Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2014. 11. 05. 07:25
Előzmény: #3539  tberki
#3540
de ha ez igaz akkor ma nem lesz semmifele lokalis csucs megyunk a pincebe

link
tberki 2014. 11. 05. 07:23
Előzmény: #3538  macibear
#3539
a viccet felreteve: ha emlekszel akkor ezert kerdeztem par hete hogy nezted e mas instrumentumban, ha mashol is mukodik akkor talaltal valamit, ha nem akkor bizony gbl es ebbe belefer mondjuk hogy xy nagybufi szabalyos idokozonkent dont arrol hogy vesz vagy elad es ezzel arfolyamot befolyasol.
macibear
macibear 2014. 11. 05. 06:56
Előzmény: #3537  tberki
#3538
Ez jó! :D

Azért valami törvényszerűségnek is kell lenni mögötte.
tberki 2014. 11. 05. 06:48
Előzmény: #3536  macibear
#3537
mi mozgatja?
a gbl... ;)
macibear
macibear 2014. 11. 05. 05:58
Előzmény: #3535  pomperj
#3536
Előrejelző még mindig péntekre mutogat valami lokális csúcsot. Ez akkor változna meg, ha holnap (csütörtökön) 3800 alá mennénk. Akkor viszont nagyon durva időszak következik.

Érdekes ez az FRSI modell. Úgy néz ki minden egyes hullám csúcs és hullám völgy újabb hullámot generál. Így viszont egyszerre több hullám van jelen és az aktuális árszintet azok szuperpozíciója alkotja. No azt még nem sikerült kiszaszerolnom, hogy ezt hogyan lehetne meghatározni.

Most úgy néz ki, hogy a 3726-os alj generálta a 4448-as csúcsot, az pedig a csütörtöki 3901-es aljat.

Volt egy aljacskánk 4028-on (még 3726-4488 között), az generálta a 4188-as csúcsot (visszapatt 3915-ről), ami elvileg hétfőre generál valamiféle aljat valahol 3850 környékén. Aztán meglátjuk mi lesz.

Ez viszont tényleg jelent valami periodikusságot. A nagy kérdés, hogy miért alakul ki? Mi mozgatja?

pomperj
pomperj 2014. 11. 04. 19:37
Előzmény: #3532  macibear
#3535
Eddig a kritikus 3900 szintet ketszer tesztelte. Es ugy nez ki, holnap fogja harmadszor.

link

Egyszer a fonokom azt mondta:
"Survived many tests, but the next."

Mindenesetre, OTP eddig is joval tovabb birta mint eredetileg gondoltam. Ugyhogy a modszered itt rovidtavon jol mukodott.
KB58 2014. 11. 04. 18:17
Előzmény: #3532  macibear
#3534
Szia Maci

Ha megtalálod a jó short beszállót, jelezd :-)
Sajnos én ma nem tudtam résen lenni, pedig Rocco DAX elemzése alapján a mai mozgást nagy valószínűséggel lehetett várni DAX-ban és OTP-ben is.
KB58 2014. 11. 03. 10:19
Előzmény: #3532  macibear
#3533
Mindenben teljesen igazad van. Nekem is azt kellett volna csinalnom, amit ti (majd legkozelebb).
Üdv
macibear
macibear 2014. 11. 03. 08:57
Előzmény: #3531  KB58
#3532
Na ja! A kézre ülés. A psziché szerintem a legnehezebb, ugyanakkor a legfontosabb a tőzsdén...

Pénteken reggel Kontrával mindketten shorttal nyitottunk. Azt zártuk 4031-en. Én ezt megfejeltem azzal, hogy a nyitó után 4090-en kiszálltam az összes longomból. Most keresem a jó short beszállót.
KB58 2014. 11. 03. 00:50
Előzmény: #3529  macibear
#3531
Szia Maci!

Köszönöm a válaszod. Sajnos időközben elég nagy hülyeséget csináltam: pénteken nyitóban nem kevés OTP longot nyitottam a nagy eufóriában további emelkedésben bízva. Hirtelen ötlettől vezérelve tettem mindezt úgy, hogy éreztem, hogy a DAX a napi maximuma körül lehet akkor és inkább esni fog, az OTP a 4100-es erős ellenállás alatt nyitott (ahol inkább shortot kellett volna nyitni), illetve megfogadtam, hogy OTP-t nem igazán fogom mostanában longolni. Szóval elszabtam, de valószínűleg azt is, hogy a nap végén záróban veszteséggel visszavettem a teljes mennyiséget. Most lehet, hogy ráülök a kezemre és csak figyelni fogom és megpróbálok csak elég egyértelmű szituációkban és szinteken pozícióban lépni a megfelelő irányba és nem ki-be ugrálni, hanem több napos trendeket lekereskedni (de időnként sajnos türelmetlen vagyok, mert szeretném az utóbbi hónapok veszteségeit záros határidőn belül kompenzálni).
tberki 2014. 10. 31. 21:57
Előzmény: #3529  macibear
#3530
Szia maci,
kicsit nezegettem a havi chartokat es csak nagyon ritkan fordul elo hogy az elozo havi zaro szignifikansan elter a kovetkezo havi nyitotol a gyertya testevel ellentetes iranyba. Szoval az egyes verziora kicsi eselyt adnek. A "csucsocskara" kivancsi vagyok...

Szinten nezegetem az em fundok chartjait, gyakorlatilag mindegyik visszanyerte az okt eleji bukot. Ha ez a "proxy" az otp-re akkor el kene mennunk 4200 kornyekere (ill. mar el kellett volna).
macibear
macibear 2014. 10. 31. 21:37
Előzmény: #3525  KB58
#3529
Rövid távú előrejelzés.

Hétfőn vagy 4k alatt nyitunk és ott is maradunk (ez azért nonszensz lenne), vagy csinálunk új csúcsocskát a mai 4093-hoz képest. Ez lehet akár 4094 is. Tényleg nem tudom hol lesz majd a teteje. De aztán kedd-szerdáig csökkenést jelez az FRSI. Nem feltétlen jelent szakadást. Nem megyünk új csúcsra az előző naphoz képest és alámegyünk az előző napi aljnak.

No ennek a szintje sem ismert egyelőre.

Aztán meg? Hát izé, ecet ... Elvileg péntekig még felfele az irány (de ezt pontosítani szükségeltetik majd kedden) aztán meg beszakadunk. Mennyit? 600 píz.. talán ... de lehet csak 2-300 lesz belőle.

Ui: Kontraindi ma felhívta a figyelmemet a nyelvhasználatra. A közös szókincsre. Amikor én felfele irányt mondok, az lehet csak egy forintot jelent az előző napi maxhoz képest. Ugyanez igaz lefele is. Szerintem pld. a 3900-re való lejtmenet nem volt szakadás, szóra sem érdemes a több napos mozgásban. Szerinte az már azért mozgás volt. (Azért lekereskedtük mindketten. ;)
tberki 2014. 10. 31. 20:58
Előzmény: #3524  Törölt felhasználó
#3528
Neked honnan van shortod batyam (gondolom erre gondolsz az idegekkel)? Nekem olyan 3950es atlaggal.

Mar jo ideje mondom hogy fel kene menni meg a nagy haromszog felso oldalaig, de mikor meg mire menne fel ha ma se tudott emelkedni csak a zaro felkotessel? A Dax lassan ledolgozza az esest, spy meg dow ath-n, ez meg all mint f@sz a lakodalomban. Mondjuk ez minden magyar reszvenyre igaz. Itt megy a pocsoles egyhelyben, lassan shortos, longos elbizonytalanodik es senki nem hiszi el ha elindul, mondjuk ugy igy lehet a legjobban kitolni az kollegakkal...
Tibi0002 2014. 10. 31. 11:27
Előzmény: #3524  Törölt felhasználó
#3527
A bét-en már nem szándékozom venni, már nagyban készültem az esésekre, aztán a dax még mindig 9200-on van. :)

a legnagyobb mínuszt a MOL-al realizáltam, mely bukó a portfólióm értékének 2-3%-át jelentette. Viszont ennek többszöröse (10% körül) volt a realizált nyerő, például a Plotinusom nagy részét pont a 3500 forintos csúcson adtam el, ez kifejezetten véletlenül alakult így. A maradék tvk-imon azt hiszem 125% körül volt a realizált hozam.
kexelo
kexelo 2014. 10. 31. 11:25
Előzmény: #3525  KB58
#3526
sztem alattad jól le lett írva szintek...
3950-4250 között bárhol, sztem...hírekkel hullámzik majd...
KB58 2014. 10. 31. 11:21
Előzmény: #3522  tberki
#3525
A tegnapi nap után és a mai globális részvénypiaci emelkedés alapján mi a további elképzelésetek a mai, hóvégi zárót és a jövő hetet illetően? Megyünk pl. az FRSI alapján a mostani kb. 4060 körüli szintek fölé? Erre (esetleg kicsit hosszabb időszakra) továbbra is emelkedést vártok vagy esetleg hamarosan csökkenést (lásd pl. ugyanezen időszakban, 2013-ban a november 7-i Moody"s értékelés utáni lejtmenetet)? Milyen árfolyam tartományt vártok a következő 1-2 hétre?
Törölt felhasználó 2014. 10. 31. 11:16
Előzmény: #3523  Tibi0002
#3524
Talaltal a parnaban HUF-t, es elegetned a BETen? :-)

En abszolut, azzal a ket megjegyzessel, hogy
- a kozeljovo a lassan 6 hetes oldalazas utan ugy tunik, sosem akar eljonni; es
- a "nagy" lefele hullam elott nyugdotan lehet egy "kicsi" felfele hullam (akar 4250-ig is).

Csak birjam turelemmel, meg idegekkel.

Egyebkent, csak igy magunk kozt, meg ha nem titok, mekkora volt a legnagyobb buko, amit emigracios-kenyszer-zartal okt. 22-en? Vagy te csak ATL-eken vasaroltal?
Tibi0002 2014. 10. 31. 11:02
Előzmény: #3522  tberki
#3523
Vártok-e valamiféle újabb nagy lefelé hullámot a közeljövőben?
tberki 2014. 10. 30. 18:51
Előzmény: #3518  Törölt felhasználó
#3522
Nem keresem vissza de ugyanezt rajzoltuk mult heten vagy ket hete nem tudom mar mikor. Vagy rosszul nezek valamit?
En is azt varom hogy mi lesz hozza a hir. Ma a richter es az otp emelkedett szepen. A kozos pont a rubel, az ma szepet erosodott (mondjuk van honnan). Rubel tegyuk fel azert indult meg mert valaki mar tudja hogy putin es porosenko osszeborulnak rovid idon belul. Ezzel a richter fejr folul eltunne az a bizonyos kard, es az otpnel is csokkenne a kockazat.
gyula1971
gyula1971 2014. 10. 30. 18:40
Előzmény: #3519  macibear
#3521
Mikor lesz már 8.-ezer Ft az OTP?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek