyunk a budosseguek ameg nem tisztazzuk az usa/nemet eszreveteleket. A pokhendiseg es a mellebeszeles meg holmi internetado itt mar nem jatszik.

En ertem hogy az jon ki menni kell fel, de mi hajtana fel az arfolyamot? Nincs vevo, nincs olyan toke ami ide akar jonni. Felek nem csak az otp-re hanem az egesz buxra sotet jovo var ha nagyjaink vegre nem teszik azt amit mar regota kellene.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 10:18
Törölt hozzászólás
#3503
kimpaa
kimpaa 2014. 10. 28. 10:15
Előzmény: #3500  pomperj
#3502
A QE kivezetése erősíti vagy gyengíti a dollárt?
tberki 2014. 10. 28. 09:34
Előzmény: #3497  macibear
#3501
Szia Maci,
ha megnezed a chartot akkor latszik, hogy a 14 ertelmezett napbol az elso hetben estunk, ott jott az alj 3852nel, majd onnan emelkedunk trendszeruen. Az FRSI ahogy szamolod/szamoljatok lekepezi ezt a mozgast es elorevetiti, ezert mondasz 1 hetnyi emelkedest elore (mivel a csokkeno napok esnek ki). Bevallom nem ertem miert mukodik ez a rendszer jol, es velemenyem szerint ennek oka az lehet hogy megtalaltad az otp egy sajatossagat, ami a periodicitas. Akkor van baj ha ezt a reszveny nem koveti, akkor jon a GBL vagy a +/-1 nap.
A 80%os talalati arany megdobbentoen jo, es kombinalva egy komoly EWT tudassal ami nalad megvan jol mukodik, csak gratulalni tudok hozza.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek