Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2014. 10. 19. 05:39
Előzmény: #3406  czego
#3420
Ehhh ... tulkép szóbetűre sem érdemes bejegyzésed.

Az itt folyó beszélgetés nem kereskedési tanácsokról szól. Elméteti agyalgások folynak. Van akiket ez érdekel.

De ha kereskedési tanácsra vagy kíváncsi akkor itt van a jóslatom közép hosszú távra. Írd fel magadnak és januárban térjünk vissza rá, hogy teljesült-e.

Tartsd a longodat még kb 8 kereskedési napig. Aztán add el valahol 4250-4300 között mert azt követően másfél két hónapig búcsút mondunk a 4000 fölötti szintnek. Ezzel máris egy passzív shortba lépsz (parasztshortolsz), de javaslom az aktív short nyitását. Azt meg tarsad míg nem szólok.
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 03:15
Előzmény: #3418  mr_oven
#3419
Kezdo valoszinuleg tudja mit csinal. De szerintem o mas stilusban kereskedik, mint te. O szentiment alapon, a hireket olvasva, es a nagy piacokat figyelve. Es abban teljesen igaza van, hogy barmilyen modelled is legyen, az a modell nincs felkeszulve a varatlan esemenyekre. Neked egy _nagyon valoszinu_ modelled lehet, ami _nagyon valoszinuen_ leirja a piacok viselkedeset. De amint jon valami varatlan dolog (pl. a mostani USA kitiltasi botrany, vagy valaki korabban irta, hogy "Csanyi visszavonul", vagy elobukkan egy felvasarlasi ajanlat 5000Ft-os arfolyamon a semmibol), szoval, amint ilyen uj fundamentalis esemeny van, akkor onnantol kezdve az egesz korabbi modelled megy a kukaba. Mert uj felallas van, es ez uj modellt kivan.
mr_oven 2014. 10. 18. 20:29
Előzmény: #3411  egy_kezdo
#3418
Hogy NEM előre vannak a görbék megrajzolva ? Hatalmas naivságra vall amit gondolsz vagy csak valóban kezdő vagy és semmit nem látsz a görbékből.
Ha már meguntam a nagy kaszálást, egyszer felteszem ide a hetekkel előre meghatározható irányok és szélső értékek kalkulációját.
Addig minden csak ellenszolgáltatásért.
Törölt felhasználó 2014. 10. 18. 10:22
Előzmény: #3416  tberki
#3417
"Azért nem lenne rossz, ha Berlini, Fundamax és esetleg pár „hivatásos” is visszatalálna ebbe a topic-ba, illetve nyílna pl egy másik „OTP technikai fantáziák” nevű."

"Azt gondolom mindenki irhat ebbe a forumba amit akar."

En is afele hajlanek, hogy ez a topic maradjon meg az "idotallobb" (nevezhetjuk fundamentalis) bejegyzeseknek.

A TA-val nincs gond, csak amit ma belinkelsz abrat, meg beirsz ilyeneket hogy "1-2-3 hullam" stb. az holnaptol mar idejetmult lesz. Erre pont jo a masik topic. Macival csak azert jottunk at ide, hogy a hosszabb bejegyzesekkel ne ijesszunk el senkit a masik topicbol (meg mert ha jol ertem a moderatorok (?) is kertek ot erre).

Szoval, szerintem is megfelelo dolgokat a megfelelo topicba.
tberki 2014. 10. 18. 09:42
Előzmény: #3410  KB58
#3416
moricka abra
link

Az utobbi nehany hozzaszolasban megint elojott a vita hogy er e valamit a technikai elemzes vagy nem, ezt meghagynam az utokornak. Sajat tapasztalat hogy az iranyt a hirekbol lehet kikovetkeztetni de a szinteket a technikai elemzes adja.

Maci!
Mondtam hogy nem teljesen ertunk egyet. Szerintem abban a haromszogben mozogtunk a heten is amit mar korabban mondtam. Az is feltuno hogy az oldalakhoz kozelitve a sebesseg gyorsul mindket iranyban. Mondjuk ez az egyik napon 3% ide masik napon 3% oda nekem gyanus, szerintem nem vezetheto le a hirekbol meg masbol sem. Szerintem az hogy 3910 ala mentunk short beultetes volt.
Abban egyetertek veled hogy most ha a hangulat nem valtozik felmegyunk, es biztosan lesznek kozben korrekciok. A legfelso celaram 4300 kornyeke, es azt gondolom valamilyen uton modon el fogunk oda jutni, hogy ezt mikulas rallinak vagy januari "joszezonnak" hivjuk nem tudom de nem is erdekel. A minor hullamokba nem akarok belemenni mert abban nem vitatkozok veled, nem ertek hozza elegge.

Vegso iranynak tovabbra is lefelet latom. Nekem is van shortom, es veszteseggel en sem fogom dobni, a jovo heten azt varom hogy leszunk 3900-3950 kozott, ott mar nekem jo. 3850rol egyertelmuen harom impulziv jott fel es azt korrigalni kell rovid idotavon.

Volt itt egy kollega aki BV:4043at irt. Bizony ez igy van. Meg az is ugy van hogy a devizahiteles leiras a toke 1/3at viszi el. Akkor nalam 2800 jon ki, ami bizony nagyon jo kozelitessel pomperj modelljenek az elsodleges celara. Szoval csak van a technika meg a hirek kozott osszefugges...

Azt gondolom mindenki irhat ebbe a forumba amit akar. Van aki igy kozeliti meg a dolgokat van aki ugy. Akinek az egyik megkozelites nem tetszik ugorja at. De nagy arccal bejonni harom havonta egyszer es azt mondani hogy ti mind hulyek vagytok nem szimpatikus viselkedes.
pomperj
pomperj 2014. 10. 18. 08:59
Előzmény: #3414  werkaz
#3415
+1 ;-)
werkaz 2014. 10. 18. 08:26
Előzmény: #3406  czego
#3414
Nem látszik megdőlni semmi. Annyi történt hogy az OTP visszatesztelt egy fontos szintet, kb ugyanakkora forgalommal amennyivel letörte. Ha innen megy tovább fel, akkor dől meg a short irány, mert töri az eddig eső trend tetejét és északnak fordul, addig ez csak vihar volt a biliben. Aki napon belüli eseményekből akar következtetni hosszabb trendekre, az előbb utóbb el fogja veszteni mindenét. HA megfordulna a trend valóban, és látnám szignifikánsan egy emelkedő trend kialakulását, zárnám hetek óta gyüjtögetett shortjaim, még bőven pluszban. De az még odébb van. Kellemes hétvégét mindenkinek...
ohnetatto
ohnetatto 2014. 10. 18. 08:05
Előzmény: #3412  ohnetatto
#3413
Es meg valami. A heten mar dow szindromat emlegettek a szakertok, vafyisvtovabbi esest. Ehhez kepest penteken mi tortent. At altalad emlitett piac nyugtato hirek pl. Nyilatkozatok, usa gazdasagi addatok, politikai tortenesek(ukrajna) ill jo gyorsjelentesek visszahoztak az emelkedo savba gorbeket. Ha folytatodnak a pozitiv hirek akkor mehetunk tovabb.
ohnetatto
ohnetatto 2014. 10. 18. 07:58
Előzmény: #3411  egy_kezdo
#3412
Egyetertek veled abban hogy nem lehet rajzolgatassal meghatarozni a tovabbi iranyt. Az emelkedest es csokkenest az hatarozza meg hogy milyen hirek jelennek meg. Akik pedig ezen informacioknak ido elott birtokaba jutnak azok nyernek alegtobbet. Visszaterve az otihoz. Az utobbi 7-8 napban le követtük a kinti hangulatot, ha pedig ez megmarad a jovo hetre akkor nem tartom valoszinunek hogy 4000 ala megyunk tartosan. Hacsak nem jon valami rossz hir az otira..
egy_kezdo 2014. 10. 18. 00:01
#3411
Érdekes mi lett ebből a topic-ból miközben hanyagoltuk az OTP-t.

Az élet a tőzsdén jóval egyszerűbb az általatok leírtaknál: Estek a világ tőzsdéi a napokban, nem is keveset, már-már pánik hangulat volt. Ezt tegnap megelégelték a jegybankok és összehangolták a kommunikációt.
Először Bullard FED szólt, majd ma ECB és BOE valamint a kínai jegybank (sőt még az IMF is). Többször tárgyalt Putin-Porosenko-Merkel. Lehet ezek a hírek nem jutnak el Mo-ra, de ilyen hírekre már illik zárni a shortokat. Ez látható az OTP grafikon mai alakjából is. Hogy lesz-e ebből vételi folytatás? Nos, a tangible BV még mindig 4044 ft/részvény. Mi volt az elmúlt hét nyitó és záró ára? (igen 4043, 4042).
Azért nem lenne rossz, ha Berlini, Fundamax és esetleg pár „hivatásos” is visszatalálna ebbe a topic-ba, illetve nyílna pl egy másik „OTP technikai fantáziák” nevű.

Elnézést kérünk a technikai alapokon sok energiát és fáradságot befektető fórumozóktól, de amit leírnak, annak nincs köze a valós nagykereskedéshez. Gondoljanak már bele, majd azok, akik dollár milliókat-milliárdokat kezelnek, leülnek hullámokat rajzolgatni, fibókat számolgatni?? Itt bárki komolyan gondolja, hogy technikai alapon modellezni lehet a piac viselkedését? Akkor nem létezne piac. Mint tudjuk, a piac létezik, így következik, hogy nem létezik modell (megközelítő sem). Történések, akciók és reakció, hangulati elemek, no ezek léteznek és a profik ezeket kereskedik le.

De, ha minél többen hisztek egy modellben és nincs más nagyobb szereplő a papírban, akkor be is következhet amit modelleztek. Sajnos csak akkor.
KB58 2014. 10. 17. 23:49
Előzmény: #3405  macibear
#3410
Szia Maci!

Szeretném a véleményedet kérni (és más elemző vénájú fórumtagokét is), hogy a közeljövőben nagy biztonsággal várható-e az OTP árfolyama ismét 3900 Ft alá. A mai napon csökkenésre spekulálva elhamarkodottan nem kevés shortot nyitottam még jóval 4000 Ft alatt és igazából nem szeretném nagy veszteséggel dobni (veszteségből már elég volt). Szerinted, szerintetek nyugodtan kivárhatom, míg 3900 alá esik (Maci, pomperj nemrég még november végére, december elejére 3200-3300 körülre vártátok, változott-e azóta a véleményeteket vagy lehetséges-e, hogy az árfolyam a 2013. októberi-novemberi időszakhoz hasonló emelkedést produkál (amit azért nehéz lenne megmagyarázni)?
tberki 2014. 10. 17. 16:51
Előzmény: #3405  macibear
#3409
hat most nem ertunk egyet. kicsit osszeszedem a gondolataimat es lerajzolom.
czego
czego 2014. 10. 17. 16:46
Előzmény: #3407  tberki
#3408
Viszont kivánom mindenkinek! Kellemes hétvégét!
tberki 2014. 10. 17. 16:45
Előzmény: #3406  czego
#3407
koszonjuk az epito jellegu hozzaszolast. tovabbi szep napot neked is.
czego
czego 2014. 10. 17. 16:43
Előzmény: #3404  macibear
#3406
Nos,miután vissza ugrottam ide,azt tapasztalom,hogy itt mindenki számol,hullámokat,stb...megdőlni látszik a sok számolgatás...mennyivel jobb a pénzt számolgatni amit egy nap alatt lehetett keresni...Óva intek mindenkit aki az itteni "nagyokosokra" hallgat...Őszinte leszek,véletlenül bukkantam erre az okitó-okos oldalra...de a tanácsom az,hogy inkább hallgassatok a megérzéseitekre,olvasás,tanulás az igazán nagyoktól akiknek nincs idejük,kedvük,se (erre) pénzük,hogy itt olvasottak alapján szórják el..sőt,aki igazán jól kereskedik nem is ismeri ezt az oldalt...
macibear
macibear 2014. 10. 17. 16:40
Előzmény: #3403  tberki
#3405
Zavaró mi a fordított rajz? :) Olyan ez mint a short certi....

Az ED lényege, hogy az ár visszajön a kiindulásáig meg még egy kicsit. Az ábrán lefele, de valójában fel 4200-re. De.. ezt nem ma kell megcsinálni. Először vissza kell korrekciózni a tegnapi 3852-ről való feljövetelt (rajzon le). Legalább 70, de inkább egy 110-as. Aztán mehetünk 4200-re (fölé).
macibear
macibear 2014. 10. 17. 16:35
Előzmény: #3400  tberki
#3404
Ha a reggel feltett rajzomnál maradok, akkor ugye három hullámmal jövünk fel. Írtam, hogy a 3.3 vége lenne valahol 4043 körül és onnan kellene egy korrekciós 3.4. No az meg is volt. 4025-re jött vissza. Azóta a 3.5-öt rajzoljuk. Szóval tényleg mini volt az a 4.
tberki 2014. 10. 17. 16:32
Előzmény: #3401  macibear
#3403
na kb egyszerre irtunk.

az hogy ed ertem. na de az azt jelentene hogy a vegen megyunk le, mivel az ed elejen felfele mentunk, vgy rosszul ertem?
Törölt felhasználó 2014. 10. 17. 16:31
Előzmény: #3400  tberki
#3402
a 3/2 w is túl kicsi,a3/4 w szvsz még nincs meg,még lehet hogy megy fel.
macibear
macibear 2014. 10. 17. 16:27
Előzmény: #3397  tberki
#3401
Időnként unortodox, szokatlan módszert használok, hogy valamit jobban kivehessek a charton.

Ilyen a fordított ábrázolás is ráadásul ticken. Felfelé jobban észre lehet venni a nyilvánvaló alakzatokat, amik eredeti állapotban nem szúrnak szemet.

link

Az ábra végén azért jól látszik, hogy ticken ez bizony egy ötös szerkezettel jött fel 3852-ről. És bizony a vége valahol 4085 körül van.

A számozás pedig egy ED-nek fele meg. Annak célára meg a kiindulás meg egy kicsi, vagyis lazán felmehetünk a végén 4200 fölé. No nem ma. Előtte azért ezt az ötöst vissza kell korrigálni a jövő hét elején.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek