Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 10. 28. 09:31
Előzmény: #3497  macibear
#3500
Macibear, a te profizmusod mellett nyilvanvalo, hogy latod a BIG PICTURE helyzetet. Es eszedbe se jut, hogy masok esetleg nem: es nagyon helyesen, foglalkozol a short-term outlook reszleteivel.
De, mar sokadszor, azert had tegyem ide a nagybetus helyzet lenyeges elemeit is.

1)Az SPY fesztival veget ert, mar augusztusban. Azota Bear market van. Az hogy Seept. 19-en volt uj ath, az mar cask az utolso lendulet kifulladasa.
A mozgas fo iranya lefele mutat, es ilyenkor NEM long oldalrol kell tradelni.

2)A volatilitas megnott. Vad, gyors mozgasok vannak. Az utolso 20 napbol 10 napban 1.0%-nal nagyobb mozgasok voltak.

3)Meg nyaron irtam egy hosszu ertekezest a Bear piacokrol, meg itt lathato.
link

Annak 3/3 fejezeteben vannak a V formaju abrak. Tessek jol megnezni, ujra.
Meglepoen olyan az elso V, amilyent az S&P500 csinalt az utolso 1 honapban?

NEM veletlen. Ez torvenyszeruen igy van a bear legelejen.

4)Bear market idejen akkor kell legjobban aggodni, amikor a piac megnyugodni latszik, mint most.
Mert ebbol indul a masodik V.

5)Nem ragozom. AZ OTP annak hala, hogy viszonylag sok ALap es Index veszi, meg tartja magat a 4000 korul.
Az RG viszont, amelyet kevesbe tartanak az Alapok, mar leszakadt. OTP-re is ez var, es az ALapok egymassal vesengve fogjak eladni.

Nem ragozom. Rovid tavon minden megjegyzesed helyenvalo. De nem mindenki fogja fel jol. Aki ovatos, maradjon cash-ben.
KB58 2014. 10. 28. 07:35
Előzmény: #3497  macibear
#3499
Most szerdán bejelentik a QE3 kivezetését. Az S&P index jelenleg 1964 ponton, a hosszútávú emelkedő trendvonal alatt áll. A tapasztalatok szerint nagy valószínűséggel legalább a felét vissza kellene korrigálnia az utóbbi napok gyors emelkedésének. A DAX index gyengélkedik és egy S&P vissza korrekció valószínűleg még lejjebb vinné. Ez nem lehet hatással a forecast előrejelzésre úgy, hogy az általad jelzettnél még további 1-2 napot csökken az OTP árfolyama is?
kimpaa
kimpaa 2014. 10. 27. 13:58
Előzmény: #3497  macibear
#3498
Újratervezés. Kihagytad az illiberális faktort ;)
macibear
macibear 2014. 10. 27. 08:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#3497
Ma vizsgázik az FRSI forecast. Újból ...

Azt egyértelműen mutatja, hogy a jövő hét hétfőn lesz benne nagyobb csúcs, várhatóan az ár is akkor indul meg trendszerűen (5-10 nap legalább) lefele.

Addig a forecast felfele megy. Vinni kéne magával az árat is. Kivéve a mai és holnapi napot. Állítólag ma nem megyünk 4084 fölé és alá megyünk 4020-nak valamint holnap is alatta maradunk a mai csúcsnak és újabb aljat csinálunk a maihoz képest. Möglássuk ... :)

Ui: Azt azért hozzátenném: napos adatokat dolgoztam fel. Ez túl durva felbontás ahhoz, hogy napon belüli, netán a következő napra érvényes mozgásról pontos jelzést adjon. Ez 5-6 napos mozgás trendjét képes csak jelezni. Szinteket pedig egyáltalán nem mutat.
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 10:21
Törölt hozzászólás
#3496
macibear
macibear 2014. 10. 23. 09:02
Előzmény: #3455  mozarto
#3495
Mozarto!
Lehetne valamivel kicsit többet megtudni a módszeredről? Lécci! Lécci, lécci ... :)

Nem feltétlenül az alapelve érdekel, megértem, ha azt nem akarod nyilvánosságra hozni. Inkább a találati aránya, tudod-e mikor mond tutit, mikor tévedhet témakörben várnám válaszodat. Mennyire kiismerhető? Mert tévedhetetlen TA nincs, szvsz...
Persze jöhet az alapelv is! :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 10:03
Törölt hozzászólás
#3494
KB58 2014. 10. 22. 10:01
Előzmény: #3491  HALIS
#3493
Szia Halis,

Amit egy_kezdo-vel kapcsolatban leírtál, abban szerintem most nincs igazad.
Ha én néhány általa az OTP-vel kapcsolatban néhány hétre, 1-3 hónapra előre leírt hozzászólásában foglaltakat megfogadtam volna (annyira hihetetlen volt, amit írt pl. a 4800-ról a 3800-ig való hosszabb zuhanásról, hogy nem igazán fogadtam meg, pedig éreztem, hogy igaza lesz), akkor most nem jelentős veszteségben, hanem jelentős nyereségben lennék.
Szóval én többnyire nagyra értékelem a hozzászólásait (és ezzel nem vagyopk egyedül), mint ahogy a tieidet is és még jónéhány fórumozóét és továbbra is számítanék rájuk.

Üdv:
KB58 :-)
Aldo
Aldo 2014. 10. 22. 08:52
Előzmény: #3488  HALIS
#3492
Beteg ember... éjfélkor is én járok csak a fejedben. Ezt bóknak veszem most! :) Sok hülyét összefúj ide a szél. Pl: neked van egy "tőzsdés" oldalad Ami Walaky néven fut(inkább toporog) :) szóval Jómagam Jó Magam w-wel irogattam anno, de te még most is helytelenül írod le a valaki-t w,y ki érti ezt?!? :) "csak a hülye nem változik!" :) Szerintem te vagy itt a legbetegebb ember mit ember gyerek akinek a hitvallása az hogy nem hisz a demokráciában és 4800-nál van egy rés amit az elsőre beígért időpont helyet fél évvel késöbb be is töltött. Semmivel sem vagy jobb itt mint mások! Sőt talán te vagy itt a legbutább ember (lásd éjfélkkor is a konfliktust kerested.)
HALIS
HALIS 2014. 10. 22. 07:30
Előzmény: #3489  Nicsak
#3491
"...jobb mint Albit olvasni."

Na, azért ezt nem mondanám. Szerintem egykutya, annyi különbséggel, hogy egy_kezdő kevesebbet ír.

Szoktam sakkozni is az interneten más játékosokkal. Ilyenkor szintén csak egy nick-et látsz, de az illetőt magát nem ismered.
A legnagyobb bunkóság, amikor játszol valakivel, ő meg egy sakk-programot használ ellened. Ilyenkor tulajdonképpen közvetett módon magával a sakk-programmal játszol, nem az illetővel.
Dehát ugye te egy igazi ellenféllel szeretnél játszani, hogy a játék örömét élvezd, ne a nyers sablonos lépéseket. Azonban néhány ember inkább mégis csal, hogy apró sikereket könyvelhessen el az amúgy silány életében...
A sakk-programot nehéz megverni, nem lehetetlen, de nehéz.
Viszont van egy érdekesség: méghozzá az, hogy ha rutinos játékos vagy, akkor a játék stílusából meg tudod állapítani, hogy ki használ sakk-programot és ki játszik saját kútfőből. Aztán el tudod dönteni, hogy tovább játszol vele, (és megalázod a programjával együtt azzal, hogy megvered), vagy elküldöd a jó büdös p*csába és többet nem játszol vele.

Érződik a párhuzam? :-o

Én például 'egy_kezdő' megjelenése után kb két hónappal megállapítottam magamban, hogy - finoman szólva is - nem érdemes az időmet pocsékolni az írásaira.
Ennél egy fokkal jobb Pompi-tanár úr. Ő legalább előre leírja a gondolatait és alá is támasztja azt mindenféle jól hangzó 'entellektus' idegen szavakkal, amit egy alkesz nem nagyon szokott megérteni, de legalább lelkesen írkál. Bár egy kicsit a 'good luck' - mint "jószerencsét" a gondolatai végén inkább bányász köszönésre vall, de ez már mellékes.
Egyébként ugyanez volt Sarpac is: mindig lefelé várta és ő is mindig alátámasztotta, amit írt.
Aztán mindenki döntse el maga, hogy játszik-e egy sakk-programmal, vagy figyelmen kívül hagyja őket...
tberki 2014. 10. 22. 07:08
Előzmény: #3487  egy_kezdo
#3490
Nem idezek pontosan, de nekem a szeptembertol latsz konkretumot amit meg is leptunk es augusztus-szeptemberben nem vagyunk poziban ellentmondas. Nyilvan nem kerestem vissza a konkretumot.
Halisnak jar a +....
Azt gondolom senkit sem erdekel milyen csoportot kepviselsz es egyebkent milyen uzleti kapcsolataitok vannak. Amit itt csinalsz nekem szemely szerint utolagos magyarazatnak tunik ahhoz meg valljuk be nem kell a diploma. Meg aztan utolag mar ez sem igazan erdekel senkit szvsz. Tina Turner is jo csaj volt 60 eve, megse akarnam ennek oromere ma agyba vinni.
Ma Palvin Barbi erdekel meg a jovo heti otp kurzus.
Nicsak 2014. 10. 22. 00:29
Előzmény: #3488  HALIS
#3489
Végülis nem egy nagy probléma, jobb mint Albit olvasni.
HALIS
HALIS 2014. 10. 22. 00:16
Előzmény: #3484  Nicsak
#3488
Jajj Istenem, de kicsinyesek vagytok! :-D
Királyi többes, naés? Mögötte áll egy egész népi zenekar...Többen osztoznak szegények a hasznon... :-D
És NullszAldó "w"-vel történő beírásai "v"-k helyett anno, az talán smafu volt??? Hm? :-D
(Azóta is pszichoterápiára járok miatta, úgy megviselt...a kocsmában egy hónapig csak vodkás-narancsot ittam Jager helyett)
Ehhez képest egy királyi többes bakfitty hidd el! :-D
Engem speciel amúgy hidegen hagy, mert nem olvasom se egy_kezdőt, se Pompit. (sőt, néha még magamat se)
Viszont NullszAldó...na őt csak ajánlani tudom mindenkinek! :-D
egy_kezdo 2014. 10. 22. 00:16
Előzmény: #3483  Kontraindikator
#3487
Nem érünk rá most visszakeresni, de valahol, március 15 körül, majd május 31 és június 16-a között, majd Q2 előtt és végül szeptemberben is találsz elég konkrétumot, amiket meg is léptünk. Mint észrevehetted, nem vagyunk mindig poziban. Augusztus-szeptembertől is ez a helyzet. No nem ezért tanácstalan az árfolyam, de néha részben hatni szoktunk rá...

A napi irányok meg egyáltalán nem érdekelnek bennünket. Hogy mi lesz a következő OTP-s pozíciónk azt még nem tudjuk...

Jó éjt (és elnézést Nicsaktól)
HALIS
HALIS 2014. 10. 21. 23:53
Előzmény: #3485  Kontraindikator
#3486
Van mégegy nicked??? :-o Na ne bazzz!!!
Akkor már megvan, hogy ki osztogatja itt a mínuszokat kétmarokkal... :-DDDDD
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 10. 21. 23:36
Előzmény: #3481  egy_kezdo
#3485
Sorry, ő is én vagyok... Igen, van még egy nickem! Még sosem írtam vele, csak a live chart belépéshez használom... Elfelejtettem váltani. Úgy gondolom így korrekt, hogy ezt jelzem!
Nicsak 2014. 10. 21. 23:33
Előzmény: #3481  egy_kezdo
#3484
Szia! Le tudnál szokni erről a királyi többesről?
Úgy tűnik, mintha nem vállalnád egymagad a felelősséget azért amit leírsz és olyan komikus is.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 10. 21. 23:31
Előzmény: #3480  egy_kezdo
#3483
Halál komolyan mondom, nem értelek... állítólag übersztárok vagytok... elfogadom (Én ezt példának okáért nem vonom kétségbe, bár nem látok itt egy arcot sem a Cititől, sem a Goldman-től, aki itt bohóckodna, de hát akadnak perverz figukák)...
Tények nélkül bárki azt mond amit akar... honnan tudod mi milyen eredménnyel kereskedünk, azért mert nem verjük a mellünket? Honnan az a lenéző stílus, hogy az itt fórumozók nem tudnának szaros 100.000 EUR értékű fabatkát ledobni? De minek is?
Idejössz, és utólag nagyon szépen, kerek mondatokban megfogalmazva leírod, hogy mi is történt az elmúlt napokban... ezt még Mari néni is látja a kondér mögül... utólag... ami megnyugtat, hogy ahogy elnézem nem egyedül vagyok a véleményemmel, szemben veled, aki csak próbál magyarázkodni, és mint egy jól tanult minimálbéres MLM-es értékesítő ugyan azt a maszlagot tolod... hajrá... ;-)

Egyszer tényleg legyél tökös... és írd be, hogy az elkövetkezendő (általad meghatározott időben, 1 nap, 1 hét... rád bízom) milyen target árad van OTP-vel... Vállald be... nem fog fájni, és még ha mákod van elismerésre is szert tehetsz... addig mese habbal... ;-)

Én őszintén megmondom, most fogalmam sincs mit akar az OTP... (nem fájt... ;-) )
egy_kezdo 2014. 10. 21. 23:31
Előzmény: #3465  pomperj
#3482
No, mi is lezárnánk:
„(Lezaraskent, kedves kezdo,

1)A tozsden idonkent felbukkannak onjelolt "igazhituek", akik ugy hiszik, a modszeruk mindig es mindenkinel jobb, es mindig nyernek. Nos, Ti ilyennek akartok latszani.)”
Most is tévedsz. Voltak és lesznek veszteséges pozíciónk is.

(2)Nekem nincs ra szuksegem OTP trade modszerre. Nem tradelem, hobbibol nezem meg hetente, es publikalom, amit gondolok. Az ajanlatod(?) megtisztelo (lasd alabb), nincs ra szuksegem. Semennyiert. )
Nem módszert ajánlottunk vételre, hanem fogadást, amelyre jöhetsz akár a japán akár a brasil vagy bármely portfóliód eredményével.

„(3)A publikum sokszor teved valami megiteleseben, am sokszor itel helyesen complex dolgokban is.
Az en munkassagomat (annak egy hobby jellegu reszet) legalabb meg lehet itelni. Az TIETEK, amely allitolag profi, nagy Alap hatter, nos, nem lehet.
Minden konkretumtol kovetkezetesen elzarkoztal.)”
Valóban elzárkózunk a nyilvánosságtól, a háttérről sem mondhatunk konkrétumot.

(Innentol nem vagyunk azonos szinten a szamukra.)
Nem is voltunk és remélhetőleg nem is leszünk.

„(4)Azt allitani, hogy a letezik a vilagon munkahelyedkent olyan "angolszasz" Fund, amely kizarolag nekem, kozjegyzovel es mas jogi hokuszpokusz kiserettel, 100.000 ezer ezustdollareert elad egy modszert OTP-re,)”
Nem adunk el semmit, fogadást kötnénk veled, az elmúlt évek eredményéről. Se Fundot se munkahelyet nem konkretizáltunk, hogy mit látsz bele az a magánügyed.

„(ugy, hogy onnan egy "kezdo" irja meg egy forumban,)” Igen.

„(meghozza alapvetoen abbol a celbol, hogy megprobaljon egy realis szellemi kihivas elol "tulemelessel" kiterni, mint a konyhaban jatszott haveri pokerben, nagyokat bloffolve,)”
Kihívást magunkra nézve, nálad nem találtunk. Illetve nincs semmilyen blöff, bármikor ellenőrizhetnéd az eredményeinket, ha kiállsz.

„(nos, ezt sok olvaso konnyen megitelheti,)” Valóban, de eredetileg nem nekik szólt az ajánlat, bár ha jelentkezne valaki, aki meg tudna felelni a fogadási feltételeknek és vállalja a tétet is, ki tudja? Mondjuk ismerve a MO-i viszonyokat, csökkenteni kellene a fogadási tétet tízezer dollárra.

„(vajon mennyi lehet ennek a valosag tartalma. Kis trading shop vajon tenne ilyent?)”
Nem. Ilyet azok a befektetők tesznek-tehetnek, akiknek vannak valós eredményeik és bíznak abban, hogy a másik fél meg sem közelíti azokat. Vagyis alacsony kockázattal céloztunk meg profitot.

Így, hogy eldőlt, nem vállalod a fogadást, neked más sürgős feladatod lenne, postázhatnád Matsmath-nak azt a 100 ezüstöt, csak a hitelességed miatt.

Minden jót és ne feledd, Etium ille est fur, qui fidutiam hominum rapit
egy_kezdo 2014. 10. 21. 23:26
Előzmény: #3460  Törölt felhasználó
#3481
Szia,

rád nem emlékszünk, de annak örülünk, hogy vannak olyan módszereid, amelyek hasonlót mutatnak mint a profiknál és még eredményesek is.

Vélhetően a kisegér és az elefánt közös dübörgését a hídon nem kell részletezni, ahogy azt sem, hogy amit a kisegér megtehet a porcelánboltban azt az elefánt nem.
Még egyszer jó, hogy van eredményes stratégiád, maradjon is így, soha nem mondanánk, hogy csináljátok mindig azt amit az elefántok...

Sok sikert

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek